Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Cyberbear kirjutas:Kõnekeeles omavahel kutsutakse siin maakonda juba 90ndatest idablokiks, minu meelest võtsid selle mõiste kasutusele Jõhvi punkarid, neilt ma vähemalt seda esimest korda kuulsin omal ajal.
Aitäh, seda väljendit ma ei teadnudki!
Cyberbear
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 27 Mär, 2006 18:03
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Cyberbear »

Kriku kirjutas:
Cyberbear kirjutas:Kõnekeeles omavahel kutsutakse siin maakonda juba 90ndatest idablokiks, minu meelest võtsid selle mõiste kasutusele Jõhvi punkarid, neilt ma vähemalt seda esimest korda kuulsin omal ajal.
Aitäh, seda väljendit ma ei teadnudki!


Ja teine hellitusnimi on Ida-Võlumaa meie kandis meie kandile.
Cyberbear
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 27 Mär, 2006 18:03
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Cyberbear »

Ja üks idabloki eripärasid veel keele osas teadmiseks. Reeglina on teenindajal kombeks öelda tervituseks "tere-zdrastvui" sisseastujale ja siis vastavalt vastuse keelele edasi suhelda kliendiga. Või kui ütleb ainult zdrastvui, siis võib vabalt öelda tere, sest kui pole just päris padunurgatagune bisness, saab asjad ilusti aetud. Samas tänu rahvuste suhtarvu eripärale on siin tihti vaikimisi eeldus, et vastaspool on ka venelane. Et kui Kohtla-Järvel Bolt võtta, siis taksist helistab kohtumispaiga üle automaatselt vene keeles. Ja nagu ütles mul siin kohalik venelasest kultuurikorraldaja, siis võõrast numbrit vastu võttes ei tea iial, mis keeles hakatakse suhtlema ja kas öelda torru halloo või aljo.
Kasutaja avatar
Sekeldaja
Liige
Postitusi: 840
Liitunud: 29 Aug, 2014 17:38
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Sekeldaja »

Cyberbear kirjutas:Ja nagu ütles mul siin kohalik venelasest kultuurikorraldaja, siis võõrast numbrit vastu võttes ei tea iial, mis keeles hakatakse suhtlema ja kas öelda torru halloo või aljo.

Ise kasutan ja sestap soovitan tundmatut kõnet võttes öelda lihtsalt enda eesnimi. Järgnevast on selge, mis keel teiselt poolt tuleb ning jäävad ära küsimused a la "Kas ma räägin XXX-ga?". Tere jõuab ka alati öelda.
Cyberbear
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 27 Mär, 2006 18:03
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Cyberbear »

Mul siin Jõhvi kutsekooli meistrid ja õpilased teevad praegu uusi kuure ühe projekti raames. Tuleb siis meister ja küsib: "Mul vaja, kak "lapata" eesti keeles?" Veel kümmekond aastat tagasi poleks isegi üritatud seda niiviisi küsida.
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Crispy »

Aga kuuestes ERRi raadiouudistes rääkis Narva haigla peaõde puhtas vene keeles sealkandis valitsevast olukorrast :roll:
Peaõde on siiski üpris korralik ametikoht ja riigikeele oskamine võiks ikka pagasis olla.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

https://epl.delfi.ee/artikkel/93601851/ ... ha-jagades
Mitte Maardu, vaid Tiblastani oblast otse Tallinna külje all.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..et kerstidendi etteteada süvamõttetu "moskvareisisoolo" lõppes siis mitte nulli vaid vaabse negatiivse väärtusega :lol:

https://epl.delfi.ee/artikkel/93746685/ ... teistelegi

Vadim Štepa: nii palju siis Kaljulaidi kutsest. Putin mitte üksnes ei jäta Tartusse tulemata, vaid keelas selle teistelegi

Kaks aastat Putinilt avalikku vastust ei kõlanud, kuid kui see tuli, oli ta ootamatult terav. Käesoleva aasta aprillis teatas Venemaa soome-ugri rahvaste assotsiatsioon, et keeldub kongressil osalemast. Ning veelgi enam, peab ka tulevikus taoliste kongresside korraldamist ebasoovitavaks.
..
Tasub märkida, et see Vene „assotsiatsioon" ei kujuta endast mingit kodanikuliikumist, aga ametnike struktuuri. Tema eesistuja, kes soome-ugri kongresse kritiseerivale avaldusele alla kirjutas, on Pjotr Tultajev, Ühtse Venemaa liige, kes nimetati partei poolt Mordva pealinna Saranski linnapeaks. Etniliselt kuulub ta soome-ugri rahva mokšade hulka, kuid poliitiliselt on Putini imperiaalse poliitika veendunud pooldaja. Ta kuulub ka Putini konsultatiivnõukogusse.
..
Praegune Kremli võitlus nn välisagentidega muudab teadlikult ohvriks ka kõik soome-ugri liikumised. Seest need liikumised on juba oma olemuselt piiriülesed, nad ei saa „haududa omas mahlas", nagu soovitavad ametnikus Venemaa soome-ugri rahvaste assotsiatsioonist. Peale selle on nad tänu piiriülestele sidemetele märksa vähem vastuvõtlikud läänevastasele propagandale, millesse on uppunud sisuliselt kogu praegusaegne Vene meedia.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

EE kirjutab integraatsijast Mustvees: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/9373 ... uks-peksis

Palju toredaid inimesi.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1262
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Siki »

Ma millegipärast ei usu, et selle lipu panid sinna eestikeelsed noored:

https://www.delfi.ee/artikkel/93829541/ ... i-nsv-lipp
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Mnjaa, kõik ei jõua ajakirjandusse, tean Lõuna-Eesti külakeses kohaliku venkut, kes olles täis nagu tarakan, tõmbas talus vardasse vana NSVLi riigilipu. Naabrid teatasid kuhu vaja, patrull tuli kohale, käskis lipu kohe maha tõmmata ja lubas ka miskise trahvi vormistada, kui peaks veel selline teade tulema.
Vanavanematel oli ka omal ajal eramule olemas ENSV lipp, kahjuks (mitte et nostalgitseks, aga annaks kuhugi muuseumi), erinevalt sinimustvalgest, lendas see lipp kohe prügi hulka, kui uus aeg tuli, keegi seda kuhugi "ära peitma" ei asunud. Samas sõbra vanemad olid nii alalhoidlikud, et veranda põranda vahetamisel leidis sõber põranda alt vist mingi natsisaksa komandatuuri lipu (vabalt võis olla ka midagi muud, aga kull olid peal ja mingid kirjad ka). Oli ka naljana mõeldud mõttevahetus lipp vardasse tõmmata, aga kahjuks oli ajahammas lippu korralikult purenud. Tegu oli siis 2000-ndate algusega, kuna lipp oli suht räbal, läks see vist lõpuks ikkagi prügilasse.
Unforeseen consequences
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas smr »

Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Mudakoon »

Kumma esivanemad need okupandid olid?
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AndresTy »

smr kirjutas:okupantide järeltulija solvub

https://www.err.ee/1608265398/lagasina- ... aga-solvav

See ikka ei peaks nii olema, et järeltulijad vastutavad oma esivanemate pattude pärast. Igati õigus on solvuda! Sovjetimaal oli kombeks, et inimesele heideti ette tema vale päritolu, tema võimalused ja õigused olid piiratud seetõttu - arvan, et meie ei peaks nii madalad olema.

Lisatud hiljem: Kuna teema pealkiri on"Integratsioon ja Eesti venekeelsed", siis pole nende kahe naise puhul kahtlustki, et nad on Eesti ühiskonda igati eeskujulikult integreerunud. Arvan, et paremat ei saa tahtagi - kui me muidugi integreerumise all assimilleerumist silmas ei pea. Arvan, et ilmselgelt ülekohtune on tulla neile nende päritolu nina alla hõõruma. Kui me ikka soovime, et venekeelsed normaalselt integreeruks - mis on arusaadavalt ka Eesti huvides - siis selline paikapanemine ja "meie vs. nemad" suhtumine pigem peletab neid eemale.
Viimati muutis AndresTy, 03 Juul, 2021 13:51, muudetud 2 korda kokku.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

See ikka ei peaks nii olema, et järeltulijad vastutavad oma esivanemate pattude pärast. Igati õigus on solvuda! Sovjetimaal oli kombeks, et inimesele heideti ette tema vale päritolu, tema võimalused ja õigused olid piiratud seetõttu - arvan, et meie ei peaks nii madalad olema.


Igasugune empaatia ja tolerants kaob kui suits, kui needsamad järeltulijad, kes kurdavad neisse halva suhtumise pärast, hakkavad kolme rea pärast õigustama NL toonast poliitikat, seletavad laia lõuaga Münchenist ja lõpuks kuulutavad süüdimatult, et tegelikult oli nõukogude võim Eestile ainult õnnistuseks, mida tänamatud natsionalistid ei mõista...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 20 külalist