Frantzuse nurgake

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kriban edasi...

frantzus sai nüüd aega oma uue ülikonnaga tegeleda. see oli esimene suvevorm mis frantzus sai, poolsaabastest panamani ja kaks paari sokke, sügisel polnud isegi uut talvevormi saanud! vahepala: kui frantzsus sügisel hospidalist väeossa tagasi jõudis olid vormid juba välja jagatud, eks minu vorm oli ka kas vanakeste või prappori poolt huugama pandud, leidis siis prappor mulle kaptjorkast kaltsude hulgast suht korraliku komplekti kokku, kittel oli talvine ja konksuga, kenast sobis taljesse, veits oli lühendatud ka :D , aga püksid suvise vormi omad, külgedelt kokku õmmeldud ja suht vähe kantud, aimasin kohe kelle omad kuna pikkus oli peaaegu paras, kirsade sees ei pasta väljagi et 7cm lühikesed :D . meie zvoodist oli leivaautojuht demblisse läinud ja tal oli nii puhas töö et isegi püksid ei pleekinud ära! läkiläki leiti ka mingi vana, arvan et uus oleks nagunii kohe äravõetud kui mundreid jagati, koduminejate poolt, seega vahet polnud, see eest olid läkiläki klapid juba ka kokku õmmeldud :D . ainuke uus asi mis sügisel sain oli saapad ja kaks paari partjankasid. õnneks miskit peale uue krae polnud juurde vaja õmmelda, kõik küljes mis vaja :D . ja kui frantzus oma karnevalikostüümis hoz-zvoodi magamistuppa astus( meil oli eraldi kubrik, isegi narisid ei olnud) siis esimesed sõnad olid " nih..ja kak molodoi voobsee ohuiel i oborzel"! alla aasta meestel ei olnud vormi parajaks õmblemine ja läkiläki tuunimine ette nähtud, takkapihta olin hospidalis vuntsid ka ette kasvatanud mis ei olnud ka veel poloozeno, peale aastat alles! lööma ei hakatud, aga keerutati nagu modelli catewalkil, vanemate kogu arvas et frantzus on ikka kõvasti oma lubatavat positsiooni ületanud, eriti kõvad ütlejad olid need kel just sai aasta täis aga kuna tegu hoz-zvoodi mehega kes hakkab linnas meie väeosa ka esindama ( järgmine päev pidin laost uue Kamazi saama) siis leppisivad minu kostüümiga, mööndustega muidugi et mingigi austus nende vastu säiliks, vuntsid tuli maha ajada :D :D . ja väeosa muude vanakestega pean ise hakkama saama kui keegi pahaks paneb minu ülevõlli riietust teenistusaja suhtes. aga duhhid olid meie väeosas duhhid täpselt selle päevani kui saabus esimene sats uusi, peale seda tohtisid eirata sellist kutsungit :D :D . läks küll teemast veits kõrvale aga püüan homme jätkata...
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Veiko Palm »

frantzus kirjutas:teisel-kolmandal nädalal lõi põhja ka alt ära, vähemalt kõigil eestlastel, ja vot see oli probleem. kui tundsid et tuleb siis oli loetud sekundid aega, pidamist ei mingit. kasarmus peldikut ei olnud, ühine peldik kogu väeosale oli keset liivavälja, ca 100m kaugusel meie kasarmust, ja me olime kõige lähemal! see kõrb oli täielik miiniväli, öösel kui tundsid et häda siis kargasid aknast välja peldiku poole, aknad olid koguaeg pärani palavuse pärast, ja vahest lasid juba poolel teel püksid rebadele... õnneks päevane kuumus kuivatas kõik need pruunid read liivaga ühte karva, seega sellist ohtu nagu eestis karjamaal lehmakoogi sisse astumisega ei olnud, ja tegelikult tagant tuligi mingi eriti vedel ollus välja mis kuumal liival suht kiiresti aurustus. takkajärgi võib ju naljakas tunduda, aga tol hetkel oli asi naljast kaugel, väga piinav oli kõigil . mõnel päeval said oma kalifeesid kaks korda pesta, õnneks selles kliimas kuivasid riided juba poole tunniga ära
See ei ole kindlasti unikaalne probleem. (Puudulik) hügieen, kehv joogivesi, sobimatu kliima, haigused jne on murdnud kõikides sõdades ja sõjavägedes. On huvitav märkida, et osad üksused on sellele probleemile õige "loovalt" lähenenud. Brittide II MS aegne eriüksus (mille õigusjärglane on 77. brigaad) sõdis tihtipeale lihtsalt püksata - pesemise etapp jäi ära https://en.wikipedia.org/wiki/Chindits# ... gcloth.jpg
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kriban...

tegelen siis öisel ajal kaptjorkas oma uue ülikonnaga, suvise pesuga oli lihtne, vaata mis nurga alt tahad aga tulemus ikka "50 aastat nõukogude jalgpalli", kuigi mõned mehed kippusid seda ka tuunima :dont_know: . talveks oli meil muidugi pikk pesu aga ega seda üldiselt ei kantud, eriti eliitzvoodides, keegi ei kontrollinud ju, roodumehi ikke kontrolliti, eriti kui narjaadi astusid. saabastega asi lihtne, paelad peale punuda ja kõrgläige peale lüüa, ja mitte sõjaväe tõrvaga vaid ehtsa kingaviksiga omadest varudest mis kodust saadetud :D . vaherepliigiks et suurim jalalanõu number mida ma sõjaväes nägin ühes laos oli poolsaabas nr.49! see oli ühes nz laos. püksid ja kittel olid enam-vähem mõõdus, kuna prapporiga oli diil et ise saan valida, komplekt mulle kohe kuidagi ei sobi, see jama oli juba kooli ajal ülikonna ostmisega; kui püksid parajad siis pintsakusse upud ära, pintsak paras siis põlvpüksid! kõik tuli eraldi osta, sama teema mundriga. pükstega polnud suurt midagi teha, kontrollid nööpide õmblused üle ja kõik, põhimõtteliselt polnud triikraudagi vaja, hea puuvillane materjal mis ei kortsunud. kittel ja panama murekohad, ; kitlile tuleb ju igasuguseid ekipirohvkasid külge õmmelda alates pagunitest; ja panama tuleb õigesse vormi valada! vot ma ei tea kas pilotkat ka tuuniti, kes teab ehk kribab äkki miskit, minu kogemus on ainult kolm kuud pilotkaga, tean ainult nii palju et pilotka asend kupli otsas oli mingil määral staatuse näitaja, aga panamal oli ikka palju varjundeid mille järgi määrasid suht täpselt selle kandja staatuse ajaredelil! laost saades oli panamal sama kuju kui torukübaral mis teerulli alt läbi käinud, ja vähemalt kaks korda, edasi ja tagasi! ...
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Pilotka tuunimine piirdus minuarust mingi osa kinniõmblemisega ja triikimisega

Talvemütse tuuniti ikka vägevalt , tiriti Lenini köidete otsa, triigiti, nühiti saapaviksiga ja harjaga ja osad kohad õmmeldi kokku

Duhhid ja molodoid seda muidugi seda teha ei tohtinud ja kõik pidi olema po ustavu , müts 2 sõrme kulmudest jne
vanahalb
Liige
Postitusi: 2643
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas vanahalb »

Ei-ei, pilotkat sai ka ikka mitut moodi tuunida :) Kui pilotka uuena laost välja anti oli ta väljanägemiselt paras lätu. Niisugune nagu pildil mis ilmub kui kirjutada google otsingusse sõna "pilotka"
Siin küsib keegi optimist sellise originaali eest 10 juudirubla. Viisnurk on ka veel ees täiesti sirge.
https://russianarmyshop.eu/en/hats/1055 ... a-hat.html

Duhhidel ja noortel olidki meil niisugused. Kõige klassikalisem tuunimine, mida medekandis tehti oli viisnurga väänamine ja nende välimiste "mokkade" ülespoole upitamine. Nii et alguses oleks vähemalt sisemised ja välimised ühes tasapimnnas, pärast välimised kõrgemal nii et sisemisi üldse näha poleks. Ja mida kõvem tegija seda kõrgemaks see hari kerkis. Et kaadervärk vett saades või lihtsalt mingil ebasobival hetkel laiali ei vajuks, oli hea tipp üldse kinni õmmelda.
Umbes niisugune , aga sel on veel viimane lihv tegemata ning pole tipust kokku õmmeldud. Sellegipoolest tahetakse juba 50 taala.
https://frontovik.com/product/pilotka-p ... diers-art/

Kuju muuta sai teistmoodi triikides. Pilotka tuli madalamalt kokku murda ja siis triikrauale kuuma anda. Viisnurga väänamine oli samal põhimõttel kui talvemütsi kokardiga. Aja kulgedes kippusid viisnurga harud üha enam ja enam tahapoole väänduma.

Alternatiivne koolkond lähenes asjale risti vastupidi ja Kaliningradis ma niisuguseid peale iseenda kellelgi ei näinudki :) Kui ma aasta teeninuna uudismaapataljoniga Kasahstani läksin olin ka juba pilotkat kõrgemaks triikinud ja viisnurka reformvoodi raudade vahel natuke väänutanud. Uudismaapataljon koosnes aga enamuses Baltikumi partisanidest (kordusõppustele kutsutud vanemad mehed) ja nad ei suutnud ära imestada, et kes siis pilotkat kõrgemaks triigib?? Ikka vastupidi, madalamaks on vaja saada ja keskmist osa kõrgemaks. Ja lisaks tuleb pilotka õhtul märjaks teha ning ööseks paraja pudeli (hädapärast käib mingi puust tokk ka) otsa kuivama tõmmata. Nii et pudeli kaelapoolne osa suruks pilotka eest teravaks ja tagumine osa jääks ümar. Sellise töötlusega muutus ta umbes taoliseks.
http://www.warrelics.eu/forum/headgear- ... pe-625471/
kusjuures inspiratsiooni oli ilmselgelt saadud siit
https://www.osta.ee/wehrmachti-pilotka- ... 69942.html
80 EUR on siis veermahti pilotka õiglane hind ehk algmaterjalist 8 korda kallim.

Kui uudismaalt uuesti väeossa tagasi tulin tekkisid kõigile vastutulijatele hobuse näod ette. Pikad nagu tohletanud naerid. Üks asi on see, et ei lähe sünkrooni kukeharjadega ja teiseks tundis zampolit , et talle on otse hinge situtud ja sõjaõudusi meelde tuletatud. Selle tuuningu pärast oli ikka päris palju ütlemist. Ma tulin õigupoolest tagasi suvevormis ja täpselt Oktoobripühadeks mis 7-8 november on. Talvevorm ja karvamüts otsiti kaptjorkast välja rutem kui muidu:)

Aga jah, panama tuunimisest ei tea ma küll mitte midagi ning akf Frantzuse käekirja kohta loeks huviga.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

frantzusi erikribamine, tänase päeva puhul...

hommikul ärgates esimese asjana lõin arvuti käima ja ikka sinutorust "den pobedõ" , ja hakkas vaikselt meenuma :D :D . esiteks muidugi see et duhhi ajal oli see meil rivilaul, kõrbepäike ja must asfalt mida kirsaga platsil tagusid , röökisid täiest kõrist sõnu teadmata; aga meenus ka miskit muud, 9.mai 1987.a, kui frantzus juba dembel oli. frantzus oli tol ajal teenistusele juba käega löönud, ja ega eriti häppi ei olnud kui pealik eelmine õhtu ütles et homme lõunast on väljasõit valitud seltskonnaga oaasi järve äärde, ja mina pean muidugi vastutama põletusmaterjali eest mille peal liha grillida. frantzuzil muidugi varud olemas, peidetud, sest ega kõrbes puid jalaga segada ei olnud, aga tekkis tahtmine võtta immutatud puidust raudtee liipreid, põlevad kuradi hästi ja pikalt, häda selles et sujuvalt peab frantzus ka küpsetamise eest vastutama ja alati esimese suutäie võtma nagu idamaades kombeks, ohved kartsid millegipärast mürgitamist :dont_know: . seega pildusin juba õhtul korraliku puumaterjali willise pagassi, seda enam et üritus pidi koos naiste-lastega olema, nende vastu polnud mul miskit :D . pühade hommikul sai muidugi veits pikemalt magatud, kogu väeosa tõusis ju hiljem, sellega pikenes ka frantzusi uneaeg ca 1 tund, pealik tahtis alles kella kümneks väeosasse pidulikule rivistusele jõuda. tavaliselt aeti frantzus kella seitsmest üles, korra-kaks nädalas ka kella viiest kui pealik tahtis äratuse ajaks väeosas olla, üldine otboi ja äratus frantzule ei kehtinud, kuigi mõned ohved seda ei mõistnud :D . kui oli vaja enne äratust tõusta siis ütlesid õhtul väeosa korrapidajale mis kellast frantzus vaja üles äratada, pani oma paberile kirja, ja keegi siis hommikul äratas, kas korrapidaja abiline või helistati kasarmusse ja dnevalnõi äratas, see polnud enam minu mure :D . kui peale äratust oli vaja tõusta siis ütlesid õhtul kasarmu korrapidaja-seerule et frantzus kell seitse üles ajada, ja asjad toimisid, ei torkinud keegi mind, tavaliselt :D . suure püha hommikul kell 8 dnevalnõi äratas frantzusi pika õlekõrrega üles, ega see dembli äratamine oli ju suht ohtlik tegevus, nii mõnigi hakkas märatsema :D . frantzus oli muidugi dimukraat, sõnumitoojat kunagi lööma ei hakanud. veeprotseduurid, siis hommikune munade söömine oma loozis, mune oli muidugi rohkem kui kaks, kommi-küpsist veel ei pakutud, see oli lõunasöögi teema, aga leivalõikaja töökojas oli kraam juba kohal, ja kuna oli ette näha et see pidulik lõuna toimub ilma minuta siis munade kõrvale sai paar küpsist ja mõni komm ka manustatud.. lendasin siis linna pealiku järele, too oli ennast ka eriti viksilt üles löönud, lipsu oli kindlasti kaks korda triigitud. tee peal tegin pealikule ettepaneku; kuna meil tehnikat platsil ei ole paraadil siis ma võin ju willise lahtiseks teha, see mingi pool tundi tööd, ja et sõidaks enne paraadi ikka üle platsi, tema on püsti nagu punasel väljakul marssalitele kohane ja kontrollib rivi üle nagu führerile kohane enne marssimist. ja frantzus on ennegi platsil öösiti driftinud ja saaks asjaga hakkama :D . krt, ta ei saanud naljast ka aru, kõigepealt rabas mul panama peast ja andis tohlaka,; mitte mulle vaid panamale, lõi mõlgi välja, ja tiris selle mulle kõrvuni pähe tagasi; siis lubas mind saata hospidali 9. osakonda ja enne seda veel kubusse kah kuna seal mul ju käimata :dont_know: :dont_know: ise muidugi lootsin et saadab hoopis koju, otse rongijaama aga tutkit, ei olevat enne juunikuud ette nähtud :( .
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Pidupäevad olid nõukogude armees ühes kõige närvesöövamad päevad sõdurite ja seersantide jaoks , pidevalt tehti proverkasid et kas keegi pole kusagile viina jooma läinud , enne pidupäva komposteeriti razvoodidel ajusid et keegi kuhugi ei kaoks , ühesõnaga paras jama

Teinekord tuli veel paradka selga panna , riietu veel ümber

Ühesõnaga tavaline päev oli sõduri jaoks kordades rahulikum , põõnasid kusagil ja teenistusaeg jooksis
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kallebil õigus, sitt päev vaatamata küpsistele-kommidele, eriti demblile...

ruleerisin siis väeossa, platsi kõrvale, plats juba kenasti rahvast täis, saatsin pealiku oma asja ajama ja parkisin auto ära. mina sellest tsirkusest osa võtma ei hakanud, vaatasin rahulikult pealt willisest, vähemalt päikese eest varjul, ja kõik uksed pärani et õhk liiguks, mul oli targemat tegemist, vaja ju panama jälle lahingukorda viia, seda oli ikka korralikult vägistatud :D . selleks oli veidi vett ja päikest vaja. vett sain staabist ja kümne minuti pärast oli panama juba õiges formatsioonis willise katusel kuivamas, mina autos peidus sest palja peaga ei tohtinud sõdur mitte avalikes kohtades liikuda :D . kestis see triangel platsil mingi tunnikese, vaatasin seda nagu televiisorist, ise mõtlesin et millal ma sellest durdomist ükskord minema saan... :( . peale tramburaid veel ohvitseride pisike erikoosolek staabis, raadioruhvist tõmmati muidugi mögafonidele vool sisse, aga ega sealt miskit paremat tulnud, kuigi mõned minu kassetid olid DJ käes hoiul, hea meelega oleks sel hetkel AC-DC kasseti sisse lükanud..., oleks seda muidugi autos kuulanud aga see oli ka DJ käes hetkel. sai see ametlik jama läbi, panama ka kenasti kuivanud, tuleb pealik staabist välja autosse ja ütleb: no nii frantzus, nüüd läheme järve äärde puhkama, pidulikult. krt, kes puhkama, kes tööle, hea et ta mõtteid lugeda ei osanud, need ei kannata isegi trükimusta! linnast sai pääliku pere peale, eriosakonna starlei koos kaasaga ka ja suund polügoonile. seal see järv asuski keset kõrbe, tegelikult veehoidla niisutussüsteemi osana, ei ühtegi puud ega põõsast, ega tsiviilisikuid kuna see nn kinnine territoorium, okastraati ümber ei olnud aga plakatid igal nurgal nagu eestis piiritsoonides tol ajal, luba viibimiseks oli sõjaväelastel(mida keegi ei kontrollinud) ja vahest ka kalandusinspektoritel, sest järves oli kala ikka ohtralt, käidi kontrollimas et ega sõjaväelased granaatidega jms röövpüüki ei teeks. aeg-ajalt liikus ka polügooni valveteenistus 66-ga ringi, aga armee willistele ligi ei tuldud, eraautol piisas sellest kui furaschka kuskil nähtaval kohal oli, ja kalapüük neid üldse ei huvitanud. noh punt siis koos järve kaldal, mingi 5 leibkonda pluss frantzus, teised olid eraautodega. frantzusil muidugi oma ülesanna teada , vaja grill üles seada, ja selleks oli ainult labidat vaja, auk liiva sisse ja serva plangud kuhu vardad toetusid, ja tuli alla. zampoliidil oli mingi kokkupandav varikatus kaasas, tore oli vaadata kuidas viis ohvitseri selle kallal maadlevad, ei olnud minu asi neid õpetada! prouad tegelesid lauakatmisega, no korralik sakumm oli ette valmistatud, lihatükid toodi muidugi minu kätte, minult ei küsinud keegi et kas ma üldse oskan nendega miskit teha, eeldati et autojuht peab olema mees nagu orkester, iga asja peale mihkel! tõmbasin plätud jalga, tol ajal krokse veel ei olnud, ja paljajalu kannatas ainult märjal liival käia, temperatuur ikka 40+, ideaalne ilm viina võtmiseks, ja see neil plaanis oligi...! sain just esimesed vardad tulele kui vajus pealik ligi lisaülesandega, et kuna rahvas hõivatud laua ääres viinavõtmisega aga tema 5a poeg tahab ujuma minna siis frantzus peab vetelpäästjaks ka veel hakkama ja silma poisil peal hoidma. krt, juba see grillimine oli demblile vastukarva, ja nüüd veel lapsehoidjaks kah vaja hakata :dont_know: . frantzusil oli muidugi ühtkomateist juba keelepeal, aga ei tahtnud pealiku pidupäeva rikkuda, olin lapsepõlves vahva sõduri toimetamisi ka lugenud ja teadsin millal lõuad pidada ja edasi teenida. tegelesin siis poisiga vees, grill ununes sootuks kuni kärsahais peolauani jõudis, suht koheselt vabastati mind koka ametist ja eriosakonna starlei võttis selle üle. ega mul polnud selle vastu miskit, ohvede jutt oli ka juba kõvemaks muutunud, ja nende kangelasteod samas proportsioonis, et isegi prouad viskasid hilbud seljast ja tulid end vette kastma. elu nagu lill, jälgid järves ohutustehnikast kinni pidamist kuna pealik käskis ka seda kui koka ametist vabastati, ja tegelikult frantzus ongi David Hasselhofi tegelase prototüüp Baywatschi seriaalist :D . aegajalt käis frantzus ka peolaua ääres, kõike head paremat võisin oma käega võtta, aga viint ei pakkunud keegi, järjekordne okas dembli hinge! pealiku poiss väsis ka lõpuks ära, viisin ta willisesse magama, ja otsustasin ise ka veits puhata, et lähen kalale röövpüüki tegema, varustus kõik autos olemas, pealiku oma. vesi soe, galipsot ei hakanud selga tõmbama, lestad jalga, mask ja toru pähe, tinavöö kõhupeale, oma raskus oli mul teada enam-vähem, laadisin allveeharpuuni ka ära ja hakkasin vee poole tagurdama, edaspidi on lestadega ju suht sitt kuival liikuda. jõudsin juba põlvini vette kui pealik tormab minu juurde, et kuhu ma lähen? ütlesin et frantzusil tuli värske kala isu peale, grill ju soe, tema arvas et harpuun jäta küll maha kui snorgeldama lähed, et peale kalade käivad ka nemad ja nende pereliikmed vees ja kui mööda kalast lasen siis ohtlik värk, harpuunil oli ca 10m paela taga :dont_know: . no ikka kardavad ka veits demblit :D . lasin harpuuni siis tühja ja kerisin nööri kokku, pealik ise viis selle autosse tagasi, mul ju lestadega raske kakerdada. snorgeldasin siis niisama, nägin kalu ja näkineide :D . hakkab siis pidu vaikselt lõppema, frantzusil ponud suurt miskit koristada, pesin saschlõkivardad ära, ja kaevasin sügava kompostiaugu kuhu arbuusikoored ja soolapeki kamarad ja muud toidujäätmed matta, taara korjasin ka kokku ja viskasin willisesse, ei hakka ju loodust reostama. ohved hakkasid varikatust maha võtma ja kokku pakkima, ja prouad veel kõrval õpetamas kõvahäälselt, kena oli seda kaine peaga vaadata :D . kuidagimoodi saadi see jurakas kokku ja siis vaja see zampoliidi lada-04 sisse toppida, ja vot siis tuli tõrge! lada uksed lukus ja süütevõti süütelukus, paanikaosakond läks tööle! targad ümber auto arutamas mida teha, varuvõtmed olla ka kuskil venemaal vanemate juures, ja frantzus jälgib seda teemat veits kaugemalt, ei sekku! konsiilium jõuab siis järeldusele et vaja kolmnurkaken kiviga puruks lüüa ja siis saab autosse, ja kõikseemees läks kõrbesse kivi otsima, mis oli muidugi lootusetu ettevõtmine :D . frantzus läks ka siis olukorraga tutvuma kui rahvas kõrbest kivi otsis, lada aken mingi 1cm irvakil, seega vaja ainult traadijuppi et uks lahti saada, ja katanka-traadi jupi leidmine kõrbepolügoonilt on kordades tõenäolisem kui kivi leida, ja frantzus läks ka jalutama silmad lahti. natukese aja pärast oli traadijupp olemas, ja hakkasin Ladat muukima. noh 10min pärast olid uksed lahti, ohved vajuvad ka lõpuks kohale tühjade kätega ja ei saa miskit aru. ainult zampoliit pidas lõpuks kõne et tema nüüd teab millega frantzus enne sõjaväge tsiviilis ennast elatas, autovargusega! ta oligi suht uus meie väeosas, mingi paar kuud vist olnud, ega ta ei teadnud frantzusi tegelikku palet, et frantzus nii madalale ka ei lange et autot varastada, kui just vaja ei ole :D . muidu tegelikult asjalik ohve oli, laia silmaringiga, temaga sai vabalt suhelda elust endast. santlaager kokku korjatud, ohved meeldivalt vindised, aga mitte üleliia, oma pealik ei olnud ka suurt viinamees, selle aasta jooksul oli ehk kolm-neli korda meeldivalt vindine olnud, ja ühe korra täis, oma sünnipäeval, siis pidin teda aitama teisele korrusele koju koos naisega :D . kallutasin rahva linnas maha, pealik käskis otse väeossa sõita ja puhata, ja vot siis läks frantzus kurjaks, et kogu väeosa puhkab, ainuke kes tööd rabab on dembel frantzus, väeossa sõites keerles ajus mõte et mingi jama tuleb ikka kokku keerata, hing oli ikka täis! auto staabi ette, libistasin ennast sööklasse kuna õhtusöök oli juba käimas, mul kurjad plaanid peas! leidsin mõttekaaslased, kaks kaasdemblit ja oma järglase, pool aastat teeninud Rostovi armeenlase, igati tore poiss oli, olin teda juba mitu kuud kasvatanud oma käe järgi! plaan oli selline et mina organiseerin konjaki ja sakummi ja nemad aitavad selle ära lahendada! demblid muidugi kohe nõus, järglane ka vastu ei hakanud kuna sai oma positsioonist aru, seda enam et see konjak mida pakkusin oli armeenia oma, ja tema vanemate poolt toodud nädal tagasi kui tal külas käidi, ja külakost pealikule isiklikult privaatselt frantzusile üle anti pealiku kabineti külmkappi toimetamiseks, ja seal kapis tegi inventuuri ainult frantzus. mõeldud-tehtud , peale õhtusööki võttis frantzus suuna otse üle platsi staabi poole, pealiku kabinetti. korrapidajale ütlesin et mul on pealiku kabinetist ühtkomateist võtta, mul võtmed ka olemas, mingeid takistusi ei tehtud. toppisin siis konjaki vöövahele, kilose basturmaa lihakäntsaka ( mingi vinnutatud liha, armeenia moodi vist) rabasin näppu ja staabist välja, mingeid takistusi frantzusile ei tehtud, ja maandusin kaptjorkas, rahvas juba ootas, leivapäts ja soolapekk-sibul oli ka kuskilt juba lauale tekkinud, pidin ainult lahti korkima ja pidu võis alata. õhtusel loendusel muidugi ei käinud, autojuhtidel polnud see kombeks, sinu nime taha hõigati et väljasõidul, kuigi auto staabi ees juba paar tundi seismas :D , tegelesime manustamisega. kolm korda võite arvata kas me vahele ka jäime? muidugi jäime, mingi aeg peale öörahu kargas väeosa korrapidaja isiklikult kaptjorkasse sisse, pudelit laual ei olnud, see oli juba tühi ja nurgataga peidus, aga laud oli sakummi täis, ja tühi kruus ka laual, peab ikka päris loll olema kui aru ei saa mis tegelikult toimub, ja starlei seda ei olnud. väike armeen ehmatas muidugi ära, oli minestamise äärel, aga siis tõusid kolm demblit püsti ja tunnistasid ausalt et veits võtsivad pühade puhul, et neil ei ole plaani kogu kasarmut platsile keset ööd üles rivistada, tglt nad on väga rahumeelsed ja lähevad kohe magama, kraam ju ka otsas! starlei oli mõistlik, ei hakanud tühjast tüli tekitama, käskis tule kustu panna ja vaikselt magama minna. väike armeen põdes seda ikka mitu päeva, et miski jama ju, siis selgitasin talle et otsi omale sõpru vaenlaste hulgast, ära tühjast tüli tekita, ja kui oled ise asjalik siis respect on vastastikune. vot sellised meenutused suurest pühast :D :D
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36627
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Kriku »

Kuradi hea tekst ikka 8)
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Seriaalile tuleb järge nagu Vändrast saelaudu!

Soovitan kanda antud sõjamees kultpahoodi käiate nimekirja ning määrata hinnaline kingitus aukirja ja 3 kopikalise märkmiku näol

Koos piduliku üleandmisega zampoliidi poolt enne igapühapäevast poliitzanjaatiel
Viimati muutis kalleb, 11 Mai, 2020 23:52, muudetud 1 kord kokku.
Walter2
Liige
Postitusi: 4013
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Walter2 »

Tühja konjakipudeli oleks võinud uuesti ära täita (mis sest et juba korra ärajoodud joogiga..) ja pääliku kappi tagasi viia, hilisemate ekstsesside ennetamiseks.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36627
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Kriku »

Mul tekkis jutustajale küsimus.

Kuidas teda kõigi nende juhtumite ajal kõnetati? Ma mõtlen, enam-vähem võrdsete, mitte kõrgemate jõudude poolt?

Oletame näiteks, et soldat Peeter Pauli poeg Metsalill veereb autokesega niimoodi töökoja taha ja hakkab seal poistega läbirääkimisi pidama. Kuidas teda kõnetatakse? Petja? Palõtš?
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 990
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

Duhh meil vähemalt pidi ütlema (midagi ilusat siia ette n kõrgesti autatud) Peter Pavlovits.

Mina jälle ei saa aru sellest liipriteemast, tänapäeval on nende liiprite kasutamine rangelt keelatud, kuna sisaldavad väga mürgist kreosooti ja pole võimatu, et lisati veel midagi, arseeni või midagi sellist. Rauteepati meestel söövitas käsi.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Üldiselt oli selline reegel et väeosa komandöri autojuht oli suht kõrgel positsioonil , osad autojuhid olid täiskohaga , see tähendas et teda kunagi kuhugi narjaadi ei pandud , oli niinimetatud puutumatu isik sest narjaadi panejale oli komandöri poolt bizduljei kindlustatud

Meil raketidivisjonis oli komandöri autojuht selline suht paks Siberi venelane , ta käis uazikuga üldiselt ainult hommikupoole enne razvoodi väeosa komandöri ära toomas , pärastpoole aga tuli see ise trammiga ja siis lasi vennike narjaadide vahet küll sest haljaava lõppes

Meil oli väeosa komandöriks major Sinelnikov , pärastpoole sai podpolkovnikuks aga siis formeeriti väeosa juba ümber brigaadiks ja ta sokutas ennast Kaliningradi diviisi staapi mingiks kontrolliks raketilaskmiste kohapealt , oli väga sõbralik tegelane , väosa komandörina oli muidugi natuke uhke ja tähtis nagu nad seal on aga kontrollina päris normaalne , tuli Kapustin Jaris juurde , tervitas ning surus kätt ning rääkis paar sõna juttu
Väino
Liige
Postitusi: 697
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Väino »

Akf Sektor gazovoi ataki kirjutas:...Mina jälle ei saa aru sellest liipriteemast...
:D
Akf Kriku kirjutas:****** hea tekst ikka 8)
Edit: Oi, tundub, et igaüks ei võigi postitusse kõiki sõnu panna, isegi tsitaadina mitte.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist