Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioonid

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
rossa
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 08 Okt, 2007 9:54
Kontakt:

Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioonid

Postitus Postitas rossa »

Tere.
Juhtusin sõitma laupäeval 1/25/2020 8:12 hommikul Viljandist Tartu suunas mööda Tartu-Viljandi-Kilingi-Nõmme maanteed ja märkasin taevas omapärast nähtust. Tegin mõned pildid ning lisasin paar ka siia teemasse. Olgu teadjad head ja täpsustagu, kas oli tegemist erakordse optilise illusiooniga või juhtusin nägema millegi suure lenduminekut. See niinimetatud objekt ei liikunud vaid otsesuunas, vaid mingi hetk tegi ta pöörde paremale ning jätkas liikumist. Objekt oli mingi aeg näha, aga vist ca Kavilda ürgoru kandis ei märganud teda enam; mida valgemaks läks, seda keerulisem oli teda märgata. Kui teema asukoht vale, siis pange õigesse kohta, ma paremat kohta ei osanud leida selle jaoks. Või kui on juba kusagil sellest juttu tehtud, siis kustutab selle või tõstab ümber.
Pildistamise hetke umbkaudne asukoht kaardil tähistatud valge ruuduga ning pildil oleva tuulegeneraatori asukoht tähistatud punase kolmnurgaga.

Objekt
Pilt

Asukoht
Pilt

Olge tublid ja jääge terveks.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioon

Postitus Postitas Manurhin »

Kui kaua see objekt vaadeldav oli ja kas mingi heli ka sellega kaasnes? Üks võimalus on, et tegu võis olla juba enam-vähem lõpuni põlenud boliidiga, samas see ei tohiks järsult suunda muuta.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
rossa
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 08 Okt, 2007 9:54
Kontakt:

Re: Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioon

Postitus Postitas rossa »

Esimese pildi tegin 8:12 ja viimase pildi (mis käesolevaga lisatud) tegin 8:21. Mul on kahju, et ma objekti kursimuutusest pilti ei teinud. Tänu tumedale sabale oli konkreetne kursimuutus näha. See ei tundunud niisama töllerdamine ühele või teisele poole või lihtsalt äravajumine.
Tegin pildid sõidukis olles, seetõttu heli kohta info puudub.

Viimane pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioon

Postitus Postitas Manurhin »

rossa kirjutas:Esimese pildi tegin 8:12 ja viimase pildi (mis käesolevaga lisatud) tegin 8:21. Mul on kahju, et ma objekti kursimuutusest pilti ei teinud. Tänu tumedale sabale oli konkreetne kursimuutus näha. See ei tundunud niisama töllerdamine ühele või teisele poole või lihtsalt äravajumine.
Tegin pildid sõidukis olles, seetõttu heli kohta info puudub.
Siis ilmselt ikka mingi lennuk. Võibolla mõni NATO oma, kes teab. Boliid nii kaua nähtaval ei püsiks, see lipsab ikka suht kiiresti üle taeva, nii et autot kinni pidada ja pildistada vaevalt, et jõuaks.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Ghostship
Liige
Postitusi: 365
Liitunud: 02 Jaan, 2020 1:13
Asukoht: Kraken
Kontakt:

Re: Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioon

Postitus Postitas Ghostship »

Kas ainult kaks pilti ongi? Kas teisel pildil need noolte juures olevad pilveribad on selle ''saba'' jäänused või lihtsalt juhuslikud? Üldiselt ajavahemik ''minutid'' vihjavad jah ilmselgelt lennukile ja optilise illusiooni variandile siin. Kui sa suudad koostada selle objekti liikumise trajektoori kaardil enamvähem adekvaatselt on lihtne kontrollida kasvõi Flightradari abil, kas mõne lennu aeg ja koht klapib antud vaatlusega.
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioon

Postitus Postitas smr »

Manurhin kirjutas:
Siis ilmselt ikka mingi lennuk. Võibolla mõni NATO oma, kes teab.
Fotol on lennuk.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19202
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioon

Postitus Postitas ruger »

Ghostship kirjutas:Kas ainult kaks pilti ongi? Kas teisel pildil need noolte juures olevad pilveribad on selle ''saba'' jäänused või lihtsalt juhuslikud? Üldiselt ajavahemik ''minutid'' vihjavad jah ilmselgelt lennukile ja optilise illusiooni variandile siin. Kui sa suudad koostada selle objekti liikumise trajektoori kaardil enamvähem adekvaatselt on lihtne kontrollida kasvõi Flightradari abil, kas mõne lennu aeg ja koht klapib antud vaatlusega.
Enamuse NATO lendude kohta Flightradar mingit infot ei anna. Vaatluslennud toimuvad üldjuhul põhjast lõunasse.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioon

Postitus Postitas Hukatus »

Eelmise laupäeva õhtul oli Mukri raba vaatetornist sama vaatepilt. Pildi põhjustajaks oli Pärnule lähenev Air France Pariis-Tokyo lennuki heitgaaside saba.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioon

Postitus Postitas Dr.Sci »

Capture.PNG
Kahjuks polnud binoklit käepärast, pilt tehtud Samsung S20-ga millel ka suht ok zuum. Objekt tekitas mul kodus tõsise diskussiooni - minu jaoks liikus lennuki kohta tiba kiiremini, naine jälle arvamusel et ma kujutan liiga palju ette - et kui taevas midagi lendab, siis vaid lennukid, ei hakanud talle Hispaania raketti meelde tuletama. Flightradar24 igal juhul seda objekti ei näidanud.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eestis nähtavad raketikatsetused või optilised illusioon

Postitus Postitas Dr.Sci »

1592853635500.JPEG
Originaal mastaabis siis kah.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist