Kui soovid tuua välismaalt midagi võimsamat...

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
bambino
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bambino »

ok asi käib nii, et kõigepealt taotled soetusloa nagu alati. Siis leiad mingi kaupmehe/naise Soomest (või mõnest muust EL-riigist, üle lahe siiski kõige lihtsam) ja loodetavasti saate kaubale. See tähendab, et tal on see relv poes olemas või ta on nõus selle tellima. Miskipärast arvan, et rohelist relva neil letis alati pole aga mine tea. Siis lähed Siseministeeriumi hoones Pagari tänaval asuvasse Julgestuspolitseisse ja pöördud pr. Lilli Vähi poole, enne soovitav ette helistada 6123916. Ah ja enne tuleb riigilõiv ka ära maksta 500 krooni. Siis kui kõik on ok saad nädalaga EL-eelloa. Siis pead kirjutama kirjaliku soomekeelse (või vastava muu riigi keelse) volituse relvakaupmehe nimele, et tema võib oma riigis sinu eest pabereid ajada relva väljaveo loa jaoks. Lihtsam on nii, et tüüp kirjutab jutu valmis ja saadab sulle meiliga, sina prindid välja ja signeerid. Siis paned kogu paki (relvaluba, EL-eelluba, volitus) postiga teele. Siis läheb mingi nädal-kaks aega ja kaupmees saab loa relv riigist välja müüa. Mingi riigilõiv on ka tõenäoliselt (Soomes vist 32 euri). Vahepeal on soovitatav ära teha tüübikinnitus, kui seda tüüpi relva varem Eestis registreeritud pole. See tehakse Nõmmel Kohtumeditsiini ja Kriminalistika Keskuses, maksab 500 krooni ja kohale tuleb viia konkreetse relva kohta käivad materjalid (nt tootja kataloog) ja nemad siis uurivad, kas relv vastab relvaseadusega tsiviilkäibes lubatud relvadele kehtestatud nõuetele. See võtab just niikaua aega, kuni kaupmees on paberid korda ajanud. Siis kärutad relvale järgi, teete äri ja täidate pabereid. Soovitav on lennu/laevapileteid bronnides teatada oma ebaharilikust pagasist, siis muret vähem. Muidugi Soomest laevaga tulles võid püstoli vabalt ka autosse/kotti jätta kuid seaduse järgi peaksid laeva turvade kätte hoiule andma. Eestisse jõudes registreerid relva ära. Selleks võid minna kohe prefektuuri või enne ka JuPosse, vahet eriti pole aga teisel juhul liiguvad paberid kiiremini.
Eri liikmesriikide puhul võivad olla ka mõningad nüansid, näiteks on mõnel juhul kindlasti vaja dokumendid võõrriigi keelde tõlkida lasta (vandetõlk või notar), soomlased õnneks seda ei taha. Muud nagu eriti ei oskagi lisada.

Pika jutu kokkuvõtteks arvan, et asjal on mõte kui soovid mingit erilisemat relva, mida siit ei saa. Kuigi relvad on üldjuhul Soomes odavamad, sööb ajakulu ja riigilõivud+transport selle vahe ära. Ise õnneks olen laskesportlane ja riigilõivudest vabastatud. Aga edu igal juhul kui selle tee valid.

Edit: kirjavead
Viimati muutis bambino, 16 Jaan, 2007 17:12, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Suured tänud põhjaliku vastuse eest!

Võtsin soome poolega ühendust, samuti Kohtumeditsiini ja Kriminalistika Keskusega, ja uurin asja edasi. Kui kellelgi selle teema vastu huvi, siis võin asjade edaspidist käiku jooksvalt kirjeldada.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
bambino
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bambino »

lisan veel seda, et kui JuPosse EL-eelluba taotlema lähed, võid sama loa peale ka laskemoona kirja panna. Kuigi 100 padrunit on tühine kogus, on see siiski poole odavam kui Eestis (14 eurosenti vs 4 krooni). Kui juba varem on mingi muu relv olemas, saad sellele ka moona tuua.
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tambovski volk »

Springfield on juba Eestis kinnitatud,asi selles et mul ühel endisel töökaaslasel täitsa olemas,ta ikka ostis selle eestist mingi paar kuud tagasi,kui huvi pakub võin uurida kust ta selle ostis
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Citysec pakkus ka vist sellist teenust, et toovad soovitud relva sisse. SA asja peaks tegema lihtsamaks ka see, et SA-l on ametlik maaletooja (Euroopa vahendaja) Soomes.
aivar
Liige
Postitusi: 551
Liitunud: 04 Dets, 2006 19:34
Kontakt:

Postitus Postitas aivar »

Tere!
Tahaks Soomest tuua Soomes deaktiveeritud"Suomi" automaati,millel "deko-todistus" olemas.Küsimus siis selline,et kas Eesti piiril ja hiljem kodus sellise "toruga" politseiga pahandusi ka tekib või tunnistab meie politsei ka Soome paberit.Kui see nii lihtne pole siis keegi kirjutab ehk mida vaja teha ,et asi seaduslik oleks.
Tänan!
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

selgus säärane tõsiasi, et kuna ma olen kaitseliitlane, siis kogu asjaajamine käib minu puhul läbi KL-i ehk siis JUPOga ma üleüldse suhtlema ei pea ja tüübikinnitust mul ka vaja teha ei ole. Vajalikud paberid väljastab KL, mille registrisse ta ka kantakse siis.

Lisaks veel, et antud mudelil EI OLE hetkel eestis tüübikinnitust. See on siis tänane 16.01.2007 info. Mudeli päring oli Springfield XD Tactical 5" 9mm. Sama mudeli euroopa nimetus on HS2000.

Ma ei tea kas siis tambovski volki töökaaslasel võis olla ehk mõni muu Springfieldi mudel ehk või milles küsimus. Juhul kui on võimalus välja uurida, siis oleks hea meel.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
bambino
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bambino »

ok siis asi palju lihtsam. Ma ise ka kaitseliitlane aga eelistan oma relvi hoida tsiviilrelvade registris. Tegelikult erilist vahet ju pole. Jääme siis edasist asjade käiku huviga ootama.
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tambovski volk »

Ma ei tea kas siis tambovski volki töökaaslasel võis olla ehk mõni muu Springfieldi mudel ehk või milles küsimus. Juhul kui on võimalus välja uurida, siis oleks hea meel.[/quote]

Tal on 1911 ja kuna ta töötab mingis firmas mis tegeleb relvade ja muu sellise maaletoomisega,siis ta arvas et selle aasta jooksul nad hakkavad Springfieldi ka maale tooma
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

jah, see soome mees ütles ka et tal oli mingi firmaga nagu jutt pooleli eesti osas.

http://www.finarm.fi kirjade järgi siis HS püstolite ainuesindaja meie piirkonnas
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

XD jätab suht külmaks, aga üks korralik SA Milspec 1911 sobiks küll. Volk, ei ole kuulda olnud midagi ajakavast? Või saab mehe kaudu ka praegu midagi sisse tuua, soovi korral?
Kasutaja avatar
Aumees
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Dets, 2005 10:25
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Relva tellimine ja sisse toomine?

Postitus Postitas Aumees »

okaloka kirjutas:Küsimus kõlab järgmiselt? Mil moel ja kelle kaudu on eestis võimalik tellida endale üks kindel püstol? Springfield Armory tooteid nimelt keegi eestis ei esinda ja maale ei too, aga soov oleks omandada nende XD Tactical Model 5" 9mm (OD Green). Kas kellelgi on analoogseid kogemusi mingi spetsiifilise püstoli tellimise ja ostmisega ?
Sooh! Kas TT-st ei saanudki elulooma? Mis sa mees rabeled :D Või tahad, et mõlemas peos oleks midagi.
-Minu au on truudus-
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Huvitav, mis Kohtumeditsiini ja Kriminalistika Keskus arvaks 7" rauaga ATM-ist või 6" rauaga SA Long slide M1911A1'st ?
bambino
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bambino »

mis nad ikka arvavad, kui Desert Eagle'i või H&K Socom Mark 23 juba poest osta saab
Indrek
Liige
Postitusi: 209
Liitunud: 05 Mär, 2005 21:56
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

vahele selline küsimus, et kui paksust metallist desert eagle poolt teele saadetud kuul läbi põrutab? sest nagu ma olen aru saanud peaks see olema üks kõige jõhkrama pauguga püstoleid.
Another bites the dust
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist