Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19209
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ruger »

Esimesed relvad kohal. LIVE Männiku lasketiirust Facebookis. Esimesed relvad Scoutspataljonile. Mõlemal Trijconi optikad peal. Arvatavalt saab ScP enda relvadele enamuses Trijconi.
https://www.facebook.com/s6durileht/vid ... 460602724/
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kae
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 10 Veebr, 2015 22:49
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kae »

Kasutaja avatar
Kuperjanov
Liige
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr, 2006 15:02
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kuperjanov »

Kas EOG läheb samuti sellele relvasüsteemile üle?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Nemad jäävad G36 juurde.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Seda on küll veidi üllatav kuulda. Kas G-36 meeldib neile lihtsalt nii väga või on küsimus lihtsalt selles, et olemasolevate relvade ressurss soovitakse ennem ära kasutada?
KategorieC
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas KategorieC »

Ei näe seal küll midagi üllatavat - kui nad oleks tahtnud, oleks nad seda tüüpi automaate endale võinud ilmselt juba ammu osta - kas või nendesamade G36 asemel.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas muhgel »

Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Leo »

Kas see on reaalne test või kellegi huumor? Tuli nagu selline tunne, et kui võtta ette keskmine mõne aasta sees SKJ ajateenistuse läbinud võitleja ja siis hakata üle küsima, mis on iga kruvi ja seibi korrektne nimetus inseneri soome keeles, siis kas seda ei ole natuke liiga palju tahetud?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma olen ajateenijatele õpetanud igasugu relvade pikkust, kaalu, salve mahutavust, tehnilist- ja lahingulist laskekiirust jne ja seda kõike "arvestustel" loomulikult küsinud.
Aga ma pean tunnistama, et ma ei mäleta mitu korda või kas üldse on ajateenija vale vastus nendes küsimustes (v)määranud positiivset tulemust :oops:
Mida teeb sõdur või mina ise raudse teadmisega, et LA-R20-RAHE-143! vintraua pikkus on 229mm või 406mm või jääb sinna kuskile vahepeale ... ?
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Pigem võiks sellistel testidel rõhuda ohutustehnilistele teadmistele. Oleks tiba praktilisem.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Martin Herem kirjutas:Ma olen ajateenijatele õpetanud igasugu relvade pikkust, kaalu, salve mahutavust, tehnilist- ja lahingulist laskekiirust jne ja seda kõike "arvestustel" loomulikult küsinud.
Aga ma pean tunnistama, et ma ei mäleta mitu korda või kas üldse on ajateenija vale vastus nendes küsimustes (v)määranud positiivset tulemust :oops:
Mida teeb sõdur või mina ise raudse teadmisega, et LA-R20-RAHE-143! vintraua pikkus on 229mm või 406mm või jääb sinna kuskile vahepeale ... ?
Raua ja relva üldpikkus pole oluline ja seda IMHO pole vaja ka eksamil küsida.
Peast on vaja teada vaid 2 asja - salve maht ja padruni mõõt.
Ülejäänu kõik on butafooria.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
KategorieC
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas KategorieC »

Kapten Trumm kirjutas: Raua ja relva üldpikkus pole oluline ja seda IMHO pole vaja ka eksamil küsida.
Peast on vaja teada vaid 2 asja - salve maht ja padruni mõõt.
Ülejäänu kõik on butafooria.
No mulle ajateenistuses seletati et ka kuuli (jah, kuuli mitte padruni) kaalu on ülioluline teada, sest sellega saab arvutada et kui palju laskemoona saab veoautole tõsta, arvestades veoki kandevõimet. Veoki kandevõimet teadis ilmselt keegi teine sest seda meile õnneks ei õpetatud. Aga jah.."MIKS" ei olnud tol ajal väga tervislik ülematelt küsida :D
paalberg
Liige
Postitusi: 591
Liitunud: 17 Mai, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas paalberg »

gorilla kirjutas: ee.. mis asi on - ''lukusuruja''?

--''-- ''salvetõstuk''? -mingi tõstuk mis Teil tõstab relvaruumis salvi?
Lukusuruja aga mis see õigem termin siis ingliskeelsele väljendile forward assist oleks...lukusulgur?
Toivo Suuroja vist isegi kunagi leiutas sinna mingisuguse lukuraami-luku ettelükke, ettenihke või etteande hoova?
Salve tõstuk on ju iseenesest ka täiesti kasutatav termin või mis see õigem siis oleks...padrunitõstuk?
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Hydrazine »

Forward Assist oli juba olemas ka nüüdseks igihaljatel M16 automaatrelvadel. Kui ikka kuul rauda ei tahtnud minna ka lukk kinni, siis said paraja litaka selle hoova otsa panna, et kui "pigi ei taha pe... minna, siis jõuga läheb ikka", kui me nüüd samast asjast ikka räägime.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist