Rasketehnika legendid.

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Rasketehnika legendid.

Postitus Postitas plekkpea »

Ootaks väga kuulduid lugusid, legende või konkreetseid lugusid kadunud, peidetud, uputatud ,puruks lastud või lihtsalt külajutte rasketehnikast Eestis.Ehk leian mõnele legendile veel kinnitust.Võib ka PS-i.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Kasutaja avatar
west
Liige
Postitusi: 466
Liitunud: 10 Mai, 2005 19:26
Asukoht: Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas west »

Mina küll ei ütle,kuigi tean nii möndagi...Aga teised laske käia,ma kuulan hoolega... :twisted: :D
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Nagu kõigile teada, jäi Sõrve lahingutest väga palju tehnikat maha, nende hulgas ka üks Tiger (kuigi selliseid elukaid pole Saaremaal kunagi olnud). Paikneb Sõrve poolsaare ühes vesisemas kohas ja on üleni mutta vajunud. Päris mitu huviliste/uudishimulike gruppi otsivad seda soomuslooma juba pikemat aega ja väga vähe kohti on veel läbi kammida jäänud. Seega võime juba lähiajal rõõmusõnumit kuulda.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Olen teadlik sellest Sõrve elukast vesises kohas.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Kasutaja avatar
kloss
Liige
Postitusi: 352
Liitunud: 31 Mai, 2004 19:51
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas kloss »

Täitsa usutav see Sõrve Tiigri lugu. Juba nõuka ajal kirjutati, et sakslastel oli Sõrves kõvasti tanke. Just nende tankide pärast polevat venelased Sõrves kiiret läbimurret saavutanud...
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1981
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MadMan »

JgdPz IV L70 olevat Sõrves liikunud ja võimalik, et muid vähemaid soomusmasinaid. Tiigrist ei pajata ükski allikas mu arust.
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Selle Tiigriga on vist nii, et iga suurem soomuk oli kohe Tiiger. Mis muidugi ei vähendaks leiu ajaloolist väärtust :). Venelased nimetasid tankideks vist põhimõtteliselt kõiki masinaid, mis omasid roomikuid. Seepärast pole ka ime, et nad oma raamatutes räägivad sellisest kogusest purustatud vastase tankidest mida poleks olnud võimalik ka kogu rinde peale kokku saada.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Tamsa tank. Teada ja tuntud. :D :P
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
kloss
Liige
Postitusi: 352
Liitunud: 31 Mai, 2004 19:51
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas kloss »

Eks saarlased teavad ikka paremini, mis siin liikus ja mis mitte...
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

tank yhes äntu järvedest. kui oligi siis arvatavasti ammu ära viidud. olen veel kuulud et sakslased olid kiiruga ka möned tsiklid sinna sisse söidutand.
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Saaremaal olevast tiigrist pole m8ttet r88kida seda pole lihtsal.Saaremaal olid ainult Stugid ja poolroomikud.Vb m8ned trofeetankid ka.
Kasutaja avatar
kloss
Liige
Postitusi: 352
Liitunud: 31 Mai, 2004 19:51
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas kloss »

Miks ei saa rääkida. Saaremaal olid kindlasti Tiigrid. Seda kinnitas mulle mu vanaema vennapoja naise vanaonu noorem poeg. Üks tiiger oli tema talu õuel seisnud ja fritsud olid kiitnud, et kui selline masin vankade vastas, siis pole karta miskit...
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

[quote="kloss"] Seda kinnitas mulle mu vanaema vennapoja naise vanaonu noorem poeg. Kohe nii täpselt :D
Tegelikult tegin teema seepärast ,et on kahte sorti foorumlasi: esimesed ,kes käivad ise mtsas ja loodavad leida ja teised , kes võivad teada , kuid ei ole metsas müttamisest huvitatud
Kas keegi teab millist aparaati kasutas Sedunov, kui käis Kurtna legendi kontrollimas? Vähemalt nii on foorumist silma jäänud. Oleks huvitatud margist.
Huvitun maisest rasketehnikast.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Praegusel aastaajal seda tehnikat kasutada ei saa, kuid suvel peaks olema võimalik sohu uppunud soomusmasinaid lennukilt soojuskaameraga otsida. Massiivse terasobjekti soojenemine hommikupoolikul ja jahtumine pärastlõunal toimub aeglasemalt kui ümbritseval rabal.
Sama meetodit kasutati kõrbeliiva kaevatud Iraagi tankide avastamiseks.
Järvedes ilmselt otsimine ei õnnestu, kuna seal vesi liigub, samuti sügaval rabas olevate objektide puhul.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Nikonovi ausammas Kadriorus seisvat saksa tanki peal. Torn olla talvel jää peale veetud ja uppuda lastud. See tivoli kant olla suures osas varemete jm sõjaprahiga täidetud meri.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist