Tuumarelvade levik

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Rudolph
Liige
Postitusi: 119
Liitunud: 06 Veebr, 2006 0:50
Kontakt:

Veel tuumapommist

Postitus Postitas Rudolph »

Selline lihtne küsimus,et kas sellisel toredal riigil nagu Valgevene on ka tuumarelv.Oma teadmistele toetudes väidan,et Liidu kokkuvarisemisega jäid venelaste pommikesed Valgevenemaa pinnale(Venemaa kontrolli all)?Kuna järjekordselt läksin mingi "targaga" vaidlema siis oleks teretulnud iga spetsialisti arvamus.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Tuumarelvade levik

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Härrased,kas hakkame ennustama ja kihla vedama,et nii Lõuna-Korea,kui Jaapan pikemas perspektiivis saadavad USA pikalt,seda eeldusel,et hakkavad ise tuumarelva arendama.
Jaapan oma kosmoseprogrammiga on ka võimeline tootma kandureid,mis võiks olla strateegilise võimekusega.
L-Korea puhul ma ei tea nende raketivõimekusi aga pakun,et ka keskmaa raketisüsteemid ei tohiks neil olla midagi väga rasket lahendada.
Mõlemal riigil on olemas tuumareaktorid ning seega stardipakk esmalt taktikalise,Jaapani puhul ka strateegilise relvastuse arendamiseks olemas.
Kui trumpistid arvavad,et Jaapan ja L-Korea ei soovi lahkuda USA vihmavarju alt,siis see on minu hinnangul sügav eksiarvamus.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Health »

Lõuna-Korea puhul on sellest tuumarelvast mõtet küll rääkida, juhul muidugi kui praegune valitsus mõistab, et nende katse Põhjaga suhteid siluda on luhtunud. Siiski pakuvad jänkid lihtsalt seal olemisega tasakaalu Hiina mõjuvõimule, mis on Lõuna-Korea jaoks ka oluline.

Mis aga Jaapanisse puutub, siis selline liigutus vajaks kindlat kursi muutust Jaapani senisel kaitsepoliitikas, põhiseaduses ning avalikus arvamuses. Kõik kolm on muidugi tehtavad ning Jaapani valitsus võib alati proovida tõmmata kotti pähe oma rahvale ning välismaale, sõnastades kuidagi tuumarelvad ning kandurid kaitsevahenditeks, nagu nad tegid oma helikoptereid kandvate mitmeotstarbeliste hävitajatega, mis olid tegelikult vabandus lennukikandjate loomiseks, kuid selleni jõudmiseks peavad jänkid ikka mingi väga tõsise käkki kokku keerama.

Isiklikult arvan, et kuigi on mõlemal olemas võimalused puudub neil praegusel hetkel veel soov kui ka vajadus Trumpile ja Onu Sämile keskmist sõrme näidata.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Health kirjutas:Lõuna-Korea puhul on sellest tuumarelvast mõtet küll rääkida, juhul muidugi kui praegune valitsus mõistab, et nende katse Põhjaga suhteid siluda on luhtunud. Siiski pakuvad jänkid lihtsalt seal olemisega tasakaalu Hiina mõjuvõimule, mis on Lõuna-Korea jaoks ka oluline.

Mis aga Jaapanisse puutub, siis selline liigutus vajaks kindlat kursi muutust Jaapani senisel kaitsepoliitikas, põhiseaduses ning avalikus arvamuses. Kõik kolm on muidugi tehtavad ning Jaapani valitsus võib alati proovida tõmmata kotti pähe oma rahvale ning välismaale, sõnastades kuidagi tuumarelvad ning kandurid kaitsevahenditeks, nagu nad tegid oma helikoptereid kandvate mitmeotstarbeliste hävitajatega, mis olid tegelikult vabandus lennukikandjate loomiseks, kuid selleni jõudmiseks peavad jänkid ikka mingi väga tõsise käkki kokku keerama.

Isiklikult arvan, et kuigi on mõlemal olemas võimalused puudub neil praegusel hetkel veel soov kui ka vajadus Trumpile ja Onu Sämile keskmist sõrme näidata.
Kas Jaapan juba ei muutnud põhiseadust selle peaministri ajal?
Minu meelest kaotasid nad punkti,kus Jaapani armeele olid seatud kitsendused?
Kuskil tuubis nagu vilksatas mulle midagi silma.
Kaitsepoliitika suunamuutus on selgelt näha viimase 10 aasta pilti vaadates,ega neid"helikopter-lennukikandjaid" ju ilma selleta ei oleks tehtud.
Arvamus on selline asi,mida saab korraliku propagandaga muuta.Tegemist on ju ikkagi aasialiku kultuuriga,kus juhikultus on siiani olemas.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Health »

Abe üritab ikka ja jälle aga tegelikult tal seda õnnestunud pole. Enim mis ta läbi suruda on suutnud on kollektiivne enesekaitse, aga enesekaitseväed on siiski veel põhiseaduslikult hallis alas, rääkimata siis veel sõjaväest või "sõja algatamiseks kasutatavast asjadest".

Põhiseadusega on Jaapanis keeruline lugu ning selle muutmine tõstatab küsimusi, millele ühiskond laiemalt vastata ei taha.

Need "helikopter-lennukikandjad" said aga tellitud 2010ndal aastal asendama vananevaid "tavalisi" hävitajaid. Seal saab muidugi näha kaitsepoliitka muutust aga suurt rolli mängib seal ka see, et jänkide tähelepanu oli mujale suunatud ning Jaapan tundis ennast ohustatuna kasvavast Hiina mõjuvõimust, hirm mis pole neil kusagile kadunud ning veenab neid jänkidega koostööd tegema.

Propaganda teemal eks võimalus on ikka, lõpeks kui piisavalt ajusid loputada saab kõike. Aga Jaapani puhul me siiski räägime rohkem "läänelikust demokraatiast" kui ühegi teise Aasia riigi puhul. Suured tüürimehed, diktaatorid ning kõik muud issanda loomaaia Napoleonid ning tema laadsed jäävad Jaapani puhul siiski üha kaugenevasse minevikku. Kui muidugi keiser välja jätta, aga keisrikoda ajab tugevalt nii sõrgade kui sarvedega enda politiseerimise vastu ning isegi tema puhul on mõneti keeruline rääkida juhikultusest. Ühiskondlikult on lisaks muidugi väga tugev tava kaasata võimalusel kõiki osapooli, et saada midagi mis kõigile sobib.

Aga nagu ma ütlesin, kui Jaapanis tekib nii soov kui vajadus tuumarelvaks ning suurejooneliseks taasrelvastumiseks siis see ka juhtub. Praegult aga on siiski veel odavam ning ühiskonnale vähem traumeeriv toetuda jänkidele, isegi siis kui pukis on selline mees nagu Trump.

Samas kui tahate teada, milline põhjus võib Jaapanis sellise muutuse algatada siis tuleb meeles pidada sõnu mis lausus Jakob Meckel, Saksa päritolu sõjaväeline nõunik Jaapanis 1880ndate aastatel - "Korea on kui pistoda mis on suunatud Jaapani südamele".
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Kui mu mälu ei peta siis minu arvates on vaid kaks riiki loobunud tuumarelvast ja selle arendamisest vabatahtlikult.
LAV,kellel oli juba olemas mõningane varu.Toimus see koos apartheidi lõpuga ja oli ka üheks tingimuseks sanktsioonide lõpetamiseks lääneriikide poolt.
Teine riik oli Brasiilia,sellel maal vist jõuti esimese katseühikuga enam vähem lõpusirgele.
Aga loobuti kahel põhjusel.Esiteks USA survel aga olulist osa mängis ka see,et enam ei jätkunud raha edaspidiseks tegutsemiseks.
Rohkem ma loobujaid ei tea.Juudid,kes muideks aitasid LAV-i raja peale,ametlikult eitades nukede olemasolu on valmis treinud nii kandjad(raketid nii maismaa,kui allveelaevade tarbeks) ja ka lõhkepead.Väidetakse,et ca.350 kuni 400 vahel.
Pakistanile vist ei pannud keegi oluliselt kätt ette.Hindud ja hiinlased on ammu omanikud.
Imperaator Junn laseb rahval kasvõi rohtu süüa aga tema see küll ei ole,kes asjast loobuks.
Ja õigus on ka kaasfoorumlasel Trollil,kellega olen nõus,selles,et see seltsimees jätkab arendamist nii nukede osas(et lõhkepead saaks panna rakettidesse) ning ka kandjaid ise.
Ainuke,kes suudaks veel asja peatada,ei ole Trump vaid Hiina juhid.Aga siiani sikutavad nad Junni kätest,sest näevad selles kasu nii USA,L-Korea,kui ka Jaapani suunal.
Mingil momendil aga,kui Junn tunneb ennast piisavalt tugevalt ning omab korralikumat varu võib ta isegi hiinlased pikalt saata.Üle aia ju venelased,kellele tundub olevat Junni tuumavaru asi,mida väljendatakse sõnaga pohhui.
Diilimeister astus selle suurelt alanud "tuumadesarmeerimisega" sellisesse ämbrisse,kust minu hinnangul proovitakse nüüd vaikselt välja libiseda.Plekikolin ja suured sõnad,need on asjad,mida võiks iseloomustada selle asja puhul.
Kahjuks on kaasfoorumlasel Kirku õigus selles,et,kui tõesti läheb väga suureks mänguks,siis perspektiiv Baltikumi müügiks tõuseb oluliselt.Venemaa võib tõesti panna lauale nõude USA toetamiseks,kus oluline sõnum on Baltikumi "taashaldamise" taastamine.
Ukraina sisuliselt on juba ohverdatud USA Geeniuse poolt,kui ta alustas seda mängu: relvastuse peatamise-erahuvi uueks kampaaniaks.
Nii Jaapan,kui ka L-Korea kindlasti on teinud omad järeldused nii sellest,kui ka kurdidega tehtud asjadest.Ning,kes nendest otsustab ise tuumamalaka kasuks,see läheb sellega ka lõpuni.Aga see tähendaks selget selja põõramist USA-le.Uskumatu aga pean tunnistama Venemaa kannatlikuse võimalikku edu,oma soovid saadakse ka ilma suurema madinata Euroopas kätte.Peab lihtsalt natuke susserdama ja võimalik,et ka Geeniust millegagi aitama,et viimane tunneks ennast suure mängurina laual,kus ta on täielik võhik(välispoliitika).
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Kriku »

kaugeltuuriv kirjutas:Kui mu mälu ei peta siis minu arvates on vaid kaks riiki loobunud tuumarelvast ja selle arendamisest vabatahtlikult.
LAV,kellel oli juba olemas mõningane varu.Toimus see koos apartheidi lõpuga ja oli ka üheks tingimuseks sanktsioonide lõpetamiseks lääneriikide poolt.
Teine riik oli Brasiilia,sellel maal vist jõuti esimese katseühikuga enam vähem lõpusirgele.
Sa unustasid Ukraina (ja muidugi ka ülejäänud endise NSVL riigid, kellest osal puudus võimalus midagi endale jätta, osa aga ei hakanud tuumarelva üle vaidlemagi).
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Castellum »

Kriku kirjutas:
kaugeltuuriv kirjutas:Kui mu mälu ei peta siis minu arvates on vaid kaks riiki loobunud tuumarelvast ja selle arendamisest vabatahtlikult.
LAV,kellel oli juba olemas mõningane varu.Toimus see koos apartheidi lõpuga ja oli ka üheks tingimuseks sanktsioonide lõpetamiseks lääneriikide poolt.
Teine riik oli Brasiilia,sellel maal vist jõuti esimese katseühikuga enam vähem lõpusirgele.
Sa unustasid Ukraina (ja muidugi ka ülejäänud endise NSVL riigid, kellest osal puudus võimalus midagi endale jätta, osa aga ei hakanud tuumarelva üle vaidlemagi).
Rootsi.

Loobus 1970-tel programmist, relvadeni vist ei jõutud. Keskus on senimaani (? ise käisin 2015, ruumidesse sisse ei pääsenud) olemas.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Kriku »

Jah, ma Rootsit ei maininud, sest relvadeni seal tegelikult ei jõutud. Neid riike, kus programm enne käega katsutavaid tulemusi kinni pandi, võib veelgi olla.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Jah,Rootsi ma unustasin märkimata.Olid ju nende hävitajad arvestatud vist taktikalise relva kandmiseks ning ka see iseliikuv suurtükk Bandkanon tehti selle eesmärgiga.
Aga jällegi USA survel loobuti tuumarelvast.
Ka Argentiina tahtis tuumarelva kallal meisterdada,palkas isegi Saksamaalt lahkunud teadlasi,kes sõja ajal tegelesid Saksamaa tuumaprogrammiga ning kuidagi said liitlaste eest plehku läbi Hispaania.Aga sealgi Peroni suure hurraaga alustatud asi komistas kolme kivi ots:raha,USA surve ja Peroni surm.
Endiseid liiduvabariike Valgevenet,Ukrainat ja Kasasthani,kus oli tuumarelvastus,ma siiski tuumaprogrammi omanikeks ei nimetaks.Pigem langes lagunemise ajal sülle võimalus,millest keegi neist ei olnud huvitatud.
Vaevalt,et hotelli ehitusloa vastu Venemaa saab Baltikumi aga näiteks,kui asjad lähevad määrivaks P-Koreaga ning Venemaa teeb jälle teatrit(nagu seda Süüriaga tehakse,kus lahendusi ei ole aga Trump kiidab igati Putlerit),siis ma usun Venemaa võib küsida Baltikumi küll.Aga selleks peab Junn selja Hiinale keerama,et strateegiliseks partneriks valida Venemaa.Hetkel seda veel ei ole toimunud.
Niall Ferguson tegi ühe loengu aastal 2016,kus lahkas Trumpi võidu põhjusi ajaloolisest perspektiivist lähtudes.Mulle jäi sealt kummitama ta lause,mis kõlas selliselt.
Muideks,demokraadid peaks mõtlema ja muretsema selle üle,kui Trump annab Süüria üle Venemaale ning selle tagajärgedele piirkonnale ja meie liitlastele.
Tollal 2016 aastal enamik siin olevaid Trumpi pooldajaid seletas siin,et vot Trump paneb nüüd korra seal maksma ning Venemaa seal paika.
Nüüd ongi Süüria kenasti Venemaale hallata lastud,kes kirsiks tordi peal pakub sealt koogitükikesi ka Türgile,mis veelgi enam ajab roostet NATO liitlaste hammasrataste vahele.
Veelgi enam,kurdid,kes enim kandsid raskust ISISE võitluses on nüüd visatud USA poolt prügikasti,mida Vene propaganda igati ära kasutab.
Veelgi rumalamasse olukorda aga on sattunud Ukraina uus juhtkond,kellele otseselt on tekkimas elu või surma situatsioon tänu Geeniuse isiklikule huvile,kas võimu või ärivallas.Ma ei oska arvata,mis on õigem,eks seda näita ajalugu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Kriku »

kaugeltuuriv kirjutas:Endiseid liiduvabariike Valgevenet,Ukrainat ja Kasasthani,kus oli tuumarelvastus,ma siiski tuumaprogrammi omanikeks ei nimetaks.Pigem langes lagunemise ajal sülle võimalus,millest keegi neist ei olnud huvitatud.
Ukraina oli küll huvitatud ja nõustus loobuma alles pärast julgeolekugarantiide saamist USA, Suurbritannia ja Venemaa poolt: https://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_ ... Assurances
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Health »

Selle Kimiga on lugu niimoodi et tema ei ole väga huvitatud olema kellegi hüpiknukk, mõnesmõttes on ta nagu Aasia Batka ainult et tal puudub oht muutuda Hiina autonoomseks regiooniks. Siiski sarnaselt Batkaga üritab ta hiinlaste ja venelaste vahel laveerida et endale rohkem kasu teenida.

Väliskaubanduses pole aga Venemaal otsest võimalust Hiinaga aga võistelda, kuigi nad ennast nende riikide tülides pidevalt asendajaks pakkuvad, ja seda minu arvates Kim ohustama ei hakka. Ega tuumapomm lõpeks omade eest kaitse.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Troll »

Kriku kirjutas:
kaugeltuuriv kirjutas:Endiseid liiduvabariike Valgevenet,Ukrainat ja Kasasthani,kus oli tuumarelvastus,ma siiski tuumaprogrammi omanikeks ei nimetaks.Pigem langes lagunemise ajal sülle võimalus,millest keegi neist ei olnud huvitatud.
Ukraina oli küll huvitatud ja nõustus loobuma alles pärast julgeolekugarantiide saamist USA, Suurbritannia ja Venemaa poolt: https://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_ ... Assurances
Ja see on suurepäraseks näiteks, mismoodi nende kokkuleppepaberitega tagumikku pühitakse. Kujutaks nüüd ette, et Ukraina oleks tuumarelvastuse säilitanud, kas Venemaa oleks julgenud selliselt ülbitseda 2014. aastal ja hiljem? Krimmi ja Donbabve okupeerimine tuumarelvata Ukrainalt või tuumarelvaga Ukrainalt on kaks VÄGA suurt erinevust.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS - Donald Trump ON USA president

Postitus Postitas Kriku »

Kusjuures ma arvan, et nad oleksid. Ukraina lõi vedelaks ka siis, kui oli vaja otsusekindlalt tavarelvi kasutada (mardikate taandumisel Slavjanskist), mis siis veel tuumarelvadest rääkida.

AGA kui Ukrainal oleks jätkunud selgroogu & edaspidi patriootlikke juhte tuumarelvade säilitamiseks, siis poleks olukorda, milles osutus võimalikuks Krimmi ning Donbassi okupeerimine, üldse tekkinudki. Selle eelduseks oli palgaline diversant presidenditoolil.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Veel tuumapommist

Postitus Postitas Kriku »

Rudolph kirjutas:Selline lihtne küsimus,et kas sellisel toredal riigil nagu Valgevene on ka tuumarelv.Oma teadmistele toetudes väidan,et Liidu kokkuvarisemisega jäid venelaste pommikesed Valgevenemaa pinnale(Venemaa kontrolli all)?Kuna järjekordselt läksin mingi "targaga" vaidlema siis oleks teretulnud iga spetsialisti arvamus.
Vastame siis teema seemneks oleva küsimuse aastast 2006 ka ära :)

Ei, Valgevenel ei ole tuumarelva, neist loobuti aastatel 1993-1996: https://www.nti.org/analysis/articles/b ... sarmament/
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist