Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas gorilla »

Kui härrad lubavad, ma nihverdan ennast siis vahele.
Eelmisel aastal koduekraanidel esilinastunud ulmežanri kuuluva miniseriaali kangelane kannab omapärast relva, mis on tegelikult üks täitsa ajalooline 19. sajandi lõpul ilmavalgust näinud käsirelv. Ulmežanri jaoks on relva vaid veidi tuunitud, kuna relv ise on üsna omapärase väljanägemisega.

Mis relvast jutt?
8)
-he not to go to war, she not to go to a dance.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1695
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Akf gorilla ehk abistab mõne vihjega. Tunnistan ausalt, et mina ei tea vaid Eestis eelmisel aastal esilinastunud ulmeseriaale.
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas gorilla »

Esilinastunud selles mõttes, et esimest korda kallist kvaliteetseriaali meite teleriekraanidel näidati.
Mõningad briti sarjad käivad vist küll kolmandat ringi juba..

Aga küsimusest, metsikus läänes on kolme tüüpi tegelasi: keda on võimalik maha lasta, keda pole võimalik maha lasta,
ning kolmandale liigile on üldse kõik pohlad.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1695
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas ElrikThunderson »

gorilla kirjutas: Aga küsimusest, metsikus läänes on kolme tüüpi tegelasi: keda on võimalik maha lasta, keda pole võimalik maha lasta,
ning kolmandale liigile on üldse kõik pohlad.
Kõlab nagu Westworld ja siis äkki siis LeMat 1861 revolver (õigemini selle miskine edasiarendus mis kasutab metallpadruneid), mida antud seriaalis kannab Ed Harrise tegelaskuju Man in Black?
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas gorilla »

Jah, seda kurikaela ma silmas pidasin.

Pilt



Elik, kes eelnimetatud seriaali ei ole näinud siis pole vaja sooritada sellist sigadust, et ühe peategelase iseloomustust siin lahkama hakata, ehkki tema revolver on üks ütlemata huvitav jurbel.

Originaalis eetlaetav (sic!) 9+1 revolver-haavlipüss. Westworldis on kasutatud ümber ehitatud nn. kesktule padrunitele versiooni.

Pilt


Sobilik kuulamine: https://youtu.be/fQ-uIMrzu-4
-he not to go to war, she not to go to a dance.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1695
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Tundub et läks täppi siis.

Kiire piltmõistatus. Millise riigi sõdurid on fotol?
Manused
kes.jpg
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Castellum »

ElrikThunderson kirjutas:Tundub et läks täppi siis.

Kiire piltmõistatus. Millise riigi sõdurid on fotol?
Nagu Google'i pildiotsing ütleb, et Iiri omad.

Värskele modele - pole viisaks kasutada viktoriinis piltküsimusi, mida on võimalik googeldada...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Manurhin »

Castellum kirjutas:
ElrikThunderson kirjutas:Tundub et läks täppi siis.

Kiire piltmõistatus. Millise riigi sõdurid on fotol?
Nagu Google'i pildiotsing ütleb, et Iiri omad.

Värskele modele - pole viisaks kasutada viktoriinis piltküsimusi, mida on võimalik googeldada...
Ma ütleks, et googeldada ju võib, aga kas sel teel leitud vastust siia postitada, on juba igaühe enda auküsimus. Minu jaoks meenutab see elektri või lõhkeainega kala püüdmist - noh, saad küll, aga kogu mängu ilu jääb olemata. Iseasi, kui õiget vastust muidu enam-vähem tead, aga on vaja vaid natuke mõnda detaili meelde tuletada (kalal ju võtad ka kahva appi, kui mõni suurem elukas juba konksu otsa saadud).
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1695
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Kiire piltmõistatus. Millise riigi sõdurid on fotol?
Nagu Google'i pildiotsing ütleb, et Iiri omad.

Värskele modele - pole viisaks kasutada viktoriinis piltküsimusi, mida on võimalik googeldada...
Kiire piltmõistatuse lahendus tuli nii kiirelt, et muutus lugupeetava jaoks ebaviisakaks? Ok.

Aga õige vastus ja palun küsi siis ise. Viisakalt :)
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Castellum »

Manurhin kirjutas:
Castellum kirjutas:
ElrikThunderson kirjutas:Tundub et läks täppi siis.

Kiire piltmõistatus. Millise riigi sõdurid on fotol?
Nagu Google'i pildiotsing ütleb, et Iiri omad.

Värskele modele - pole viisaks kasutada viktoriinis piltküsimusi, mida on võimalik googeldada...
Ma ütleks, et googeldada ju võib, aga kas sel teel leitud vastust siia postitada, on juba igaühe enda auküsimus. Minu jaoks meenutab see elektri või lõhkeainega kala püüdmist - noh, saad küll, aga kogu mängu ilu jääb olemata. Iseasi, kui õiget vastust muidu enam-vähem tead, aga on vaja vaid natuke mõnda detaili meelde tuletada (kalal ju võtad ka kahva appi, kui mõni suurem elukas juba konksu otsa saadud).
Aga kas tekstiküsimust võib googeldada? Mida üldse võib googeldada? Ja kuidas teha kindlaks, et ei googelda?

Nüüd on siis keegi kodukootud filosoof asunud looma "vastuseotsimise eetikakoodeksit"...ma pigem soovitaks, et kui oled poksiringis saanud vastunina, mitte minna halama, et sina tahtsid hoopis mängida malet...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Castellum »

ElrikThunderson kirjutas:
Kiire piltmõistatus. Millise riigi sõdurid on fotol?
Nagu Google'i pildiotsing ütleb, et Iiri omad.

Värskele modele - pole viisaks kasutada viktoriinis piltküsimusi, mida on võimalik googeldada...
Kiire piltmõistatuse lahendus tuli nii kiirelt, et muutus lugupeetava jaoks ebaviisakaks? Ok.

Aga õige vastus ja palun küsi siis ise. Viisakalt :)
Mis asi ei jõudnud kohale? Ütleme siis teistpidi - pole mõistlik küsida küsimust, mis on kohe googeldatav. Siin teemas juba järgiproovitud asi. Omaarust jube hea küsimus, aga kui vastus on ühe pildiotsingu kaugusel, kaob pinge ära. Nüüd oli arusaadav?

Küsimus ka. II ms ajal rajati Eestisse sõjaväelennuväli, mille jaoks rajati lähedalasuvast suurest raudteejaamast eraldi raudteeharu. Mitte mingi lühike jupp, vaid vähemalt 10 km pikk.

Mis koht/lennuväli/raudtee?
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1695
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Castellum kirjutas:... arusaadav?
Oled oma seisukohta võtnud detailselt väljendada. Vastan samaga.

Diskleimer: Olin enne, olen nüüd ja olen arvatavasti ka lähitulevikus teadlik Google pildiotsingu võimalustest. See selleks.

Järgnev on minu isiklik arvamus. Militaar.net on avalik Eesti militaaria foorum, mida mõnikord loetakse rohkem, kui siia kirjutatakse. Viktoriini teemas on küsimuste ja vastuste vaheldumine selle teema normaalne rütm.

Mina isiklikult arvan, et küsimuse keerulisus ja pingelisus on väga subjektiivne ning see mis mõne jaoks on lihtne, ei ole seda mitte teise jaoks. Lisaks arvan, et kui head küsimust pole varnast võtta, kõlbab teema normaalse rütmi jaoks ka mõni militaariaga seonduv infokild, mis sest et lihtne ja lihtsasti vastatav. Sest veelkord - tegu on avaliku foorumiga, mida sageli loetakse ning ka lihtne ja kiire piltmõistatus oma kiire lahendusega elavdab teemat tunduvalt rohkem kui napp "annan järje vabaks".

Pidev järje vabaks andmine ei ole kuidagi keelatud, ega ka otseselt ebaviisakas, küll aga minu arvates natukene ... mage.

Mis aga liigub sinna "pole viisakas" kategooria poole, on teise esitatud küsimuse lihtsuse üle irisemine, sest nagu viitasin on vastamise lihtsus või keerukus subjektiivne, seda siis pildiotsinguga või mitte. Paljud on kindlasti ja korduvalt vastanud kiirelt ja pingevabalt ära küsija arvates keerukaid küsimusi, võttes järje üle ilma mainimata, et polnud pinget või polnud viisakas.

Nii, nüüd on siin olemas nii akf Castellumi kui minu arvamus viktoriiniküsimuste esitamisest ja saame ehk viktoriiniga edasi minna.
Castellum kirjutas: Küsimus ka. II ms ajal rajati Eestisse sõjaväelennuväli, mille jaoks rajati lähedalasuvast suurest raudteejaamast eraldi raudteeharu. Mitte mingi lühike jupp, vaid vähemalt 10 km pikk.

Mis koht/lennuväli/raudtee?
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Dr.Sci »

ElrikThunderson kirjutas:
Castellum kirjutas: Nii, nüüd on siin olemas nii akf Castellumi kui minu arvamus viktoriiniküsimuste esitamisest ja saame ehk viktoriiniga edasi minna.
Castellum kirjutas: Küsimus ka. II ms ajal rajati Eestisse sõjaväelennuväli, mille jaoks rajati lähedalasuvast suurest raudteejaamast eraldi raudteeharu. Mitte mingi lühike jupp, vaid vähemalt 10 km pikk.

Mis koht/lennuväli/raudtee?
Ma siis teen alguse lahti ja oleks pakkunud Nurmsi/Koigi lennuvälja aga kaugus lähima raudteeni tuleb pigem 10 miili ehk 18,.. km ja aerofotodelt ei suuda ka raudteetrassi paika panna.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas EOD »

Baaside lepingu alusel rajatud Kuusiku lennuväljal baseerusid pommitajad, seega raudteeharu lennuväljast loodes asunud ladudeni oleks loogiline.
Aga kas see hargnes Rapla - Virtsu kitsarööpmelisest või oli omaette liin Rapla jaamast... :dont_know:
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Castellum »

Aga kas Nurmsile või Kuusikule raudteeharu ka ehitati? Mina pole küll kohanud...

Jutt on ikka reaalselt ehitatud raudteest. Pikkust oli ilmselt isegi rohkem, ehk ~15 km, aga see on n-ö rahva mälestused, seda kaarti mul näidata pole.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist