Baltic Air Policing jm liitlaste lennud

Vasta
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19529
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas ruger »

Üks kimas Lääne-Virumaal ka üsna madalalt 10:34 üle...
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas Hydrazine »

Esiteks head tähtpäeva kõigile ja mul oli au lausa 2 korda ülelendu täna näha hävitajatelt ja madalalt, võimas värk, midagi pole öelda, kuigi nad olid "paraadvormis" ja relvitud aga ikkagi võimas, kui suurt müra suudab tekitada justkui pisikene putukas taevas.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Ämari lennuvälja toimetused

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ilmselt väga loll küsimus kuid kas Ämari lennuvälja tõusmiste-maandumiste kohta ka mingit avalikku infot on ? Järeltulev põlv tahaks sõjalennukeid näha, kuid lihtsalt ehku peale passimine on kole kurnav.
Ma ei ole vene spioon seejuures :)
diesel
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas diesel »

väljakuulutet õppuste ajal näiteks või siis kui riigid vahetuvad.
devro
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 26 Jaan, 2015 14:13
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas devro »

Ämarist tulid täna üle Pakri poolsaare
Manused
pakri poolsaarel 7.9.20 II.jpg
Ämarist tulid täna üle Pakri poolsaare
Ämarist tulid täna üle Pakri poolsaare
oh sa kuriloom, oh sa kuriloom, oh sa Põltsamaa kuriloom
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas Dr.Sci »

devro kirjutas:Ämarist tulid täna üle Pakri poolsaare
Nägin, ise olin roolis, ei saanud pildistada. Sõitsid ka üle Mustamäe mõni minut enne kella 12. On see nüüd siis professionaalne või ebaprofessionaalne lähenemine? Venelaste korral loetaks vist ebaprofessionaalseks?
blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Re: Ämari lennuvälja toimetused

Postitus Postitas blueant »

Madis Reivik kirjutas:Ilmselt väga loll küsimus kuid kas Ämari lennuvälja tõusmiste-maandumiste kohta ka mingit avalikku infot on ? Järeltulev põlv tahaks sõjalennukeid näha, kuid lihtsalt ehku peale passimine on kole kurnav.
Ma ei ole vene spioon seejuures :)
Ilmselt jah õppused on hea pakkumine. Sõltub ka riigist, prantslased olevat usinalt askeldanud. Igas õhuväes peavad piloodid kvalifikatsiooni säilitamiseks pidevalt lendama. Tõenäoliselt sumiseb rohkem ka vahetuste eel ja järel. Enne tehakse pidulikke hüvastijätulende, pärast tehakse patrullitava territooriumiga tutvumise ja pildistamislende.

Võid teha OSINT harjutuse. Kui tuleb uudis, et miski aastapäeva puhul tehakse ülelennud 14:15 Tapalt jne, siis tuvastad selle järgi ligikaudse õhkutõusu aja.

Ma sõitsin ükskord kevadel teel tagasi Tallinna poole niisama sealt lennuraja otsa kaudu läbi. Sain madalennul kotkaid näha küll. Mõistlik inimene läheks lennushowle, Ämari tegi 2019. korraliku ürituse. Eks 25 aasta pärast jälle :)
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas Dr.Sci »

Dr.Sci kirjutas:
devro kirjutas:Ämarist tulid täna üle Pakri poolsaare
Nägin, ise olin roolis, ei saanud pildistada. Sõitsid ka üle Mustamäe mõni minut enne kella 12. On see nüüd siis professionaalne või ebaprofessionaalne lähenemine? Venelaste korral loetaks vist ebaprofessionaalseks?
Uudis ka siis Postimehes:
https://www.postimees.ee/7057068/liitla ... -ohuruumis
Lennukid lendavad üle Eesti madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit ehk 500 jalga ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal, edastas kaitseväe peastaap.
Hea teada et tankurlennuk ebaprofessionaalses kontaktis kahe hävitajaga lendas päevasel ajal üle asustamata punkti nimega Mustamäe, enne seda aga Tabasalu jt sealkandi asustamata punktid. 500 jalga võis küll ju täis tulla - aga kõrgus kust lennukit mobiiliga saab pildistada, pole ka oluliselt suurem. Aga tõenäoliselt on ajakirjanik pressiteatest valesti aru saanud ja tegemist oli demolennuga.

Mitte et mul selliste harjutuste vastu midagi eriti oleks... aga mul on paraku tunne et kas olen loll mina, või siis ajakirjanik, või siis see kes edastab meediale infot mida too süüdimata ja küsimusi esitamata avaldab. Antud juhul - kas selline lend linna kohal oli ohutu, kellega oli marsuut kooskõlastatud, ja noh, vähemalt õnnetuse korral poleks tekkinud probleemi rusude tuvastamisega, erinevalt ühest kaduma läinud raketist.
diesel
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas diesel »

kui need a10 aparaadid siin olid, siis lennati ikka mõnuga.
ja vahel nii madalalt, et sohvri oleks võind näo järgi ää tunda.
ja hiljuti siin olnud droonid keerutasid ka algul usinalt.
ja vahetuste aegu näeb vahel päris suuri masinaid ka.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas Martin Herem »

Hea teada et tankurlennuk ebaprofessionaalses kontaktis kahe hävitajaga lendas päevasel ajal üle asustamata punkti nimega Mustamäe,
- mis asi on "ebaprofessionaalne kontakt"? Ja vaevalt et Tallinna kohal lendamine suvaline treeninglend on. Enamasti on see seotud lennujaamaga või ongi sihipärane demo.
Minu hinnangul veel madalamalt lendab tsiviillennundus igapäevaselt linna kohal enne maandumist Tallinna Lennujaamas :dont_know:
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas Dr.Sci »

Ma nüüd vabandan siiralt kõigi ees keda mu eelnev postitus häiris (pidigi häirima), ma üritasin välja tuua kahepalgelisuse ja selle et üks asi on see mida näevad silmad taevas, teine see mida me loeme meie omast vabast meediast. Kuhugi on paraku kadunud ajakirjanikud, kes oleks sellest demost kiire positiivse uudise kirjutanud :( . Rutiinne nupuke õppuste teemal oli ikka väga OUT kui noortepäraselt väljenduda, iseasi, paljud seda taevast tähele üldse panid (enamusel ninad nutikates), paljudel kes nägid tekkis küsimusi, aga tõenäoliselt oleks saanud tekitada palju parema propaganda aktsiooni. Minu poolt teema (loodetavasti) lõpetatud, ja avalikult võivad nüüd teised diskuteerida kui soovivad.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:
Hea teada et tankurlennuk ebaprofessionaalses kontaktis kahe hävitajaga lendas päevasel ajal üle asustamata punkti nimega Mustamäe,
- mis asi on "ebaprofessionaalne kontakt"? Ja vaevalt et Tallinna kohal lendamine suvaline treeninglend on. Enamasti on see seotud lennujaamaga või ongi sihipärane demo.
Minu hinnangul veel madalamalt lendab tsiviillennundus igapäevaselt linna kohal enne maandumist Tallinna Lennujaamas :dont_know:
Täiesti ebaprofessionaane ja eksitav on antud juhul KVPS teavitajate mõttetult sisutühi (ning tegelikkusele mittevastav) "standardsõnum" a la "lennatakse eelistatult asustatud punktidest eemal" :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas blueant »

Nii on. Kui õhuvägi teeb pressiteate, et harjutatakse madallennualadel, siis ühtegi teist lendu sel nädalal teha ei tohi.
London Bridge
Liige
Postitusi: 621
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas London Bridge »

Sekundeerin. Olgu flight plan'id ja käsud edaspidi meile ka edastatud. Vähemaga ei lepi. Ikkagi minu õhuruum ka ju ja aitab sest kodanike eksistamisest juba.
My fair lady.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Baltic Air Policing

Postitus Postitas Martin Herem »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist