Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas mart2 »

OT algus.

Tagasihoidlik kopikas sinna toidulisandite karpi.
Just konsulteerisin oma abikaasaga (34-aastane proviisori kogemus). Toidulisanditega on see probleem, et osa on vees lahustuvad ja osa rasvlahustuvad. Mõned firmad panevad neid lausa segamini. Mõned seksikad kombinatsioonid on küll suurte annustega, kuid sageli on põhjuseks see, et nad koos võivad raskendada üksteise omastamist.
Kui tahate edukalt võtta D-vitamiini, siis koos rasvasema toiduga ja/või kalaõli kapslitega.

OT lõpp.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Minu omad on miskid mida inglise keeles softgel kutsutakse. Tellin iHerb-ist, Eesti apteekides millegipärast märksa lahjem kraam ja väiksemates kogustes. Sellised siis (müüa on tegelikult ka 10000 ja 15000 iU variandid): https://www.iherb.com/c/vitamin-d?rcode=MNF879
Aga kui Eestist vitamiine osta, siis Apotheka omanimelised tooted tunduvad soodsaimad. Ahjaa, K2 lisand soodustab ka D-vitamiini omastamist.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Kriku kirjutas:9 (!) postitust D-vitamiini võtmise vajadusest läksid toitumisteemasse.
Minu arvates ei ole D-vitamiini teema Covid-19 pandeemia kontekstis toitumisteema, vaid otseselt seotud selle haiguse vastu võitlemisega. Covid-19 puhul on vähe ravivõimalusi praegu teada ja kui D-vitamiin mingilgi määral selle tõve vastu aitab, siis võib info jagamine D-vitamiini kasulikkusest päästa kellegi elu ja tervise. Muidugi pole eetiline soovitada toidulisandit haiguse profülaktikaks ja raviks, aga meedikuna on mul kohustus jagada nii palju infot kui võimalik. Seetõttu ka D-vitamiinist postitused tegin ja mina antud teemat ei algatanud. Igaks juhuks lisan veel, et ei tegele mingil moel D-vitamiini reklaamimise ega müügiga, pole soovitanud mingi kindla firma toodet vms, ainult koguseid.

Tõtt-öelda kahetsen ma viimasel ajal iga kord, kui siia foorumisse midagi postitan, sest negatiivne emotsioon on alati garanteeritud. Aga olgu pealegi. Ma vaatan, et siia foorumisse postituste tegemisest on saanud võimuvõitluse küsimus ja seda ma võita ei saa. Ei peagi, sest võimuvõitlus on oma olemuselt alati destruktiivne, mitte konstruktiivne.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Pilt
Pilt
No comments :lol:. Peale selle, et see Austraalia Roadkill oli ikka üks kuradima hea kraam, ükski Eestis müüdav ei saa ligilähedalegi. Aga võiks. Toorainet, nagu näha, ju jätkub.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36619
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Millalgi oli siin juttu sellest, et mõningad mesinikud lasevad suhkrulahuse mesilastest läbi ja müüvad siis tulemuse pärismee pähe maha.

Me tegime sel sügisel katset, enne talveks kokku pakkimist tuli 2 raami ära võtta, kus oli siis mõni kg seda ollust ja paneme ise saia peale. Maitse nagu meel ikka, aga ei kristalliseeru. Siiamaani on vedel.
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Crispy »

Poeski ju säärast mett täitsa müügil olemas. Üks oli kunagi lausa kannus millest sai valada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36619
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

See võib olla ka muude menetluste tulemus: https://mardikad.weebly.com/lisainfo-meest.html
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 99#p642599
Manurhin kirjutas: Töö iseenesest polnudki teab mis raske, aga õhutemperatuur oli pidevalt nii +40 ümber. Kaanisin tööpäeva jooksul vähemalt 5 liitrit vett sisse, aga põiel ei käinud kordagi, kõik sai välja higistatud. Õhtul tuli päikeseprillid kraani all soolakihist puhtaks loputada ja seljas olnud särk ära pesta. Viimane oleks nädalaga vist juba kuulikindlaks muutunud 8).
Tulen sellega naljateemast siia, sest veemürgitus - see pole nali:

Veejoomisse võib surra
https://www.aripaev.ee/uudised/2007/07/ ... voib-surra
Hüponatreemia tähendab, et veres on liiga vähe soolasid. Vere naatriumisisaldus langeb alla 135 millimooli liitri kohta. Normaalne tase on 135 ja 145 vahel. Hüponatreemiast võib välja kujuneda veemürgitus, mille sümptomiteks on peavalu, väsimus, oksendamine, vajadus käia tihti väljakäigus ning meeltesegadus.
Artiklis kirjeldatud veemürgitusse surrakse küll korraga suurte koguste mageda vee joomisest (viis liitrit piisab, et surra) ja see päris ei vasta akf Manurhini poolt kirjeldatud katse tingimustele, aga ikkagi - kaotatud sool tuleks kuidagi kompenseerida.
Muideks pohmakaga seotud sitt enesetunne pidada samuti olema osaliselt vedeliku- ja soolakaotusest tingitud, mistõttu tasub mineralkasid manustada.
Personaalselt ja korduvalt testitud... 8)

P.S.
Kusagilt lugesin, et vere soolasisaldus vastab omaaegse maailmamere soolasisaldusele, millest meie eellased välja ronisid.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas mart2 »

Svejk kirjutas:... Veejoomisse võib surra
https://www.aripaev.ee/uudised/2007/07/ ... voib-surra
Hüponatreemia tähendab, et veres on liiga vähe soolasid. Vere naatriumisisaldus langeb alla 135 millimooli liitri kohta. Normaalne tase on 135 ja 145 vahel. Hüponatreemiast võib välja kujuneda veemürgitus, mille sümptomiteks on peavalu, väsimus, oksendamine, vajadus käia tihti väljakäigus ning meeltesegadus.
...
Antud teemat on palju uuritud. Üks näide on siin - https://www.runnersworld.com/nutrition- ... -marathon/
Hea kokkuvõte uuringutest sportlaste seas, kes on jooksnud maratoni või läbinud Ironman-i.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Artiklis kirjeldatud veemürgitusse surrakse küll korraga suurte koguste mageda vee joomisest (viis liitrit piisab, et surra) ja see päris ei vasta akf Manurhini poolt kirjeldatud katse tingimustele, aga ikkagi - kaotatud sool tuleks kuidagi kompenseerida.
Veemürgitus omamoodi tekib mägedes, kui mitte tarbida mineraalaineid, kuid juua lumest või liustike sulamisest saadud vett, mis ei sisalda pea mingeid mineraale. Aga enne nimetatud vaevusi hakkavad lihased krampi minema - magneesiumi nappusest, mis avaldub kiirelt.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kotov
Liige
Postitusi: 206
Liitunud: 15 Sept, 2014 12:04

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kotov »

AMvA kirjutas:
Kotov kirjutas:
Kriku kirjutas:Akf Kotovi postitus sisaldab väga julgeid väiteid (geneetika vs. eluviis, füüsilise jõu seos vastupanuga viirushaigustele). Neile vastamisel oleks mõtet aga vaid siis, kui postituse autor oleks lugejaist nii palju hoolinud, et lisanud viiteid materjalidele, mille abil ta oma arusaamadele on jõudnud.
Mitte keegi pole halva tervise juures mingisuguse "geneetika" tõttu välja arvatud üliharuldased erandjuhtumid. Levinud eneseõigustus on see küll. Kui aga oled arvamusel, et üldine tervislik seisund ei ole seotud vastupanuvõimega viirustele, siis pole tõesti mõtet jätkata.
Tegelikult loll jutt.
Mul näiteks on kõrge kolesterool, kuigi teen sporti, BMI on paigas ja menüü koosneb just kolesteroolitaset alandavatest toiduainetest. Ei alane mitte mingi trikiga.
Sa võiks ikka veidike uurida asju, enne kui postitad. Või siis vormista oma vaatlused doktoritööks, avalda teadusajakirjanduses ning korja Nobeli preemia ära.
Lmao, klassikaline näide. "Kolesterooli alandavad toiduained" mis need siis on? Löö oma menuu lagedale.

Minu eilne menüü

Esimene söögikord kell 06.30: 4 praemuna, ca 150g peekonit (praetult võis), ca 80g maapähkleid, 400ml pastöriseerimata piima

Teine söögikord kell 13.20: 200g vaniljejäätist enne intensiivset jõutreeningut

Kolmas söögikord kell 18.40: ca 700g kartulit, ca 400g pekist sealiha, ca 150g hautatud herneid

Paast 24h

Kõikvõimalikud tervisenäitajad on ideaalis ja sama on kõigil, kes samuti toimivad.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mida tähendab sport? Kõigi aegade parim maadleja Aleksander Karelin: "Nad pole ühtki päeva oma elus nii rasket trenni teinud, kui mina teen iga päev". Sinu keha on loodud ürginimese eluks. Anna sellele vastavat koormust.

Kusjuures BMI on mõttetu mõõdik. See võib normis olla ka rasvunud inimesel, juhul kui sellel inimesel on tohutusuur "raam". Minul ütleb BMI üle normi, kuigi "kuuspakk" on ees.
AMvA
Liige
Postitusi: 3549
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

Kotov kirjutas: Lmao, klassikaline näide. "Kolesterooli alandavad toiduained" mis need siis on? Löö oma menuu lagedale.

Minu eilne menüü

Esimene söögikord kell 06.30: 4 praemuna, ca 150g peekonit (praetult võis), ca 80g maapähkleid, 400ml pastöriseerimata piima

Teine söögikord kell 13.20: 200g vaniljejäätist enne intensiivset jõutreeningut

Kolmas söögikord kell 18.40: ca 700g kartulit, ca 400g pekist sealiha, ca 150g hautatud herneid

Paast 24h

Kõikvõimalikud tervisenäitajad on ideaalis ja sama on kõigil, kes samuti toimivad.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mida tähendab sport? Kõigi aegade parim maadleja Aleksander Karelin: "Nad pole ühtki päeva oma elus nii rasket trenni teinud, kui mina teen iga päev". Sinu keha on loodud ürginimese eluks. Anna sellele vastavat koormust.

Kusjuures BMI on mõttetu mõõdik. See võib normis olla ka rasvunud inimesel, juhul kui sellel inimesel on tohutusuur "raam". Minul ütleb BMI üle normi, kuigi "kuuspakk" on ees.
Kuna su postid on kõik ilma viideteta ja põhinevad suhtumisel "minu arvamus on kõige õigem", ning sa ei viitsi eriti ka teemasid uurida pädevatest allikatest, siis ma ei hakka oma menüüd sulle siia postitama, leiad vastava info ka netist (kui viitsid).
BMI annab üldiselt õiged parameetrid, kui tegemist ei ole äärmustega. Tohutusuure raami endale kasvatamine ei ole mul olnud kunagi eesmärk, kuna see ei sobi spordialadele, mida harrastan. Seega minu BMI on OK.
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas mart2 »

Kotov teab midagi-ja-kuskilt, kuid sellest jääb väheks, et mitte öelda puudulikuks.

Minu enda kaks näidet -
a) Mul eluaeg kolesterooli näitajad korras, pigem isegi sinna madalamasse poolde, kuid kurinahk, ikka oskas kaks veresoont täitsa umbe ajada...
Arsti kommentaar oli, et selline asi on geneetiline ja mitte eriti harv.
b) valgeliblede arv üle normi nii kaua kui mäletan. Organism toodab rohkem mingil põhjusel. Samas seisab kõrgendatud näit läbi aastate suht stabiilne. Mingit põhjust keeegi ei leia ning võib oletada ka personaalset "defekti". Koroona seisukohast võiks lugeda heaks, sest kehas rohkem "võitlejaid", kuid veri ise nagu kissell...

Ma ei ole arstiteadlane ja selle tõttu ei kinnita ise ega soovita ka Kotovil kindlalt väita, et geneetika ei mõjuta.

PS. Karelini koormust ei tea, pole koos trenni teinud. Ise olen läbinud mitu Ironman-i, pikemaid ja lühemaid jooksudistantse, maastikurattaga läbinud näiteks 4x Haanja100.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36619
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

mart2 kirjutas:Arsti kommentaar oli, et selline asi on geneetiline ja mitte eriti harv.
Hea/halva kolesterooli vahekorra teema?
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:
mart2 kirjutas:Arsti kommentaar oli, et selline asi on geneetiline ja mitte eriti harv.
Hea/halva kolesterooli vahekorra teema?
Ei.
Tegemist olevat sellega, et kolesterool kleepub/nakkub ülikergesti veresoonte seinte külge.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: pikk ja 40 külalist