Kaadrimuudatused

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Martin Herem »

No Borja, sinu jutt siin indikeerib ju pidevalt, et maaväe taustaga ohvitser ei evi automaatselt mingeid eeliseid sõjalise riigikaitse arendamiseks!
Isegi ajateenistuse läbiviimisest, SA üksuste lahinguvalmiduse hoidmise/arendamise süsteemist ei jaga see suurt midagi. Sõjamajandusteaduses suudad sa arvutada lahingus vajalike padrunite hulga ja google abil ka selle maksumuse, kuid mis võiks maksta nende padrunite pidev saadaolemine või kui palju see vastasele kahju tekitab võrreldes teiste kineetiliste ja mittekineetiliste vahenditega ... sellest mõtlemist pole sa siin foorumis isegi indikeerinud!
Minu arvates on KVPSis ametikohtadele määratavad mere- ja õhuväelased parimad mis meil on. Palju paremad kui mõni sõjaliseks hobiks rattasõitu pidav pensioneeruv "maaväelane" kunagi olnud on.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Muuseas - kas MÄRKi määramine sinna osakonda tähendab(ki) KLi viimase paariaasta ebamäärase "maakaitseringkondade eksperimendi" eeldatud lõppu :roll: :?:
Vaevalt, maakaitseringkonnad üha tugevnevad.
See, et Eesti peamise ja suurima KL maleva/Põhja MKR ülem saab KLPS osakonnajuhatajaks (nt S3), näib olevat üsna rutiinne ja tavapärane.
Kuna nüüd sellel MKR staabil on/näib olevat tekkinud mingi sisu, siis TLM pealiku järgmine ametiaste ongi Põhja MKR ülem.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Palju paremad kui mõni sõjaliseks hobiks rattasõitu pidav pensioneeruv "maaväelane" kunagi olnud on.
..jällegi sügavalt ekslik järeldus, hea Martin - suudad paremini :?

Minu "sõjalised hobid" on minu sõjaline raamatukogu suunaga 2.maailmasõjale ja Eesti sõjaajaloole (ca 800 ühikut), minu täägikogu (ca 400 ühikut, ilmselt suurim Eestis), minu militaarfaleristika kogu (3-4 erinevat kogumissuunda) ning sinu regulaarne kottimine siin foorumis..
Maastikurattasõit, õllekruuside/pokaalide kogu, kassikasvatamine, tinapanemine jm - need on niisama, kõrvalhobid :wink:
Kapten Trumm kirjutas:..maakaitseringkonnad üha tugevnevad.
..uuri elu, Trumm - sest mulle tõi harakas saba peal vastupidise sõnumi :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Martin Herem »

Minu peamine hobi on minu teenistus.
Kui ma koguks tääke, medaleid, mütse ja silitaks kassi pärast militaarset rattasõitu, samal ajal uhkest kannust õlut luristades vms, siis ei oskaks ma KRKde kohta kuulujuttudest midagi erinevat rääkida.

Maakaitseringkonnad on olemas ja jäävad alles.
Teatud olukorras formeeritakse Maakaitseringkondade staabid (4), ülesandega juhtida ja koordineerida sõjalist riigikaitset oma vastutusalas.
Need staabid alluvad KVJ-le.
Nende staapide alluvuses on üksused, mis valmistatakse ette peamiselt Kaitseliidu liikmete baasil.
Rahuajal mingeid alalisi staape, ühes selleks määratud isikkoosseisu ja taristuga, kavas luua ei ole.
Kogu ressurss tuleb rahuajal teisi ülesandeid täitvatest struktuuridest.
Aga ...
Loomulikult tegelevad need inimesed ringkonna asjadega ka rahuajal. Täpselt nii toimivad täna mitmed kompaniid ja pataljonid.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Maakaitseringkonnad on olemas ja jäävad alles.
Teatud olukorras formeeritakse Maakaitseringkondade staabid (4), ülesandega juhtida ja koordineerida sõjalist riigikaitset oma vastutusalas.
Räägi, räägi..
Tegelt teil ainult üks enamvähem reaalne maakaitseringkond // selle staap ongi - mis on TALLINN/HARJU oma..
Ja see on sisult seesama, mida ma ise siin kogu aeg promonud olen - elik siis KLi põhine kolmas brigaadikooslus..
Ülejäänud kolm ringkonda teil on ja jäävad niisama sürrideks, nagu seda olid LAANEOTSa "ringkonnad"..
Aga hea, et see veel niigi läits - lõpp hea, kõik hea :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Martin Herem »

Peab tõesti olema õnnelik aastatetaguse kaadrimuudatuse üle, mis viis Borja hobidega tegelema :)
Tääkidest ja vormidest kõrgema riigikaitse mõttes on mees lausa jonnakalt asjatundmatu.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..sinu hinnangud minu isiku kohta arenevad pidevalt ajas - aga sinu teemakohane text jääb (kahjuks) seda lahjemaks :|

Ühendatud anumate seadus ühesõnaga.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1695
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Ei hakka lugupeetavate kirjutisi kärpima aga palun rohkem teemasse ja vähem üksteise pihta.



OT: Millegipärast kangastus viimast diskusiooni lugedes filmiklassikast võetud tsitaat: "Kohe näha et vanad sõbrad..."
Manused
0.jpg
0.jpg (16.16 KiB) Vaadatud 3791 korda
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Z03 »

Mulle meenus pigem proua presidendi õpetlik kõne Andrestest ja Pearudest. Mitte et ma kumbagi neist eelistada oskaksin, sest oma "lambasihvritele" andsid ketukat mõlemad, nagu "Tõe ja õiguse" raamatust ning filmist mäletan.
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas mongol »

Siinkohal on nii Andresel kui Pearul omamoodi õigus, ühel küll rohkem kui teisel.
professional retard
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Borja kirjutas:Ja "kaadrimuudatused" KLPSis arenevad paaril viimaseil päevil õkva seitsmepenikoormasaabastega:

-- G3 operatiivosak uus ülem on mjr Mati KUUSVERE
Tegelt suht arusaamatu määramine muideks:
-- esiteks, ainult major..
-- teiseks, isikul puudub igasugune arvestatav operatiivalane taust...

:roll: :?:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mart2
Liige
Postitusi: 5188
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas mart2 »

Borja kirjutas:
Borja kirjutas:... G3 operatiivosak uus ülem on mjr Mati KUUSVERE
Tegelt suht arusaamatu määramine muideks:
-- esiteks, ainult major..
-- teiseks, isikul puudub igasugune arvestatav operatiivalane taust...
Ei näe probleemi.
- Tõenäoliselt saab lähiajal kol-ltn-ks, sest on nii haridust kui staaži ja missiooni kogemust.
- Operatiialase tausta kohta ei maksaks väga kahelda, sest Kaitseliidu malevapealikud peavad kõik tegelema planeerimisega. Eelnevalt Jõgevamaal ja nüüdseks Alutagusel oli see lausa möödapääsmatu. Milline oleks sulle sobiv arvestatav operatiivalane taust ja kas sellega peavad kindlasti teised nõustuma?
- Kandidaadid on kindlasti kooskõlastatud KL ülemaga, ilmselt ka Ühtegi ei näinud probleemi ...

PS. Olles temaga korduvalt kokku puutunud, siis sobib minu arvates väga hästi planeerivaks staabiohvitseriks .
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mart2 kirjutas:
Borja kirjutas:
Borja kirjutas:... G3 operatiivosak uus ülem on mjr Mati KUUSVERE
Tegelt suht arusaamatu määramine muideks:
-- esiteks, ainult major..
-- teiseks, isikul puudub igasugune arvestatav operatiivalane taust...
Ei näe probleemi.
..
Olles temaga korduvalt kokku puutunud, siis sobib minu arvates väga hästi planeerivaks staabiohvitseriks .
Puusse panid, mart, oma vaidluslustiga - jälle :P
Kogu see "määramine" ainult miski lühiajaline personalipoliitiline vangerdus oligi - ning hetkel on siis KLPS vastmoodustet operatiivosakond jälle ülemata..

https://www.kaitseliit.ee/et/operatiivosakond
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Markko »

Kaitseliidu Tallinna malevat juhib kolonel Kalev Koidumäe

https://www.kaitseliit.ee/et/kaitseliid ... v-koidumae
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19529
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas ruger »

KV TVJ-i logistikapataljoni hakkas juhtima major Tambet Mäe
Ämaris paiknevas toetuse väejuhatuse logistikapataljonis toimunud tseremoonial andis kolonel Toomas Susi logistikapataljoni juhtimise üle major Tambet Mäele.
Samuti tunnustas toetuse väejuhatuse ülem kolonel Toomas Susi senist logistikapataljoni ülemat kolonelleitnant Argo Reidlat laitmatu teenistuse ja märkimisväärse panuse eest pataljoni arengusse.
https://mil.ee/uudised/logistikapataljo ... e-ulema-2/
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist