Punaarmee kindralid

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Meelis
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 28 Dets, 2004 11:28
Kontakt:

Punaarmee kindralid

Postitus Postitas Meelis »

Kas kellegil on infot Punaarmees teeninud kindralite kohta. Mul ammusest ajast üks pilt, millel oleval mehel on korpusekomandöri tunnused. Tegu on eestlasega. P.S Üritan pildi ka üles panna.
Meelis
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 28 Dets, 2004 11:28
Kontakt:

Postitus Postitas Meelis »

Pilt (alt+p)
Viimati muutis Meelis, 03 Apr, 2006 14:59, muudetud 2 korda kokku.
Meelis
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 28 Dets, 2004 11:28
Kontakt:

Foto tagakülg

Postitus Postitas Meelis »

Pilt (alt+p)
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Nagu tavaliselt - soovitan foorumi otsingut :wink:

Vabadussõja all olemas Eesti Punase Kütidiviisi teema (tänud Drachenheimile, kes selle sinna postitas :wink: ) ning seal lõpus ka diviisi juhtkonna kohta infi.
http://www.militaar.net/viewtopic.php?p ... d4de8e3cee

Johanneseid oli seal vaid üks - brigaadikomissar Johannes Mahmastel. Sealt võib aga juba midagi edasi otsida...
Meelis
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 28 Dets, 2004 11:28
Kontakt:

Täpsustus

Postitus Postitas Meelis »

Punaarmee Eesti kütidiviis tegutses kuskil aastatel 1918-20 - vähemalt selle lingi järgi. Kuid kui lugeda Harri Jõgi poolt kirjutatud raamatut Eesti Vabariigi ja teised Eesti soost kindralid Tln 1996, siis seal on olemas Johannes Raudmets, kes oli korpusekomandör. Lühidalt kirjutades sündinud oli ta Järvamaal Kirna vallas. Lõpetanud Vladimiri sõjakooli, sõdis Läänerindel. Pärast Oktoobrirevulutsiooni oli punaarmees. Sõdis polgukomandörina Põhjarindel ja diviisikomandörina Denikini vastu. Oli hiljem mitmel pool diviisi ja korpusekomandör. Suri represeerituna vangilaagris 1942. Minu mäletamist mööda sain ise selle pildi ka kungi kuskilt Järvamaalt, aga täpselt enam ei mäleta. Kuid muidugi see pildil olev vend ei pruugi üldsegi mitte Johannes Raudmets olla.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Kohe kättesaadav raudmets (EE)

Pilt

Muidu ta elulugu oli vist

Nad kaitsesid nõukogude võimu: [Punaarmee komandöride ja komissaride elulugusid]
Koostanud Ü. Taigro
Tallinn: Eesti Riiklik Kirjastus, 1964
228 lk.

Või ühes "Revolutsiooni lipukandjad" köidetest (neid I-III; 1962, 1972, 1978).

Aga võin ka eksida, raamatud eemal.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ma võin ju eksida, aga kas selle Juhani lõkmel ei ole mitte meediku tunnus? See rüüpav madu?
Meelis
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 28 Dets, 2004 11:28
Kontakt:

Postitus Postitas Meelis »

See tundub mulle endalegi nii, kuigi ta päris see ei ole,mis raamatu järgi venelaste 1924 aasta vormi oma.
Kasutaja avatar
kiiver
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 08 Mär, 2005 13:15
Asukoht: Ugandi
Kontakt:

pildist

Postitus Postitas kiiver »

Raudmetsal oli 2 Punalipu ordenit (1919 ja 1920) ja tol ajal kanti neid uhkusega, ka pildistamise ajal. Lisaks tundub tegemist olevat tõesti meedikuga. Aga sõjaajaloo seisukohalt vajaks asi lõpuni nokitsemist, nii et peab raamatuid veel ise lappama.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

See tundub mulle endalegi nii, kuigi ta päris see ei ole,mis raamatu järgi venelaste 1924 aasta vormi oma.
Leidsin sellise raamatu - „Енциклопедический медицинский справочник для военных фельдщеров.“ Москва 1953
Selliste lõkmetega seltsimeest on seal nimetatud "бригадный врач", mis mulle tundub justkui auastmena, mitte mingi kindla brigaadi arstina.
Pilt
Ei tea, mis raamatut uurisid, aga ju on siis kehv raamat - veel üks võrdlus sm. Solovjovi (1876 - 1928) pildi kujul
Pilt
Seega on tegu punaarmees väga kõrgele jõudnud mehega, kes aga ei pruukinud 30-daid aastaid üle elada ja seljuhul vanemates nõukogudeaegsetes teatmeteostes andmed lihtsalt puuduvad. Perenime teadmine tuleks ka kasuks :wink:
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Johannest võiks otsida suure tõenäosusega Ivanide alt, kuna Venemaal oli taoline muundumine tavaline. Johannes (Ivan) Käbin, admiral Jaan (Ivan) Green jne.
Kardan, et see muudab ülesande lahendamatuks. Muidugi pole välistatud, et keegi on juba varem kusagil selle ära lahendanud.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Dexon
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 09 Veebr, 2005 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas Dexon »

Raudmetsa kohta leiab infot rkka.ru lehelt-represeeritud komandörkonna alt. Tegegemist komdiviga, põhiliselt kindlustatud rajoonide(UR) komandant. Meedik polnud ka kuskilt otsast.
Cyberbear
Liige
Postitusi: 253
Liitunud: 27 Mär, 2006 18:03
Kontakt:

Postitus Postitas Cyberbear »

Ikkagi. Kes kurat oli Ivan (Johannes) Gren?

Vanemad kalad võiksid mulle kui foorumi hobikülastajale paar linki või vihjet anda. Proovisin vene guuglit, aga tulemusteta :(
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Cyberbear kirjutas:Ikkagi. Kes kurat oli Ivan (Johannes) Gren?

Vanemad kalad võiksid mulle kui foorumi hobikülastajale paar linki või vihjet anda. Proovisin vene guuglit, aga tulemusteta :(


Grinkevitš, V. ; Korsunski, M. Admiral Johannes Green. - Tallinn : Eesti Raamat, 1981. - 86 lk., 8 l. ill.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Postitus Postitas Reppin »

Proovi googliga "иван грен" (jutumärgid jäta alles). Sellenimelise laeva kohta infot kuipalju - mõne lingi all ka natuke admirali elulugu.

Siseministeerium > 16. Kodakondsuse küsimused... > 16.2.Kodakondsuse toimikud > Gren, Johan
Leidandmed ERA.14.12.4290


Sõjaväe Varustusvalitsus > Green, Johannes
Leidandmed ERA.498.1.372
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist