Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Welber »

ruger kirjutas:Mis ajast käsitulirelval punatäpp laskekatsel lubatud on?
Millise seaduse järgi see keelatud on? Kui ma kannan punatäpiga püstolit, siis miks ma peaksin katsele minnes selle maha kruvima?
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas EOD »

Õige tähelepanek.
Nõrgenenud nägemise puhul saab inimene kasutada prille, nõrgenenud kuulmise puhul kuuldeaparaati. Miks ei peaks inimene saama kasutada näiteks sedasama punatäppsihikut kui see tagab, et ta tabab just sihtmärki, mitte kedagi/midagi, mida ta tabada ei soovi?
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas trs »

:wall: :wall: Kui ei suuda sihtida, siis mida teeb inimene relvaga?
Kaliibrist tuleb vahe sisse, kui kiiresti lasta. Pole ka suurt mõtet võrrelda 1911 ja G19 laskmist pika maa peale. Sihikute tüüp on kõige vähem rolli mängiv asi selle puhul. Et märklehte oma lasud vormistada, pole ka mingit erilist sihtimist vaja teha, lihtsalt suunata sihtmärgile ja sujuvalt päästa. 1911 või revolvri vms ideaalselt laskev tegelane ei pruugi selle eksami glockiga ühtegi märklehte saada.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Borja kirjutas:
Welber kirjutas:Käisin ka laskekatsel. Sig Sauer 1911 cal 45 + SS Romeo1 Red dot + S&B säästupadrunid. Kõik mustas (8,8,7).
..no missme matsid end oma Colt Government´iga siin sakste // nende punatäppidega võrdleme :lol:

Muuseas, PPA ringmärki katsetasin ma oma cal.45-ga lihtsalt sportlikust huvist - "laskekatsel" ma temaga (õnneks) käima ei pea..
1911 on 1911, on selle tootja siis Colt eelmisel sajandil või Sig Sauer sellel. Konstruktsioon on sama ju. Vahe (kui üldse) võib sisse tulla ainult raua, õigemini sihikuliini pikkusest. Mõlemad relvad on üldiselt täpsemad kui keskmine laskur.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas EOD »

trs kirjutas::wall: :wall: Kui ei suuda sihtida, siis mida teeb inimene relvaga?
Kõrgendatud emotsionaalsuse jätaksin siiski noortele tüdrukutele. Neile sobib see rohkem. :wink:

Punatäppsihiku kasutamine enesekaitserelval on seadusega lubatud, mingit piirangut, kus seda kasutada tohib, pole kehtestatud.
See, et Simo Häyhä kasutas lahtist sihikut, ei tee teistest snaipritest veel kobasid, kes ei suuda sihtida.
Vanemal inimesel kipub lähedale nägemine nõrgenema, mistõttu sihikupilt jääb uduseks. Samas ründaja ja ümbritseva nägemisega ei pruugi probleeme olla. Punatäpp on siin abiks.
Võtame vanematelt inimestelt võimaluse end kaitsta? Alles rünnati Rootsis maal elavaid vanureid, võeti neilt pangakaardid ja peksti ka koodid välja. Sarnane rünnak on ka Eestis, Juminda neemel toime pandud.
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas trs »

Mõttetu trollimine paari tegelase poolt, kes üritavad piltlikult öeldes tõestada, et sellest ei ole midagi, et maakera on lapik... Minu mõte oligi selles, et vahet pole, milliste sihikutega lasta, eksamil kukutakse läbi ikkagi 99% muudel põhjustel. Et tabada märklehte 25m pealt, pole vaja mingit erilist sihtimist ja fokuseerimist. Mida kauem pingutad ja sihtida üritad, seda hullemaks tavaliselt see lõpptulemus läheb. Paraku püstoli luba taotlema minnes on valikus täpselt need relvad sellises konfiguratsioonis ja üheks eeltingimuseks on ka arstitõend, mille üheks osaks on silmaarsti külastus või vähemalt nägemiskontroll. Kui inimene ei suuda prillide abiga laskmiseks piisavalt selgelt näha, siis tal on suuremaid probleeme, kui relvaloa eksamil läbi kukkumine. Arvestades jätkuvalt ka ohutaset ühiskonnas siis on sellistele poolpimedatele pensionäridele relvade jagamine ilmselt ülejäänud ühiskonna jaoks ohtlikum, kui ühiskond relvastamata pensionäride jaoks.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas EOD »

Laskekatse võib sooritada isikliku relvaga, ühegi normatiivdokumendiga pole kehtestatud piirangut, et sel relval ei tohi olla punatäppsihikut. Lihtne. Veel küsimusi?
Et liiga pikalt sihtimine tulemust vaid halvendab, pole uudis.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Kui läheb olek nii lappama, et ei suuda lasku mõistliku aja jooksul sooritada ja käed värisema hakkavad, siis ei keela minu teada keegi käsi alla lasta, hetk puhata ning uuesti laskeasend võtta. Laskekatsel ei ole otsest ajapiirangut - kuigi lõputuseni kudeda muidugi ei lasta.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas:Kui läheb olek nii lappama, et ei suuda lasku mõistliku aja jooksul sooritada ja käed värisema hakkavad, siis ei keela minu teada keegi käsi alla lasta, hetk puhata ning uuesti laskeasend võtta. Laskekatsel ei ole otsest ajapiirangut - kuigi lõputuseni kudeda muidugi ei lasta.
Üldiselt soovitataksegi, et kui 5+ sekundi jooksul ei suuda sihikupilti saavutada, sujuvalt päästa ja lasku sooritada, siis oleks mõistlik käed ja relv vastu rinda tõmmata, hetke puhata ja siis uuesti proovida.

Teine asi on hinge kinni hoidmisega lasu ajal. Kuskil sama aja (suurusjärk 5+ sek) pärast hakkab juba hapnikutase ajus vähenema ja esimese asjana kannatab just terav nägemine. Seega mida pikemalt ja kramplikumalt mökutada, seda hullemaks see lask läheb.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
alfa hotel
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 08 Mär, 2018 21:14
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas alfa hotel »

Muutsin oma pikad salved seaduslikuks. Selleks oli vaja klubi tõendit, mis kinnitas, et olen viimase kahe aasta jooksul võistlustel osalenud ja vajan suuri salvesid spordiks. Iseteeninduses muutust taodelda ei saanud, tuli kasutada blanketti nii nagu iseteeninduse eelsel ajal. Blanketil eraldi salvede info märkimise kohta ei olnud, selle kirjutasin “muu muudatuse” vms juurde vabas vormis. Digiallkiri külge ja õige ametniku poole emailiga teele. Riigilõivu maksta vaja ei olnud. Järgmisel päeval sain teate, et kõik korras.
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Welber »

trs kirjutas:Minu mõte oligi selles, et vahet pole, milliste sihikutega lasta, eksamil kukutakse läbi ikkagi 99% muudel põhjustel... Paraku püstoli luba taotlema minnes on valikus täpselt need relvad sellises konfiguratsioonis ja üheks eeltingimuseks on ka arstitõend, mille üheks osaks on silmaarsti külastus või vähemalt nägemiskontroll. Kui inimene ei suuda prillide abiga laskmiseks piisavalt selgelt näha, siis tal on suuremaid probleeme, kui relvaloa eksamil läbi kukkumine...
Ma nüüd ei mõista, kas Sa ei saa aru või ei taha aru saada.
Loomulikult on mul arstitõend ja loomulikult oli selle saamise üheks eelduseks nägemiskontrolli läbimine. Kaugele näen ma väga hästi, lugeda prillita eriti mitte. Prillideta hämaras tiirus, 25 meetri kaugusele lastes, on sihikupilt udune ja märklaud ok, prillidega on sihikupilt ok, aga märklaud üks suur hall käkk. Punatäpiga pole ei kaugus ega valgus probleemiks.
Käisin, muide, revolvri liiki tegemas PPA tavasihikutega relvaga. Kolm lasku u. kahe tolli sees. Vanade, poole lahjemate lugemisprillidega. Aga nendega tänaval käia ei ole vist mõistlik.
Selles on Sul muidugi õigus, et kui lasta ei oska, siis punatäpp seda sinu eest tegema ei hakka. Pigem vastupidi. Kui ei harjuta, ei leia seda täppi aknast üleski.
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas trs »

Ilmselt sina ei saa aru, et minu jutu mõte oli selles, et 99% inimesi(neid kel ei ole mingit muud füüsilist defekti) kukub seal läbi, sest tõmbab lihtsalt päästes ära.
Ma loodan, et antud juhul relvaomanik natuke liialdab, sest kui ikka politsei tiirus ei näe sihtida või ei erista 25m kauguselt sihtmärki, siis on selgelt nägemisega probleem ja peaks mõtlema, mis saab väljaspool tiiru, kui on vaja palju hullemates oludes sama asja teha.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

trs kirjutas:Ma loodan, et antud juhul relvaomanik natuke liialdab, sest kui ikka politsei tiirus ei näe sihtida või ei erista 25m kauguselt sihtmärki, siis on selgelt nägemisega probleem ja peaks mõtlema, mis saab väljaspool tiiru, kui on vaja palju hullemates oludes sama asja teha.
Muidugi on tal nägemisega probleem, ta kirjutab ju sellest ise ka. Ühtede ja samade prillidega ei näegi 40 cm ja 25 m kaugusele teravalt. Valima, millele fokuseerida, peab ka tervete silmadega.

Päriselus tal ei tule 25 m kauguselt enesekaitset teostada, see ongi jutu mõte.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas:...Ühtede ja samade prillidega ei näegi 40 cm ja 25 m kaugusele teravalt. Valima, millele fokuseerida, peab ka tervete silmadega...
Ma olen eluaeg olnud kergelt lühinägelik, aga piisavalt vähe, et igapäevaelu pole see seganud ja prille ei vajanud. Kuna aga ipsc-d lastes ei olnud kaugemates märkides tabamusi näha (ja ei saanud otsustada, kas nö. üle lasta või mitte), siis sai endale elu esimesed prillid tehtud. Optometrist timmis nägemise nõelteravaks ja prillid sai ära tellitud.
Augud märkides muutusid küll nähtavaks, aga peale kaugelenägemise korrigeerimist tekkiski uus probleem - sihikud on udused. Nii vastikult udused, et segab sihikupildi kiiret leidmist ja sihtimist. Ja salvede laadimise jms. toimetuste jaoks tuleb prillid üldse eest võtta või laubale lükata.

Olukorra lahendas see, kui lasin spetsiaalselt laskmise jaoks teha veidi nõrgemad prillid, mis olid kompromiss kaugelenägemise kompenseerimise ning veel piisavalt terava sihiku-nägemise vahel. Arstiga koostöös sai lausa reaalse relvaga kabinetis erinevaid tugevusi proovitud ja katsetatud.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist