Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
BlancoNegro
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 30 Dets, 2014 14:06
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas BlancoNegro »

blueant kirjutas: Miks ma pean militaarfoorumist lugema anonüümse uuteuudiste autori kirjutisi? Kes, tundub, ei tee lisaks vahet ilukirjandusel ja päris elul?
Uute uudiste anonüümsel autoril on õigus. See "ilukirjandus" on loodud päris elu inimeste ärritamiseks ja nende tuju rikkumiseks ning oma mõttekaaslastele enda "progressiivsuse" näitamiseks. Ilukirjandusel ja nö päris elul on vägagi omavaheline seos ning vastastikune mõju olemas.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Z03 »

blueant kirjutas:Miks ma pean militaarfoorumist lugema anonüümse uuteuudiste autori kirjutisi?
Sest sõna on vaba.

Eesti Vabariigi põhiseadus
Paragrahv 45

Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks. Seadus võib seda õigust piirata ka riigi ja kohalike omavalitsuste teenistujatel neile ameti tõttu teatavaks saanud riigi- või ärisaladuse või konfidentsiaalsena saadud informatsiooni ning teiste inimeste perekonna- ja eraelu kaitseks, samuti õigusemõistmise huvides.
Tsensuuri ei ole.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Nagu juba korra öeldud - sõnavabadus ei tähenda kohustust tribüüni pakkuda.

Ma ei saa hästi aru, mis anonüümsest kirjutisest jutt on. Too viimane on ju Helle-Moonika Helme oma?
Kasutaja avatar
BlancoNegro
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 30 Dets, 2014 14:06
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas BlancoNegro »

See artikkel (link tuleb ise parandada)
https://................./uudis/eesti/vihkajast-president-kogub-enda-umber-vihkajaid-sveta-grigorjeva-luule-toestab/

oh eesti riik oilii oilaa mu sünnimaa mu kodumaa mu isamaa
mu arm mu õnn ja rõõm ma vannun pühalikult
et esimesel võimalusel tõmban nahhui siit
ja ükskõik kui palju eesti meesluuletajaid ei suudleks mu jäiseid käsi
pimedas kuku klubis vannun pühalik-patriootlikult
et oma esimese lapse saan ma
NEEGRIGA teise lapse teise
NEEGRIGA kolmanda lapse kolmanda
NEEGRIGA NEEGRIGA NEEGRIGA ja nimeks panen neile
traditsioonilised eesti nimed à la
vanja vasja ja jossif (kusjuures viimane neist sünnib tüdrukuna a
seda probleemi annab tänapäeval õnneks lahendada)
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas mäger »

See on poeetiliselt üks väga kehv luuletus. Igasugu pahna kirjutatakse ja see et uued uudised v keegi veel sellele tähelepanu pöörab, ei tee seda kuidagi kirjanduslikult söödavaks. See on see Lauri Vahtre Sädeinimese fenomeni üks näide. :dont_know:
otsin puude taga metsa
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Kehva luuletaja avaldused tunduvad mulle isiklikult rohkem klassivihast kui rahvusküsimusest tõukuvaina. Tüüpiline kärarikas "progressiiv".

Et äkki lõpetaks temaga siin teemas?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:Et äkki lõpetaks temaga siin teemas?
..mina olen ammu lõpetand - selle teemalk alguses leiad konkreetsed kaks aliast, kes siia foorumisse otse lõputult poliitkätši // "klassiviha" ekspordivad :lol:

Ja milliseid aliasi ma (miskipärast :roll: ) kunagi foorumi häbipostis näinud ei ole.................
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Z03 »

Ausalt öeldes ma ei mõista, miks selle teema lõpetama peaks? On ju otseselt seotud venekeelsete ja integratsiooniga ning annab aimu venekeelse elanikkonna meelsusest.

Aga hea küll, kui ei tohi, siis ei tohi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Z03 kirjutas:Aga hea küll, kui ei tohi, siis ei tohi.
Ma otseselt ei öelnud, et ei tohi. Tegin ettepaneku. Kui akf-idele tundub, et sellesinatse persooni tegevuse arutamine on jätkuvalt hädavajalik, mis siis ikka, lastagu edasi. Puutuvus integratsiooniga ju päriselt ei puudu ka :?
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AMvA »

Milleks rääkida muulaste integratsioonis, kui ühe nn. "rahvusliku" partei täielisel heakskiidul toimub pealinnas sisuliselt Venemaa enklaavi loomine
https://www.delfi.ee/news/valeinfo/palj ... P9Kifit1Ok
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas parkija »

Tervist !

Kui jälgida , kuidas venelased järjekindlalt võimu teostama ja valitsema pääsevad , kas see on näide integratsioonist ?
Omades kokkupuudet ka eesti kodakondsust omavate venelastega , siis sisemuses on nad suurvenešovinistid , ei ole eesti kodakondsus neid muutnud , neile meeldivad meie ravikindlustus ning sotsiaaltoetused ja see et haiglates on ravimid olemas / erinevalt venemaast / , meil on ju hea elada , aga elavad nad ikka omas maailmas , eesti seadusi täidavad valikuliselt jne . Kummaline et seda näiteks toodud Linnamäe gümnaasiumi direktorit keegi paika ei pane , seadused on , aga neid jõustada ei suudeta või ei taheta - topeltstandartid .
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Asjad on nii ja naa, kui rääkida 40+ venekeelsetest kodanikest, siis on suure kodumaa poole heldimusega vaatajate protsent ca 80 protsenti, mida nooremad on venekeelsed, seda integreeritumad nad on, näiteks 20-ndates aktsendivaba eesti keelt rääkivate vene rahvusest meie kodanike seas on eelmainitud protsent praktiliselt juba vastupidine. See, et sellised "shovinistijurakad" meil kooli ikka edasi tüürivad, on puhtalt ühe erakonna poliitika tulemus, kui linnapeaks on naaberriigi saadikult sisuliselt juhtnööre saav isik, siis oleks naiivne loota, et mingit nõukanostalgiat ihalev umbkeelne dire siin riigis kinga saaks. Dire puhul tegu ju sama tegelasega, kes ENSV pannoo taustal klassipilte käis tegemas. Idanaabri suur mure ongi mõjuvõimu vähenemini tulevikus seos põlvkondade vahetusega, kui vanem telekapilti vaatav põlvkond arvab suisa paradiisi idapiiri taga laiutavat (kuhu nad mingil põhjusel samas elama ei taha minna :D ), siis noorem keelt oskav ja rohkem sotsiaalmeedias istuv seltskond teab tänu erinevatele infoallikatele, et ega see elu nii muretu "suurel kodumaal" ei olegi, sest jälgitakse ka Navalnõi-d ja teisi nö teisitimõtlejaid lisaks Eesti ja Lääne kanalitele. Mina küsiks siin pigem teise poliitilise küsimuse, et kui kesikla suund on mingis osas koguaeg idatuulest mõjutatud olnud, siis kuidas meie uued "rahvuskonservatiivid" nii leigelt antud teemasse suhtuvad ja eelistavad võidelda reaalsete probleemide asemel imporditud kunstlike probleemidega ala samasooliste abielu, abordid jne, kuid ollakse vait, kui kuldid rukkis, koalisatsioonikaaslaste jätkuva Kremlile kasulikust hariduspoliitikast rääkimisel. Oleks ammu aeg Läti eeskujul kogu haridus muuta eestikeelseks ja alustada lasteaiast, nagu palju venelastest vanemad juba ise vabatahtlikult teevad.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Sho »

Ukraina blogerid said kätte veel ühe meie "kaasmaalase".

https://www.youtube.com/watch?v=ChxmFZ-wITA
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Sedasorti tohmuskeid on meil siin palju...

https://youtu.be/cDTaQUScfEQ
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Teagi, kas nutta või naerda...integreerunud kaasmaalane ja tema teadmised Eestist...
да красивый город столько разных зданий по архитектуре . , Начиная с тех времён когда сюда пришли Датчане и основали город когда ледник отошел. 200 лет здесь строили здания город . потом пришли Немцы и 400 лет здесь строили здания дома потом 200-лет здесь сроили и были Шведы, Пётр Первый купил эти земли у шведского короля за 730 000 золотых монет и стал заселять эту землю привезёными из Сибири Финно- Унгорами . - заселили тереторию купленной Шведции Финнами . и територию Прибалтики Эстонцами . Долее пришли Россияне и стали заселять эту тереторию Русскоязычными жителями . Теперь нынче пришла сюда Европа и строят здесь дома современные и заселяют здесь Эстонию Арабами . Турками . Индусами . и Африканцами.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist