Heade mõtete teema.

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Krahv
Liige
Postitusi: 118
Liitunud: 26 Dets, 2006 0:16
Kontakt:

Heade mõtete teema.

Postitus Postitas Krahv »

Tere lugupeetud mudelistid.

Algatasin siia uue teema. Siia võiks koondada kõik ehitamisega seonduvad jutud. Kas on siis teemaks värvimine või pahtel või hoopistükis midagi kolmandat.

Et asi niisama tühi ei oleks viskaks esimese küsimuse õhku. Nimelt on värvide segamine purgis (on teine kaua seisnud ja põhja sadestunud) suht ebameeldiv ja tüütu vehkimine. Kaua sa seda purki ikka jõuad käes loksutada, seda veel eriti siis kui minu purgikest vaja korraga kasututse võtta. Mida arvab üldsus sellisest ideest kui jahipoest soetada kott haavleid ja paar tükki või üks pista igasse värvipurki. Effekt peaks olema ju sama nagu "spray" värvidel. Et loksutades seda purki kus kuulike sees seguneb värv paremini ja kiiremini.

Edit: Paneks siia teemasse ka KÕIK :) mudelismiga seonduvate foorumite ja kodulehtede lingid. Ärme põlga ära laevatajaid, lendureid, autosportlasi ja ka paadunud rasketehinka sõpru :)

Terv,
Krahv
Don`t be afraid of your model, it is you who is holding the knife. There is a very fine line between "hobby" and "mental illness".
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Miks ka mitte - eks aeg näitab, kui elujõuline see saab olema, kuna kõik hakkab sõltuma kasutusmugavusest: juhul kui siit teemast on suhteliselt mugav ja kiire vajalikku asja leida, siis kindlasti, kui ei, siis tuleb ehk millalgi edaspidi mõni muu variant leida.

Aga see värvipurgi läbiloksutamine - tean, et väikeseid laagrikuule kasutatakse küll sellel eesmärgil, aga tinahaavlid... :roll: Kas tina mõne lahusti või pigmendiga ei reageeri? No et keerab pika seismise peale värvi peeti?
Mina hoian näiteks Humbroli (ja mõnd üksikut Revelli purki kah - rohkem mul neid pole) purke tagurpidi - pigment sadestub korgi peale, tihendades selle õhukindlalt ning kui värvi vaja ja korgi maha võtan, on suurem osa korgi küljes. Pigment sealt purki tagasi kaapida ja siis segada on palju lihtsam, kui seda purgi põhjast üles koukida. Sel kombel on vanemad purgid juba kümmekond aastat kenasti töökõlblikena säilinud.

Kuid kui me hakkame siia järjest linke laduma, tuleb arvatavasti palju kordusi?

Urmas.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Ise olen mõelnud, et peaks ehitama mingi sellise pribori, kuhu värvipurk sisse panna ja millel oleks küljes tsentrist väljaviidud pulk, siis saaks asjanduse kinnitada trelli padrunisse ja voilaa! Aga jah ehitamiseni pole paraku küll veel jõudnud, ikka segan pintsli varrega ja laksan ohtralt lahustit sisse.
Tervitused
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Aga tegelikult ei tohiks otse värvipurki küll lahustit lisada, juhul muidugi, kui pole plaanis kogu värvi ühekorraga ära kasutada. Muidu leiad järgmine kord purki avades (olenevalt muidugi ka hoidmise ajast) sisu katva sültja kile, mille all veidi värvitaolist ollust alles on ja mis ei pruugi enam värvi moodi käituda.
Aga trelli otsas oleva kõvera otsaga terastraadi jupiga olen isegi vahel toimetanud, ka vibrolauale olen vahel purgi kinnitanud kahepoolse teibi abil, aga see viimane meetod tahab päris palju aega saada. Või vähemalt minule see nii tundus.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Aga tegelikult ei tohiks otse värvipurki küll lahustit lisada
Ja see on õigus küll, aga ise olen avastanud, et Model Master lahustiga ei juhtu näiteks poole aasta jooksul küll midagi. Muidugi võib olla teine asi, kui värv peaks seisma aastaid.
Tervitused
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Minu nipp värvi segamisel on lihtne.
Teraskuul värvipurki , purk jalgrattatrenažööri pedaali külge ja voila... Peaasi et telekast mõni põnev saade tuleks , siis läheb väntamine ludinal. Umbes 20 virtuaalkilomeetri järel on ka kõige vastikuma välimusega värv alla andnud. Lisaks veel mm jagu priskem säärelihas, mis abiks näiteks modelexpole vantsimisel ;)

Jõudu nokitsemisel
Levar
Daffy
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 24 Mai, 2007 15:23
Asukoht: Võrumaa, Sõmerpalu
Kontakt:

Postitus Postitas Daffy »

Täitsa tore teema see heade mõtete teema (oeh mis lause) :roll:
Noh igastahes pole ma oma nägu siis foorumisse päris tükil ajal näidanud.
Tähendab, külastanud olen ja huviga ringi vaadanud, kuid mitte midagi postitanud.
Põhjuseks ei saagi muud eriti nimetada kui, et huvi on rohkem sõiduautode suunas kiskunud. Ja selle tulemusest arvan, et oleks tore teidki teavitada.
Nimelt võitsin ära plastikmudel.pri.ee Talvevõistluse. Teemaks oli... polnudki teemat. :P
Noh aga et jutt pikaks ei kisuks siis link kh.
http://www.plastikmudel.pri.ee/foorum/v ... &start=150
Mõned teist, kes plastikmudel.pri.ee´d külastavad on seda juba näinud kaa.
Loodan et mõni päev leian endas viitsimist GAZ AA´d samuti edasi ehitada ja teidki progressiga kursis hoida. Tsiknat´i masin andis väikese nükke. :wink:

Samuti loodan et see postitus läheb selle teema vaimuga ikka kokku. Kui ei, siis pole midagi parata. :D

Tänan tähelepanu eest.
Tarvo
Immelmann
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Sept, 2005 14:55
Kontakt:

Postitus Postitas Immelmann »

Värvi segamiseks tarvitan suuremast kirjaklambrist väänatud erinevaid vispleid, mida näpu vahel hea ringi viristada on.
Black66
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 22 Nov, 2007 17:29
Kontakt:

Postitus Postitas Black66 »

No täitsa hea võimalus on mudeliraamide küljest lõigata T-kujuline plastikutükk, panna see akudrellile otsa ja tibake tuld anda. 30 sekundi jooksul on värv jälle korralikult segunenud.

Kuna mul militaarmudelitega kokkupuuteid pole, siis ei kujuta ette, millised raamid juppidel ümber on. Ilmselt kuskilt ikka T kujulise pulga saab lõigata. Jälgida tuleb vaid, et pulk värvipudeli august sisse mahuks. :)
Krahv
Liige
Postitusi: 118
Liitunud: 26 Dets, 2006 0:16
Kontakt:

Postitus Postitas Krahv »

Ideed on huvitavad. Aga kuna see purk suht väike on siis erilisi jõu ja ilu numberid temaga teha ei saa. Mõte oligi selles et kui panna haavlid sinna purki siis peaks olema värvi segamine lihtsam. Aga kollitama jäi mõte et kas tina haavel värvi peeti ei keera. Äkki mõni keemiline protsess ...

Krahv
Don`t be afraid of your model, it is you who is holding the knife. There is a very fine line between "hobby" and "mental illness".
Kasutaja avatar
janno8
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 09 Nov, 2007 21:04
Kontakt:

Postitus Postitas janno8 »

Ega muud moodi teda ei sa kui haavlid värvisisse ja loksutamine alaku :lol: kui värv pärast per*es on siis on teada ei tasu haavleid värvisisse panna :wink:
joomise maha jätame jätame, selle peale võtame võtame
xawa
Liige
Postitusi: 380
Liitunud: 30 Okt, 2007 0:42
Kontakt:

Postitus Postitas xawa »

Õpetus dekaalide paigaldamise kohta juutuubis:

http://www.youtube.com/watch?v=Cue_pb-L3SU
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Tere,

Sellised õpetuse teemad on alati teretulnud :wink:
Väljamaa foorumites on sellise teema pealkiri "Nipid ja Trikid".
Samas meie foorumis valguvad need õpetused ja seletused väga laiali. Peab enne ikka kõvasti otsingut kasutama kui õige asja üles leiad :roll:
Isiklikult mulle tundub, et kogu see siinne foorum vajaks natuke ümberkorraldust, et asi oleks kompaktsem.
Seniks aga jälgin ikkagi kohalike asjatundjate õpetusi :wink:
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Tere,

Ärinurgas uuriti võimalust ise trükkida vesipilte.
Sattusin juhuslikult sellele lehele.
Siin on ka natuke tegemisest ja printimisest juttu.
Võibolla kellegi jaoks vana artikkel, aga võibolla ka kellegi jaoks uus.
Kasutaja avatar
Hellcat
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Jaan, 2008 17:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hellcat »

tere,
tahaks küsida dioraamide kohta...
et kuda te näiteks puid ja põõsaid teete,lehti nagu tahaks teada täpsemalt kudas käib???
tean et ameerikas dioraamidel kasutatakse tüveks näiteks traati ja mingi polyfiber'it kasutatakse lehtedeks.rohkem inffi???
liitun mudelihuvilistega:D...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist