Tokarev TT

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
snaiper
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 20 Mär, 2006 13:07
Kontakt:

Postitus Postitas snaiper »

Paar aastakest tagasi kuulutati kaitseliidus, et on saadaval suur partii tehasemäärdes vene tette hinnaga 900kr/tk. Loomulikult läks kõigil selle peale kõvaks (minul kaasa arvatud) ja andsime tellimused sisse. Asi aga jäi kuidagi venima, põhjendati probleemidega müüjafirma paberimajanduses. Äkki keegi teab mis sellest asjast saanud on?
Kasutaja avatar
PANZER
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 15 Juul, 2005 21:25
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas PANZER »

Tere


Mul sama asi, et hakkan soetama KL arvel püstolit TT aastast 1942. Meeldib mulle ja kõik. Kaasa saab veel vintraua 9X19 PARA. Hind sama millest siingi jutt.
Räägivad, et palju tühjalt plaksides taob tagumise sihiku lahti. Aga eks paistab. Ise sellist muret ei ole varem kuulnud.

Osta ja Sa ei kahetse. Ilus tükk teine, ma mõtlen TT üldse.


Vahur
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kui kellelgi veel mõni TT üle on siis võiks mulle kontakti saata.
miinitohter
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 22 Sept, 2006 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas miinitohter »

Omalt poolt siis kah midagi. TT e Tuula Tokarev mod 1933, oman sellist seaduslikult, väljalase 1941, saadud peale vanaisa surma suht surnud seisus (tiftid puudu, põsed puudu, roostes kui kängar, raud sile kui jahikal) sai siis KL ist soetatud 9 para raud, pooled detailid ise tehtud (stiftid) soetatud uued mehanismid ja põsed, töötab nagu hea vana Harley. Kuke pool vinnas asend on kaitseriivi asend mis välistab (teoreetiliselt) lasu kukkumisel ja ka vinnastamise, kulunud relval on saanud vinnastada teatavat jõudu rakendades, kukkumisel ei tea. Pöidlaga kuke allalaskmine väga hea õpetus, nimelt olen oma relval vahetanud 2 löök nõela peale relva kontrolli sooritatud kontroll lasu tõttu. Kui ei ole harjutus padrunit rauas kippub pideval tühja lasu sooritamisel lööknõela esimene ots murduma (üle karastatud ja astmeline üle minek), soovitus tühja lasu tegemiseks või harjutamiseks võtta tühi kest (ära lastud) ja kuul, kesta sisse paigaldada puu punn mis ei laseks kuulil liiga sügavale uppuda, kahe kärniga kuul kesta fikseerida ning ongi harjutus padrun käepärastest vahenditest. Iseenesest igavesti töökindel, laskmisel hea, oma 9se rauaga saan 50-100m märklauale alati pihta, olen laisk sihtia kuid oma relvast ikka mööda just ei lase 50m pealt ,100 m on 50/50. Mis puudutab suurt kätt on viga rohkem käepideme pikkuses kui paksuses, väike näpp jääb käepidemest üle ja sellele ei leia kohta mis segab keskendumist. Hiina TT d on nagu Hiina SKS-M id kümnest - kolm on head, kolm on enam vähem, üks on rahuldav ülejäänud on vigased (rauad pehmed, metall üle karastatud, töötlus nagu toorik jne) "igasse Hiina külla oma metallurgia tehas" Mao deviis. Poolakad on paremad eriti need mis slaavi tähtedega numbris.
[b]Eestis saada olevate TT püstolite tüüp iseärasused ära tundmiseks:[/b]
1. Hiina = numbri kombinatsioonis puuduvad tähed on numbrid mis algavad reeglina 300+ lisaks veel 4 või 5 (ei mäleta täpselt) numbrit näit 30011111. Kelgu vinnastus rifleeritus tihedad ühtlased jutid. Käepideme põsed kas lihtsalt ülalt alla vagudega või viisnurkadega keskel ilma CCCP tähtedeta. Kelgul sihiku juures puudub v.a. ja numbri ees ovaalis on N? tähe kombinatsioon (Norinco) tehase tähis
2. Poola = numbri kombinatsioon algab kas AB; AO; AR; BR; DR; C jne tähtedega järel 0 või O (kuidas kus on arvatud) ja 4 numbrit, 5 kohaliste ilma tähtedeta nr nt 45333, ka slaavi tähtedega nr kombinatsioon. Kelgul sihiku ees v. a. (väljalaske aasta reeglina viiekümnendad) ja number nt AB01111. Peale selle on tehase tähis üldiselt kolmnurk milles tähed FB või ka vibu nool. Käepideme põski milliseid iganes. Vinnastus riffel pen lai varjandis harva tihe ühtlane
3. Venemaa=raudselt slaavi tähed numbri ees, selle järel tehase tähis (viisnurk vibunoolega, kolmnurk alt üles vibu noolega vastavalt Tuula ja Izevski tehased) seejärel v.a. ; Kelgu vinastus riflerid vastavalt mudelile(peenike ja lai kanal üld levinult, tihe harvemini). Käepideme põsed reeglina viisnurgaka keskel koos tähtedega CCCP
9 Para raua puhul on üks oluline viga meil saada olev moon on lahja, kipub ümber vinnastamisel kesta heite ava vahele jätma (ei löö kelku piisavalt tagasi) vajab padrunit algkiirusega 400 ja üles, parim püstolkuulipildujatele mõeldud moon (kui on EU relva pass saab lähemalt nt Soomest osta või tellida seaduses eettenähtud korras. Originaal 7,62x25 mm moonaga probleeme laskmisel ei ole, hea, tugev, täpne. Poes saadaval Cehhi moon (tavaliselt), harva ka venelast, hiinlast või veel mingi tundmatu looma nahka (ajavad asja ära aga tihedus jätab soovida). Muud nagu ei teagi kui Venelane- võta kindlasti, Poolaka puhul käi tiirus ja proovi, Hiinlane ?????????????????
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

suured tänud väga põhjalike vastuste eest. järgmine nädal (ehk siis nov 17-18 2006) saabub see tõe hetk mil ma selle apastraadiga tiiru lähen. ära nägin juba, aga tiirus käinud veel pole. tihe rihveldus kelgul oli, aga viisnurgad ilma CCCR ita .... ilmselt siis hiinakas. otsustasin ta siiski ära võtta - ei tahaks nüüd vana võitlejat alt vedada enam kui sõna antud.

kui ei hakka normaalselt toimima, siis läheb kahjutukstegemiseks ja suveniirina müüki.

annan teada kuidas "sõidab"
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

TT

Postitus Postitas stilett »

Ise ka olnud TT seaduslik omanik. 1940.a. Soetamise ajal oli praktiliselt laokonditsioonis. Tagasilöök tõesti tugev, kuid vaatamata sellele pole nõus väidetega, et see alandaks relva täpsust. Iga laks jooksis ikka sinna, kuhu sihtisid. Igati asjalik ja töökindel relv. Kummist käepideme kate? Oli ka see, kuid praktiliselt seda ei kasutanud. Jällegi maitse asi.
Kapomees
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 02 Nov, 2006 22:42
Asukoht: Kapoland
Kontakt:

Postitus Postitas Kapomees »

Aastaid, aastaid tagasi pakuti mulle uut TT, 1500 krooniga (mustalt) - tahtmine oli, raha oli, aga viitsimist ei olnud - kas need olid tavaliselt hiinapask ,mis niimodi laialt liikvel olid või midagi paremat.? aasta vist oli 1998 pärast seda oligi vist mingi suur kogus uusi TT kuskilt kurjamitelt ära võetud :lol:
meesmetsast
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas meesmetsast »

Krõnks kirjutas:Aastaid, aastaid tagasi pakuti mulle uut TT, 1500 krooniga (mustalt) - tahtmine oli, raha oli, aga viitsimist ei olnud - kas need olid tavaliselt hiinapask ,mis niimodi laialt liikvel olid või midagi paremat.? aasta vist oli 1998 pärast seda oligi vist mingi suur kogus uusi TT kuskilt kurjamitelt ära võetud :lol:
Pakuti ka mulle aastaid tagasi, aga noor nagu ma olin ei näinud ma küll mõtet. Ütles veel, et Kaitseliidu laost vms, selle põhjal võid järeldada kas seal on hiinakad või originaalid. Sama hind ka btw ;)
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

okei - pill on nüüd mul käes. selle kummi hankisin käepideme jaoks - parandas oluliselt istuvust ja haaret. pealegi oli see kumm ainult 85 eeku.

esialgu võtsin teise pilbasteks ja puhastasin korralikult ära, täna viin ta tiiru mängima.

ja nüüd kohe järgmine küsimus - kas keegi teab palju maksab raua "matistamine" ehk siis nö välisilme renoveerimine. Sikupilli jahipaunas seda tehakse.. aaaga relvameistril on parajasti vaba päev ja mul ikka hinges kohe sügeleb.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

okaloka kirjutas:okei - pill on nüüd mul käes. selle kummi hankisin käepideme jaoks - parandas oluliselt istuvust ja haaret. pealegi oli see kumm ainult 85 eeku.

esialgu võtsin teise pilbasteks ja puhastasin korralikult ära, täna viin ta tiiru mängima.

ja nüüd kohe järgmine küsimus - kas keegi teab palju maksab raua "matistamine" ehk siis nö välisilme renoveerimine. Sikupilli jahipaunas seda tehakse.. aaaga relvameistril on parajasti vaba päev ja mul ikka hinges kohe sügeleb.
Kui Sul on omal tehtud eeltöö (sõltuvalt pinnakatte kulumisest/roostetamisest), siis vaid galvaaniline kate on võimalik lasta teenusena teha 150.-EEK/püstol.

Pinnakatte taastamise tulemus sõltub paljus aluspinna töötlusest - kui viimane teha kehvalt, siis on ka tulemus juba kaugelt vaadatuna kole.

Üksikasjadega palun pöörduda PS-ga.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
messenger
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Dets, 2006 19:32
Kontakt:

Postitus Postitas messenger »

lugesin huviga eespool kirjutatut ja tekkis küsim.kas TT jooniseid ja muid tehnilisi andmeid oleks võimalik kusagilt saada.Otsisin kuid asjatult.Ette tänades...
adrad taome mõõkadeks
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Siit saab natuke:

http://world.guns.ru/handguns/hg20-e.htm
http://www.enemyforces.com/firearms/tt.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/TT-33

ja mina käisin nüüd tiirus ka ära :) samal ajal just üks lõpetas 9mm laskmist. hea vahe oli. heliline kui ka visuaalne külg on ikka väga muljetavaldavad. muzzle flash on.. no mis flash. 40 cm leeki. ühesõnaga - väga uhke pill.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

okaloka kirjutas:... ühesõnaga - väga uhke pill.
Meenub ühe välismaise (vist saksa?) relvakonstruktori poolt TT-le antud hinnang:

"Minimaalne metallikogus, maksimaalne võimsus..." (vaba tõlge)

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
messenger
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Dets, 2006 19:32
Kontakt:

Postitus Postitas messenger »

suured tänud teile,saingi hulka maad targemaks
adrad taome mõõkadeks
Kasutaja avatar
PANZER
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 15 Juul, 2005 21:25
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas PANZER »

Miks Sa seda rauda matistad???
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist