Trofee tehnika

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Trofee tehnika

Postitus Postitas Miramax »

Tere,

Mudeliks on Italeri Sd. Kfz. 171 Panther Ausf. A Pilt

Idee on teha Vene trofee tank

Pilt

Minu tank on hetkel juba krundi all

Pilt
Pilt
Pilt

Originaalilähedased värvitahvlid näevad välja nii
Pilt
Pilt

Trofee Pantritel oli erinevaid värviskeeme, mina valisin laiskuse pärast kõige lihtsama :wink:
Tööd on selle masinaga veel kõvasti. Püüan ka foorumit asjaga kursis hoida.
Järgmine nädal kirjutan ka ühe lõigu siia venelaste kogemustest selle tankiga.
Viimati muutis Miramax, 05 Okt, 2008 11:51, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Huvitav Panter ja hea kindel algus ka, eks mis muud kui vaba aega soovida. :wink:
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Tänud, vaba ajaga on tõesti kehvad lood :? , kuid asi edeneb siiski tasapisi.

Muutsin natuke postituse nimetust. Sarnaselt paari teise foorumi liikmega püüan panna teemasse mitu masinat korraga.

Nüüd natuke teksti raamatust "Трофеи в Красной армии" - Punaarmee trofeed.
NB! Tegin teksti natuke kompaktsemaks, kui keegi on antud materjali lugenud ja soovib teha parandusi, siis palun mind parandada :wink:

Teadaolevalt kasutati uusi Saksa tanke Panther trofeetehnikana Kurski kaare lõunafaasis 1943 aasta juulis.
Juba 5. augustil nõukogude dokumentides täheldatakse fakti trofee Panther tanki kasutamist Belograd linna rünnakul, kuid mingisugust lahingulist kasutamist ei ole ülesse märgitud.
Sügisel 1943 aastal oli üks trofee tank Panther kasutusel mõnda aega 59. tankipolgus. Veteranide meenutuste järgi lahingu ajal, kui Vene tankid läksid rünnakule, koondus enamus Saksa suurtükitulest trofee Pantri pihta. Tuleb märkida, et kõige rohkem Vene tankistidele meeldis Pantri tanki kahur. Tema ballistilised andmed lubasid hävitada Saksa tanke distantsilt, mis olid kättesaamatud mitte ühelegi nõukogude tankile ja tankitõrjekahurile.
1944.a. jaanuaris hakati koostama korrasolevatest Trofee Panther tankidest spetsiaalseid tankihävitusüksuseid ja neid kasutati vaenlase tankiohtlikes suundades.
Samal ajal ka avaldati vene tankistidele juhend " Lühike kasutusõpetus trofee tanki Panther kasutamiseks ".
Sellegipoolest Panther Punaarmeese ei sobinud. Näiteks 13. sept. 1944.a. 4.tankiarmee juht D.Leljuzenko kandis ette :
"Arvan, et käesoleval ajal ei ole kasulik kasutada trofee rasketank Panther üksusi. Nimetatud tankid on keerulised ekspluatatsioonis ja remondis. Varuosad neile puduvad, mis ei luba neid plaanipäraselt teenindada ja remontida. Tanki käigushoidmiseks on vaja ette näha järjepidevad saadetised kõrgekvaliteedilise aviobensiini näol.
Peale selle on armees suured probleemid 75 mm laskemoonaga. Arvan, et varjatud rünnakoperatsioonideks on palju edukam kasutada PzKpfwIV tüüpi tanke, mis on lihtsama ehitusega, kergem ekspluateerida ja remontida ning mis on ka väga levinud Saksa armees."

Sellest hoolimata paljudel juhtudel tegutsesid trofee Pantrid üprsiki edukalt.
Trofee Pantreid kasutati Punaarmees kuni sõja lõpuni, põhiliselt episoodiliselt ja vähestes kogustes.


Esmaspäeval püüan panna ülesse uued pildid minu masinast.
Igasugune tagasiside ja kommentaarid on teretulnud :wink:
Viimati muutis Miramax, 05 Okt, 2008 17:25, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Väga vahva, et oled viitsinud tausta uurida ja seetõttu ka põnevat lugemismaterjali meile edastada.

ma ise olen seisukohal, et mudeli koostamine ei ole pelgalt plasti kokkuliimimine ja õigetesse värvidesse värvimine, vaid sellega käib kaasas ka tükike ajaloohuvi ja taustauuringut, mis annavad lõpuks ka mudelile endale mõnevõrra teise tähenduse. Seega on tore näha, et teisedki viitsivad lisaks mudeli koostamisele jagada ajalooteadmisi.

Jään muidugi pilte ootama
Kristjan
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Tänud,
Mõnele meeldib tõesti lihtsalt valmistada ja värvida mudelit selle ehitus-ja viimistlusprotsessi pärast. Eks ajapikku tekib ka huvi mudeli ajaloolise tausta vastu. Minule annab väike taustauuring tehnikale lisaväärtust. Mis siis, et tankil on mõned ehitusvead ja rattad kaheksas :) , põnev on ikkagi mingi kindla hetke või ajaga masinat seostada.

Paar pilti kah...

Pilt
Pilt

Numbrid ja viisnurga joonistasin tornile natuke väriseva käega. Kui originaalpilte vaadata, siis seal samuti on valgega kiirustades värvitud, mõnes kohas ka värv on tilkuma jäänud.
Samas tekkis mul kahtlus sellise üleni rohelise Pantri kohta. Nimelt kere on võimalik kiiresti roheliseks värvida, aga neid rattapaare :?:
Välimiseid saab värvida, aga tagumisi :?:
Selleks peab ju tanki pukkidele panema ja välimised rattad eemaldama, et kõik rattad saaksid nii seest kui ka väljast roheliseks :roll:

Hetkel paremaid pilte teha ei saanud, kuna kasutasin võõrast aparaati :?
Järgmiseks on pesu ja siis lindid alla.

Tänud vaatamast :!:
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Tere!
Trofeepantri roheline peaks olema seesama kurikuulus 4BO. Tänu fossiili jõupingutustele on foorumis olemas ka retsept, millistest komponentidest see kokku segada.Sinu tankiroheline küll 4BO moodi ei ole. Mis värvi kasutasid?
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

von manstein kirjutas:Tere!
Trofeepantri roheline peaks olema seesama kurikuulus 4BO. Tänu fossiili jõupingutustele on foorumis olemas ka retsept, millistest komponentidest see kokku segada.Sinu tankiroheline küll 4BO moodi ei ole. Mis värvi kasutasid?
Tere,

Kasutan akrüülvärve. Tankile maalisin Valleyo Russian Green värvi.
Katsetasin seda värvi ühe Zvezda tanki tüki peal ilma eelneva krundita. Võimalik, et tulemus oli 4BO lähedane tänu plastiku värvile, mis on ka sarnane 4BO-le.
Kui aga katsin Pantri esimese kihi värviga, siis kuivades oli värv kohe tumeroheline. Enne teist kihti loksutasin värvi kõvasti ning ka lahjendasin, kuid tulemus oli sama tume. Võimalik, et tänu tumedale krundile jäi ka tank tumedaks. :roll:
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Võimalik, et läheb toonimise ja pesudega paremaks - kasuta rohkem kollakaspruune toone pesudes, peaks praeguse tooni vajalikule ikka mõnevõrra lähemale viima.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Nojah, eks see 4BO on nagu dzinn, mille fossiil oma pedantsuses pudelist välja lasi. Siiamaani värvivad miljonid fännid oma masinaid rohelisega, mida just kätte saavad, teadmata midagi müstilisest 4BO-st.
Ja nüüd kuulutab fossiil Tõde, mis röövib mudelistide hingerahu igaveseks.
Kas tõesti tuleb kõik valminud vene tehnika prügikasti visata? Appi!
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Eks näis milline see roheline peale kulutamist on, mina oma harimatu silmaga jätaks ta selliseks nagu on. Maalingud on ka lahedad. Kuna ma Vene Pantritega eriti tuttav ei ole, siis ma pakuks, et nad värvisid niipalju kui ilma mingisuguse lahti monteerimiseta võimalik oli. Selliseid kollaseid kohti ma arvan, et ikka leidus.
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Proovin lähiajal kulutamise ja pesu ära teha, eks siis näis mis tulemus on.
Järgmist Vene trofeetanki püüan siiski 4BO lähedaselt värvida, tuleb ainult rohkem värvidega katsetada.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Miramax kirjutas:Proovin lähiajal kulutamise ja pesu ära teha, eks siis näis mis tulemus on.
ainult rohkem värvidega katsetada.
Ootan huviga. Juba praegu on väga lahe.
Tervitused
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No väga lahe masin - eriti meeldivad mulle need käsitsi joonistatud numbrid ja viisnurk - selle eest saad minu käest kohemaid maksimumpunktid! Kuna ka päriselus olid need käsitsi maalitud.

Aga nüüd sellest tõekuulutamisest 4BO teemal - ei tohi unustada, et värv, mis rindele remondiüksustele saadeti, oli villitud suurtesse metallvaatidesse. Kusjuures kollasel pigmendil oli kurikaval omadus kiiresti põhja sadestuda ning värvi kasutama hakates oli kogu vaaditäie läbisegamine parasjagu raske ja tüütu töö. Ning kui agar see sõdur siis ikka oli - tulemus oli selline, nagu keegi segada viitsis - kes vähem, see sai tumedama ja toonilt veidi sinakama, kes rohkem, see korraliku, kollaka alatooniga rohelise.

Urmas.
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Eks palju sõltus ka sellest, kas veeretati tünn tanki juurde või sõitis tank tünni kõrvale. 8)
Esimesel juhul sai värv ikka suhteliselt hästi läbi loksutatud, teisel puhul (eriti, kui tegemist oli mõne suurema laoga, kus tünnid juba pikemat aega seisnud olid) aga oli tünni põhjas tõesti paras ports kollast pigmenti, mis jäi värvimisprotsessi kaasamata.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Tere,

Lisan viimased pildid.
Värv jäi siiski selline natuke õnnetu roheline :wink: , toonisin ja pesin mudelit natuke akrüülvärvidega.
Kui nüüd ausalt öelda, siis see on alles kolmas mudel, mille ma lõpuni olen teinud.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 58 külalist