Emakeele kaitseks

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Emakeele kaitseks

Postitus Postitas Tapper »

Mõnda ilmselt ei häiri ja need kes ei tea neid ilmselt ei saagi häirida kuidas kirjutadada.
Ma ei noriks kui tegu oleks üksikute vääratustega aga kui ühes postituses tegutsevad järjekindlalt miskid bataljonid siis see häirib kuigi postitus ise on huvitav.
Pole olemas bunkreid on olemas punker, punkrid.
Nagu pole olemas bataljoni vaid pataljon, samuti ei sõitnud meie armsal eestimaal ringi (kuigi mitmed foorumlased nii väidavad :roll:) tangid vaid tankid, tangid on selleks et naelu välja tõmmata.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Loodan et minu keel on soobiv. kui pole emakeel
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Olgem keele suhtes sallivamad, kui tegu pole emakeelega. Oma emakeeles peaks aga õigekirja muidugi tundma. Kuna aga foorumis on neid, kellele eesti keel pole emakeeleks, siis on märkuste tegemine kohatu.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tapper »

ma ei tahtnud nimepidi mainida.
Kuid mul ei tuleks pähegi norida siinsete mitte eestlaste keelekasutuse kallal, ammugi mitte eestimaalase ja ilmselt siiski eestlase sten15-ne, kes tundub täiesti süüdimatu olema, see on ajaraisk.
Ei jutt on foorumlastest kelle postitused muidu huvitavad ja kes suht produktiivsed, kuid järjekindlalt eksivad õigekirja vastu ja ma pean silmas siiski termineid ja nimetusi mitte seda kui keegi unustab trükkides tähe vahelt ära või kirjutab "nüüd" asemel "nyyd"
Kurat see ei ole norimine kui ma juhin tähelepanu sellistele asjadele.
Kui ikka sõidad tangidega ringi ei tundu see ikka väga tõsiseltvõetava tekstina.
Mina arvan, et see foorum omab juba praegu suurt ajaloolist väärtust ja me võiks seda ju paremuse suunas edendada ka õigekirja vallas.
Ma võin ju need postitused välja noppida aga kas sel on mõtet? Muidugi siin foorumis aetakse neid tõendeid pidevalt taga. Nii et kui nõuate (moded ma mõtlen) eks siis tuleb seda teha.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Arvan, et nende postituste väljanoppimine on asjatu vaev. Me ju kõik teame, kelle(de)st jutt on. Õige ta ju on, oma emakeelt peaks viisakamalt kohtlema. Muideks - "nyyd", "kyyr" ja need y tähega ü asendamisedon ka ühes omaaegses keeleuuenduskavas olnud, kui õieti mäletan, siis Aaviku omas.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Ega igaühel pole täpitähtedega klaviatuuri. Mõni pole osanud LocalSettinguid ka seada. Mul oli kunagi koguni tabel, kus olid alt+gr numbrite loend, mis number mis täpitähele vastas.

Aga teemade sees olen nende tangibataljonide bropageeriate kallal norinud ka, seni pole keegi seda mulle pahaks pannud.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Emakeele korrektsus on minu arust vägagi tähtis - muidugi vahel juhtub ka endal, et mõni täht läheb valesse kohta vms. - aga see on juba trükkimise viga. Aga nimesid mainimata - vihkan, kui poolt teksti on eesti keeles ja siis pool teksti jookseb venekeeles järgi ja siis veel mõni postitus vene keeles, millele veel järgneb mitu " :lol: " nägu. Jätab väga ebaviisaka ja madala mulje - aga seda need inimesed ka ilmselt on.
Minu arvamus emakeele kasutamise kohta eesti keelses foorumis.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

vaatamata kuueteistkümnele erinevates koolides veedetud aastale, ei ole mul siiamaani õnnestunud omandada eesti keele grammatika ja ortograafia kõrget kunsti. erinevates foorumites omi mõtteid väljendades ei ole mul kahjuks viitsimist klaviatuuri kõrval vastavaid käsiraamatuid sirvida, kuigi ilmselt peaks, seepärast palun vabandust, kui minu kirjutised jäävad mõnikord pisut ebaselgeks. inimlikust laiskusest tulenevalt ei näe ma ka eriti vaeva olukorra parandamiseks.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

Madis22 kirjutas:vaatamata kuueteistkümnele erinevates koolides veedetud aastale, ei ole mul siiamaani õnnestunud omandada eesti keele grammatika ja ortograafia kõrget kunsti. erinevates foorumites omi mõtteid väljendades ei ole mul kahjuks viitsimist klaviatuuri kõrval vastavaid käsiraamatuid sirvida, kuigi ilmselt peaks, seepärast palun vabandust, kui minu kirjutised jäävad mõnikord pisut ebaselgeks. inimlikust laiskusest tulenevalt ei näe ma ka eriti vaeva olukorra parandamiseks.
Peaasi, et sa ei ratsutaks emase hobusega :)
"Ma lähen neile kallale: kuni ei jää ühtegi, kes ei tunnusta maajumalaid."
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist