Jõelaevad Emajõel

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
aurik
Liige
Postitusi: 844
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

retti kirjutas:Aurik
Sulle Vabariigi aastapäevaks!
Jah, ma tean seda fotot, olen ta siin aastaid varem ise üles riputanud ja lugematu arv kordi on juttu olnud ka fotis-e ja muis-i ekslikest dateeringutest. Küsin veelkord ja väga otse, kas tahad, et toon Sulle vaikselt lehetõmmise poostkasti (kui Sa elad samas majas, siis umbes tean mis korterinumber on, aga ma ei tea nende majade äärmiste püstakute korterite tubade jaotust, järsku satub mõnele pahale naabrile) või panen siia üles?
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

Aitäh!
Ei taha.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas Kriku »

aurik kirjutas:Paistab, Retti, et me oleme kõik teised võimalikud arvamusavaldajad siit eemale peletanud...
Ei ole see asi nii hull, siin ikka kirjutavad (ja isegi loevad) teised ka...

Akf-id võib-olla andestavad mulle teemast väljuva anekdoodi, millel nende õpetatud vestlusega midagi ühist pole. Sajandi alguses vist hea Tõnu Tõnso rääkis, et keegi tema tuttav oli kunagi liitunud ühe postiloendiga (mailing list) Euroopa Liidu kasulikkuse-kahjulikkuse kohta, enda harimise mõttes. Postiloendi tutvustus oli paljulubavalt soliidne - et asjatundlik ja argumenteeritud ja propagandat vältiv jne. mõttevahetus. Hakkasid siis kirjad tulema - ja keeruliste EL toimimise detailide kohta hirmus pikalt ning kahelt autorilt, kes omavahel diskuteerisid. Ta püüdis millegi kohta midagi vahele öelda või küsida, aga seda ignoreeriti täielikult. Lõpuks pärast umbes nädalat või nii taipas vaadata postiloendi liikmete nimekirja. Seal oli täpselt kolm isikut - nood kaks ja tema ise... Ilmselt olid kõik ülejäänud peale nonde kahe enne tema liitumist vehkat teinud.

Aga nagu öeldud, see on lihtsalt anekdoot, mis vähimalgi määral käesolevasse teemasse ei puutu.
aurik
Liige
Postitusi: 844
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

retti kirjutas: Nüüd on küll selline koht kus keegi - mitte mina - eksib.Need kaks asja ei hakka kokku 28.augusti 1965 Uus 13b kolimine ja 02.10.1965 aerofoto Pikk 52 majast.Nende kahe sündmude vahel oli vähemalt aastane nihe oli see aastaarv mis iganes. Ma kordan veel kui sa enne minust aru ei saanud - aerofoto kuupäeva ei või vaidlustada.
Ma tahaksin tõesti neid Edasi lehti oma silmaga näha.
Link või lehed -palun.Ise ma neid kätte ei saa
---
E1965a.jpg
E1965bjpg.jpg
E1965c.jpg
Houston, we have a problem!

Venemaa väitis kunagi Ida-Ukraina kohal allatulistatud reisilennuki kohapealt ühe ameeriklaste poolt tehtud satipildi kohta, et iga arvutimänge harrastav poisike võib sellise kokku miksida. Selles, et ma kääre ja liimi pole kasutanud, võib veenduda igaüks, kes viitsib minna mõnda suuremasse raamatukogusse või sai juba pihta, millisest ja täitsa avalikust andmebaasist on fotod tehtud. Ja siis on vaid mõned hiireklikid.

Selles lehenumbris on isegi midagi, mis võiks puudutada militaarteemat. Nimelt üritatakse lk 3 ühes artiklis tõestada, et Raudne mask oli itaalia diplomaat Mattioli. Ja Ekraani kinos jookseb film "Raudne mask" . Jean Marais mängib D´Artagnani

EDIT: See Houstoni vihje ei tähenda, et ma paneksin aerofoto kuupäeva kahtluse alla. Mitte mingil juhul, see on loomulikult õige. Probleem on milleski muus.
Mõni aasta tagasi valmistas küsimusi üks kummaline sadamavaade, pärast mille läbipuremist ma kirjutasin "Retti, kasuta fantaasiat" . Too foto oli lihtsalt pahupidi pööratud. Siin on analoogia- aga seekord vaatab Retti ise asjale pahupidiselt. Kui asi õigetpidi pöörata, siis kõik klapib. Tegelikult on situatsioon jumala lihtne.
Kasutaja avatar
skulmars
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 06 Veebr, 2007 17:57
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas skulmars »

Ma ei viitsi süveneda, mille üle te vaidlete aga vähe loetavam versioon ajalehest on siin
https://www.etera.ee/zoom/49386/view?pa ... &tool=info
Screenshot 2020-02-25 at 13.31.36.png
Screenshot 2020-02-25 at 13.31.55.png
Alati võib pakkuda Eesti üliõpilasorganistasioonide sümboolikat, fotosid 2MS eelsest ajast
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

Aurik
kõik just nii nagu sellele ajale kohane.
1965 aasta lehes on 1964 aasta pilt.
Autor on prillidega mees tribüüni ees paremal, fotoaparaat käes - Kaljo Kriibi.
P.s ega fotograaf ise süüdi olnud - toimetaja võttis sahtlist sobiva pildi ja ...
Manused
10477852_10152895555624208_6911838263204326999_o.jpg
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

Aurik
Täpselt samast kohast tehtud foto.
1965.
Kabamajal on plank ümber ja maja juba katuse all - Pikk 52 ikka veel ei ole.
Aga küll ta sügiseks 1965 on.
Vat nii.
Manused
Kesklinn 1965.jpg
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

Muud juttu ka
Aurik
neid saksa praame Küttekontori aia taga oligi vist kaks.Ja sees käisin ma tõenäoliselt mõlemas.Aga mällu jäi mulle see nn tagumine mis ära viidi.Pika sauna poolne kus mürsud olid lõigati tõenäoliselt tükkideks.Ja sellest saadigi vaid see 40t rauda.
Arvan et see praam on pildil parempoolse naise taga plangu ääres.
Manused
Küttekontori ees.jpg
smr
Liige
Postitusi: 871
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas smr »

Pole kükk Emajõgi aga küsin ikka:

Pilt

See sõitis Lindaliini all?

https://twitter.com/Vasilkov_Andrey/sta ... 88/photo/1
Zoig
Liige
Postitusi: 93
Liitunud: 11 Sept, 2009 9:57
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas Zoig »

smr kirjutas:Pole kükk Emajõgi aga küsin ikka: See sõitis Lindaliini all?
Tsiklon/Linda, tuli omal aurul ümber Euroopa Tallinna.

Toomisest lühidalt kirjutab ajakiri meremees_1991_09.
Viimati muutis Zoig, 29 Mär, 2020 20:35, muudetud 1 kord kokku.
Et oleks raskem!
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas oliver »

Miks pagan on vaja tsiteerides neid pilte kaasa vedada?
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2196
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas Soobel »

Keegi väitis, et Lindaliini omad ei olnud Tsüklonid, kuigi mulle oli nii meelde jäänud. Korra sõitsin sellega ka Helsingisse ja sellega mu isu kadus. Pani nagu buss 100km/h üle küntud põllu, edaspidi olin nõus tund-poolteist kauem loksuma, et mitte seda okseraputusorgiat korrata.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Zoig
Liige
Postitusi: 93
Liitunud: 11 Sept, 2009 9:57
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas Zoig »

Soobel kirjutas:Keegi väitis, et Lindaliini omad ei olnud Tsüklonid, kuigi mulle oli nii meelde jäänud. Korra sõitsin sellega ka Helsingisse ja sellega mu isu kadus. Pani nagu buss 100km/h üle küntud põllu, edaspidi olin nõus tund-poolteist kauem loksuma, et mitte seda okseraputusorgiat korrata.
Tsiklon/Liisa oli ainukene omasugune, neid ei saanudki mitmuses olla :) Ülejäänud kaks olid Olympia klassi laevad, Laura ja Jaanika.
Et oleks raskem!
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas andrus »

Digaris jäi silma
Pohja Kodu 17.03.1942.jpg
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas paadikapten »

Pole küll Emajõgi, vaid mingi eriti elava liiklusega jõgi (vist) kuskil Vietnamis.
Kuid põnev sellegipoolest.

https://www.youtube.com/watch?v=E7Z88umMtPE

https://youtu.be/vwjQSQgzqSk

https://youtu.be/8DOQxB8vDoo

Näiteks meil vist liivapraamid täiskoormaga nii sügavalt vees ei istunud?

Eriti karmi trügimist kah:

https://youtu.be/HJgG69dqgYA
Vaatame siis, mis siin toimub...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Marvin ja 25 külalist