Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

JA mul pole vähimatki aimu kas Sturmgewheri 44 salv kinnitub AK47 alla. Äkki kinnitub, lasta aga ei saa aga laskmisest pole ju juttu.

Mis ma tahan oma jutuga öelda, kollektsionääride elu tehakse kibedamaks. Võetakse vastu seadusi mis võivad teha kurjategijaks inimese kes omateada igati seaduskuulekas.(Näide mu onu kelle talus saksa tääk puukuuris ja oli aeg kus ta seaduse järgi oli kurjategija, ta elas õndsas teadmatuses selle ajavahemiku kui nugatääk keelatud oli! No ei ole Riigi Teataja tema õhtune lektüür)

Milline on võimalus, et kollektsionäär saab oma salvekogu proovida kõikide peale 1945 aastat toodetud relvade alla äkki kinnitub, nonsenss.
Olid ok riigikodanik aga märtsist oled järsku pätt ja kurjategija :wall:
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36428
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Miks peaks lint olema salv? Lint on lint.
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Andrus1973 »

Paari eelneva postituse peale tekkis mõttevälgatus! :D Keelujutt käib suuremahuliste salvede kohta? Mitte salve detailide... Umbes nagu on piiratud käibega relv ja relva olulised osad. Mitteoluliste osadega võid teha mis tahad? Salv ei koosne olulistest või mitteolulistest osadest. Osadeks võetud salv ei ole jälle salv vaid salve osad. Näiteks 3 korpust 5 vedru jne.. Kas siin ei võiks jälle mingit JOKKi juttu olla, kui salved juppideks võtta?
Mitte, et see mind isiklikult väga puudutaks. Minu pärast võiks IPSCi kah väikeste salvedega lasta, kui riik ennast sellest julgemalt tunneks.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Walter2 »

Varsti hakatakse salvesid kindlasti ka deaktiveerima, sama ka lintidega. :mrgreen: Riidelindid kästakse lihtsalt kinni õmmelda õmblustega, mida tavakodanik ei suuda lahti harutada e. aktiveerida.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Tapper kirjutas:JA mul pole vähimatki aimu kas Sturmgewheri 44 salv kinnitub AK47 alla. Äkki kinnitub, lasta aga ei saa aga laskmisest pole ju juttu...

Mis ma tahan oma jutuga öelda, kollektsionääride elu tehakse kibedamaks...

...Milline on võimalus, et kollektsionäär saab oma salvekogu proovida kõikide peale 1945 aastat toodetud relvade alla äkki kinnitub, nonsenss.
Kollektsionääridele on Relvaseaduses pühendatud terve omaette lõik, mis minu hinnangul annab küllaltki vabad käed kollektsioneerida ka neid asju, mida tavalises tsiviilkäibes lubatud ei ole - täisautomaatsetest relvadest alates lõpetades nendesamade piiratud käibega salvedeni. Küsimus on ainult selles, kuidas see kollektsioon vormistatud on. Suvalise tüübi puukuuris vedelev tääk EI OLE veel kollektsioon.

Kahjuks (või õnneks) mina kui "bürokraatia ja pastakast imetud seaduste/määruste selgitaja" ei oska sel teemal väga kaasa rääkida, kuna ma pole kollektsionäär ja teema mind väga ei puuduta. Austan loomulikult neid, kes soovivad ajaloopärandit säilitada ja kursis olla.

Mis puudutab aga seda, kas oma salvekogu saab proovida kõigi uute relvade alla - kas kollektsionäär mitte ei peaks tundma oma valdkonda paremini kui suvaline muu tegelane? Sealhulgas levinud relvade kaliibreid, salvemõõte jms. Kes siis veel peaks teadma?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

Kriku kirjutas:Miks peaks lint olema salv? Lint on lint.
Oh püha lihtsameelsus 8) (nali, saan su mõttest aru)

Kui lint täidab samu ülesandeid mida salv (ehk mahutab padruneid ja võimaldab laadida padrunipesa)
Mispärast see keelu alt välja jääb?
Ja küsin ikkagi mis teeb SALVEST SALVE
:roll:
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36428
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Kui lint on salv, siis on kiirlaadija ka salv.
vahetatav seade, mis on ette nähtud padrunite mahutamiseks ja nende laadimiseks padrunipessa
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

vtl kirjutas:Suvalise tüübi puukuuris vedelev tääk EI OLE veel kollektsioon
Täpselt
aga selle suvaline tüübi peres oli see aegajalt tarvitatav nuga aastast 1944. Ei ENSV 50 aasta jooksul ega Eesti Vabariik 15 aasta jooksul näinud selles midagi halba ega keelatut. Ja äkki oli ta kurjategija omas keelatut relva.
Kriminaal pätt kaabakas. Seaduse mittetundmine ei vabasta...

See nö täägisaaga loksutas seaduskuulekaid kollektsionääre kõige rohkem ja kes olid võitjad? Mitte seadusekuulekad kes kusesid selle seaduse peale, hoidsid oma täägid alles ei rikkunud neid ära (lukusti mahalõikamine) mis viis täägi kollektsioneerimis väärtuse 0.
Sellised meetodid on parim viis rahvast ja riiki võõraks teha.

Isegi mingite eurodirektiivide taha ei anna VTL neid asju panna, puhas omamaine ogarus
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

Kriku kirjutas:Kui lint on salv, siis on kiirlaadija ka salv.
vahetatav seade, mis on ette nähtud padrunite mahutamiseks ja nende laadimiseks padrunipessa
Sa tsiteerid ju mulle seadust 8)
mina ei väida, et lint on salv mina vaata ei tea enam siiani arvasin et tean :oops:

Saan ainult korrata oma rumalust
Mis teeb siis salvest salve
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

vtl kirjutas:Mis puudutab aga seda, kas oma salvekogu saab proovida kõigi uute relvade alla - kas kollektsionäär mitte ei peaks tundma oma valdkonda paremini kui suvaline muu tegelane? Sealhulgas levinud relvade kaliibreid, salvemõõte jms. Kes siis veel peaks teadma?
Näiteks sõber X ei tea! Ei pidanudki teadma! Talle lihtsalt meeldib II MS aegsed salvesid koguda siiani süütu hobi 2020 peab ta teadma järsku kas tema kogu uhkuseks olev FG42 salv sobib mõnele peale 1946 tootma hakatud relvale?
Pätt valmis jälle.

Äkki riik peaks ka teadma kui ta keelab?
Riik kellel on tohutud ressursid seadusloomet tehes eraisikuga võrreldes.
Kes kõik seal komisjonides ei istu EKSPERDID igal alal. Ja siis kirjutavad sellise möga kokku. 1945 aasta 1946 aasta.
Miks täpsemalt ei kirjeldata millised salved on keelatud/lubatud? Aga vaat need eksperdid ei julge mingit vastutust tegelikult võtta! Siis kirjutatakse seaduseks selline laialivalguv asi mis katab nagu kõike ja mis paneb kogu vastutuse kollektsionääri kaela.

Küsimus on muidugi väikeses inimrühmas keda see puudutab aga see ep ole mitte lohutuseks neile kes kannatavad.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Sugga 21 »

Ehk saab keegi siit mingit kasulikku infot. Oman kollektsioneerimise luba,sain sellise kirja.
Endal tekkis kohe paar küsimust.Võin kollektsiooni soetada automaatrelva,siledaraudset ei või?
Akustiline relv, mille kaliiber ületab 20 mm ja mille mudeli tootmist alustati pärast 1945. aastat.Mis loom see on?
Kui raketipüstol siis samasuguseid tehti ka aastal 1944 ?


Lugupeetud kollektsioneerimisloa omanik


Käesoleva aasta 1. märtsist jõustuvate relvaseaduse muudatustega on Eesti üle võtnud täies mahus meile kohustuslikud, kolm aastat tagasi Euroopa Komisjonis vastu võetud relvadirektiivi 91/477 täiendused. Muutused on tulemas ka relvade kollektsioneerimist puudutavates sätetes. Olulisemad neist on järgmised

Füüsilise ja juriidilise isiku kollektsioneerimisloa menetlemine reguleeritakse seaduses selgemalt. Juba praegu hindab Politsei- ja Piirivalveamet enne kollektsioneerimisloa väljastamist isiku sobivust kollektsionääriks, kuid uue regulatsiooni järgi hinnatakse ka isikust tulenevat võimalikku ohtu riigi julgeolekule ja avalikule korrale. Seaduses nähakse ette õiguslikud alused, millal saab kollektsioneerimisloa kehtivuse peatada.

Kollektsioneerida mitte lubatud relvade loetelu täieneb laskekõlbliku sileraudse tulirelvaga ja akustilise relvaga, mille kaliiber ületab 20 mm ja mille mudeli tootmist alustati pärast 1945. aastat. Lubatud ei ole ka eelnimetatud tulirelva laskemoona kogumine.

Uued piirangud ei oma tagasiulatuvat jõudu. Üheltki kollektsionäärilt varem kollektsiooni soetatud tulirelvi või laskemoona ära ei võeta ega sundvõõrandata. Piirangud kehtivad uute relvade ja laskemoona kollektsiooni soetamisele.

Kollektsioneeritavatele padrunitele, mille mudeli tootmist alustati pärast 1945 aastat, seatakse piiraarv – maksimaalselt 200 padrunit ühe padrunimudeli kohta. Selline piirang peaks aitama välistada olukorda, kus padrunikollektsionäär soetab piiramatus koguses kaasaegset laskemoona, mida kriisiolukorras saab kasutada kollektsioneerimise eesmärkidega mitte kooskõlas olevates tegevustes.

Kollektsioneerimisloa kehtivus lüheneb viiele aastale. Seni välja antud ja pikema kehtivusajaga load kehtivad oma kehtivusaja lõpuni ning neid ei pea ennetähtaegselt ümber vahetama.

Samuti nähakse relvaseaduses ette erandkorras kollektsiooni kuuluva relva ja padruni kasutamise reeglistik. Kollektsiooni kuuluvat relva ja padrunit võib kasutada üksnes laskeinstruktori juuresolekul lasketiirus või laskepaigas Politsei- ja Piirivalveameti ühekordse loa alusel, milles määratakse tingimused relva ja padrunite kasutamiseks.

Eelkirjeldatud reeglite muutusi ja mitmeid teisi seaduse muutusi saate täpsemalt lugeda 1. märtsil jõustuvast relvaseaduse redaktsioonist https://www.riigiteataja.ee/akt/112022020008

Eelnõu menetlusega Riigikogus ja eelnõu materjalidega, seal hulgas eelnõud saatva seletuskirjaga on võimalik tutvuda Riigikogu lehel: https://www.riigikogu.ee/tegevus/eelnou ... 3%B5tmine)
Kuna muudatusi relvaregulatsioonis on mitmeid ja osad neist võivad olla esmapilgul raskesti mõistetavad, siis küsimuste tekkimisel palume julgesti pöörduda oma elu- või asukoha järgse Politsei- ja Piirivalveameti lubadeametniku poole.
Loome ühiselt Eestile parima julgeoleku- ja turvalisuspoliitika.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas EOD »

Kriku kirjutas:Kui lint on salv, siis on kiirlaadija ka salv.
vahetatav seade, mis on ette nähtud padrunite mahutamiseks ja nende laadimiseks padrunipessa
Salv, vene ja inglise keeles "magazin" (ka eesti keeles on kasutatud terminit "magasin"), on relva osa, millest söödetakse padruneid padrunipessa. Salv võib olla relvaga kokku ehitatud või vahetatav.

Padrunipide, vene k. "oboima", inglise k. "cartridge clip" on padruneid koos hoidev abivahend, millest padrunid lükatakse salve või mis paigutatakse koos padrunitega salve (näiteks M1 Garand vintpüssil).

Kiirlaadija on abivahend salvede või lintide laadimiseks. Näiteks kuulipildujalintide laadimismasin või AK-74 salve laadimiskomplekt, mis koosneb adapterist ja 15 padrunit mahutavatest padrunipidemetest. Rahvakeeles nimetatakse ka padrunipidemeid kiirlaadijateks, kuigi see on ebatäpne.

Kui hakata juuksekarva lõhki ajama, siis relvale kinnituvat lindikasti või -trumlit saab ju ka vaadelda padrunisalvena, pealegi suure mahutavusega salvena. Häda siis töömehele, kes sellises kastis mutreid-polte hoiab. :cry:
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

EOD kirjutas:Kui hakata juuksekarva lõhki ajama, siis relvale kinnituvat lindikasti või -trumlit saab ju ka vaadelda padrunisalvena, pealegi suure mahutavusega salvena.
See ongi ju üks selle seaduse "nalju"

ReS § 20-1 lg 6 Padrunisalv on tulirelva osaks olev või vahetatav seade, mis on ette nähtud padrunite mahutamiseks ja nende laadimiseks padrunipessa.

Pöördun vtl poole kes selle paragrahvi siin minu jaoks siis välja tõi.

Öelge palun kas lint täidab neid ülesandeid ?
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Tapper kirjutas:Pöördun vtl poole kes selle paragrahvi siin minu jaoks siis välja tõi.

Öelge palun kas lint täidab neid ülesandeid ?
Ei tea.
Disklaimer:
Ma kirjutan siin foorumis relvaentusiastist eraisikuna oma parima arusaamise ja teadmiste põhjal.

Ma EI ESINDA seadusloomet, ma EI OLE ametnik ja ma EI OLE jurist.
Minu poolt kirjutatud info tarbimine omal vastutusel.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

vtl kirjutas:Ei tea.
Disklaimer:
Ma kirjutan siin foorumis relvaentusiastist eraisikuna oma parima arusaamise ja teadmiste põhjal.
Kui relvaentusiast, hästi.
Kuidas teie soovitus oligi salvekollektsionäärile
vtl kirjutas:kas kollektsionäär mitte ei peaks tundma oma valdkonda paremini kui suvaline muu tegelane? Sealhulgas levinud relvade kaliibreid, salvemõõte jms. Kes siis veel peaks teadma?
Siin on meil aga ilmselt relvaloa omanik ja relvaentusiast kes ei tea kas relvaseaduse mõistes on lint salv või ei ole?
Hirm tuleb peale kui juba relvaentusiast ei tea.
Seadus on sihuke saand valmis, kes siis teab?

Esitan veel kord küsimuse mis teeb salvest salve :lol:



Relvaseadus ja selle muudatused peavad olema sellised mis lubab EV seaduskuulekal kodanikul põhku pugeda puhta südamega ehk selged ja üheselt arusaadavad.
Hekel on meil siin
salvekollektsionäär sõber X kes ei tea enam kas ta II MS aegne salvekogu on märtsist 2020 illegaalne
Relvaentusiast foorumlane vtl kes ei tea kas lint on salv või salv on lint
foorumlane Tapper kes näeb seadust sellisena mis võimaldab tõlgendada ka linti salvena
EOD kes näeb võimalust, et ka
EOD kirjutas:siis relvale kinnituvat lindikasti või -trumlit saab ju ka vaadelda padrunisalvena, pealegi suure mahutavusega salvena
Aamen siia mingiks ajaks kui vererõhku vaja tõsta külastan jälle :?
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist