Mõõgad

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Näib olevat II MS aegne tööstuslikult, mitte käsitsi toodetud mõõk. Aga pildi järgi vähemalt vana ja ehtne. Mis ta hind on?
------------8<--------------
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

ei oska päritolu ja valmistamise kohta ausalt midagi öelda, pole ekspert. mingi number on seal kaitseraua juures küll. hind... no äkki alates mingi 7000.- eek. kuna pole eestis just eriti levinud kaup (nii katana ise, kui ka korraliku teraga)
Viimati muutis marksman, 30 Nov, 2006 8:21, muudetud 1 kord kokku.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Sry, OT, hakkas huvitama, et millises riigis siis see teritamine keelatud on? Eestis läheks selline mõõk automaagiliselt "ajaloolise relva või koopia" alla ja oleks piiramata.

Kui tera on korralik, siis teoreetiliselt peaks saama jaapani vesikiviga (ülipeen võrreldes tavaliste luiskudega) üpris vaheda ja autentse tulemuse. Praktikas muidugi vahet pole, lõikeomadused on peaaegu sama head ka teral, mida on teritatud jämedama luisuga, ainult et siis ei saaks sellega habet ajada :twisted:

Ahjaa, nende mõõgal olevate numbrite järgi on äkki võimalik ka relva ajalugu interneti kaudu üles otsida.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

teritamata ses mõttes, et ma tahan näha seda inimest, kellel on õnnestund seaduslikult lõpuni teritatud mõõk riiki sisse tuua.... läheb automaatselt mõõga alla :twisted: ja tsiviilkäibes keelatud!
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Postitus Postitas alari »

marksman kirjutas:teritamata ses mõttes, et ma tahan näha seda inimest, kellel on õnnestund seaduslikult lõpuni teritatud mõõk riiki sisse tuua.... läheb automaatselt mõõga alla :twisted: ja tsiviilkäibes keelatud!
Tunnen inimest, kes tuli usast eestisse kolme teritatud mõõgaga. Tal mingeid probleeme kusagil ei tekkinud. Pealegi on mõõk piiramata tsiviilkäibega relv, kui see on seotud ajaloolise kultuuri jne traditsioonidega.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

mõõkade omamine on lubatud mingite teatud protseduuride järel jne... ma ei viitsi relvaseadust vaatama hakata... minu aga tahtis küll eesti toll selle tera pärast risti lüüa.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

kas risti taheti lüüa sellesama mõõgaga?

kole ,kole...

kuidas siis ära pääsesid ,kas väitsid muruniitjale uue tera muretsenud olevat?
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

marksman kirjutas:mõõkade omamine on lubatud mingite teatud protseduuride järel jne... ma ei viitsi relvaseadust vaatama hakata... minu aga tahtis küll eesti toll selle tera pärast risti lüüa.
Aga sa uuri!

Sest antud juhul oleks olnud kindel tolli eksimus. Konfiskeerimise korral oleksid võinud julgelt kohtuasja algatada.
Mingeid protseduure (mudavannid või?) relvaseadus küll ei maini, et oleks enne mõõga omamist vaja läbida.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

kalleb kirjutas:kas risti taheti lüüa sellesama mõõgaga?

kole ,kole...

kuidas siis ära pääsesid ,kas väitsid muruniitjale uue tera muretsenud olevat?
:lol: ka päris hea variant, kasutan seda järgmisel korral :lol:
tegelikult võin seoses elukutsega seda omada, vähemalt seda ma neile ütlesin
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

liharaiuja ? :D
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Postitus Postitas tere »

aga http://www.relvad.ee practical tüüpi katanad?? mis on üpris norm. hinnaga?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Kuulge lõpetage ära!!! Einar Laigna pole mingi sepp vaid asjaarmastajast amatöör, kes armastab lihtsalt ennast erinevate tiitlitega ehtida.
pakzmagu
Liige
Postitusi: 239
Liitunud: 24 Jaan, 2005 22:21
Asukoht: Keila
Kontakt:

Postitus Postitas pakzmagu »

tere kirjutas:aga http://www.relvad.ee practical tüüpi katanad?? mis on üpris norm. hinnaga?
Hanwei tehases toodetud "practical" mõõgad on igati korralikud, võitluskunstide harrastajatele praktiliseks kasutamiseks mõeldud relvad. Need ei ole ehk just kõige ilusamad mõõgad, kuid selles, et nad sul paljast viibutamisest tükkideks ei lagune, võib kindel olla. Kvaliteetne kaup.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Postitus Postitas alari »

Ma ei ütleks, et need mõõgad väga kvaliteetsed oleks, samas hinna ja kvaliteedi suhe on väga hea. Endal on üks euroopa keskaegne mõõk. Selles olen täiesti kindel, et võitluse käigus see ei purune, kuid üsna kergelt jäävad igasugu täkked peale.
Nendest mõõkadest on veidi ka juttu siin
Indrek
Liige
Postitusi: 209
Liitunud: 05 Mär, 2005 21:56
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

katanad olidki mõeldud tegelikult liha raiumiseks, mitte teineteise vastu peksmiseks.
Another bites the dust
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist