Frantzuse nurgake

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

aga viimane poolaasta ja demblisse minek oli sellisega, ei saanud ju pealikust viletsam olla :D
Manused
kell.jpg
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kriban...

kellad kelladeks, aga tundus et hetkel frantzusil persekellad pole ja lihtsalt peab kohanema uue ajaarvamisega; noh sama mis kristlastel et " enne kristust ja peale kristust" :D . kobib pealik autosse ja kimame väeossa, seal tiritakse muidugi väeosa valvesse va frantzus kes istub autos :D . pealik ütles enne väljumist et ära kuskile kao, käi söömas ära ja siis siia tagasi sest täna pikalt vedelema ei jää, ikkagi laupäev, ja temal plaan perega välja minna :dont_know: . laupäeviti jah mingit sõjategevust ei toimunud, meil oli "parko-hozjastvennõi den", see tähendab et pesu vahetus kasarmus, saun jms heakorratööd olme vallas; autojuhid koristasid-pesid oma autosid jne. kella üheteist ajal hiilis pealik ka staabist välja ja kobis autosse et kimame nüüd koju. viskasin ta siis koju ära, astus autost välja ja lõin tagurpidi käigu sisse; hakkas tõmblema et kuhu ma torman, et ta ütles ju et läheme perega välja! no ega mina seda teadnud et "perekonda" kuulun :dont_know: , vana pealikuga sihukesi vabaaja sõite nagu ei olnud, ja kui oligi siis tegi seda põhiautojuht aga sellest teemast ma ei teadnud midagi, olin tollal ainult õpipoiss tööajal, nädalalõpud läksid minust mööda :( . arvas et poole tunni pärast läheme jälle liikvele, et puhka :dont_know: . võttis siis frantzus Vana-Rooma ajaloo käsile, olin selle raamatuga juba viimasele veerandile jõudnud, ühtkomateist sain juba arugi, et venelastel oli ka sarnane teema mingi "vale dimitri`ga", arvatavasti vanad roomlased tegid sellest oma versiooni, aga tuhat aastat varem keiser Nero ajal juba :dont_know: . olin ikka päris süvenenud raamatusse, ei pannud tähelegi kui mingi pätakas ligi hiilis ja hakkas willise ukselingil lõuga tõmbama! valge poiss oli, seega heeblit ei rabanud et lajatada vastu näppe nagu kohalike varastega kombeks oli, tahtsin kõvemini käratada aga samal hetkel väljus paraadnast kena suvekleidis proua ja erariietes pealik tema kannul! prouat isiklikult ei tundnud, aga mõned korrad olin kaugemalt näinud, seega oskasin teda koju ajada! rabasin siis panama pähe ja astusin autost välja; tutvustasin siis ennast prouale ja kergitasin seejuures isegi kaabut nagu ristiinimeste ustaavis ette nähtud, proua muidugi väga meeldivalt üllatanud et ei saanud isegi sõna suust, aga pealikul vist kadeduseuss hinges ja pidi ikka kraaksatama et mis pursuilikud kombed frantzusil on :dont_know: . ja siis frantzus lajatas, et frantzus ei ole "pursui", vaid lihtne talupoeg ja teenib aega tööliste-talupoegade armees; ja elementaarset viisakust õpetatakse meil Eestis juba lasteaiast alates! lõpuks tegi proua ka suu lahti ja käskis pealikul vait olla, et frantzusi käitumine on ikka väga viks :D . pealik isegi ei torisenud, ronisid koos poisiga autosse ja anti käsk Goga juurde sõita! kes on Goga teadsin, küll mitte isiklikult, aga kus ta asub ei olnud aimugi :dont_know:
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas kalleb »

Eks see Goga mõni grusiin vast oli , neil olid sellised imelikud nimed
Turist 47
Liige
Postitusi: 4363
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Turist 47 »

George"i - "Goga" ( Gagik) , pakuks Armeenia.
T.

Kriba aga edasi... :D .
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas isakene »

vanahalb kirjutas:Mulle sattus peale sõjaväge taoline täiesti "noname" kell ja see piiksus täitsa äratuntavalt "Joo, sõber, joo": Saksa päritolu viis vist seegi.
Isegi mandrile ei saanud pihta :D Mehhiko ja "Cielito Lindo"

Koos inglismannikeelse tammepuise tõlkega: https://www.youtube.com/watch?v=PWABwgjMRlI

https://en.wikipedia.org/wiki/Cielito_Lindo
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kriban...

suund siis Goga juurde, aga frantzus ei tea kus Goga on :D ? pealik siis seletab et võta suund Samarkandi peale ja mingi 35-40km pärast on oaas järve kaldal, vot seal ongi Goga datsa. noh oleks võinud ju kohe öelda et vaja N.oaasi sõita, frantzus ikka teadis :D ; nimi on kahjuks juba meelest läinud! kimame siis oaasi poole, pealik suht vait aga proua tegeleb frantzusi ülekuulamisega, esimesena jäi muidugi raamat näppu, et kas tõesti mina loen sellist rämpsu? no muidugi loen, isegi järjehoidja oli ju vahel, et õpin usinasti vene keelt! pätakas muidugi segab vestlust, pasundab nagu katkine grammofon et papal on uus soldatik ja mis mu nimi on, noh sama teema mis Kevade filmis Imelikuga, et nimi on imelik :dont_know: :dont_know: . keeran siis oaasi juurde, seal järve kaldal olid igasugused puhkebaasid-majad, erinevate asutuste omad, pealik juhatas siis õige juurde. väraval suur kiri et Termezi linna bussipargi puhkekeskus; ruleerin siis lehtla trepi ette parklasse; ja trepil ootab juba Goga, käed laiali nagu grusiinil kombeks! tatikas juba ka hõikab et Goga-Goga ja tahab hoo pealt välja karata, sain õnneks enne pidama! astub siis pererahvas välja, frantzus ei pannud isegi mootorit seisma oodates käsku et mis kellaaeg järgi tulla; aga pealik arvas et mina ei lähe kuskile ja pean ka Goga vastuvõtule tulema :dont_know: . ei pääsenud ka mina Goga kallistusest, kui kuulis et ma estonets siis kaisutas veel korra et eesti ja gruusia rahvad on koguaeg suured sõbrad olnud ja tema näeb esimest korda eestlast ja see olevat temale erakordne au jne. :D . paigutas siis Goga rahva lehtlasse istuma, frantzusi muidugi aukohale laua otsa ja keerutas saslõkki edasi mis juba tulel olid. kes oli Goga? ausalt öeldes ma ei teagi tema päris nime, paberite järgi oli ta kohaliku bussipargi varustaja, ja kohakaasluse alusel ka puhkemaja haldaja-valdaja; tegelikus elus oli ta kohalik nn "allmaailmaliider ja kõrgema kategooria spekulant" ja puhkemaja omanik :D . kuna nõukogude võimu Termezis ei olnud siis ta oli omamoodi kohalik sultan; ja lahendas põhiliselt sõjaväelastega seotud olmeprobleeme; alates tapeedist ja lõpetades lada kardaani ristiga, neid kõike said hankida Goga kaudu :D . tal endal oli valge lada-07, ainukene linnas, ja üles vuntsitud vastavalt lõunamaa traditsioonidele nii seest kui väljast. ühesõnaga mees kes lahendas probleeme, kohalik autoriteet, ja Termezi ta jäi peale sõjaväeteenistust, aimas juba siis et siin liigub raha, oli prapporina oma esimese lepingu ära ja siis erru kui oli kuldaeg, st et sõpruse silda veel ei olnud ja kogu varustus ja salakaup liikus Termezi kaudu, silla valmimisega kuivas see äri kokku aga Goga oli ikka põhiline salakauba kokkuostja. kuldaja näiteks võin tuua sõduri kes läks demblisse ja ostis endale kohe "Volga" 44 tuhande rubla eest, sõitis selle puruks muidugi, ja tuli meie väeossa tagasi üleajateenijaks autojuhiks, paar aastat enne minu tulekut oli demblisse läinud, ja minu ajal tuli tagasi raha teenima, afgaani vahet sõitma muidugi :D .
noh istun siis Goga lehtlas, vein voolab aga pealik mulle ei lubanud valada :dont_know: , pealiku proua ikka uurib-puurib seda frantzusi välismaa värki, et kas ikka vene rubla kehtib ja kas eesti keel on sama mis saksa keel jne. frantzus jälle omas mahlas, valetasin kuidas jaksasin eesti elust-olust rääkides, ohhetati-ahhetati ikka ikka piisavalt; krt ikka närvi ajas see inimeste piiratud silmaring :mrgreen: . ja siis pätakas tegi avastuse, et frantzusil on üks punane märk ülikonnalt puudu :dont_know: . krt, keegi polnud seda siiani aasta jooksul tähele pannud ja nüüd mingi pätakas märkas; frantzusi luukere...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Kriku »

Kui järve kaldal, siis Utškõzõl? https://goo.gl/maps/MMUf13PXqFcaXe6t7

Jutt on jätkuvalt vahva!
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

aitähh, täpselt sama järv jah kaardi järgi, aga nimetus oli tol ajal teine, võibolla mingi slängi värk :dont_know:
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

ja kui seda pilti paremale kerida siis seal on Aktepa reservuaar, ja selle all veel mingi veekogu, vot see oligi tegelikult üks suur kõrbepolügoon, ja kõrval olev trass oli Duschanbe- Afganistani tee Sõpruse sillani
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Kriku »

Ühesõnaga ma saan aru, et akf oli välja heidetud Leninliku Kommunistliku Noorsooühingu kuulsusrikastest ridadest, väärituna ühiseks tööks ja võitluseks?

Või polnud ta kunagi selle au osaliseks saanudki??
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

: :write:
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

no vot arheoloogidel on luukered igapäevane teema :D , aga frantzusil oli see esimene kokkupuude...

tegi siis pealik ka oma suu lahti, ise suht joviaalses tujus; et esmaspäeva hommikul olgu ikka punane märk rinnas! raputas siis frantzus pead ja ütles et pole sellist märki; pealik arvas et leian selle esmaspäevaks nagu kõik asjad siiani olen "leidnud", ja siis frantzus tunnistas ausalt et polegi komsomol :dont_know: :dont_know: . noh siis oli seltskonnas" Beethoweni pikk paus"; selle pausi murdis muidugi Goga, viskas oma käed laiali, mõlemis käes muidugi saslõki vardad, tiivaulatus oli vähemalt 6m ja ütles et frantzus on ikka õige kenadzvale, et õige eestlane ei olegi komsomol nagu õige grusiin :dont_know: .
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

proua silmad olid suured kui tõllarattad, nägi arvatavasti esimest korda mittekomsomoli; ja pealik kummutas pooleliitrise veiniklaasi ühe jutiga kurku :D . proua kogus ennast kiiremini ja ütles et pole võimalik et frantzus tehnikumis käinud-lõpetanud ja isegi autojuhi paberid taskus on :wall: :wall: . krt küll, mis maailmas inimesed elavad, proua ju ka ülikooli lõpetanud, mingi Rostovi keemiainstituudi :dont_know: , seletasin siis et eestis käib kogu elu ikka teadmiste põhiselt mitte usutunnistuse järgi; et põhikooli sain peaaegu kiituskirjaga lõpetatud, oma laiskusest oli ainult kaks kolme tunnistusel; ja ühte eesti kõvemasse tehnikumi sain ka sisse kuigi konkurss oli 3:1 ja seal ei aidanud komsomol kuidagi kedagi, maksis ainult sisseastumiseksamite tulemus ja load sain ka samast koolist ja kriteeriumiks oli ainult õpiedukus; ja aega teenima saadeti ka afgaani kuigi ei ole komsomol :dont_know: , koolivennast komsomol saadeti BAM-le stroibatti kirkaga ja kangiga vehkima kuigi oli sama haridus, see oli siis komsomoli tänu :dont_know: . ja väeosas kirjutavad komsomolid raporteid juhtkonnale ja komsorgile-zampoliidile et neid afgaani saadetaks aga kuskile ei lasta, aga mittekomsomol frantzus on sinna ikka väga sobiv tema arvamust küsimatagi esindama suurt riiki mingi võla maksmisel :wall: :wall: :wall: krt, ma läksin ikka päris närvi, vene keeles seda epistlit lugeda oli ikka väga keeruline :( . Goga jälgis mängu kuigi oli ametis pealiku klaasi täitmisega, suht tihedalt hakkas too veini kuukama minu monoloogi ajal :D ; Goga jagas teemat et vaja frantzus veits maha rahustada; arvas et tõeline muzik peabki oma asjadega ise hakkama saama lootmata parteile ja valitsusele, ja ega frantzus ilma asjata tema laua otsas ei istu :dont_know: . tõmbas ikka pinge maha, sain jälle saslõkitüki suhu panna :D . pealik ka toibus esimesest schokist ja tegi lõpuks suu lahti, küsis et miks frantzus siis komsomol ei ole? vot seda küsimust ma olingi oodanud, saan jälle pada ajada :D . kaotada polnud ju miskit, olin juba tipus ilma komsomoli abita, ja pealikku veits juba tundes oli tunne et kui mind üle serva lükatakse siis antakse vast mingi kuldne langevari ka selga, valikuid tal nagu eriti polnud :D :D
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Kriku »

Tegelikult sa polnud lihtsalt kunagi astunud, eks?
vanahalb
Liige
Postitusi: 2629
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas vanahalb »

frantzus kirjutas: koolivennast komsomol saadeti BAM-le stroibatti kirkaga ja kangiga vehkima kuigi oli sama haridus, see oli siis komsomoli tänu :dont_know: .
Lisaks leninliku komsomoli ridadesse mittekuulumisele polnud frantzusil isegi mitte õrna aimu komnoore elufilosoofiast :shock:
Nimelt - komnoor on alati seal kus on kõige raskem. Ehk siis antud juhul raiub BAM-il kirkaga igikeltsa ja mitte ei vitsuta Goga juures laua otsas istudes šaslõkki keresse.
Kõik oli õige ja määrustikupärane.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist