MILLISEID PAGUNEID JA ERALDUSMÄRKE KANDSITE

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

MILLISEID PAGUNEID JA ERALDUSMÄRKE KANDSITE

Postitus Postitas kalleb »

Teen otsa lahti-

musta värvi CA pagunid,


Pilt

petlitsad ka mustad, seal 2 ristatud kahuritoru-artellerija sümbol



paraadvormil oli sama ,petlitsad olid ainult ümbritsetud kuldse (alumiiniumist) randiga,varukal selline märk

Pilt

Pilotkal tavaline viisnurk
Pilt

talvemütsil -ushankal

selline

Pilt


Puhas pagun-reamees

rihm pljahhaga oli vakstust ja selline



Pilt


seljas hb või psh



Puhas pagun-reamees
alax
Liige
Postitusi: 1532
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas alax »

Polgus olid mul punased pagunid CA ja embleemid olid jalaväe omad. Lasketiiru ajal olid meil kõigil oma suva järgi, mina polügoonielektrikuna eelistasin musti paguneid ja sideembleeme. Operaatorite hulgas oli nii tankisti kui kahurväe embleeme, sõltus varasemast teenistusest ja ka suvast.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

...

Postitus Postitas stilett »

Must pagun (kolm paela), insenerivägede tunnused, rihm nahast... Mis paguneid puudutab, siis üritati-kes viitsis, katkuda ära plastikust CA tähed ja asendada need paraadvormi plekktähtedega. Vatijopel pagunid rohelised (juba tehases fufaika külge õmmeldud) ja paelad punast värvi.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

.
Viimati muutis Fucs, 20 Apr, 2016 21:36, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
villy.64
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 29 Sept, 2005 16:57
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas villy.64 »

tumepunane pagun tähtedega ,,BB'', üks pael,lõkmel nn obševoiskovoi embleem
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

et kas siis lai pael või jefreitori kitsas pael?
Kasutaja avatar
villy.64
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 29 Sept, 2005 16:57
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas villy.64 »

jefreitor, a pael oli seokest keskmist mõõtu :)
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Puhtad sinised pagunid, lõkmetel lennuväe "ptitškad" ehk "linnukesed" (propeller ja tiivad risti)
Sinipagunid ja -lõkmed igapäevavormil olid ainult utšebkas, polgus sellise edvistamisega enam ei tegeletud.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
linnavurle
Liige
Postitusi: 210
Liitunud: 27 Okt, 2006 12:24
Kontakt:

Postitus Postitas linnavurle »

Mul küsimus, et millistel vägedel olid nn kirsipunased pagunid. Tavalised punased olid kaardiväe üksustel; nagu siit olen lugenud - tumesinised KGB alluvusega sisevägedel. Aga olid ka mingid tumepunased ehk kirsipunased. Kas need olid ka mingit liiki sisevägedel (vangivalvuritel äkki?)? Meenub nagu, et neil pagunitel olid tähed BB ehk (vist) "vnutrennie voiska"
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Tavalised punased pagunid olid siis jalaväe elik motoriseeritud jalaväe pagunid.Kaardiväe väeosa võis ära tunda kaardiväe rinnamärgist,mitte paguni värvist.Vaarikavärvi pagun ja muu atribuutika kuulus jah sisevägedele,pagunitel tõepoolest BB,vnutrennõje voiska,tegelesid põhiliselt vangide valvamise jms-ga
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

.
Viimati muutis Fucs, 20 Apr, 2016 21:34, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
villy.64
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 29 Sept, 2005 16:57
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas villy.64 »

linnavurlele-siseväed ei allunud mitte KGB-le vaid sieministeeriumile. Piirivalveväed olid KGB alluvuses. Fucs,sinu toodud tabelis on sisevägede ja SA paguni värv vahetusse läinud:(
linnavurle
Liige
Postitusi: 210
Liitunud: 27 Okt, 2006 12:24
Kontakt:

Postitus Postitas linnavurle »

Mul ka mõni tähelepanek eraldusmärkide tabeli kohta: ei ole vist õige öelda "meditsiiniväed" või "justiitsväed". Selliseid "vägesid" ikka vist polnud, oli ainult meditsiiniteenistus või justiitsteenistus. Ühe korra õnnestus mul isegi justiitsteenistuse eraldusmärkidega ohvitseri näha, meditsiiniteenistuse eraldusmärgid olid muidugi tavalised.
Korra õnnestus näha ka roodutäit selliseid müstilisi mehi, nagu "torustiku- ja kütuseväed". See oli nn tagalaõppustel, eks nad vist kuulusidki mingi tagalapolgu koosseisu. Tüübid sõitsid paari Uraliga kohale, võtsid selle kastist maha kumeeritud riidest asjanduse, mis hiljem osutus vedelikumahutiks. Õppuse käigus vedasid nad selle mahuti vett täis ja lasid hiljem tühjaks, aga ma arvan, et tegelikult oli see mahuti mõeldud kütuse hoidmiseks.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

Mina kohtusin Moskvas jällegi selliste üksusega nagu "Saljutnõje voiska" ja Tragunipolk. Esimene neist lasi saluuti nt. võidupühadel ja teine neist oli hobustega ja osalesid nt. igasugustel filmivõtetel. Väga eriskummalised tegelased :)
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Minul olid lühikesed mustad pagunid tähega F /kirillitsas/. Lisaks polnud meil ka tavalised lõkmed vaid vormiga ühtevärvi. Neil oli selline tiibade ja piksenooltega sitikas. Side ja raadio svood.
Muideks lahe foorum on see :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist