TUVASTADA rihmapannal/vöörihm

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

no igatahes - kui ikka detaile vaadata, siis peaks poolpimedalegi selge olema, et erineva stantsiga löödud
Kasutaja avatar
tuborg
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 06 Sept, 2006 20:47
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas tuborg »

eks nad mõlemad kroonu aegsed ole, aga mida selliste ti*lasümbolitega ikka teha
Kasutaja avatar
villy.64
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 29 Sept, 2005 16:57
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas villy.64 »

no mõni mees on ikka väga äkiliselt pannalt lihvima hakanud..lausa liivapaberiga :evil: ...mina olen sellist asja ka hambapastaga läikima löönud,võtab s'ta väga edukalt maha
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Tere.
Millegipärast usun, et parempoolne on 50-60 aastatestToomas.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

ha-ha-ha ma naersin ennast ribadeks seda teemat lugedes. See parem on kudagi uuema aja oma. Vasak aga sääne vanem? Hambapasta aitab? Mingi hull on lihvinud pannalt, oma 10+ aastat tagasi, kurat kus ajab naeru peale. Siiamaani naeran. :P :P :P :D
Kasutaja avatar
tuborg
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 06 Sept, 2006 20:47
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas tuborg »

mul vedeleb ka üks selline nagu see parempoolne. huvitav aint see et minu omal vasakul pool viisnurka servas sisse trükitud täpne kuupäev(28.01.1956)
Millegipärast mul aga kahtlus et see kuupäev ei ole tehasepoolt trükitud.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

hohohooo, proovisin hamba pastaga hööruda, aga erilisi tulemusi ei andnud. Läikima lõin nad aga küll :)
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Huvitav lähenemine on teil. See on nn. kulutatud on "dembli" pannal. Neid käiati ja lihviti ekstra selliseks. Lisaks vanutati ka veel rihma. Kõik see oli selleks,et vanem väljapaista. Polegi siin nendel pannaldel muud erinevust. Vanematel oli võibolla ka kuupäev sisse pressitud kuid mina midagi sellist seal tagaküljel küll ei mäleta. Eriti "tähtsad" vennad lihvisid oma pandlad rihmaga ühelaiuseks, peaaegu. Ja neid puhastati mingi rohelise puhastusainega, mitte hambapastaga.
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
PANZER
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 15 Juul, 2005 21:25
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas PANZER »

Tere

Aga mäletan, et oli olemas ka mõõtmetelt tsipa väiksemad pandlad. Neid just otsiti taga.

Vahur
miinitohter
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 22 Sept, 2006 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas miinitohter »

Kui kristalselt aus olla on üks ja sama pannal, lihtsalt üks on spetsiaalselt "vanakese" (deduška) omaks tehtud, teine kõige tavalisem uus "hinge" (duhhi) oma. Vanakese pandlad töödeldi mõõtmetelt pisemaks, nurgad ümaramaks, viisnurk algselt löödi haamriga lamedaks misjärel liivapaberiga lihviti õigesse konditsiooni, lõpp viimistlus jäi vildi tükki ja "pastagoi" (selline roheline poleerimis aine) tööks, kõige lõppus samet riie, tulemus oli nagu nikeldatud e kullatud, tootmis aeg on a 50-90 vahemik peale pole seda küll kusagile löödud. Mis puudutab hamba pastat on ka see abrasiivne lõpp viimistlus aine aga kui vähegi võimalik on pastagoi tunduvalt ettem.[/i]
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

No vot kus on kavalad tüübid...See vasak ehk "vanakese" oma oli leitud koos roostes padrunitega ühe laka pealt.
alex
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 14 Apr, 2005 9:21
Kontakt:

Postitus Postitas alex »

ikka tundub olevat pärastsõjaaegne nii see kui teine. Teisalt pannalt koolutada, lihvida ja poleerida võis kaevikus ka mõni mees IIMS ajal. Hiljuti oli Okupatsioonimuuseumis väljas hulka venelaste kaevikutes valmistatud nodi "Trench Art" muu hulgas ka üks saksa pannal mille keskossa oli kinnitatud isetehtud messingist viisnurk. Kiraj Gott mit uns oli lihvitud aga lugeda oli ikka veel selgelt. Sellest nagu tuletaks et II MS ajal oli oma pannaldega veel kehv olukord?
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Tere.
Näidake mulle seda vanakest kes lisas pandlale vaske juurde.
Parempoolsal pandlal on keskel viisnurk ja kaks ringi, põhi on sile.
Vasakpoolsel on ringide sees reljeefsed keskpunkti suunduvad jooned. No krt, see pidi ikka tahtmine olema sinna vaske peale keevitada/valada... jne.
Vasak pannal on tõesti töödeldud vanemaks- liivapaber, roheline lihvimispasta.
Jään oma vana väite juurde- vasak uuem, parem 50-60-70aastad.
Toomas.
NA vanake 1993 aasta märtsist oktoobrini, edasi dembel ja natuke kvartirant (meil kutsuti neid kellel oli käskiri olemas aga veel vedelesid eskadrillis).
Toomas.
Kasutaja avatar
villy.64
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 29 Sept, 2005 16:57
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas villy.64 »

vat seda ma öelda tahtsingi, et pannalt pole mitte vaja viilida või liivapaberiga nühkida selleks, et läikima lüüa. Vahel piisab ka hambapastast , sõber Mazz:lol:
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

villy.64 kirjutas:vat seda ma öelda tahtsingi, et pannalt pole mitte vaja viilida või liivapaberiga nühkida selleks, et läikima lüüa. Vahel piisab ka hambapastast , sõber Mazz:lol:
väide vastab täiesti tõele :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist