Küsimusi metalliotsijatest

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Minu soovid detektorile oleksid sellised: suht lollikindel ja tugev seade, vindi kesta võiks 30-40 cm. pealt välja võtta, suuremad esemed meetri pealt. Rohkem ei viitsiks eriti nagunii kaevata ja haudu pole plaanis ka rüüstama minna.

Arnoldi soovituses kahtlemata mõte sees. Aga alternatiiv oleks kas ostab igaüks ise endale hunniku raha eest kalli aparaadi niisama tolmu koguma või jääb üldse metsas käimata. Mina näeksin seda mitte niivõrd kolhoosi, kui pigem ühistuna. Nagu et milleks igale külamehele traktor ja kombain kui saaks vajaliku seadeldise mitme peale soodsamalt muretseda.
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

Lugesin alles nüüd seda teemat ja minu soovitus on: mitme inimesega metalliotsija jagamine on mõttetu üritus :( läbipõetud lastehaigus :D
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Minu arvamus: mõte väga halb :D
Varem või hiljem tuleb päev, kui keegi tahab minna otsima ühte kohta, teised aga teise kohta, siis hakkab pihta vaidlus, kumb on ikka õigem otsija omanik jne.
Teiseks: metalliotsija saab olla korraga ainult ühe omaniku kodus. Siis tuleb jälle vaidlus, kelle käes on õigem. Ja samas kardavad sisimas teised omanikud, et äkki käib metalliotsija valdaja salaja ilma teiste omaniketa otsimas. See ei tundugi nii hulluna, aga kui ta on midagi head maa seest veel välja koukinud, siis teised arvavad, et ka nemad peaksid sellest saagist osa saama ja nii need skandaalid tulevad :D
Parem laenutada kellegi tuttava käest otsija või siis koguda raha ja ise endale osta...peavalu palju vähem.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Nagu ütlesin, siis mina kasutaks detektorit ehk 4-5 korda aastas ja mul oleks ausalt öeldes pigem hea meel selle üle kui mõni teine osanik sellega minust rohkem looduses jalutaks ja midagi asjalikku leiaks.

Minu puhul oleks teine võimalus detektor rentida. Sellist teenust pole aga suutnud turult leida. Või siis osta endale otsija, aga see oleks minu puhul sama tark tegu kui osta endale motikas, et sellega suvel mõnel nädalavahetusel sõitmas käia.
Kasutaja avatar
ivar64
Liige
Postitusi: 962
Liitunud: 05 Veebr, 2006 13:09
Kontakt:

metallikas

Postitus Postitas ivar64 »

Selle jagamise poole pealt võiks öelda,et oma riistapuud õppisin tundma oma peale poolt aastat pea pidevat otsimist vaat,et iga nädalavahetus.Siis tead igat piiksu ja tead millal labidas maasse lüüa või jätta kild vedelema-mis aga laenuriistaga pole loogiline.Tasuvus on sellel alal suur küsimärk,võib aga trehvata kohe ja mitmekordselt veel..Kui õnnelik kellegi käsi on ja kui palju infi on suudetud hankida.Ise soovitan ikka oma isiklikku masinat-lähed millal tahad ja asi mutt...
ck
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 19 Dets, 2005 19:56
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas ck »

ei jaga eriti nendest detektoritest veel, aga mul on C.SCOPE VLF.TR 990-B. randadest leidnud ainult purke, suitsupakipabereid, sente ja muud peenemat prahti. paldiski tipust sain ka lõhkenud millegi kesta, tee äärest 0,5 m eemal. pikuti oli pooleks läinud. täna peaks minema kuhugi randa veel kolama. äkki joppab!? aga vaevalt...
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Miks rannast otsid, otsi ikka lahingu paikadest.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

suurpomm kirjutas:Miks rannast otsid, otsi ikka lahingu paikadest.
Üritab rannast leida midagi hinnalisemat,võib olla sõrmus,kõrvarõngas,mingi kullast kujuk jne.Otsida tasub igal pool.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

Tsaar kirjutas:muidu olex asjast huviattud kyll. a ega neil mingit tablood ei ole, mis ntx sygavust näitab ja kas ned erinevaid metalle ka eristavad?
köigil eestis tehtud detektoritel on värviline MATRIX LCD-tabloo ja lisaks metallide eristamisele eristavad nad pinnases liiva,mulda ,savi jne. ja paremad kaevavad ka leiu ise välja ja ajavad augu pärast kinni. :D
Kasutaja avatar
Tsaar
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 18 Okt, 2004 21:40
Asukoht: Tartu/Pala
Kontakt:

Postitus Postitas Tsaar »

kle aga tee siis oma pakkumine. hea olex kui saax mingit pildimaterjali ka. mis kanti muidu järgi peax tulema, kui ostusoov kindel?
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Vt. ost-müük teemasse.
Huvitun maisest rasketehnikast.
meesmetsast
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:48
Kontakt:

Küsimusi metalliotsijatest

Postitus Postitas meesmetsast »

Kas on võimalik neid kuskilt laenutada? Sest no raha päris küll ei ole niipalju välja käia, kuid vahest harva oleks vaja mõnes kohas käia.
Kasutaja avatar
Tsaar
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 18 Okt, 2004 21:40
Asukoht: Tartu/Pala
Kontakt:

Metalliotsija

Postitus Postitas Tsaar »

Võib-olla läheb teema üldse valesse foorumisse, aga äkki keegi teab, kas metalliotsijat saab ka nn. forseerida? Võib-olla saab mõnel lääne pillil otsimissügavust suurendada vms?
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Tööriista rendist. Kopli rendis CScoupe 660 100 raha vist päev.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Kasutaja avatar
desert eagle
Liige
Postitusi: 1086
Liitunud: 02 Nov, 2005 16:56
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas desert eagle »

Detektorit on võimalik forssida ehk siis turboks teha.Ise olen sellist pilli kasutanud mis on turboks tehtud.Turboga on võimalik avastada väiksemaid esemeid sügavamalt.Auvere metsades soovitan turbot mitte sisse lülitada! :lol:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist