Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Z03 »

Kriku kirjutas:Ma mõistaks ka, kui see tõde oleks.
Akf Kriku, aga miks Sa arvad, et see ei ole tõde? Sest pole Sinuga juhtunud?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Kui jutt ikka käib sellest, et SG-d peaks hakatama taga kiusama pärast mingi tõe välja ütlemist, siis tahaksin ma teada, mida peetakse selleks tõeks, mille SG välja ütles ja mille pärast teda peaks hakatama taga kiusama. Minu arust on tema sõnavõtu tõeväärtus kaunis madal ning tekst tervikuna tendetslik.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AndresTy »

Z03 kirjutas:Svetat muidugi kasutati ära poliitmängudes, pole kindel, kas ta seda ise mõistab või mitte. Samamoodi aga olen mina kasulik idioot, sest olen lasknud ennast tema sõnavõtust häirida ja selle üle mõtisklen - seega täielikult alla neelanud selle, mis oligi provokatsiooni korraldajate taotlus.
Jälle mingi karvase käe ja kuskilt organiseeritud provokatsiooni otsimine. Kas kuidagi kangesti idanaaberlikult ei tundu? Seal otsitakse ka pidevalt välisvaenlast ja kõik võimukriitilised sündmused on lääne organiseeritud ja kinni makstud.

Kas inimestel oma arvamust ja vabat tahet olla ei saagi?
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

AndresTy kirjutas:Jälle mingi karvase käe ja kuskilt organiseeritud provokatsiooni otsimine.
Kuna meil sinuga oli hiljutine samades küsimustes mõttevahetus, mainin igaks juhuks ära, et ei kahtlusta Pärnitsa ega Grigorjeva puhul mitte mingit organisatsiooni.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Z03 »

Kahtlemata ütles Sveta Grigorjeva välja oma vabad ja iseseisvad mõtted. Ei näe küll põhjust teda milleski süüdistada. Nagu juba ütlesin - ma mõistan Svetat.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Sho »

Kopin siia oma kommi, mille juba Delfisse postitasin.

Sveta: "minust ei saa teie taltsast venelast"

See on vale lähenemine. Ôige oleks - "minust ei saa enam kunagi venelast".
Siis asuks kodanik paranemise teele.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
vanahalb
Liige
Postitusi: 2619
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas vanahalb »

Taasiseseisvumispäev või Jätkupäev või Edgaripäev (kuidas keegi kutsub) on sellepärast huvitav et alati kerkib rambivalgusse persoone kellest ma varem kuulnudki pole :)
Niipalju kui ma nüüd Svetlana Grigorjeva fotosid olen analüüsinud - no minumeelest on ta juut mitte venelane.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Lehekülg nääklust läks minema.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Helle-Moonika Helme Sveta Grigorjevale: sa oledki juba Kaljulaidi “taltsas venelane”

Sveta Grigorjeva kõne Roosiaias kütab endiselt kirgi, sest luuletaja ise jätkab meedias intriigitsemist.


Grigorjeva rääkis Eesti Päevalehele, et pettus kõige rohkem kultuuriminister Tõnis Lukases, kes väitis, et luuletaja ei saa aru, mida iseseisvus eestlastele ja Eesti ühiskonnale tähendab.

Aga mida kultuuriminister võiski arvata luuletajast, kes ütleb: “…mu isamaa mu arm mu õnn mu rõõm / ma vannun pühalikult / et esimesel võimalusel tõmban nahhui siit…”

“Eestlaseks saamise tingimus on 29 aastat pärast taasiseseisvumist ikka veel taltsas venelane olemine. Sorry, Tõnis Lukas, aga minust ei saa ei teie ega Eesti vabariigi taltsast venelast,” ütles Grigorjeva.

Talle vastab Helle-Moonika Helme: “Sina, Sveta juba oledki see taltsas venelane! See juhtus sinuga sel hetkel, kui võtsid vastu Kaljulaiu ettepaneku tema mõtted, mis piitsutavad ja lõhestavad Eesti ühiskonda, Roosiaias paberilt maha lugeda! Sa andsid taltsalt oma nime ja näo presidendi käsutusse, nüüd ära tagantjärele tee nägu, et oled jätkuvalt mingi süsteemiväline rebel! Korra instrumentaliseeritud, selleks ka jääd.”

Grigorjeval on ka identiteedikriis. Ühest küljest teatab ta, et temast ei saa “taltsast venelast”, teisalt aga ütleb EPL-ile, et ta olevat eestlane ja Eesti kodanik ning see oli ka tema pidupäev.

Ei maksa vist rääkidagi täielikust enesekriitika puudusest – kui luuletaja on väljendanud põlgust Eesti vastu, siis ei maksa niutsuda, kui teda omaks ei peeta.
..ja nii lolllihtne see kõik ongi, muuseas :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AndresTy »

Veidike sisukamat ka eestivenelaste kohta, kui mõne poliit-tädi loll-lihtsatele adresseeritud avaldus:

https://www.err.ee/1128643/aimar-ventse ... ole-olemas
Kui sa tahad leida Eestist venelast, kes ütleb, et teda pole kunagi diskrimineeritud ja et kõik on hästi, siis sa ta ka leiad. Kui sa tahad aga leida venelast, kes väidab, et Eestis kehtib fašistlik apartheidirežiim, siis leiad ka sellise, kirjutab Aimar Ventsel.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Kahtlemata. Kui tahad Eestist leida inimese, kelle ufonaudid on tema jutu järgi Kuu peale jalutama viinud ja tagasi toonud, leiad ka sellise.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AndresTy »

Nali-naljaks, aga mulle Ventseli kirjutatu meeldib. Ei otsita vägisi - nui neljaks - mingit ideoloogiat ja ei positsioneerita kedagi kuskile vastasleeridesse. Ja see, et Eesti venelaskond pole mingi homogeenne paha-paha deemonlik mass in corpore vaid vägagi kirju seltskond, vajab ikka vahete-vahel meeldetuletamist.

Aitab ka meelerahu säilitada...
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

AndresTy kirjutas:Nali-naljaks, aga mulle Ventseli kirjutatu meeldib.
Mulle ka.
blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas blueant »

Borja kirjutas:
Aga mida kultuuriminister võiski arvata luuletajast, kes ütleb: “…mu isamaa mu arm mu õnn mu rõõm / ma vannun pühalikult / et esimesel võimalusel tõmban nahhui siit…”
..ja nii lolllihtne see kõik ongi, muuseas :|
Miks ma pean militaarfoorumist lugema anonüümse uuteuudiste autori kirjutisi? Kes, tundub, ei tee lisaks vahet ilukirjandusel ja päris elul? Rääkimata konspiratsiooniteooriatest, et Kaljulaid kirjutab luuletajale kõnesid või veel hullem, kuskil on kontor, mille eesmärk on õhutada rahvustevahelist vaenu ja nad kirjutavad kõigile kõnesid.

Ühegi teise erakonna sõnumeid ei kopeerita siia artiklite kaupa ümber.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

blueant kirjutas:
Borja kirjutas:
Aga mida kultuuriminister võiski arvata luuletajast, kes ütleb: “…mu isamaa mu arm mu õnn mu rõõm / ma vannun pühalikult / et esimesel võimalusel tõmban nahhui siit…”
..ja nii lolllihtne see kõik ongi, muuseas :|
Miks ma pean militaarfoorumist lugema..
..ei hullu - kannatad ära kudagi :mrgreen:

Nii nagu mina sinusuguseid siin välla pean kannatama - raskustega küll aga talun, näed :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist