Tulemasinad

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
surm
Liige
Postitusi: 201
Liitunud: 24 Veebr, 2008 10:01
Kontakt:

Tulemasinad

Postitus Postitas surm »

Juhtusid sellised asjad kätte! Küsimus siis selline: kas mõni neist võiks olla sõdurite poolt käsitööna tehtud või kasutuses olnud? olen kuskilt lugenud, et too aeg olid sellised levinud.

Pilt
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Sellist padrunist tehtud asja olen isegi endal kuskil näinud aga ei tea päritolu kohta küll midagi.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Radist86
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 14 Jaan, 2009 1:16
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Vana tulemasin?

Postitus Postitas Radist86 »

Sorteerisin oma tulemasinate kollektsiooni ja leidsin juba unustatud vanaisa päranduse. Minu meelest on see iidne tulemasin, mis võis ka mõnel sõjamehel kotis olla. Suuremas pütis oli ilmselt bensiin. Küljel oli "tulekivi", mida siis kraapsati nagu tikku. Brr, küll see võis tuleohtlik riistapuu olla, kui juhtusid bensiini maha läigatama tule kratsimise ajal. Ma tean, mis tunne on, kui mõlemad käed bensiinileegis põlevad. :?
Külgvaade 1: http://fotoalbum.ee/photos/Radist86/48971957
Külgvaade 2: http://fotoalbum.ee/photos/Radist86/48972829
Altvaade (põhjal kirjad SCHUTZMARKE "Eresin" D.R.G.M.): http://fotoalbum.ee/photos/Radist86/48971961
Avatuna: http://fotoalbum.ee/photos/Radist86/48971963
Mida siinsed targad arvavad sellest teooriast ja mis aastatest see võiks umbes olla? Ise pakun sinna I Ilmasõja kanti.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kood: Vali kõik

Brr, küll see võis tuleohtlik riistapuu olla, kui juhtusid bensiini maha läigatama tule kratsimise ajal.
:shock: :shock: :lol: :lol: :lol: Naljatilk. Kes siis tulemasinas lahtist bensiini hoiab?!
Või on aeg tõepoolest sealmaal, et peab hakkama inimestele seletama, et kuidas bensiinivälgumihkel ehitatud on ja kuidas töötab? Et pole enam aastaid taolist riistapuud nähtudki, aina gaasimasinad pruukimiseks, kus tõepoolest puhas pressgaas sees loksub.
Oot-oot!!! Aga ZIPPO. Igihaljas ja ikka käibel. Klassikaline bensiinitulemasin. 8)

P.S.
Hakkasin esimest korda mõtlema, et ju ma vist tõepoolest juba muldvanaks saanud olen ca. nädal tagasi, kui üks 20-ndates mees minult tõsimeelselt päris, et mille jaoks on vanal seinakellal pendel ja , et miks peab neid pommisid hommikuti üles tirima. Esialgu olin keeletu, sest tegu polnud ju mitte kusagilt kolkakülast pärit sugulasabielu produkti, vaid päris normaalse haritud eesti soost poisiga. :shock: :shock: Kuid siis üritasin asja selgitada. Rahulikult. Ja must saadi aru. Ta polnud lihtsalt oma senise elu jooksul veel taolist masinavärki kunagi näinud.
Aastad on tõesti kuidagi märkamatult mööda läinud. Nii mõnedki minule nii enesestmõistetavad detailid igapäevaelust ei tarvitse mõnele teisele seda mitte olla. Ma olen vist ise kah juba ajalooks saamas? :cry: :cry:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

D.R.G.M. tähendab---Deutsches Reich Gebrauchsmuster (German Reich Registered Design). Saksa riigipatent kehtis kuni 1945.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Radist86
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 14 Jaan, 2009 1:16
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Radist86 »

hillart kirjutas:Kes siis tulemasinas lahtist bensiini hoiab?!
Kogu lugupidamise juures ei hakka esialgu pilti üles riputama sellistest tulemasinatest, kus bensiin samamoodi sees loksub, nagu gaasiga masinas. Kaugemalt vaadates ei julgeks mina küll kihla vedada, mis vedelikku see sisaldab. :wink:
hillart kirjutas:Või on aeg tõepoolest sealmaal, et peab hakkama inimestele seletama, et kuidas bensiinivälgumihkel ehitatud on ja kuidas töötab?
Noorematele foorumlastele võib see isegi huvitav olla. Mina olen neid üle 35 aasta kogunud ja lahanud ning arvan juba natuke teadvat. :P
Lp "hillart" ei viitsinud vist pilte vaadata ja sellepärast see ämbrikolin. Juhtub. Ka mul pole vanus enam see...

Faust, jah, selle tunnistas sõber Google mulle üles aga ei piltidelt ega oksjonitelt ei leidnud sarnast riistapuud. On küll sarnase kujuga aga klassikalise ehitusega masinad. Kusagilt ei loe aastanumbrit välja, kuigi ma seda paar õhtut luubi all näppude vahel keerutanud.
Ilusat kevadet kõigile!
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

tulemasin

Postitus Postitas Plönn »

Minul on siis selline tulemasin, Austria tooteid ju sakslastel ikka oli. Isiklikult selliseid variante ma ennem näinud kusagil pole.
Pilt
Kasutaja avatar
junkers
Liige
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Dets, 2006 11:43
Kontakt:

Tule tegemise masin

Postitus Postitas junkers »

Pilt

Leitud säärane tulemasin. Oskab äkki keegi täpsemalt rääkida sellest masinast?
Radist86
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 14 Jaan, 2009 1:16
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Radist86 »

Kuna siin tulemasinaspetse paistab vähe olevat, siis mõne sõna kostaks. Mul ka mõned sama konstruktsiooniga masinad. Ühtegi kirja peal pole, nii et ei tea kus need tehtud. Tuld saab neist edukalt aga ainult selle peale lootma ei maksa jääda. Kuna masin on üpris hõreda korpusega, siis eriti suvel taskus kipub bensiin ära aurustuma ja peale vihast kratsimist saab heal juhul tahi hõõguma. Nii et tikutops olgu pikemal matkal ka kaasas.
Vanasti, kui selline taskus oli, siis tõmbasid tibid ninaga: "Oo, bensiinilõhn - tal on vist auto!?" Nüüd: "Väkk, mingi õli tuiab siin ringi - rõve benahais!" :)
puistahirm
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Veebr, 2011 14:54
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Tulemasinad

Postitus Postitas puistahirm »

sain hiljuti FUSEJAMA tulemasina omanikuks, aga mind huvitaks tolle ajalooline taust. interneti avarusest otsimine suuri tulemusi ei andnud. vist mingi jaapani töö! välja näeb täpselt selline nagu too seal lehel - http://www.kladoiskatel.care.lv/viewtop ... 12&t=68579
nemps
Liige
Postitusi: 537
Liitunud: 04 Juun, 2008 10:04
Kontakt:

Postitus Postitas nemps »

Eks ta EW aegne ole Fusejama seostub tulemäega vaevalt seal jaapaniga midagi seost on, ise leidsin sellise:

Pilt

Pilt
puistahirm
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Veebr, 2011 14:54
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas puistahirm »

jaapani kandis muidu täitsa olemas mingi fudzijama mägi või saar (vulkaan lausa). su oma võibolla ümber tuunitud? peab veel uurima.
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

puistahirm kirjutas: su oma võibolla ümber tuunitud? peab veel uurima.

:roll: :scratch:
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
uniformalfa
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 29 Sept, 2011 20:33
Kontakt:

Tulemasin

Postitus Postitas uniformalfa »

Tere! Mis maa, mis aeg, kes tootja jne? Kui keegi lahkelt oskab ka tulemasina turuhinda öelda? Eksisteerib isegi müügisoov võibolla. Poeg ostis ise laadalt... pisik sees juba... tundub 100 prosse orikas olema kuna taht on vanamoodne (mille ise välja sikutasin) aga zippo kütte ja zippo kiviga läks kohe tööle.
Manused
Pildid sünnipäev 2013 003.jpg
Pildid sünnipäev 2013 002.jpg
Pildid sünnipäev 2013 001.jpg
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Tulemasin

Postitus Postitas viiking »

Eks teadjamad vastavad sulle...aga, mnjah, krt, kena asi...oli selliseid ja teisi paras ports omal ajal :? Nad vist mingi enne v peale sõja aegsed...

Sageli minu arusaama mööda neid käsitööna ka ise tehti...a la padrunikestadest...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist