Dobele 2 side õppepataljon

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
morsevend
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 20 Okt, 2020 11:55
Kontakt:

Dobele 2 side õppepataljon

Postitus Postitas morsevend »

Läti linn Jelgavast läänes.
Seal oli palju eestlasi. Õpetati juhte, sanitare, sidelasi jne. Balti Söjaväeringkonna jaoks.
84th independent Training Communications Battalion (Dobele, Latvian SSR) - 84.üksik sidepataljon.

Kurb! Keegi ei tunne huvi. Oli palju eestlasi. Tuntud Ugala teatri näitleja oli. Meie rühmas oli kolm venekeelset Tallinnast. Eestlasi kaks
Tallinnast, üks Vändrast (pärast katseid arvati küll välja Adažisse kuulipildujat tassima), üks Antslast (kaval mees: sokutas ennast samasse garnisoni sigalasse.

Huvitav oli see, et saabusid mehed kordusõppustele. Nende morsekiirused olid kordades langenud. Kolme nädalaga tuli kõik tagasi. Jalgrattasõitmist ja uisutamist ei unusta kunagi!
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Dobele 2 side õppepataljon

Postitus Postitas Vilks »

Olin autopataljonis.
Sidebati poisse mäletan ka. Nende kasarmu oli meie oma kõrval ja hommikusöögi rivistusel oli vaja enne söökla poole liikuma hakata, kui nemad. Hiljaks jäänud pidid söökla ees 15 minutit rividrilli tegema, sest korraga kõik sööma ei mahtunud

Dobele 2, Väeosa:40789, Kursant, 5.mai 1978
Vanne antud 28. mai 1978
Eriala: "Instruktor po vozdeniju kolesnih mašin". Õppeprotsess 5,5 kuud
Tunnistus: "Instruktor po vozdenija kolesnih mašin" Nr. 124 Väeosa 30597 30.10.2078
Viimati muutis Vilks, 05 Mai, 2021 15:25, muudetud 1 kord kokku.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Dobele 2 side õppepataljon

Postitus Postitas Vilks »

Väga hea väljaõpe oli, ei mingit deovšinat, polügonil istus seeru esimesel sõidul kõrval, pärast ütles, et nüüd trennid ise. Sai kõik tolleaegsed massinad ära proovitud: Zil 130, Zil 157. Zil 131, Uraal, Gaz 66, kõik UAZikud. Viimasd 1,5 kuud olime komandeeringus Riia linnas ja vedasime tsiviil Zil 130-nega põhku Riia juurviljabaasidesse. Hommikul sõitsime kolonnis põllule, kus kombainid vilja võtsid, siis olime omapäid koorma kohale toimetamisel. Riia linnas liiklemine oli nädala pärast probleemideta. Praegu ei julgeks isegi sõiduautoga Riia kesklinnas seigelda.
Viimati muutis Vilks, 05 Mai, 2021 15:50, muudetud 1 kord kokku.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Dobele 2 side õppepataljon

Postitus Postitas Vilks »

Ma just meenutasin, et palju meil autopatis soldateid võis olla, 3 rühma + seerud, ja lambakasvatajad saadeti kõrvalasuvasse ehituspataljoni täiendkoolitusele.
Minuarust sai umbes 80 poissi seerupaelad ja õppesõidu instruktori tunnistuse.
Kuskil 12 jäi väeossa seersantideks ja instruktoriteks
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
morsevend
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 20 Okt, 2020 11:55
Kontakt:

Re: Dobele 2 side õppepataljon

Postitus Postitas morsevend »

Vilks kirjutas:Olin autopataljonis.
Sidebati poisse mäletan ka. Nende kasarmu oli meie oma kõrval ja hommikusöögi rivistusel oli vaja enne söökla poole liikuma hakata, kui nemad. Hiljaks jäänud pidid söökla ees 15 minutit rividrilli tegema, sest korraga kõik sööma ei mahtunud

Dobele 2, Väeosa:40789, Kursant, 5.mai 1978
Vanne antud 28. mai 1978
Eriala: "Instruktor po vozdeniju kolesnih mašin". Õppeprotsess 5,5 kuud
Tunnistus: "Instruktor po vozdenija kolesnih mašin" Nr. 124 Väeosa 30597 30.10.2078


Tere! Ometi üks mees leidus sidebati lähedalt. Mina olin seal küll veidi varem: 1973. nov kuni 1974. mai. Mulle sattus päris karm talv. Vaatasin ühte paari aasta tagust videot sellest piirkonnast. Nüüd on asula nimi Gardene. Kui otsida selle järgi, siis tuleb ehk ka video välja.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist