Zoja?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Zoja?

Postitus Postitas Mati »

Teema Nikonovist tuletab meelde kunagist müüti "kangelaslikust" partisanist,Zoja Kosmodemjanskajast.
Kõik on kindlasti selle legendiga tuttavad, aga milleks oli vaja selliseid läbipaistvaid farsse(ka Matrossovi ülistamine).
Saan aru, et püüti luua kangelaslikkuse etaloni.
Mida võis arvata tavaline rindemees?
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Zoja

Postitus Postitas ktamm »

Rindemees tahtis süüa,viina ja kuivas kohas magada.
Narvas usub siiamaani iga kolmas inimene neid muinasjutte verejanulistest fashistidest ja kangelaslikest punavõitlejatest.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Katja

Võib olla probleem on selles, et Narvas elavadki kangelastest punavõitlejate järeltuliad :wink:
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

XXX
Viimati muutis denis23, 25 Sept, 2007 19:56, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

denis 23 viskab siinkohal villast või räägib tõsiselt...? :shock:

Tglt oli asi üsna primitiivne, vana piitsa ja prääniku kombinatsioon.
Piitsa anti nii et turi hõõgus, präänikut aga suurt pakkuda ei olnud, selle asemel pakuti siis ilusaid legende. Samal ajal täitsid legendide kangelased kasvatuslikku ülesannet ja lõid ühtlasi illuisiooni, et kõigist, hoolimata kõigest, võib saada rahva armastuse objekt
TÕDEONAJATÜTAR
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Tegelikult pole eestlased kunagi pidanud lugu mingist rassiteooriast - eelmise EW ajal puudusid meil nimetamistväärsed rassismiilmingud või rahvusvähemuste tagakiusamine.
Ka pole kuulnud lähiajaloost, et eestlased ennast lohutaks, mõnda naabritest alamrassiks nimetades... :oops:
Või eksin?

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Heiks
Liige
Postitusi: 334
Liitunud: 23 Dets, 2003 20:47
Asukoht: Reval
Kontakt:

Postitus Postitas Heiks »

Eestlased said isegi mingi medali või autasu tolleaegselt juutide juhtkonnalt juutidele kultuurautonoomia andmise jms eest. Kas keegi teab sellest lähemalt? St. vähemalt esimese vabariigi ajal ei olnud juutide tagakiusu, pigem vastupidi.
H.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

ma just kord kirjutasin et Eesti avalik arvamus 2MS suhtes on teatud mõttes vastab nõukogude 60-aastatel väljalastud raamatutele.

Isegi kui see konkreetne juhtum oli tõesti propaganda (mida keegi minu teada suutnud tõestada) on olemas järelpäine fakt.
Nazid ei saanud idarinnel võita mitte GPU ja komissaaride pärast, vaid sellepärast et miljonid seal elanud inimesi seda ei tahtnud, ja propagandaga ei ole võimalik rahvast panna teha see mida ta ei taha.

Ma arvan ka vene rahva ajaloos on palju värvikaid näiteid sellest kuidas rahhas vilistab võimule, ka lähiajaloost.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

denis23

Paljud ka mina peavad tolle aegseid punaarmee sõdureid rumalateks, see pärast, et tegemist oli väga harimatude inimestega. Suur osa tolle aegsest vene armeest ei osanud isegi lugeda. (muidugi oli ka erandeid). Kultuuriline tase oli neil väga madal, eriti sakslastega võrreldes. Vaata kas või piltide pealt milline nägi välja tüüpiline saksa sõdur ja milline vene oma. Võrdle ka ohvitsere. Võrdle hariduselt Zukovit ja Rommelit.
Ma olen täiesti kindel, et üks põhjus miks sellised koledused toimuma hakasid, kui nad euroopasse jõudsid oli sõdurite madal (olematu)haridustase. Narvast - Berliinini kirjeldatakse neid ikka ühtemoodi. Räpaste harimatute matside kari, pigem loomade sarnased, kui inimesed.
Paljud üritavad 1945 Berliinis juhtunut õigustada venelaste kättemaksuga.
Et sakslastele tagasi teha.
No kui nii siis mille eest meile eestlastele 1940 ja 1944 tagasi tehti?
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Minu tagasih. arvamus on, et (madal?) haridus ei olnud see kõige olulisem tegur.
Nõuk. ühiskond - hirmu ühiskond. A la riik-maffia.
Repressiooni oht lasus kõigil, 100% kõigil.
Pidev pinge, puudus kõigest elementaarsest, usaldada ei saanud kedagi ega midagi (koputajaks võis olla su parim sõber v õpetaja), tavaliste inimlike tunnete puudujääk - ühes-ga alaline halastamatu stress.
Demonstreerisid vaenlase suhtes õilsaid tundeid, halastasid ta peale - tähendab, hoolid temast, ei vihka - seega võisid ise olla samaväärne rahva ja nõuk. korra vaenlane, keda halastamtult tuli välja juurida.
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

[Teema Nikonovist tuletab meelde kunagist müüti "kangelaslikust" partisanist,Zoja Kosmodemjanskajast.]


Zoja anti üles kohalike venelaste poolt,kuna nad ei olnud huvitatud Stalini nn "pôletatud maa" taktika ellu viimisest.Zojakesel oli aga plaanis nende armsad talud maha pôletada ja see talle saatuslikuks saigi.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Sind, denis 23, on vist üsna raske ümber veenda.
Pole ka ime, vanaisa ju sõdis ja oli sinu jaoks lapsest saadik kindlasti suur sangar.
Siiski, vaataks õige faktidele silma.
Kodusõda. Punaste metsikused Vm-l ületavad igasugused fantaasia piirid. Seda ei ole välja mõelnud siinsed kirjutajad ega isegi mitte Mart Laar.
Kuulipilduja ette aeti massiliselt juba esimestest suurematest lahingutest saadik. Valged imestasid, kuidas nii saab, kust nad inimesi võtavad? Võta kätte ükstapuha mõne valgete poolel sõdinu memuaarid, näed ise.
Oled kuulnud, milline oli punapropaganda tollel ajal?
Vihkamine, 1 suur vihkamine ja seda genereeriti kõigisse. Lisaks suur alaline hirm, nälg ja tarbekaupade puudus.
Milline sinu arvates 1 punasõdur pidi välja nägema - aus ja üllameelne džentelmen?
TÕDEONAJATÜTAR
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kaks viimast posti - kui teemasse mittekuuluvad ning järjekordset sõnasõda kävitavad - kustutatud.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

ma ainult ühest asjast ei saa aru, miks kogu aeg kui mina räägin midagi kritiseerivat, algab jutt punarezhiimist ja selle patudest?
kas ma seda kaitsen, või olen sellega kuidagi seotud?
ütlen veel kord, enamusele inimestest kes murdsid idarinnel selgroo nazidele oli punareziim suht poogen, võitlus käis juba teiste kategooriate ümber. kui ühel päeval sinu kodu juures maanduvad tulnukad marsilt, kas sul on vahe mis reziim su riigis on?
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

denis23 kirjutas:ma ainult ühest asjast ei saa aru, miks kogu aeg kui mina räägin midagi kritiseerivat, algab jutt punarezhiimist ja selle patudest?
kas ma seda kaitsen, või olen sellega kuidagi seotud?
ütlen veel kord, enamusele inimestest kes murdsid idarinnel selgroo
Oled, IMHO, justkui kogu aeg tõrjunud tagasi tõsiasja, et PA tegutses 'vabastatud aladel' mitte kõige elegantsemalt ja et oma sõdureid aeti kui lihakehi torude ette kuni sõja lõpuni.

Üritan selgitada, et PA käitus just nii nagu käitus, kuna ta pidigi teatud asjaoludel nii käituma. Lihtsalt teisiti ta ei saanud. Nii siin kui sealä
Et vägivald oli lenini-stalini ühiskonnale omane ja ta lahutamatu koostisosa.
Sina aga sellesse ei puutu ega ole millegi eest ka vastutav.
Tore oleks, kui lihtsalt teinekord konstateerikisid seda fakti kui sellist ja meil kõigil oleks koos olla lihtsam ja lõbusam :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist