Narva-Jõesuu pvõk

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Telc
Liige
Postitusi: 167
Liitunud: 24 Juul, 2007 14:27
Kontakt:

Postitus Postitas Telc »

Ise viibisin kenas suvituslinnakeses 2001. aastal, kui õigesti mäletan.
Kompaniiülem - Näkk
Õppeosakonna ülem - Ainsalu
Väeosa ülem - mjr Sander
Logistikaosakond:
Johannes
Pähklamäe
Kilk
Käänik
üks kapral oli veel
Farfarovski - relvur
Eraisikutest - oli keegi Durandin
Reinkubjas
Kääpa
pr Ainsalu
Mägi
söökla juhataja oli eestlane, nime ei mäleta.
2 kokka olid Gavrilina ja Jakubauskas
Rühmaülem oli Ränisoo
Rühmaülema abi oli Pilm (halenaljakas sõjakooli praktikant)
Rühmavanem - Kuznetsov
Nakis oli kursuseülem Pernits. 5 veebruari käskkirjaga nüüd major :S
abi - Vesselov
Rühmavanemat ei mäleta. Keegi veeblitest vist.
Peterson tuli meie ajal USAst tagasi, olid Peterselliga orienteerujad.
Mäerand - õpetas pioneeri
Matsi - ellujäämised
Siis oli veel Oras, ei teagi, millega tegeles. Elukutselistega vist.
Olid veel veeblid Kukk ja Taar
kpr Ott laatsaretis
Karp on veel meeles
Kassatik

Rohkem praegu ei tule meelde. Meie ajal oli riibulin putka ja poom pääslas seespool neid autoväravaid. Õhtul kodus sirvin pilte ja ehk leian mahti need sisse skännida.
wervolf
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Mär, 2009 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas wervolf »

Kas keegi kamraadidest kordusõppustel ka on käinud?
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Postitus Postitas ivanorav »

Lasin ühe dokumendi teha Kaitseressurside ametil oma söjaväekohustuse kohta,sealt tuli välja,et minu elukutseliste sissikoolitus oligi liigitatud kordusöppuseks!
Kasutaja avatar
redhott
Liige
Postitusi: 85
Liitunud: 03 Nov, 2006 20:33
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redhott »

Kahjuks olen sellist kõlakat kuulnud, et piirikatel kordusõppustega perse majas, peale piiri siirdusingi KL (4 aastat hiljem), et asju päris ära ei unustaks, õpiks uut juurte ja leiaks häid kamraade.
8 aastaga pole muvastu keegi huvi tundnud, masendav tegelt.
Homme liigun Ülenurm-ele (oli kas 2 või 3 rühm) külla liha küpsetama ja väikest õlparit võtma Kanepisse.
99 aasta 6 juuli kell 15.30 astusin poomi alt läbi ja siis hakkas n..s pihta.
4 rühm, peastaabi 3 korrus ja Tiinas oli jaoülem krt i õiglane vend karistuste suhtes(aga Vodja, bljaad, naidu i ubju,siis mõtlesin nii vähemalt :evil: :lol: ).
Kasutaja avatar
harg007
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 19 Mai, 2008 12:28
Asukoht: türi
Kontakt:

Postitus Postitas harg007 »

tahtsin lisada et mina olin ka 2002-2003 juuni N-J. IV rühm.I jagu.Toredad ajad olid,orkutis ka komuun,liituge kes veel pole jõudnud!

teie sõber Kpr.??;)
Kasutaja avatar
wanapagan
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 27 Mär, 2007 22:20
Kontakt:

Postitus Postitas wanapagan »

kas kellegil staabihoonest fotot pole? antud ehitisest on järgi jäänud ainult alajaama poolne osa,eespool peaks pilt olema.käisin 2-3 ndl.tagasi kohal,suhteliselt masendav oli pääslast vasakule jääval alal lonkida...
karol27
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 03 Apr, 2007 18:24
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas karol27 »

Olin NJÕK nooreaja 95.-a aasta suvel. 2.-e komp. 2.-e rühma 1 jagu.
Jaoülem Kasela , veltveebel oli meil kuri! Siis Rebane ja otse loomulikult tolleaegne hr. lipnik Ainsalu. Elu oli nagu laagris. Midagi ilustavat ei leia.
Viimati muutis karol27, 14 Veebr, 2012 12:54, muudetud 1 kord kokku.
Telc
Liige
Postitusi: 167
Liitunud: 24 Juul, 2007 14:27
Kontakt:

Postitus Postitas Telc »

wanapagan kirjutas:kas kellegil staabihoonest fotot pole? antud ehitisest on järgi jäänud ainult alajaama poolne osa,eespool peaks pilt olema.käisin 2-3 ndl.tagasi kohal,suhteliselt masendav oli pääslast vasakule jääval alal lonkida...
Mul on kuskil mõned pildid. Vähemalt teise kasarmu aknast tehtud staabipilt oli kindlasti. Pluss mõned veel, mis kindlasti kamraadides nostalgiapisarat kangutavad. Märksõnad - tivoli, grupipilt OZK-des (pärast fotolt ei suudagi tuvastada, kes on kes), Sirgala, seerurännak (stressisirge :D), kanatapp, tuletegemine, koormakattega parvetamine... Õhtul otsin albumi üles ja homme skännin
marukoer
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 16 Dets, 2006 17:36
Asukoht: kesk-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas marukoer »

Kordusõppustel käidud Viru 2001 kaks nädalat.Sai palju vanu tuttavaid piirikaid kohatud.Ainsalu oli ka teiste piirkatega mingite vaatlejatena kohal.
Kasutaja avatar
wanapagan
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 27 Mär, 2007 22:20
Kontakt:

Postitus Postitas wanapagan »

hei -hei herr telc! skänni palun need pildid sisse,nostalgamoment on kallal! 8)
toreador
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Mär, 2010 14:40
Kontakt:

Postitus Postitas toreador »

kopi-peist orkutist:

kokkutulek!!!
tere vanad kamraadid ja sissikompanii võitlejad

on räägitud ja arutatud kokkusaamisplaane, et meenutada vanu aegu.
tuleb asi võtta tõsiselt käsile. olen nõus hakkama seda orgunnima ja kui
vaadata liikmete arvu siin, siis usun et see ei jää tegemata.
olen konkreetne ja panen lambist kaks aega.

18-21 juuni
ning
13-16 august

selge on see et aega tuleb planeerida ja see üritus ei käi kohe üleöö. sellepärast
ka selline üleskutse.
ei ole vahet mis aastakäik oma persed sinna kohale vedama peaksid,
kuid loodan et tulijaid ikka on.


Kui on asjast huvitatuid, pange ennast kirja, oma kontaktid ja küsimused saatke meili teel.
tanel.vichterpal@mil.ee

Kui hakkab osalejaid tulema ja huvi tuntakse aktiivselt, siis hakkan asjaga konkreetselt tegelema. Panen mingi kava kokku, annan ülevaate oma plaanidest
ja annan kõigile kommuunis üldolukorrast teada.

Minu nägemus:

Fakt on see, et kõik võib alguses ilus ja kena olla kuid lõppude lõpuks on enamus ennast kinni tõmmanud ja magab kusagil. See kipub olema nagu aamen kirikus.
Kuid ikkagi, et korraldada korralik nädalalõpp suure pauguga on vaja erinevaid nägemusi. Hea oleks kui nendest mulle iga arvestatv osaleja teada annaks.

Kogunemine igal juhul Narva-Jõesuu, loodetavasti ka õppekas. Elamine telklaagris, erinevad ülesanded ja meenutusi väljaõppest. Suured õllelaadungid ja toit.
Kuna peab ka mingisugusegi eelarve koostama, siis ka sellele mõelda. Arvestada ka
naiste ja miks mitte ka laste kaasamisele üritusse. Teadagi on naine see, kes aitab mehel piiri pidada ja seltskonda särtsu tuua.
Lastele tuleks luua oma programm. Mõelge selle peale.
Kui teha korralik ja meeldejääv, läheb sellele aega, energiat ja ressurssi. Kui teha korralik jooming, siis on asi lihtsam.


Pange jutt liikuma ja jään tagasisidet ootama.

seega - kes huvitatud kokkutulekust, sellel palun teada anda aadressil tanel.vichterpal@mil.ee. Viimane reg. aeg on 1 juuni.

täpsem info liigub siin: http://www.orkut.com/Main#CommMsgs?cmm= ... 43&start=1
kyoshu
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Okt, 2011 19:21
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas kyoshu »

Nii

Ma viibisin seal asutuses 2003-2004

Kõige hullem katsumus oli Jakubauskase vahetusega sööklatoimkond. Ma muidugi vene keelt ka ei jaganud, niiet topelt sai sõimata.

Meeldivaim aeg snaiperikursus.
Piiril ka täitsa meeldis, pole kaua nii hästi süüa saanud ja majandustoimkond laupäeviti ... sain 130 kraadi sealt saunast kätte.

Näkk oli kuidagi leebem kui varasematest mälestustest olen kuulnud.

Ja kõrvu on jäänud kuuldused, et mõnigi seal olijatest on siiski kordusõppustele jõudnud mingi valemiga. Meie aastakäigust küll ühtegi ei tea.
Kasutaja avatar
harg007
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 19 Mai, 2008 12:28
Asukoht: türi
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas harg007 »

käisin ka ise eelmine aasta sügisel kordusõppustel.metsas olin 5 päeva ja tänu sellele et piirivalvurid nüüd siis kaitseliidu alla pantud ja neil oli just parasjagu mingi suurem õppus.Lahe oli ja mõnus vaheldus igapäevasele elule;) muide saime ka oma sissi ülessandega väga hästi hakkama.
Kasutaja avatar
redhott
Liige
Postitusi: 85
Liitunud: 03 Nov, 2006 20:33
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas redhott »

Sama siin, et eelmise aasta kas august või september sai tänu KL kordusõppustel viibitud 1 korda peale 2000 aasta suve, kui sain piirilt minema.
Kasutaja avatar
timmi75
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 01 Veebr, 2012 8:28
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas timmi75 »

Olin Jõesuus 1994 juuni-september. Tulime Remniku ÕK-st üle, sest otsustati, et kahte õppekat ülal pidada on kulukas. Olin majandusrühmas autode peal ja põhiline oli varustamine vana punase ford transitiga-mida hommikuti pikalt käima pidi truiama. Ifaga lasketiiru otsad mere äärde-seal kus vana vene rüüstatud väeosa asub. Ajad olid ärevad ning ühel ööl lasti kõva mürtsuga Narva Jõesuu linnavalitsus õhku. Siis alagas läbiotsimiste laine kuhu kaasati ka meid. Sai siis tolle aja autoriteetidel külas käidud... :lol: Üldiselt tore meenutada...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist