Õhkrelvad

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
vebel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Sept, 2006 20:25
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas vebel »

Hakkame jah osasid siis jagama, et kus tark ja kus mitte :-)
Fireman peaks küll paiknema heas kohas, kus on olemas korralik sisetiir, treenerid ja mehed kes asja jagavad ;-) ja boonusena korralik relva testpukk 50m tiirus.
Ma arvan siiski, et suurema algkiirusega saab lasta siiski sobiliku, tugevama ja raskema kuuliga ja on täitsa võimalik, et õhukese seinaga kuul deformeerub püssi rauas suurema rõhu korral ! 22LR moona korral kasutatakse kuuli katmist vase kihiga, et suure kiiruse korral ei hakkaks kuul "otse" jooksma.
Ahjaa, kuna firmadel on vaja müüa palju ja eristuda massidest, siis on keegi proovinud mõõta nende ägedate püsside kuuli algkiirust ?
Paides oli õhkrelvade keskuses antud seadeldis täitsa müügis ja sama pakub ka Anschütz´i kataloog.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

vebel kirjutas:Hakkame jah osasid siis jagama, et kus tark ja kus mitte :-)
Fireman peaks küll paiknema heas kohas, kus on olemas korralik sisetiir, treenerid ja mehed kes asja jagavad ;-) ja boonusena korralik relva testpukk 50m tiirus.
Ma arvan siiski, et suurema algkiirusega saab lasta siiski sobiliku, tugevama ja raskema kuuliga ja on täitsa võimalik, et õhukese seinaga kuul deformeerub püssi rauas suurema rõhu korral ! 22LR moona korral kasutatakse kuuli katmist vase kihiga, et suure kiiruse korral ei hakkaks kuul "otse" jooksma.
Ahjaa, kuna firmadel on vaja müüa palju ja eristuda massidest, siis on keegi proovinud mõõta nende ägedate püsside kuuli algkiirust ?
Paides oli õhkrelvade keskuses antud seadeldis täitsa müügis ja sama pakub ka Anschütz´i kataloog.
Jutt oli 20.meetrist ja sellega on täiesti võimalik lasta ilma pukita,kuid jah toeng asendist. Tiir ja pukk on olemas, kui tahad neid kasutada. Samas kutsun siis külla laskma ja vaatama kas see 175-se kiirusega laseb sama täpselt. Jutt käib ka veel tavarelvadest mis pole ergonoomilste kabadega, mis on eritellimusel tehtud laskjatele. Rääkida võib ka vabas õhus laskmisest kus on justnimelt tuul mis mõjutab kuuli trajektori. Jah ma kasutan raskemaid kuule kui tavalised. Samas ei keela keegi ka teistel neid ju osta jahindus kauplustest või spordiseltsidest. Ma ei räägi mingitest hiina plärtsudest ju.Lihtsalt minu praktika on selline. Samas kuulsin,et need relvad tahetakse keelata vabakasutusest. See on vaid jutt ja kuskilt pole tõestust sellele leidnud. Siiski pooldan neid kiiremaid relvi ja valikuvõimalus on mul olemas kuna ma oman 2.te relva. See jutt ei pruugi vastata absoluutsele tõele kuid minu isiklik seisukoht on selline ja seda on juba raske kõigutada :? :)
Muideks lahe foorum on see :)
vebel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Sept, 2006 20:25
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas vebel »

Viimati sai Põlva tiirus 16 augustil 29 erinevat marki-partiid 22LR-i testitud ja sealsete oludega kursis küll. Sisehooaeg algamas, nii et kolm korda sellel aastal veel kindlasti sinnakanti minekut :)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

nüüd lisaks õhuka optika kohta a'la "omad kogemused"

sai nüüd oma asjandus alustuseks 15m peale sisse lastud (tean-tean, et 15m optika jaoks on totter aga sõltuvalt oludest oli see distants lihstalt sisselaskmiseks kõige sobilikum - oli käepärast piisavalt hea tugi). suht kõva vasakult-tuulega läksid kõik "wadcutter-kuulid" (lapiku otsaga - head märkilaskmiseks sest lõikavad papi sisse ilusad, ümmargused ja mitmetimõistmist välistavad mulgud) umbes sentimeetrisesse ringi märklehe keskel.

edasi läksin 35m distantsile. "wadcutterid" langesid 15 meetriga võrreldes umbes 4cm ja kiskusid 2cm paremale. ka tabavustihedus oli laiem - umbes 4cm. samas polnud sellelt kauguselt võimalik kasutada korralikku tuge - toimus ju laskmine siiski suht suvalises aias.

järgmiseks võtsin tegelikult vaid üsna uudishimust kasutusele teravaotsalised kuulid. esialgse 15m pealt oli märgata vaid üsna kerget kesktabamispunkti nihet (cm ringis) ülespoole (võrreldes lapikuotsalistega). suundusin siis 35m peale ja karp kukkus näos veidike laiemaks: langemist praktiliselt ei olnud - kui alul jooksid võrreldes "aerodünaamiliste" lapikute kuulidega võrreldes 1cm kõrgeale, siis enam, kui 2x kaugemal oli langus täpselt selline, et kõik jooksid "just sinna, kuhu vaja". ja ka hajumine oli võrreldes wadcutteritega ligi 2x väiksem. samuti ei märganud ma mingit olulist paremalekallet.

__________

nii palju siis lihstalt kuulide võrdlusest. see, mida tegelikult öelda tahtsin, on palju lühem: kasutatud Daisy 3-9x32 optikale sai 2 päeva jooksul osaks umbes 600 nätakat. lisaks 2x püssilt mahakruvimist ja tagasipanekut. tulemused aga jäid täiesti muutumatuks. nüüd elas püss osaliselt lahtivõetultüle 300km rännaku ja reedel ränab taas uude laskekohta. eks siis oskan pühapäeva kanti uue resümee teha, kui hästi see luup paigas püsib.

aga igatahes võin praeguseks omadele praktilistele kogemustele tuginedes öelda/tõdeda, et igasgused hülgemölad õhukaoptika äravajumisest ei kannata kriitikat, kui tegemist normaalse riistaga. seega: kõik pettunud pneumo-optikud - koguge raha, ostke endale normaalsed luubid ja nautige 30-40 meetri pealt 2cm ringi tabamist kõve külgtuulega. einojah...korralikku toru on ikka samuti tarvis. pakun, et mingi tillistunud alla 250m/sek toruga pole sellistes oludes essugi teha - hea, kui lehelegi pihta saad aga no eks kõik sõltub ju ajast ja kohast ja muidugi lõpp-tarbijast.
___________

PS! kesse siin seletas, et tal mingi tiir välja pakkuda? meeleldi läheks ja tirtsutaks vahel mugavamates oludes, kui kodulähedane võsa seda võimaldab. seda enam, et lähenev talv mu võsavahelt üleüldse minema peletab. :cry:
vebel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Sept, 2006 20:25
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas vebel »

Lasketiirud :
Põlva - 10m,10m liikuv märk, 25m ja 50m (sisetiirud)
Elva - sisetiirud :10m, 10m liikuv märk(peaks ikka alles olema), poolkinnised : 25m, 50m, 50m liikuv märk
Tartu kant - Ülenurme koolis 25m sisetiir
Pärnu - 50m poolkinnine
Pärnu-Jaagupi - 10m sisetiir
Narva - sisetiir : 10m, 10m liikuv märk, 25 ja 50m
Kuressaare : poolkinnine 50m, 10m võimalus
Tallinn - Audentes 25m sisetiir
Männiku - kõik võimalused 10-300m, puudub ainult õhuka liikuv märk
Kadrina - 10m, 25m sisetiir
Tamsalu - 50m sisetiir
Kaiu - sisetiir 10m, poolkinnine 25 ja 50m
Valga - poolkinnine 50m tiir Pärna puiesteel, sisetiir 50m ja liikuv märk Kellil (jahimeeste oma), 50m Valga Gümnaasiumis, 300m Valga-Uulu mnt 7km ehk Metsniku.
Kindlasti pole nimekiri täielik, kuid andke teada :)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

muideks, ega keegi oska öelda, kas ja kust tänapäeval saab neid "kahe tihendusrõngaga" õhukakuule. põmst nagu tavalised, klassikalised aga pea ja saba vahel on veel kaks ranti. omajagu raskemad kah. mäletan vene ajast, et siis kasutati neid sportlaskmiseks ja nätakas oli ikka märgatavalt tugevam, kui tavaliste kausikujuliste või klassikaliste kuulidega. kahjuks pole neid kuskil müügis näinud :-(
vebel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Sept, 2006 20:25
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas vebel »

Oli selline õhuka moon omal ajal olemas, kuid erilist edu vist ei saavutanud. Moona nimi oli ДН vist, sest meelde on jäänud, et ДЦ oli tavaline moon ja võistlusmoonaks oli liidu ajal ДЦ -М, kuid võin eksida.
Kahjuks on enamus õhuka moona karpides nüüdseks ajaks juba ära oksüdeerunud ja kasutamine mõtetu, kuid kui leian, siis annan teada :)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

no ehk ta liiga ära pole roostetanud. aga oskad ehk öelda, miks krt see edu ei saavutanud? mina olin küll sillas
vebel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Sept, 2006 20:25
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas vebel »

Roostega probleeme pole kuna kuulid nn rahvakeeli seatinast, lihtsalt oksüdeeruvad halliks tolmuks !
Miks selline moon ära kadus, seda ei teagi, kuid ka liidu ajal üritasid meie laskurid sebida lääne moona. Kui see ei õnnestunud, siis ise kalibreeriti vene moona, et saaks ühtlase lasketiheduse.
Kui vaatad kallimate kuulide karbi alla, siis seal on mõnel ribakood ja kalibreerimise märge. Märkeks on number 4,48; 4,49; 4,50; 4,51. Need numbrid näitavad milline on antud karbi kuulide läbimõõt - kalibreering.
Enda relvale tundub kõige paremini sobivat 4,50 Feinwerkbau P-70-le siis.
Ahjaa, Steyr-Mannlicheri õhuka LG-1 passis oli kirjas, et mitte mingil juhul ei tohi kasutada naftal baseeruvaid õlisid relva hooldamisel. Ise olen näinud, kuidas mees lasi püssiga, kus kolvi mansetile oli pandud mootoriõli. Effekt oli selline nagu keegi käivitaks "natuke" peetis diislit (pikk valge suitsulont rauast).
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

suitsu tulemas olen ka ise näinud.

aga küssa veel: kas eestis keegi daisy relvade esindamisega tegeleb? mõtlen tulevikule - millalgi vaja midagi vahetada, kohendada...
vebel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Sept, 2006 20:25
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas vebel »

mürakaru
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 26 Juun, 2006 15:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

õhkrelva puhastamine

Postitus Postitas mürakaru »

On kodus selline asjandus ja on teist juba parajalt lastud ka aga ei ole ma teda puhastanud :oops: , sest ei oska. :cry:
Sellest küsimus: Kuidas õhkrelva puhastada?
Mida vaja läheb ?
Kuidas ise enda oma puhastate ?

mürakaru
snaiper
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 20 Mär, 2006 13:07
Kontakt:

Postitus Postitas snaiper »

Milleks??? Kas kuul ei mahu enam rauast läbi või? Õhukas ei ole tulirelv, mida lihtsalt peab puhastama peale laskmist, isegi kui ta silmale üsna puhas näib. Oskamatu inimene teeb õhuka raua puhastamisega palju rohkem kurja kui head vintrauale. Kui nooruses laskmistrennis käisin, siis isegi seal ei puhastatud õhukate raudu kunagi. Tippsportlastel on aga oma ülikallite riistade jaoks udupeened puhastusvahendid ja muidugi vastavad oskused.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

No õhkrelvaga ei ole selliseid probleeme nagu tulirelvadega - tahm, püssirohu põlemise jäägid jms.
Tunduks, et ei olegi vaja eriliselt puhastada. :D
Kuid samas on mõnedel õhupüssidel nahast tihendiga kolb, ehk siis see millega õhku kokku surutakse.
Vaat see kolb tuleks "rasvane" hoida, sest kui nahk kuivab kahaneb ta mõõtudelt ja tihend hakkab läbi laskma. :(
Sõna "rasvane" ei kasuta juhuslikult, sest igasugune õli selleks ei sobi - õli võib oma koostiselt olla agressiivne st kasu asemel kahju teha ja püssi kolvitihendi ära süüa. :D
Eriti käib aerosoolpakendites "õlide" kohta.
Sobib tehniline jms vaseliin näiteks.
Aga muus osas on vaja kaitsta mehhanismi korrosiooni eest ja vähendada hõõrdumist.
Samuti tarvist tahket määret ja miks mitte seesama vaseliin. :D
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

No kui tõesti isu puhatada, siis võid ju vintraua sellest vähesest kogunenud õlist improviseeritud atribuutikaga puhastada.
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist