Natsionalismi ideoloog Aaviksoo...???

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Natsionalismi ideoloog Aaviksoo...???

Postitus Postitas Lemet »

Rein Raud andmas vastulööki Jaak Aaviksoo artiklile „Infovastasseisud ja enesekaitse” Diplomaatias nr 3. Artikkel läheb edasi kommentaarides, mis on hetkeks saavutanud "uuendatud" EPL kohta ennenägematu arvu- ligi 60 tükki...

http://www.epl.ee/artikkel/594920
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3836
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Mulle tundub küll, et saan aru, mida Aaviksoo öelda tahab. Selles suhtes tal ka õigus, et ajalugu on oluline osa iga rahva minapildist ja just sellisena, nagu see on selle rahva jaoks. "Mongoli-tatari ike" on Venemaa ja Mongoolia jaoks täiesti erinevad asjad. Aga meilt tahetakse, et "ärme räägi ajaloost nii palju, suuname pilgud parem ühisesse tulevikku". Peaks olema selge, et Eesti ei saa oma arusaamist ajaloost ümber teha Venemaa soovidest lähtudes ilma identiteedikaotuseta. Oleks seda Päevalehte kirjutanud, aga seal on sellised tobedad kommenteerimisreeglid ja ma olen veidi häbelik :oops:
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

EPL turunduslike ämbrisseastumiste rida, millest kommenteerimiseks selliste tingimuste loomine pole kaugeltki viimases reas, lõpeb ilmselt lehe taolisel kujul kadumisega. Olles olnud ennem lehe pidev lugeja, käin isegi viimasel ajal vaid laupäeviti isand Kivirähu laupäevaseid muhelugemisi kaemas. Või siis soovitatud lugusid lugemas. No ei paku huvi herr Kingo ja veel teiste üksikute stammkundede heietusi lugeda. Ilmekas näide sellest, et kommentaariumi taolisel kombel piiramine on padurumalus- paljud, kel oleks asja kohta midagi tarka öelda, ei hakka seda ühel või teisel põhjusel tegema, samas ei välista nime avalikustamine meelepoolikutel järjekindlalt sõna võtmast.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
B2 Spirit
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 04 Mai, 2009 14:31
Asukoht: Paldiski/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas B2 Spirit »

EPLi eeskujul tuleks kõigi lehtede kommentaariumeis kaotada ära anonüümse lahmimise, sõimamise ja tatipritsimise võimalus. Oma nime all ei aeta nii palju debiilsusi suust välja ja palju parem on lugeda. Mina olen loobunud Postimehest, mis on muutunud teiseks Delfiks - madalalaubaliste matside enese väljaelamise kohaks, kus igasuguse kriitikameeleta aetakse suust välja sellist iba, et häbi on sellistega sama õhku hingata. Päevalehe intelligentsus on värske õhu puhang üle igasuguse piiri läinud "sõnavabaduse" peldikuseina kõrval.

Kellel on midagi tarka öelda, võtab ja kirjutab artikli, mitte ei soiu kommentaariumis.
First Cavalry Sniper Regiment of Theatre Critics
Tegelane5
Liige
Postitusi: 803
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Postitus Postitas Tegelane5 »

Sellega kaotataks palju lugejaid ja kommenteerijaid. Ntks delfi kommentaaridest saab palju rohkem infot, oma viga kui mingi X mulina otsa komistatakse. EPLi kommentaariumis on möla natuke vähem aga infot veelgi vähem. Tuttav töötas uudiste saidil päevatoimetajana, väitis et kommetaatorid olid teinekord kiireimad vigadele osutajad ja täitsa abiks.
+ mõnikord pannakse linke jne mõeldakse kaasa.
Postimehe puhul on jama see et kolme kuu jooksul kustutatakse kommentaarid ära. Selles suhtes on üldse SLõhtuleht :shock: parim. 2006 aasta lugudel veel kommentaarid olemas.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Postitus Postitas setu »

Iseenesest lõik: "nagu Aaviksoo pean eesti keele ja kultuuri säilimist ja arengut üheks Eesti riigi olulisimaks ülesandeks. Kuid eelistaksin, et sedagi täidetaks tegudega. Eestlase ja Eesti Vabariigi kodanikuna ma tahan tunda uhkust saavutuste ja algatuste, mitte müütide ja sümbolite üle."

...on väga oodatud lähenemine. See kultuuri, ja kultuuriväärtuste kaitsmine tuleks juba meedias nõdrameelsuseks kuulutada.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Ei haaku küll teemaga, kuid minu arust olgu need kommentaarid pealegi anonüümsed. Hea päästeventiil nii mõnelegi. Hulka parem, kui vennad lasevad auru kommentaariumites välja, selle asemel, et minna koju ja umbes nii, et peksta naist vm. Mis siis, et osad kommentaarid ei kannata mingit kriitikat, kuid keegi ei käsi ka nendele tähelepanu pöörata ning taga ajada nui neljaks "kes tegi".
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

B2 Spirit kirjutas:EPLi eeskujul tuleks kõigi lehtede kommentaariumeis kaotada ära anonüümse lahmimise, sõimamise ja tatipritsimise võimalus. Oma nime all ei aeta nii palju debiilsusi suust välja ja palju parem on lugeda. Mina olen loobunud Postimehest, mis on muutunud teiseks Delfiks - madalalaubaliste matside enese väljaelamise kohaks, kus igasuguse kriitikameeleta aetakse suust välja sellist iba, et häbi on sellistega sama õhku hingata. Päevalehe intelligentsus on värske õhu puhang üle igasuguse piiri läinud "sõnavabaduse" peldikuseina kõrval.

Kellel on midagi tarka öelda, võtab ja kirjutab artikli, mitte ei soiu kommentaariumis.
Mina aga olen juba mõnda aega tagasi hakanud arvama, et B2 Spirit on meie ajastu eetika kuningas ja moraali keiser. Ja proovigu keegi mulle vastu vaielda, põrmustan ta B2 raevu ja tulejõuga.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Oma nime all ei aeta nii palju debiilsusi suust välja ja palju parem on lugeda...Päevalehe intelligentsus on värske õhu puhang üle igasuguse piiri läinud "sõnavabaduse" peldikuseina kõrval.
Muidugi-muidugi... :twisted: Isand Kingo on siinkohal parim näide mu meelest...mihuke silmi kissi kiskuv värske õhu puhang tema sulest tuleb, sihuke tark ja ilus ja parajalt paks parimates aastates...aab oma arust huvitavat ja tasakaalustatud juttu sest kõrgemast olemisest, aga vaat ei klapi minule. Ja paistab, et ka mitte paljudele teistele. Kui EPL katastroofiliselt kukkunud lugejaarve vaadata. Huvitav, et EPL ISE sihandse silmapaistva lollusega endale nööri kaele pani...ennustan, et hiljemalt aasta jooksul kaob EPL kui selline meite ajakirjanduspüüne pealt sootuks. Kas muutuvad omanikud või pannakse pood lihtsalt kinni. Egas ilmaasjata hiljaaegu aktsiaid ja kinnisvara ümber jagatud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Tommi
Liige
Postitusi: 203
Liitunud: 17 Aug, 2009 15:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tommi »

Ma ei saa aru, miks Eesti online lehed ei võiks minna üle nö. foorumi süsteemile, kus kommenteerimiseks oleks vaja registreeritud kasutajat? Kohatuid kommentaare postitavad kasutajad bännitakse moderaatorite poolt. Need, kes pelgavad oma nime avalikustamist saaksid kõik valida endale meelepärase kasutajanime ja kuna kasutaja registreerimine võtab aega ning nõuab individuaalset meiliaadressi (1 kasutaja konto kohta) hoiaks eemale ka valdav osa idiootsetest spämmeritest.

:dont_know:
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Tegelikult toimub taoline bännimine ka praegu. Vähemalt pidavat Delfi pidevalt halvustavaid kommentaare saatvaid IP aadresse päris usinasti blokeerima. Aga jah, üks võimalus oleks analoogne siinse foorumi kasutajaskonnaga, aga ega vajadusel ka suvalise postitaja väljaselgitamine suurt aega ei võta.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Tommi
Liige
Postitusi: 203
Liitunud: 17 Aug, 2009 15:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tommi »

Delfi/postimehe kommentaariumite üldpilt näitab, et nendest IP-bännidest on vähe kasu. Pealegi pole oma IP aadressi muutmine mingi kunst.

Ka postitaja isiku väljaselgitamisel pole suurt mõtet. Ma kahtlen, et igaühele, kes igasuguseid juudivandenõusid levitab või Reformierakonna majanduspoliitikat staliniaegsete repressioonidega samastab KAPO kohe ukse taha tuleb. Neil on targematki teha.

Lihtsalt kui iga sellise uue nõmeduse väljapaiskamine tähendaks, et too isik peab nüüd endale uue kasutaja tegema (valima nime, salasõna, täitma captcha-koodi lahtri jne) ning eelnevalt veel endale uue meilikonto looma, kaoks paljudel see vastik tung ära.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

B2 Spirit kirjutas:EPLi eeskujul tuleks kõigi lehtede kommentaariumeis kaotada ära anonüümse lahmimise, sõimamise ja tatipritsimise võimalus. Oma nime all ei aeta nii palju debiilsusi suust välja ja palju parem on lugeda. Mina olen loobunud Postimehest, mis on muutunud teiseks Delfiks - madalalaubaliste matside enese väljaelamise kohaks, kus igasuguse kriitikameeleta aetakse suust välja sellist iba, et häbi on sellistega sama õhku hingata. Päevalehe intelligentsus on värske õhu puhang üle igasuguse piiri läinud "sõnavabaduse" peldikuseina kõrval.

Kellel on midagi tarka öelda, võtab ja kirjutab artikli, mitte ei soiu kommentaariumis.
Ometi tundub ka see foorum siin mõnele mehele liiga suur vabaus olema.
Kuidas muidu selline etteaste parimas "lahmimise, sõimamise ja tatipritsimise " stiilis võimalikuks sai? :scratch:
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Näiteks ajaloos on töesed ainult faktid. See ja see syndmus toimus sellel ja sellel aastal. See ja see mynt on pärit sellest ja sellest ajast ja vermitud sellel ja selle aastal (umbes). Ylejäänud on tölgendamine, hinnangud (subjektiivsed).
Kuid ajalugu kirjutasid ja kirjutavad (ehk tölgendavad ja hindavad) vöitjad. Meie ajalugu on kirjutatud nende poolt, kes on meid vöitnud. Ning see ei ole eestlastel kohe yldsegi kasuks.
„Keegi ei saa meid sundida tõde rääkima, kui me seda ise ei taha,” ütleb akadeemik ning rõhutab, et „ei tohi ennast lasta petta ettekujutusest, et ainult tõe mõõgaga on võimalik tagada enda kestmine”
Mina saan sellest nii aru, et eestlased peavad ise oma ajalugu tölgendama, nii nagu on Eesti rahvusele kasulikum, meie pysima jäämiseks (kes ei mäleta mineviku, elab tulevikuta. Ja kuivanud juurtega puu ei kanna vilja.) Meie juured on mineviks.
Ning ka siin foorumis leidub inimesi, kes räägivad nende poolt kirjutatud ajalugu ehk tölgendusi, kes on meid vöitnud ...
Leitakse mingi mynt. Aga sellele vöib anda kaks tölgendust. Kumb neist on meie rahvustunde jaoks parem tölgenuds?
a) no selle töid mingid vöörad kaupmehed, meie esivanemad olid heal juhul praeguste Somaalia piraatide tasemel, kes eriti kuskil ei käinud, ainult röövisid rannas.
b) selle töid meie esivanemad kaasa reisilt, kaugelt maalt. Kas söjaretk vöi kauplemiselt.
Mina leian, et teine variant on meie rahvustundele parem. Fakt on ainult mynt. Aga seletus, kuidas ta siia sai ... on suhteline. Oluline on ainult see, et see et seletus toetaks meie eestlaste rahvus tunnet ja iseteadvust.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Lemet kirjutas:EPL turunduslike ämbrisseastumiste rida, millest kommenteerimiseks selliste tingimuste loomine pole kaugeltki viimases reas, lõpeb ilmselt lehe taolisel kujul kadumisega. Olles olnud ennem lehe pidev lugeja, käin isegi viimasel ajal vaid laupäeviti isand Kivirähu laupäevaseid muhelugemisi kaemas. Või siis soovitatud lugusid lugemas. No ei paku huvi herr Kingo ja veel teiste üksikute stammkundede heietusi lugeda. Ilmekas näide sellest, et kommentaariumi taolisel kombel piiramine on padurumalus- paljud, kel oleks asja kohta midagi tarka öelda, ei hakka seda ühel või teisel põhjusel tegema, samas ei välista nime avalikustamine meelepoolikutel järjekindlalt sõna võtmast.
Täpselt nii. Ei usu, et see väljaanne kaua veel vastu peab ja pooli artikleid vaadates, ei peagi pidama.
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist