Augud metsas?

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Kasutaja avatar
Killermasin
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 09 Veebr, 2006 12:19
Asukoht: Klooga
Kontakt:

Augud metsas?

Postitus Postitas Killermasin »

:twisted:
Viimati muutis Killermasin, 09 Okt, 2006 16:50, muudetud 1 kord kokku.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

Mis kandi metsadest jutt on?
Uitaja
Liige
Postitusi: 342
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:46
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Uitaja »

Liivaste küngaste sees meeldib pesitseda mäkradel, kährikutel ja jahimehed käivad urgusid lahti kaevamas. Paarikümne aasta eest olid väga moes kährikunahast kraed ja mütsid.
Kasutaja avatar
Killermasin
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 09 Veebr, 2006 12:19
Asukoht: Klooga
Kontakt:

Postitus Postitas Killermasin »

Ma olen kindel et sinna on varjunud ikkagi kahejalgsed mägrad tuletorudega, vall on bumerangi kujuline ja jääb murdetipuga idapoole nagu nool ja pikkust ikka üle saja meetri ja paiknevad ikka rohkem teede ligiduses või ääres 8) .
Käisin isegi detekteerimas seal, ja oh imet agu servast tuli välja isegi üks puruks lastud kuul! 8)
Kasutaja avatar
Relvamees
Liige
Postitusi: 291
Liitunud: 18 Okt, 2005 12:39
Asukoht: Tallinn//Keila/Võru/Valga
Kontakt:

Postitus Postitas Relvamees »

mis metsaga tegu läheks ise ka sinna marjule...???
Kasutaja avatar
Killermasin
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 09 Veebr, 2006 12:19
Asukoht: Klooga
Kontakt:

Postitus Postitas Killermasin »

:lol:
Viimati muutis Killermasin, 09 Okt, 2006 16:50, muudetud 1 kord kokku.
metsawend
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 11 Nov, 2005 16:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsawend »

mingeid söjandusega seonduvaid esemeid oled leidnud sealt kohast :roll:
kriegskamerad
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 07 Apr, 2006 16:32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kriegskamerad »

Eile olin sarnase küsimusega
Suvalise metsa all oli imelik aukude rida
Mõnedes neist ka juba suured puud välja kasvamas
Kuna tegemist on Türi kandiga ja vene baase lähedal kah pole, siis esimene mõte, et õppe või kaitserajatised nagu ei saaks olla
Ja see pole esimene kord selliseid asju leida.
Seega austatud targemad kamraadid - sõna teile?
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

kriegskamerad kirjutas:Eile olin sarnase küsimusega
Suvalise metsa all oli imelik aukude rida
Mõnedes neist ka juba suured puud välja kasvamas
Kuna tegemist on Türi kandiga ja vene baase lähedal kah pole, siis esimene mõte, et õppe või kaitserajatised nagu ei saaks olla
Ja see pole esimene kord selliseid asju leida.
Seega austatud targemad kamraadid - sõna teile?
Sealkandi padrikutes olen isegi kolanud. Kui sa tead Tu"ril kohta nimega Ussima"ed, siis seal on terva venelaste patareipositsioon imeilusti na"ha. Ja veits Laupa-Ja"ndja poole minnes on metsas laskepesi ja kaevikuid-punkrikohti hulgim. Lahingud olid seal pikalt 41.-l, 44.-l ka"is sealtkaudu taganemine. Labidat pole ise seal maasse lo"o"nud (Ja"ndjal ku"ll ja edukalt, seal koguni suur betoonpunker joekaldal seismas), aga minu poolt kirjeldet mets on kraami ta"is, olen leidnud sealt granaate ja relvaja"a"nuseid (sakslased said seal suure hulga vankade pu"sse ning peksid need puruks ja loopisid samasse laiali). Ja huvitav kant on Sa"revere luht (seal punaste hauamonumendi juures, ala metsast kuni Pa"rnu joeni). Seal notiti vanjasid ikka hulgem maha, sakslaste kuulipilduja asus Sa"revere moisa juures ma"e otsas, vanja ru"ndas Telka metsast u"le suure lageda. Vaene sibulaso"o"jate armee ei teadnud aga otseteed la"bi metsa Laupalt Tu"rile. Seitsmeku"mnendatel maeti sealt va"ljalt leitud kondipuru ilusti u"hte kohta maha ja neid valvab nu"u"d pronksist mees. Sa"reveres elades leidsin lapsena joest sitaks kola, oli kiivreid ja relvi,isegi mingi lennukikere tirisime va"lja.
Lahingutest Tu"ril loe "Eesti rahva kannatuste aastast" ja Tu"ri inimesed on ka u"levaatlikke raamatuid ilmutanud, nt. "Tu"ri. Kilde linna ja kihelkonna ajaloost".
Гив Ми Мани
kriegskamerad
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 07 Apr, 2006 16:32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kriegskamerad »

näed siis
Paik kuhu juhtusin oligi just Laupa külje all pärnu jõe lähistel
sedapsi
Kasutaja avatar
Killermasin
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 09 Veebr, 2006 12:19
Asukoht: Klooga
Kontakt:

Postitus Postitas Killermasin »

kriegskamerad kirjutas:Eile olin sarnase küsimusega
Suvalise metsa all oli imelik aukude rida
Mõnedes neist ka juba suured puud välja kasvamas
Kuna tegemist on Türi kandiga ja vene baase lähedal kah pole, siis esimene mõte, et õppe või kaitserajatised nagu ei saaks olla
Ja see pole esimene kord selliseid asju leida.
Seega austatud targemad kamraadid - sõna teile?
Kas olid kah rajatud küngaste ja vallide sisse?

Kajuks pole pildimasinat, olid kah juba õige vanad puud seal kasvamas, arvatavasti oli rajamise hetkel seal lage või lagedaks tehtud ning siis mingi buldooseriga üles aetud vallid ja künkad, mõned pesad olid ühele mehele mõned juba mitmekesi askeldamiseks, ning mõned üksikud juba suuremad ja kandilisemad.
Igastahes päris palju tööd ära tehtud, ühes kohas oli lausa 10 meetri ligi vall :shock: !
Mõne kohapeal paistis nagu oleks teed kah tökestatud.

metsawend kirjutas:mingeid söjandusega seonduvaid esemeid oled leidnud sealt kohast ?
Vot sellega säändene lugu,et keegi kunagi ammu on juba seal detekteerimas käinud, jälgede järgi võib oletada et egas midagi erilist nagu leidnud ei ole aga mõni auk on natuke kahtlust äratavam :? :x , kes kurat seda teab mis sealt välja kaevatud.
Albert
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 25 Mai, 2006 11:59
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Albert »

Ega sa "Jändja punkri" all ei mõtle Jändja külas Pärnu jõe ääres olevaid 19. sajandist pärit puumassivabriku varemeid ning Jändja vesiveski varemeid?
Der Sieg des Glaubens
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Albert kirjutas:Ega sa "Jändja punkri" all ei mõtle Jändja külas Pärnu jõe ääres olevaid 19. sajandist pärit puumassivabriku varemeid ning Jändja vesiveski varemeid?
Mis ma siin mõtlen või ei mõtle 8) Just selle sama veski kõrval (kui saabud Jändjale Pärnu mnt.-lt, sõidad üle silla ja pöörad veskivaremete juurde) see betoonjurakas laiutabki. Sealkandis sai umbes 15-aastasena labidat viibutatud küll. Nii kui tera metsa all liiva lõid, käis pea alati kõlks. Igasugu kiivreid ja relvajuppe ja sütikuid jne (k.a. mingid I ilmasõja-aegsed vene ja jaapani täägid) tuli lagedale. Üks kohalik hunt näitas isegi küngast, mis olla nelja sakslase haud, aga sinna me ei söandanud teadagi sorima minna. Nimetet hundil oli oma puukuuris aukartustäratav "militaararheoloogia" kollektsioon. Ja see sama tee, mis sealt veski kõrvalt läbi metsade ja Laupa Türile kulgeb, kätkebki enda ääres neid liivaseljakuid, kus laskepesad reas ja vähemalt üks punkriase kenasti ilmarahvale kaemiseks. Ja praegu tuli meelde, et omal ajal juhatati mind samas kohas ka metsavendade punkrile, mis polnud isegi sisse langenud. eelmisel suvel ma seda enam ei leidnud, kuna 15 aasta jooksul on inimkäsi seal tublisti tembutanud ja keskond tunmatuseni muutunud.
Гив Ми Мани
kriegskamerad
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 07 Apr, 2006 16:32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kriegskamerad »

Killermasin
Täpselt - olivad jah vallide sisse rajatud ja üleüldse oli see koht vist sama, millest sinagi räägid.
Lisaks ajahamba poolt tasandatud lohkudele oli ka teravamaid ja konkreetsemaid jooni eraldada, mis minu kogemuste põhjal viitavad tänapäevaste labidameeste tegudele.
Todmoodi.
Kasutaja avatar
Endel
Liige
Postitusi: 138
Liitunud: 13 Juul, 2005 0:30
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Endel »

Jändja kanti jääva Karjaküla lahingute kohta 41. aastal on siin veidike juttu http://muuseum.viljandimaa.ee/aastaraam ... dalipp.pdf, seda linki siin varemgi viidatud.

Kui Säreverest sõita Pärnu poole, siis peale asulat jääb vasakule põllu peale üks 100x100 meetrit suur lepik, mis on ohtralt auke täis. Arvatavasti on olnud tegemist laskemoona või varustuse laoga. Kuna augud on korrapärased ja vanade kaartide järgi läks sealt vahelt ka tee läbi, siis võiks seda arvata. Kõrval talus olev vanaproua ei luba lapselastel siiani sinna metsa minna, kuna olevat mineeritud :lol: . Seda see muidugi ei ole, aga imelik, et selliseid alasid põldudel, mida ei ole üles haritud ja ka maaparandus on kaarega mööda käinud, on teisigi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist