Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnistus

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Z03 »

Ainult ühele infoallikale toetudes saab väga ühekülgse info. Ma ei väida, et kallutatud info, aga mingi oma kindel suund on igal infokanalil.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kriku »

Kriku kirjutas:kuidagi on tekkinud niisugune arusaam, et mida kõvemini vinguda, seda sügavmõttelisem sõnavõtt.
Teine kummaline arusaam: kui inimene on kannatanud, siis on tal järelikult moraalne õigus ajada ükskõik mis ila.
Nagu algab näidend: elutuba, vasakul kummut, paremal laud. Nii ka meil. Traditsiooniline pere ‒ ema oli tööl, isa jõi köögis.
https://ekspress.delfi.ee/kuum/isa-peks ... d=90828469
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Z03 »

Oma negatiivsest kogemusest rääkimine on üks eneseteraapia vorm. Ma usun, et nii kõik toimuski, nagu artikli autor kirjeldab. Ta tegelikult ütleb ju ise ka, et traditsiooniline pere ei ole juhtunu põhjus, vaid tegevuspaik. Millega ma täiesti nõustun. Mitte traditsiooniline pere pole siin süüdlane, vaid inimesed, kes selle traditsioonilise või ebatraditsioonilise pere moodustavad.

Ma isiklikult arvan, et traditsiooniline pere on parim paik lapse kasvamiseks, et on ema ja isa ning normaalsed suhted vanemate ja laste vahel. Eks inimesed loovad pere lootuses selline ka saavutada, aga elu läheb teisiti. Loo autoril läks teisiti ja ta jagab meiega oma valu.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Illike »

Z03 kirjutas:.....et traditsiooniline pere ei ole juhtunu põhjus, vaid tegevuspaik......... Mitte traditsiooniline pere pole siin süüdlane, vaid inimesed, kes selle traditsioonilise või ebatraditsioonilise pere moodustavad.
Sellele jääb ainult alla kirjutada.
Meil ongi suuremalt jaolt traditsioonilised pered. Juhul kui oleks mingi teine peremudel sama arvukalt esindatud, siis võiks väita, et sealne perevägivalla protsent on sama.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas nimetu »

Ma isiklikult arvan, et traditsiooniline pere on parim paik lapse kasvamiseks, et on ema ja isa ning normaalsed suhted vanemate ja laste vahel
Minu jaoks pole see lihtsalt isiklik arvamus, vaid fakt. Uuringud on näidanud, et kahe vanemaga peredes kasvanud lapsed saavad elus paremini toime. Individuaalseid juhtumeid võib olla seinast seina, kuid anekdootliku kogemuse põhjal ei saa mingit hinnangut anda.
Sellised kirjutised pigem ignoreerivad asja tuuma. Ajakirjanikule võib küll klikke tuua, kuid kohe kindlasti ei anna see tegelikkusest ülevaadet.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kriku »

Z03 kirjutas:Oma negatiivsest kogemusest rääkimine on üks eneseteraapia vorm.
Just nimelt. Inimene on täielikult tervenenud, kui see vajadus on möödunud.

Üleriigiline ajakirjandus ei peaks olema tribüün teraapilise kirjutamise tulemuste vähimagi allikakriitikata avaldamiseks. Kui inimene eneseteraapia korras kirjutab, et traditsiooniline perekond on see, kui ema on tööl ja isa köögis joob, siis ilmselgelt ei ole ta terve. Sellise jutu avaldamisega tehakse karuteene nii lugejatele kui tegelikult ka kirjutajale endale.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas AndresTy »

Kriku kirjutas:Üleriigiline ajakirjandus ei peaks olema tribüün teraapilise kirjutamise tulemuste vähimagi allikakriitikata avaldamiseks. Kui inimene eneseteraapia korras kirjutab, et traditsiooniline perekond on see, kui ema on tööl ja isa köögis joob, siis ilmselgelt ei ole ta terve. Sellise jutu avaldamisega tehakse karuteene nii lugejatele kui tegelikult ka kirjutajale endale.
Kas sa tõepoolest usud, et loo kirjutaja arvab päriselt sedasi traditsioonilise perekonna kohta? Et tegemist pole mitte kibeda irooniaga? Ja et inimesed on nii rumalad - ega saa irooniast aru - ja seetõttu ei tohiks ajakirjandus selliseid asju avaldada.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kriku »

Vahet pole, põhjendamatud üldistused igal juhul.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas AndresTy »

Autor ei tee seal mingeid põhjendamatuid üldistusi. Ta kirjeldab oma nahal läbielatut vormilt traditsioonilises perekonnas. Ta lihtsalt nendib, et see viimasel ajal paljukiidetud ja ülemüstifitseeritud "traditsiooniline perekond" pole iseenesest mingi garantii, et selliseid koledaid asju ei ei juhtuks. Samuti ei väida ta ka, et see "tra-pe" oleks iseenesest süüdi selles, mis tema peres toimus.

Üldiselt on mulle üllatuseks, et nii palju läheb auru sellele, et kas kirjutaja äkki ikka "tra-pe" mõistele liiga ei teinud.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kriku »

AndresTy kirjutas:Ta lihtsalt nendib, et see viimasel ajal paljukiidetud ja ülemüstifitseeritud "traditsiooniline perekond" pole iseenesest mingi garantii, et selliseid koledaid asju ei ei juhtuks.
Kuna on täiesti ilmselge, et ei ole ega ole kunagi olnud, siis on sellel "nendingul" siiski veidi teine maik man, kui tagasihoidlikult öelda.
AndresTy kirjutas:Üldiselt on mulle üllatuseks, et nii palju läheb auru sellele, et kas kirjutaja äkki
Kirjutaja on ainult näide ülalmainitud nähtuse kohta:
Kriku kirjutas:Teine kummaline arusaam: kui inimene on kannatanud, siis on tal järelikult moraalne õigus ajada ükskõik mis ila.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas AndresTy »

Arvan, et sinu püüd kirjutises mingit varjatud agendat leida on veidi paranoiline.
Teine kummaline arusaam: kui inimene on kannatanud, siis on tal järelikult moraalne õigus ajada ükskõik mis ila.
Selline halvustamine on selle loo ja loo autori suhtes kindlasti ebapropotsionaalne.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kriku »

Autorit pole ma halvustanud ega halvusta. Jutt käib tekstist.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Z03 »

Mulle on jäänud mulje, lugedes sotsiaalmeediat, et inimesed on peale iseseisvuspäeva pidustusi ja vägivallaennetust närvis. Eriti peale autasustatud vägivallaennetaja kirjanduslike šedöövrite ilmsikstulekut (mis tänaseks netist ära koristatud). Kõik on omavahel tülis, nagu oleks koerapöörirohtu söönud.

Justnagu vastuseks ilmub peavoolumeedias artikkel. Tunnistan, et mul tulid pisarad silma väikese tüdruku kurba lugu lugedes, aga see on üks lugu paljude seast (mida ütleb ka artikli autor), mitte tõestus, nagu oleks traditsiooniline pere juhtunus süüdi. Süüdi on vägivallatseja. Probleem on selles loos üldse mujal. Kui artikli autor oleks kirjutanud, et ta kasvas alkoholisõltlasest vägivallatseva isaga ja majanduslikest ning peremuredest hõivatud ja seetõttu lapsele mitte tähelepanu pöörava emaga peres, siis oleks olnud tõde. Vaevalt see nüüd üks traditsiooniline pere on, vaid düsfunktsionaalne ehk siis haige ja mittetoimiv pere. Peretüübist ei sõltu, kas pereliikmed on haiged või terved, sõltub inimestest, kes selle pere moodustavad.
Peeeter
Liige
Postitusi: 198
Liitunud: 22 Juul, 2009 21:16
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Peeeter »

Z03 kirjutas:Oma negatiivsest kogemusest rääkimine on üks eneseteraapia vorm. Ma usun, et nii kõik toimuski, nagu artikli autor kirjeldab. Ta tegelikult ütleb ju ise ka, et traditsiooniline pere ei ole juhtunu põhjus, vaid tegevuspaik. Millega ma täiesti nõustun. Mitte traditsiooniline pere pole siin süüdlane, vaid inimesed, kes selle traditsioonilise või ebatraditsioonilise pere moodustavad.
[...]
...mis oli ka Pärnitsa kõnes mainitud lause mõte nii palju kui ikka aru saan. Kogu see postitus. Tegemist on asukohaga.

Statistika ja fakt Politseilt: kõige sagedamini esineb lähisuhtevägivalla vorm, kus mees kasutab vägivalda naissoost pereliikme, eelkõige oma abikaasa või elukaaslase vastu. Statistiliselt on kodu naise jaoks kõige ebaturvalisem koht.
Z03 kirjutas:Mulle on jäänud mulje, lugedes sotsiaalmeediat, et inimesed on peale iseseisvuspäeva pidustusi ja vägivallaennetust närvis. Eriti peale autasustatud vägivallaennetaja kirjanduslike šedöövrite ilmsikstulekut (mis tänaseks netist ära koristatud). Kõik on omavahel tülis, nagu oleks koerapöörirohtu söönud.
[...]
Täitsa tõsi, tsensuur toimub! Järgneb tõestus pildist Pärnitsa enda Facebookist, kus on terava silmaga võimalik näha retušeerimisjälgi:
Pilt
"Et kui oleks niisugune võimalus, et teil võiks iga päev võim vahetuda, siis te kaebaksite nii kaua üksteise peale, kuni jääks järele üks ainuke - kõige julmem, kõige ahnem ja kõige salakavalam."
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Kriku »

Peeeter kirjutas:
Z03 kirjutas:Oma negatiivsest kogemusest rääkimine on üks eneseteraapia vorm. Ma usun, et nii kõik toimuski, nagu artikli autor kirjeldab. Ta tegelikult ütleb ju ise ka, et traditsiooniline pere ei ole juhtunu põhjus, vaid tegevuspaik. Millega ma täiesti nõustun. Mitte traditsiooniline pere pole siin süüdlane, vaid inimesed, kes selle traditsioonilise või ebatraditsioonilise pere moodustavad.[...]
...mis oli ka Pärnitsa kõnes mainitud lause mõte nii palju kui ikka aru saan. Kogu see postitus. Tegemist on asukohaga.

Statistika ja fakt Politseilt: kõige sagedamini esineb lähisuhtevägivalla vorm, kus mees kasutab vägivalda naissoost pereliikme, eelkõige oma abikaasa või elukaaslase vastu. Statistiliselt on kodu naise jaoks kõige ebaturvalisem koht.
See on samal tasemel demagoogia, kui kunagi üks maausuline usuhull postitas, et kristlus on maailma kõige verejanulisem religioon, sest inimkonna ajaloo suurimad sõjad peeti kristlaste vahel. Et siis absoluutarvude kasutamine suhtarvude asemel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist