Saapad

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
Heiks
Liige
Postitusi: 334
Liitunud: 23 Dets, 2003 20:47
Asukoht: Reval
Kontakt:

soovitage praegu EKV-s kasutatavaid saapaid

Postitus Postitas Heiks »

Jalase saapad olid megahead ja Alpid saast. Mis saapad praegu liiguvad? Millised on head/halvad? Mingid eesti päritolu saapad pidid liikuma, olevat suht saast. Kas soomlaste Jalast ka veel liigub?
Tänud.
Heigo
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Miks siis Alpid saast on ,ise olen neid suht kaua kandnud ja ei saa küll ühtegi halba sõna öelda.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
Heiks
Liige
Postitusi: 334
Liitunud: 23 Dets, 2003 20:47
Asukoht: Reval
Kontakt:

Postitus Postitas Heiks »

No alpi saapad on rasked ega pea üldse vett. Vähemalt võrreldes Jalasega.
Alo142
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Veebr, 2005 23:39
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Alo142 »

no arvatavasti on rootsi saabas üks parimaid, neid kasutab piirivalve, on kahte sorti talvised ja suvised, talvised näevad paremad välja aga suvised on pisut kergemad, on ka muidugi vastakaid arvamusi "miki hiire" näol aga minu meelest suht korralik saabas ja ka mugav ning vastupidav...
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

saapad

Postitus Postitas hillart »

Ei soovita üldse praegu EKV-s ametlikult väljastatvaid saapaid!!
Parim variant on osta ise - ja siis juba Bundeswehri ametlikud Kampfstiefe`lid. Saad tugevad, mugavad, vastupidavad ja veekindlad jalavarjud. Oman 13 aastast EKV kogemust ja tean, mida räägin.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Jalaseid ei kiida eriti. On teised küll mugavad aga maru pehmed ja kipuvad teised ruttu lagunema.
Alpid on rasked ja nööri aasad rebenevad küljest, nii et ei ole ka väga kiita.
Veel olen kandnud ja kannan edasi mingisuguseid jänki saapaid. Näevad välja nagu pardilestad, aga jalas pole teist nii mugavat saabast veel olnud. Nende miinuseks on see, et talla muster pole Eesti tingimustes hea. On suhteliselt libedad.
Nendest Bundeswehri saabastest olen kuulnud aga pole veel jalas olnud. Hillart oskad äkki öelda, kust neid saada võiks?
Kasutaja avatar
Heiks
Liige
Postitusi: 334
Liitunud: 23 Dets, 2003 20:47
Asukoht: Reval
Kontakt:

Postitus Postitas Heiks »

Täitsa huvitav. Ma ei tea kas on siis tegu erinevate partiidega, aga kunagi 4-5 aastat tagasi saadud Jalas'e saabastega käisin Siberi tundras ja 20 cm-s vees ning jalad olid täiesti kuivad. Ise ka imestasin.
Nüüd on nad jah läbi omadega ja vett enam ei pea.
Kas Eestis on võimalik neid Saksa saapaid ka osta kuskilt? Netis tuhnides olid vaid saksa kodukad kust neid pakuti keskmiselt 124 euro eest.
Heiks
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Sain sügisel Tartus tehtud "Alfa" saapad, vist Taani sõjaväe jaoks. Paistab, et on ainult musta maa jaoks- litslibedad. Kinninöörimiseks kulub terve igavik aga jalas on nagu valatud.
Tartu omad: uurige välja kus neid häid asju tehakse. Äkki tilgub ka siiapoole!
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Heiks´ile

Postitus Postitas hillart »

Võta armee-center.de.
Hind uuest peast 109,95 ja kasutatult 39,95 EUR.
Ise ostsin kohapealt, kuid tuttavad on selle firma kaudu saanud ja ei kahetse.
Muide, see "pruugitud"- staatus ei tähenda põrmugi "äratrööbatut". Asi on hinda väärt!
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

tegelikult ei saa alpide kohta küll miskit halba öelda-aastatega on nad näidanud ennast heast küljest ja ega ei saagi tahta saabastelt igavest elu,kui juhtud pidevalt maastiku läbima.
Sigahead saapad on ka jänkide omad,kus sääre osa on riidest,aga nende suurimaid miinuseid on see,et maastiku läbides ei toeta riide osa hüppeliigest...
Kaitseliitu söjalise abina saabunud taani saapad on küll esialgu rohmaka välimusega,kuid neid kandes töestavad nad oma vastupidavust.Miinus on taas selles,et nad on ikka päris rasked,aganoh,nagu öeldakse,inimene harjub köigega...
Soomalste Jallased...mnjah,tundub vabaaja jalats.Nad vöivad küll törjuda vett ja köike muid asju,aga tema nn.kaubanduslik välimus muutub öige kiiresti negatiivseks.Aga see on maitse asi.
Ühed parimad,mida ise olen kandnud,olid prantslaste vöörleegionärid-suurepärased asjad,kuid taas üks segav ja vastik miinus-sääre ümber käib ca.5 cm.laiune nahkkaitse,mis varjab nöörid ära,aga neid kaitsmeid peab saapa külje peale klambritega kinnitama ja nende jalga ajamine vötab aega vähemalt 2 suitsu... :lol:
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

saabas

Postitus Postitas sturmkommando »

sain kaitseliidust mingid soome saapad - pole mingit probleemi, kanna kus tahad. olen vee sees sumbanud jms, soovitan.
mugavad ka, pikemaid distantse kannatab ka marssida.
aga saapad hoia korras, nt enne iga metsaminekut määri,
kasuta ka vaha, see imbub õmblustesse ja jalg on kogu aeg kuiv.
isegi vanad saapad on veekindlad.

aga http://armee-center.de/catalog/ julgen ka soovitada - head hinnad ning 2 nädalaga on kaup kohal, kui vaja saad isegi nädalaga. olen sealt mitmeid kordi tellinud kaupa.

tanel
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Peale vene kirsade on kogemus ainult piirivalves kasutatavate Rootsi kunni käimadega. Mul on talvevariant vist neljandat hooaega ja ei mingeid vormist väljamineku/lagunemise märke. Super muidugi talvel - ei mingeid villaseid sokke, ega varvaste ülessulatamist jooksva vee all. Kusjuures mõningane vooder on ainult saapa ninas. Aga kust neid legaalselt saada(Rootsi välja arvata) seda ei tea.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Arnold kirjutas:Peale vene kirsade on kogemus ainult piirivalves kasutatavate Rootsi kunni käimadega. Mul on talvevariant vist neljandat hooaega ja ei mingeid vormist väljamineku/lagunemise märke. Super muidugi talvel - ...

Mul kapis 2 paari Rootsi kunni võitlejate saapaid.
Pruunid - mudel aastast 1954, kõrged, nahktallad.
Üpris ebamugavad.

Mustad - variant aastast 1981.
Pisut vähem ebamugavad. Talvel, seoses megalibedate taldadega, üsna lootusetud.

Arnold, paari sõnaga, kuidas on lood piirivalves kasutavate jalavarjudega?
Välimus neil igati sümpaatne, väga libedad ei tohiks ka olla - tald mingist spets-segust. Kuidas aga mugavusega lood ja kas talvevariandiga saab suvel ka ringi käia ?

P.S kange tahtmine soetada...
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Invaliid
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Invaliid »

Jalas on normaalne talvel- olin Tartu Maratoni teeninduspunktis ametis ja pleekisin õues ühel päeval ca 5 tundi (panime värgid üles) ja teisel päeval 6 tundi võistluse ajal ja kõike seda suuremalt jaolt poolest sääres lumes ja häda polnud kedagi, alles kummagi päeva viimases lõpus võttis pisut märjaks. Selles olin ise süüdi- ei viitsinud enne väljaminekut saapaid rasvatada ja kedrid unustasin ka koju. Teisel päeval kompenseerisin viksi puudust kilekottidega sokkide otsas, aitab ka mingi aeg. BW saapad on mõnusad jalas kanda ja tugevad ka, ainult nende väga nõme iseärasus on see, et fritsud pole pole vist selle peale tulnud, et maa võib olla kaetud jääga. Ühesõnaga talvel nõmedalt libedad. See puudutab nii vana tüüpi saapaid, säärikuid kui mudel 2000 combat boots`e. Samas punasakslaste säärikud talvel eriti ei libise (ju siis idasaksamaal on rajumad talved??)Päris suvel, kui on vaja võssa minna võtan 1967 aastal välja lastud gringode dzunglisaapad- ventilatsioon viimase peal ja ei libise kui on vaja mööda palke või purdeid kõõluda, muidu ka mõnusad kanda. Need uunikumid sain kunagi Kadaka turult täiesti tuttuutena second-handist.
Tähelepanuks eelneva jutu kohta see, et kõik need kogemused saabastega on tulnud rohkem turisti mätta otsast ja miltary style riietumisest, mitte armee või KL-i ridades tegutsemisest.
Kasuta olemasolevaid ressursse ja ära looda.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kui ma nüüd neid rootsi kunni saapaid lähemalt uurisin (saapakeele sisse on "tre kronar" kolme krooni kujul perforeeritud), siis leidsin talla alt ka firma Jalas. Siin räägiti põtrade jalasest - mis on vahe? Minu saapad on ikka sellest sajandist ja loomulikult ei ole neil sellist mahvi nagu mõne ajateenija jalas oleks. Suve ja talvevariandi vahel suurt muud erinevust polegi, kui et nina on talveomal selline a'la oleg popov (kes mäletab veel kuulsat vene klouni) ja suusad saab alla panna. Tegelikult saaks ka suveomale, aga ei ole nii korralikult talla osad profileeritud. Libisemine minimaalne, talla kulumine pea olematu. Talvesaabastega võib probleeme tekkida miniatuursemas sõiduautos - korraga ühele pedaalile pihtasaamine nõuab väikest harjutamist :wink: Ja autost väljudes ei tohi paremat jalga kuhugi pedaali taha unustada - tõmbate puusaliigese paigast(omal järgiproovitud). Nende pasteldega võrreldes, mida militaarmeestel jalas olen näinud, on veel üks pluss - saapanina on armeeritud nagu metsameestel. Vaevalt, et keegi nüüd stolovajas rüseldes saab viie mehe pingiga vastu suurt varvast ja jääb ilma varbaküünest nagu mina omal ajal, aga varba peale võidakse astuda ka armsas vabariigis. Metsas pole ju probleeme, aga kilulinnas saab seda ka relvana kasutada - võtab ikka koodi alt mõnelt doosiraha otsivalt tegelaselt 8) Vaatan nüüd 2002 aasta suvevarianti ja jällegi uus firma - Sievi! Muidu nagu kõik samane, aga pole käinud ja ei oska kommenteerida. Kindlasti tuleb aga iga jalanõu puhul neid ennekõike korralikult ja järjepidevalt hooldada. Minu esimene pruut peale vene kroonut ütles lavstoori kokkuvõtteks, et ta õppis minult oma käimade eest hoolt kandmist. Tollal ma ootasin vist midagi muud, aga praegu olen sellisegi komplimendiga rahul :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist