Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kriku »

Pidasin tegelikult silmas semaforilippe, nendega vehiti vist mitte ainult tornidest. Need püssirauda käivad olin sujuvalt ära unustanud, pole minu periood :)
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Manurhin »

Pakun, et ehk loeti äravõetud lippude hulka ka tagavaralippe, mis liputoimkondadel loogiliselt võttes olemas pidid olema, juhuks kui lipp peaks rebenema, määrduma vm. moel kasutuskõlbmatuks muutuma.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2909
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sho »

Ohhoo.. küsimus osutus parajaks pähkliks? :-)
Senini ôiget vastust pole.

Tagavaralippe ei eksisteerinud. Lipud olid kka ühed ja ainumad, mida elu hinnaga kaitsma pidi ja mida kaotuse korral ei asendatud.

Vihje.
Küsimuses küsitu muutus tehniliselt vôimalikuks alates 1811. aastast.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas mongol »

Fotode võltsimine? Ma ei hakka guugeldama, aga ei mäleta fotograafia sünniaega ka :)
professional retard
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2909
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sho »

Mingit vôltsimist ei olnud.
Venelased vôisid öelda, et meie kätte langes prantslaste N rügemendi lipp, näete, siin see on.
Ja prantslased vôisid öelda, et N rügement pole oma lippu kaotanud, näete, siin see on.


Tegelikult oli selline asi teoreetiliselt vôimalik ka enne 1811 aastat, aga sellest alates muutus tôenäolisemaks ning hakkaski juhtuma.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
London Bridge
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas London Bridge »

Napoleon võttis kasutusele kotkad lippude peal, aga ma nüüd ei tea, kumb oli tähtsam või kuidas need suhestusid üksteisega. Kas võib olla, et venelased lugesid lippe, aga prantslased kotkaid? Ja 1811. a võis olla oluline selles mõttes, et siis algas uuesti suurem sõjategevus omavahel, kus oli võimalus lippe ja kotkaid suuremal hulgal võita ja kaotada, mille üle pärast Pariisis paar aastat hiljem vaielda.
My fair lady.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2909
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sho »

Kui London Bridge on valmis omapoolse küsimusega jätkama ning küsimust vabaks ei jäta, siis olen ma valmis vastust tinglikult ôigeks lugema. Vastasel korral tahaks täpsemalt. Suund kotkaste prioriteetsusele ja erinevale lugemisele on ôige, aga lipud olid kotkaste küljes ja sedasi sai enne 1811.a. teoreetiliselt juhtuda, et prantslased kaotasid lahingus ainult lehviva palaka kotka küljest. Milliseid reaalseid juhtumeid mulle aga teada ei ole. Eks seda kinninaelutatud riiet oleks ka raske lahingumöllus lahti kiskuda olnud.

1811.a. olulisus trofeelippude küsimusele peitub siiski milleski muus. Sôjategevus siis ei puhkenud, kuna venelased ei suutnud oma invasiooniarmeele ülemjuhatajat leida ning sissetung Poolasse jäi sel aastal ära. Järgmisel aastal oli aga Napoleon oma vägedega juba vastas ning venkud putkasid Moskva taha ja kuulutasid oma pagemise hiljem Suureks Isamaasôjaks.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
London Bridge
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas London Bridge »

Ma panen ette, et jätkame täpse vastuse otsimist ja ootamist. Sest ega mul huvitavamat küsimust küll praegu ei ole.
My fair lady.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1231
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Ehk olid lippudel mingid muus mõõdus/välimuses koopiad?

Tuli lihtsalt meelde, kuidas ordenite-medalite asemel kantakse ordenilinte.


Või olid mingitel allüksustel äravahetamiseni sarnased lipud suuremate väeüksuste omadega?
Stiilis "See on N rügemendi lipp, aga sellel on nurgas üks number lisaks/aga see on lihtsalt punase asemel rohelist värvi"
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2909
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sho »

Lipud olid enamasti samad, mis enne 1811. aastat.
Kuid kanti ka uusi.
Trikk ongi Kotkaste uues 1811.a. regulatsioonis.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas runno »

1811. aasta lõpust alates oli igal rügemendil oma kotkaga lipp, mis paiknes 1. pataljoni juures (kõige vanem/parem/kogenum pataljon rügemendis). Varem oli olnud kotkaid rohkem, aga ülejäänud kästi tagastada. Rügemendi lipu küljes olid ka siis märked erinevatest lahingutest osavõttude kohta (battle honors). Teistel pataljonidel pidid Napoleoni nägemuses olema oma lipud, ilma kotkata, lihtsalt tühjad ja ühevärvilised, et lahinguväljal näha, mis allüksus kuskil paikneb (lipu värviks valge 2., punane 3., sinine 4., roheline 5. ja kollane 6. pataljonis). Reaalsus oli see, et pataljonidele (eriti üksikpataljonidele või rügemendist eraldatud pataljonidele) ei meeldinud, et neil põhimõtteliselt erivärvilised salvrätid kolonni eesotsas on ja dekoreerisid oma lippe korralikult, vaatamata regulatsioonile.

Äkki siis seal on koer maetud, et võeti ära üksikute pataljonide lippe, aga rügemendi lipp jäi puutumata?
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2909
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sho »

Runno pani nüüd kümnesse. Küsi uus küsimus.

Kui varem anti kotkas igale pataljonile, siis 1811.a. regulatsiooni järgi vôisid kotkast omada ainult üle 1200 mehelised üksused.
Kuna pataljonide suurus oli umbes 600 meest, siis nii jäidki pataljonid kotkastest ilma ning kotkas anti ainult rügementidele.
Venelastel oli aga endiselt igal pataljonil lausa kaks lippu ning iga prantslastelt kättesaadud riideräbalat pidasid nad endiselt kotkaks.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas runno »

Minu küsimus on ühe pildi kohta:
1.jpg
Üleval on jäädvustatud üks ajalooline hetk, all on sama koht looduses.
Küsimus, kes on pildil, ning mis sündmust (mitte niivõrd lahingut, kuivõrd sündmust keset lahingut) on antud pildil jäädvustatud?

Väike vihje - taamal paistvad mäed on veidi asjaga seotud ning antud lahingus said omajagu tuntust.
Teine väike vihje - antud sündmus on läbi käinud nii kirjandusest kui filmikunstist.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas TTA »

Kahjuks on google'i pildiotsinguga muidugi kiirelt leitav, kuid enese kiitmiseks pean ütlema, et lahinguvälja tundsin pildilt ära.
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas runno »

Vägev :)

Täitsa usun, et on leitav, seepärast ei hakanud pilti käsitsi muutma, et vastuse leidmist mitte liiga raskeks teha.
Pildiotsinguga saab teada lahingu ja võib-olla ka isikud, aga vastusena sooviks siiski pigem pildil kujutatud konkreetse olukorra kirjeldust.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist