Kaugemale laskmisest

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Püssiroht ning laskeväli

Postitus Postitas Walter2 »

Loomulikult! Te jahipervod üldse looma peale ka mõtlete? Ta ei kuule ju pauku kui summutiga lastakse, ime siis et surma saab... :mrgreen:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Püssiroht ning laskeväli

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..et 400m (pluss summuti) ongi teil nüüd see norm jahieetika vä - ärge ajage naerma, ullikesed :oops:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Püssiroht ning laskeväli

Postitus Postitas bodom »

Walter2 kirjutas:Loomulikult! Te jahipervod üldse looma peale ka mõtlete? Ta ei kuule ju pauku kui summutiga lastakse, ime siis et surma saab... :mrgreen:
Tegelikult tabab kuul looma ennem, pauk jõuab alles hiljem loomani, kui korralik lask, siis sureb tõesti pauku kuulmata. :D
Swift
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 26 Nov, 2019 16:54
Kontakt:

Re: Püssiroht ning laskeväli

Postitus Postitas Swift »

Borja kirjutas:Tulen sinu kummaliste soovide (300m pluss ja summutiga :lol: ) juurde kunagi hiljem tagasi - kui meeles püsib..
Tere kailis KaPo! Millal raseeritud peaga, mustal džiipidel mehed oodata? :wink: :lol:
Borja kirjutas:Tegelikult tabab kuul looma ennem, pauk jõuab alles hiljem loomani, kui korralik lask, siis sureb tõesti pauku kuulmata. :D
Noh vot ju! Vähemalt loomal närvid on terved! :lol:
vtl kirjutas: Ise oled kummaline... :)

Jahikaaslane lasi paar nädalat tagasi 400 meetri pealt põdra maha (pärast mõõtsime digitaalse kaugusmõõtjaga üle). Summutiga!
Pervert ja kahtlane tüüp muidugi! Ära keelata ja isoleerida tuleks sellised!
Jah kui ta oleks kasutanud lisaks subsonic moona selle distantsil ja oleks tabamust saanud, siis pidi ta saama miinipilduja rinnamärke otse kohe taevadest, ning väljakutse KaPosse tasuta loengutele. :D Noh lihtsalt "prosto pogovorit" kus ta teenis ja teiste tumeda laigude kohta oma isikutoimikus. :lol:
vtl kirjutas:Borja vastus tekitas kohe soovi googeldada. Esimene vastus (ei vastuta teenuse tegeliku toimimise) eest, ütleb "Potsepa Laskepaik - püssi laskmine kuni 500 m. (vajadusel võimalik lasta kuni 1000 m.)"

https://s-armsestonia.com/potsepa/
Tänan! Otsisin tükk aega, aga kunagi ei pidanud silmas.
Kas keegi sinna paugutama on käinud? Koduleht soovitab min. 3-kesi külastada, on soovi kellegil?
Viimati muutis Swift, 27 Nov, 2019 23:15, muudetud 3 korda kokku.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Püssiroht ning laskeväli

Postitus Postitas vtl »

Borja kirjutas:..et 400m (pluss summuti) ongi teil nüüd see norm jahieetika vä - ärge ajage naerma, ullikesed :oops:
Äkki siis leiad oluliste ja tähtsate teemade kõrvalt selle aja ja räägime suu puhtaks.

* Mis probleem on Sul >300m laskmisega? Mõni tsivilist õpib terroristiks või palgamõrvariks äkki?
Snaipimine on ka täiesti omaette distipliin. Meil siin küll mitte väga levinud ja väikese kaliibriga, mis üle paarisaja meetri ei lenda, aga ikkagi.

* Mis probleem on Sul 400m pealt jahieetikaga? Kas Õige Jahimees on see, kes läheb paljakäsi (ok, pussnoaga) karu vastu? Või hiilib ligi, koputab põdrale õlale ja viimane sureb ehmatusest südamerabandusse?
Sellisel juhul oleks ainus õilis jaht raudsihikute ja pooleksmurtava ühelasulise sileraudsega, mis üle 30-40 meetri ei ulatagi. Vintpüss ja veel koos optikaga on ilmselgelt üle mõningate meeste taluvusläve.

* Mis probleem on Sul summutikasutamisega? Jällegi palgamõrvari teema? Või äkki inspektor ei kuule salaküti tehtud pauku?
Jahimehe kuulmine ei ole midagi väärt? Metsas kõrvaklappidega ei liigu paraku. Samuti on mõtet koeri kaitsta paugu eest. Ja tore oleks, kui esimese litaka järel ei oleks terve mets tühi.

Aga mida ma siin arutan. Nagu ma olen korduvalt tsiteerinud Frank Zappat - teil ei õnnestu inimesi ümber veenda...
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Püssiroht ning laskeväli

Postitus Postitas vtl »

Swift kirjutas:
Borja kirjutas:
vtl kirjutas:Tulen sinu kummaliste soovide (300m pluss ja summutiga :lol: ) juurde kunagi hiljem tagasi - kui meeles püsib..
Tere kailis KaPo! Millal raseeritud peaga, mustal džiipidel mehed oodata? :lol: :wink:
Hea Swift - See tsitaat, mida Sa minu nime alla jätsid, oli paraku Borja oma. MITTE MINU OMA.
Seos mustade autode ja raseeritud meestega tekkis mul ka endal seda ...hmmm... et mitte öelda... vihjet lugedes.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Püssiroht ning laskeväli

Postitus Postitas sammal.habe »

on jah pervert :mrgreen: või siis eriliselt enesekindel snaiper. ma ei söandaks nii kaugelt torkima minna muidu kui hädajuhul. oht vigaseks v raipeks lasta on liiga suur... või oli miski super-puper kaugpommitaja-kaliiber?
vtl kirjutas: Jahikaaslane lasi paar nädalat tagasi 400 meetri pealt põdra maha (pärast mõõtsime digitaalse kaugusmõõtjaga üle). Summutiga!
Pervert ja kahtlane tüüp muidugi! Ära keelata ja isoleerida tuleks sellised!
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Püssiroht ning laskeväli

Postitus Postitas sadist »

Swift kirjutas:Tänan! Otsisin tükk aega, aga kunagi ei pidanud silmas.
Kas keegi sinna paugutama on käinud? Koduleht soovitab min. 3-kesi külastada, on soovi kellegil?
Potsepa laskevälja suhtes soovitan esimese asjana võtta ühendust mainitud firmaga S-Arms ning üle küsida, kas sinna enam saab üldse. Selle aasta kevadel ei saanud ja minule jäi mulje, et nii jääbki, sest seal piirkonnas pidi pihta hakkama mingi ehitustegevus. S-Arms kasutas seetõttu ühte teist laskevälja ja seal vist oli 300m maksimaalne kaugus.
Swift
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 26 Nov, 2019 16:54
Kontakt:

Re: Püssiroht ning laskeväli

Postitus Postitas Swift »

vtl kirjutas: Hea Swift - See tsitaat, mida Sa minu nime alla jätsid, oli paraku Borja oma. MITTE MINU OMA.
Seos mustade autode ja raseeritud meestega tekkis mul ka endal seda ...hmmm... et mitte öelda... vihjet lugedes.
Ma vabandan, tegelt see oli Borjale, tsitaadid lihtsalt sai kudagi kõik ühele.
sadist kirjutas: Potsepa laskevälja suhtes soovitan esimese asjana võtta ühendust mainitud firmaga S-Arms ning üle küsida, kas sinna enam saab üldse. Selle aasta kevadel ei saanud ja minule jäi mulje, et nii jääbki, sest seal piirkonnas pidi pihta hakkama mingi ehitustegevus. S-Arms kasutas seetõttu ühte teist laskevälja ja seal vist oli 300m maksimaalne kaugus.
Noh vot... Magical unicorn has just dispersed in eternity... :( Aga tänan info eest.
OnuHeino
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 19 Jaan, 2018 10:56
Kontakt:

Re: Kaugemale laskmisest

Postitus Postitas OnuHeino »

Eestis kehtiva jahieetika kohaselt ei ole tõesti 400m lasud eriti soovitatavad. Jaht pole sport. Ka linnujaht ei tohiks seda olla. Lastakse vastavalt vajadusele ja kriitiliselt hinnates enda oskusi. Kui nimetatud põder langes jala pealt ja lask liha ei rikkunud, siis mina ei mõista hukka. Ent see pole kõvatamise koht, kui kaugelt keegi looma ära on lõpetanud - eetilisuse määrab ära see, kui vähesed loomad pärast lasku minema on pääsenud.

Eestis valitsev jahieetika ei ole ja loodetavasti ei saa kunagi võrdväärseks ameerikamaaga, kus on täiesti okei suuresalvelise poolautoga metssigadele sisuliselt mahasuruvat tuld teha ja seda uhkelt internetaariumis eksponeerida.
Viimati muutis OnuHeino, 04 Dets, 2019 12:50, muudetud 1 kord kokku.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Püssiroht ning laskeväli

Postitus Postitas alari »

sadist kirjutas:Potsepa laskevälja suhtes soovitan esimese asjana võtta ühendust mainitud firmaga S-Arms ning üle küsida, kas sinna enam saab üldse. Selle aasta kevadel ei saanud ja minule jäi mulje, et nii jääbki, sest seal piirkonnas pidi pihta hakkama mingi ehitustegevus. S-Arms kasutas seetõttu ühte teist laskevälja ja seal vist oli 300m maksimaalne kaugus.
Ilmselt enam seal lasta ei saa
https://parnu.postimees.ee/6840201/lohk ... kkuse-ette
Swift
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 26 Nov, 2019 16:54
Kontakt:

Re: Kaugemale laskmisest

Postitus Postitas Swift »

alari kirjutas:
sadist kirjutas:Potsepa laskevälja suhtes soovitan esimese asjana võtta ühendust mainitud firmaga S-Arms ning üle küsida, kas sinna enam saab üldse. Selle aasta kevadel ei saanud ja minule jäi mulje, et nii jääbki, sest seal piirkonnas pidi pihta hakkama mingi ehitustegevus. S-Arms kasutas seetõttu ühte teist laskevälja ja seal vist oli 300m maksimaalne kaugus.
Ilmselt enam seal lasta ei saa
https://parnu.postimees.ee/6840201/lohk ... kkuse-ette
Noh kurb lugu on... :rip:
OnuHeino kirjutas:Eestis kehtiva jahieetika kohaselt ei ole tõesti 400m lasud eriti soovitatavad. Jaht pole sport. Ka linnujaht ei tohiks seda olla. Lastakse vastavalt vajadusele ja kriitiliselt hinnates enda oskusi. Kui nimetatud põder langes jala pealt ja lask liha ei rikkunud, siis mina ei mõista hukka. Ent see pole kõvatamise koht, kui kaugelt keegi looma ära on lõpetanud - eetilisuse määrab ära see, kui vähesed loomad pärast lasku minema on pääsenud.
Noh, ilmselt minu huvi on pärit sportlik, ise pole jahimees ja plaanis pole. Aga kust meil tuleb kauglaksmis spordi kultuur, kuid meil isegi pole kohta kus kaugemale lasta võib?
Lätis, Leedus, Poolas, Soomes, Rootsis ja Norras see on täitsa normaalne ja toimiv laskepraktika.
Eestis valitsev jahieetika ei ole ja loodetavasti ei saa kunagi võrdväärseks ameerikamaaga, kus on täiesti okei suuresalvelise poolautoga metssigadele sisuliselt mahasuruvat tuld teha ja seda uhkelt internetaariumis eksponeerida.
Noh jah. loljakad ameeriklased... Tehniliselt, ma ei näe erinevust, kas lasta metsiga Browning BAR-iga, Winchester SX4-ga või Sig 716/AR-10 poolautomaadiga. Tõsiselt... Kas see "Assault rifle" välimus teeb mingi vahet? Või on arvamus et metssiga saab infarkti ennem kui sa teda maha lased?
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Kaugemale laskmisest

Postitus Postitas vtl »

Swift kirjutas:
Eestis valitsev jahieetika ei ole ja loodetavasti ei saa kunagi võrdväärseks ameerikamaaga, kus on täiesti okei suuresalvelise poolautoga metssigadele sisuliselt mahasuruvat tuld teha ja seda uhkelt internetaariumis eksponeerida.
Noh jah. loljakad ameeriklased... Tehniliselt, ma ei näe erinevust, kas lasta metsiga Browning BAR-iga, Winchester SX4-ga või Sig 716/AR-10 poolautomaadiga. Tõsiselt... Kas see "Assault rifle" välimus teeb mingi vahet? Või on arvamus et metssiga saab infarkti ennem kui sa teda maha lased?
Siin on kaks erinevat teemat - üks on stiil. Vanakooli jahimees käis metsas viltülikonna, -kaabu ja pooleksmurtava püssiga, millel pähklipuust kaba ja graveeringutega lukud. Sest nii lihtsalt käidi. Samamoodi nagu teatrisse mindi ülikonna ja lipsuga, mitte dressides.

Noorem mees käib jahil kosmosematerjalidest ja core-texiga vooderdatud jope, raadiosaatja ja GPS-iga ning võtab ilma südametunnistuse piinadeta käepärase AR-i. See on põlvkondade ja maitse küsimus ja sellel teemal vaidlemiseni ei taha laskuda.

Teine küsimus on jahieetika, kas loomale peab ka jätma mingi võimaluse. Tehnika on niigi arenenud. Seetõttu on lausa seaduse tasemel keelatud jaht mootorsõidukiga (maastikusõidukiga ulukit tagaajades) ning ka laskmine mootorsõidukist. Samuti on jahipidamisel piiratud poolautomaatse vintpüssi salvemaht kahe padruniga, et ei tekiks ülalkirjeldatud olukorda, kus looma lastakse tiheda tulega 30-lasulisest salvest.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Kaugemale laskmisest

Postitus Postitas oliver »

Pange ennast korraks nende ameeriklaste rolli, kujutage ette et kasvatate elatusallikana näiteks maisi ja 50-pealine seakari tahab sellest samuti osa saada.
OnuHeino
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 19 Jaan, 2018 10:56
Kontakt:

Re: Kaugemale laskmisest

Postitus Postitas OnuHeino »

Tõsi. Tegemist on sisuliselt kahjuritõrjega. Pärast seakatku meil seda probleemi ei ole, seega puudub vajadus juutuubis toimuvat matkida.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist