Saapad

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Stalkerit lugedes tuleb jälle mängu Jalas ja sedakorda nagu fritsude oma?
On see jalas mingi militaar - adidas?
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Aga jah, Karli mugavuse küsimus. Eks see ole individuaalne ja muidugi on mugavam käia plätadega, aga mitte metsas. Saabas kaitseb jalga ja kuna ei lähe "lääpa", siis väikese sissekäimise järel teenib aastaid. Alul võivad talvesaapad hüppeliigest veidi ruineerida - parajad kobakad ikkagi. Ideaalis oleks omada nii suve kui talvevarianti - talvel on hea, kui jalg on vabamalt saapas, suvel kusagil maastikul turnides ja ukerdades on jala ümber tihedamalt fikseeritud jalanõu garandiks, et ei tule õhtul ville plaasterdada. Elementaarne!
Kasutaja avatar
Invaliid
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Vastuseks Arnoldile

Postitus Postitas Invaliid »

"Jalase" all pidasin silmas soome armee saapaid (pilt siin: http://www.milpro.fi/index.cfm?action=t ... A2504A902C), mis on kasutusel vist ka meie kaitseväes, vähemalt olen ma sõdureid neid kandmas näinud. "Militaar- Adidas" on päris õnnestunud termin antud käimade kohta: pehmed, kerged, mugavad. Saksa saabas on hoopis teine teema. Nii et vabandust esimese segase kommentaari eest.
Kasuta olemasolevaid ressursse ja ära looda.
Kasutaja avatar
Invaliid
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

lisa

Postitus Postitas Invaliid »

Soome link ei lähe õieti lahti, et saabast näha tuleb minna: jalkineet-maiharit-TAISTELIJANKENKÄ- siis tuleb õige pilt ette.
Kasuta olemasolevaid ressursse ja ära looda.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Alpid parimad - kerged ja jala järgi, kui sisse käidud. (samas hakkavad hullult kergesti haisema). Jutt siis nendest, mis seest kollased.
Veepidavusega on jah nii nagu on - selles suhtes on EKJ i soomlsed üle prahi.
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Olen kandnud kaks paari Soome "arktika talvesaapaid" läbi. Võin ainult head öelda. Kui korralikult määrida võib rahulikult päev aega vees käia. Ja tald on mingisugune imetegu mis eriti ei kulu.
Olin kord kevadel lausjää peal (õrna veekilega kaetud).
Kui jalga libistada, siis saabas libises nagu tavaliselt aga kui panin jala otse maha siis oli tald nagu imetud jää külge ja ei mingit libisemist. Tükk aega katsetasin. Käid nagu iminappadega mööda jääd. Ainult suvel tsikliga ei kannata sõita - liiga karvased seest (soojad).
Sama tallaga, ainult luku ja nööridega mudelit olen kandnud viis suve järjest. Kuradima head.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

alpi'sid olen puruks kandnud kolm paari: neist ühed suvised sõjaväes ja kaks paari talviseid tsiviilis. talvised ei elanud kumbki tervet talve üle: ühel murdusid tallad, teisel pealsed varba juurest. siis kandsin mõnda aega magnumeid - kaks aastat tervenisti. nüüd on ühed kaitseliidust saadud taanlased. pisut rasked aga päris vastupidavad.
Kasutaja avatar
alo
Liige
Postitusi: 390
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:41
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas alo »

Enda kantutest (USA, hiina, vene dessantnike, saksa, prantsuse ja veel mingid, mille päritolu ei suutnud tuvastada) pean ka kõige enam lugu Alpidest. See paljuräägitud veepidamine muidugi jahh, sellega on nagu on, kuid mugavuse, vastupidavuse jms kohta ei ütle halba sõna. Eeltoodud saksa lingilt leidsin ka ühed tuttavad saapad, eesti hinnakirja järgi 'Bundeswehri langevarjuri saapad' vms - http://armee-center.de/catalog/product_ ... s_id=23502

Kui keegi plaanib osta, siis kommenteeriks niipalju, et muidu normaalsed ja mugavad saapad, nöörisüsteem hea (kiiresti kinni-lahti, ajateenijatele hea. Langevarju troppidesse ei jää ka jalgupidi kinni. :)), kuid jalg kipub kergesti higistama suvel. Ja talvel pole nendega suurt midagi teha, hirmus külmad ja libedad. Mingi tööriietega tegelev firma müüs neid, nime ei mäleta praegu..
border
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 28 Veebr, 2005 21:00
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas border »

Omast kogemusest võin öelda
Alpid ón saast- suvel võib nendega veel liikuda aga talvel on külm ja lähevad märjaks. On ka talve varjant aga ka need lähevad möne aja pärast käest ära. Määri millega tahad.
Olen kandnud ka igasugu muid saapaid, kuid hea sönaga mainin kahte.
Rootsi mikid (PV saapad)- talve omad on minu arus liiga koledad ja kohmakad- neid ma pole veel tellinud( selle eest on soojad nagu, kaaslased räägivad). Suve mikid on aga igati väärt saapad. Soojad ka talvel kasutamiseks, varvastel palju ruumi. Vastupidavad. Ainuke probleem- Söövad saapa paelu.
Teine paar on soomlaste saapad. Ajapikku muutuvad natuke vormist välja aga sellegipoolest vastupidavad. Kasutan neid igapäevases teenistuses rohkem kuna need on kergemad. Tallad on mölemal sama firma omad. Ilmselt toodavad ühe patendi alusel. Nokia akud tehakse ka mujal aga on nokiad.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Laagri Maksimarketi saapad

Postitus Postitas hugo1 »

Laagri Maksimarketis on militaar nänni pood, kus on müüa saapad, mis mind huvitvad. Põhimõteliselt ühesugused, ühed on poolpikad nagu ikka sõjaväe saapad, teised samasugused, aga pikad, põlvini. Ninad on rauast, nahk tundub korralik, tald õmmeldud ja mis kõige tähtsam, head kerged. Taga sääre üleval on väike riidetükk, kus peal Briti lipp. Hind on ka suht normaalne, lühikesed olid 1500 krooni, pikad 2500. Mis mind huvitab on kas keegi teab, on need sõjaväe saapad, kusagil armees kasutusel, või tsiviil säärikud. Müüja ei osanud midagi kosta, kui küsisin. On keegi näinud ja teab rääkida :?: :?: :?:

Üks huvitav asi oli seal veel, plastikust Saksa kiiver, hind üle 1000-ni :shock:
Kes küll sellist tahab, ainus mõte oli, et tsikli sõitjad, kuid neil olen ka enamuses originaale näinud.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

need peaks olema doc martinsid, inglise punkarite põhisaapad. seega tsiviil. militaarsaabast otsid, võta magnum.
bambino
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bambino »

ei usu, et need martensidki on. Martensitel on taga sääre servas hoopis kollase-musta kirju riidetükk, kuhu on kirjutatud Air Walk. Igal juhul pole tegemist sõjaväe kasutada oleva mudeliga, neil vaevalt mingeid lipikuid küljes oleks. Ja rauast ninadest hoia eemale, kui just varbaid verele ei taha käia.

Selle plastist kiivriga võivad motomehed sõita küll, kui seal e-täht sees on, et vastab tuvanõuetele. Originaalidega sõitvad mehed riskivad trahvi ja oma eluga.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

ei usu, et need martensidki on. Martensitel on taga sääre servas hoopis kollase-musta kirju riidetükk, kuhu on kirjutatud Air Walk. Igal juhul pole tegemist sõjaväe kasutada oleva mudeliga, neil vaevalt mingeid lipikuid küljes oleks. Ja rauast ninadest hoia eemale, kui just varbaid verele ei taha käia.
Ma vist aiman, mis pungisaapaid te mõtlete ja ei olnud need. Need mis ma seal nägin olid täiesti sõjaväesaapa moodi, kui see väike riide silt välja arvata. Raud oli peidetud naha alla, nagu peab. Mis raudninadesse puutub, siis kunagi olid mul Kanada mendi saapad, millel ka raudninad. Kui saabas paras ei hõõru ta midagi ära. Raskus on tavaliselt probleemiks. Sakslased tegid ka raudninadega, tutaval olid sellised. Rääkis sama juttu mis mina Kanada saabaste kohta. Kui on paras, siis ei hõõru, rasked on ainult. Aga need Maksi omad on kerged :wink:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
furor aesticus
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 24 Okt, 2005 12:26
Asukoht: tartu
Kontakt:

nn. jungle boots tyypi saapad

Postitus Postitas furor aesticus »

Olen siiamaani kandnud ainult kinniseid ilma ohuaukudeta saapaid.
Kas sabastes olevad ohuaugud (nagu on ntks Jungle bootsil) oigustavad ennast? Veepidavusest ei saa kyll juttugi olla, kuid on kellegil kogemusi kui kiiresti nad peale märjakssaamist _jalas_ ära kuivavad?
Eesti eest!
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

heeh, olen enda omi mingi pool aastat kandnud (aukudega jungelid) ja ülikõva on. jalg on kuiv, kui veest just läbi ei roni ja kui lähedki, sis mingi tunni paariga on kuiv kah;) vähemalt nii on tootja poolt öeldud

pakkuda ka aukudega mustad jungelid nr 44 :lol:
Viimati muutis marksman, 23 Mär, 2006 18:27, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist