www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 08 Aug, 2020 16:00

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: O: Kaart
PostitusPostitatud: 13 Mai, 2009 21:22 
Eemal
Uudistaja

Läbisin mõni aeg tagasi ajateenistuse ja panin "juhuslikult" tähele, et kaitseväes on kasutuses väga täpsed topograafilised kaardid. Olen jahimees ja mul oleks väga hea oma hobiga tegeleda, kui omaksin enda käsutusse samasuguse kaarti enda kodukohast. Kui kellegil on Võru maakonna kohta sarnaseid kaarte olemas, võib privaat sõnumiga teada anda. Täpsema asukoha annan teada kui kellegil on võimlus hankida sama kaart mis on kasutuses kaitseväes või vähemalt samaväärne kaart. Kui kaitseväe kaarti omamine on ebaseaduslik võite anda teada, kus kohast ma saaksin samaväärse kaarti ja palju see maksma läheb.

-Ils-

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: kaart
PostitusPostitatud: 13 Mai, 2009 21:56 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Eesti põhikaart 1:50000 saadaval näiteks korralikes raamatupoodides, olen näinud ka matkapoodides ning erinevates turismiinfot jagavates teabepunktides. Üks kaardileht u.100.-

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13 Mai, 2009 22:22 
Eemal
Liige

Igasuguseid vanemaid kaarte - vene 1:25000 näiteks - saab Regiost Tartus paarikümne krooni eest kopida. Alguseks ehk piisab?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Mai, 2009 18:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Eelnevatel postitajatel on õigus,täiesti saadaval! :D

Üles

Teema pealkiri: Re: kaart
PostitusPostitatud: 14 Mai, 2009 21:06 
Eemal
Uudistaja

istorik kirjutas:
Eesti põhikaart 1:50000 saadaval näiteks korralikes raamatupoodides, olen näinud ka matkapoodides ning erinevates turismiinfot jagavates teabepunktides. Üks kaardileht u.100.-

Eesti Põhikaart on ikka paberkujul 1:20 000, digiversiooni detailsus vastab 1:10 000, 1:50 000 on Kaitseväe topokaart ja selle nn tsiviilversioon (EKK) ning Eesti Baaskaart.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Mai, 2009 7:36 
Eemal
Uudistaja

Eesti põhikaart oleks hea küll, kui minu jahipiirkond hõlmaks kogu eestit. Aga võta näpust, minu jahipiirkond hõlmab aga kordi väiksemat ala(umbes poolt pindala ühest võrumaa väiksest vallast). Kord kasarmut kolides sattusin kaardilattu ja seal märkasingi, et kaitseväel on olemas ma arvan, et 1:50 000 mõõtkavas kaardid iga eesti paiga kohta. Just seda või samalaadset tsiviilkäibes olevat kaarti ma himustangi, mitte suurt kogu Eestit hõlmavat.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Mai, 2009 7:43 
Eemal
Uudistaja

Ise küsin ise vastan :lol: . Regio peale ei tulnudgi esimese hooga. Sealt saab tellida. Kui kellegil on veel tellimise variante või kaarte olemas võite julgelt pakkuda.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Mai, 2009 7:59 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mis probleem? :shock: :shock: :roll:
Maa-ameti kaartidest saab neid ju igat masti välja trükkida. Ümmargusi ja kandilisi ja ovaalseid ja kerajaid, ja ... Mida aga hing ihaldab. :wink:

Stellung halten und sterben!!

Üles

Teema pealkiri: kaart
PostitusPostitatud: 15 Mai, 2009 11:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

No mina igatahes pidasin silmas just Eesti 1:50000 kaardi kaardilehti (eksisin terminoloogias, ajades segamini põhi- ja baaskaardi- tänud vaenlasele viitamast!), näiteks Võru kaardileht 0-35-79 Eesti Kaardikeskus 1999, märgatavam põhjapoolne asula Viluste, lõunapoolne Kerigumäe järv, idas Võmmorski, läänes Võru. Kaardileht ei erine tavakasutaja jaoks oluliselt EKVs kasutavast ja olen kunagi selle ostnud hinnaga 75.-

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Mai, 2009 12:31 
Eemal
Uudistaja

Tänud istorik! Arvan, et Võrus sellist raamatu poodi ei leia aga kui tartusse satun siis sealt ikka leiab.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Mai, 2009 13:17 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

-ils- kirjutas:
Tänud istorik! Arvan, et Võrus sellist raamatu poodi ei leia aga kui tartusse satun siis sealt ikka leiab.

Mõned lehed on müügil ka Matkaspordis, aga seda vist Lõuna-Eestis pole. Ehk mõnes muus matkapoes.

Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Mai, 2009 14:12 
Eemal
Uudistaja

Matkaspordis oli küll hea valik, vähemalt Viljandi mk. osas. Ühe lehe hind oli 95 eeku vist. Kaardid ise muidu samad nagu KV-s,aga puudub ainult kordinaatteljestik.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Mai, 2009 22:49 
Eemal
Uudistaja

-ils- kirjutas:
Eesti põhikaart oleks hea küll, kui minu jahipiirkond hõlmaks kogu eestit. Aga võta näpust, minu jahipiirkond hõlmab aga kordi väiksemat ala(umbes poolt pindala ühest võrumaa väiksest vallast). Kord kasarmut kolides sattusin kaardilattu ja seal märkasingi, et kaitseväel on olemas ma arvan, et 1:50 000 mõõtkavas kaardid iga eesti paiga kohta. Just seda või samalaadset tsiviilkäibes olevat kaarti ma himustangi, mitte suurt kogu Eestit hõlmavat.

Põhikaarti müüakse ka ikka lehtede kaupa, mitte tervet Eestit. Pealegi trükivariandiga polegi terve Eesti kaetud. Regio käest saad sa ilmselt EKK baaskaardi, mida saab ka poodidest ning mida peaks ka Maa-ametist saama. Pole päris kindel. Ja kindlasti saab nii Regiost kui EOMAPist tellida kaarte, mis on muidugi kallis lõbu

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2009 19:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

http://www.maaamet.ee/index.php?lang_id=1&page_id=33&menu_id=29

http://www.maaamet.ee/index.php?menu_id=7&page_id=84&lang_id=1

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri