www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 03 Dets, 2021 7:13

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2129 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 142  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 02 Sept, 2021 12:35 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
kes olid mõlemad muukeelsed, suhtlesid eesti keeles.
Näinud ise sellist asja mitmeid kordi, kuna üks tuttav naine on nn integreerunud venelane ja iga kord võtab ikka muigele, kuidas venelased üksteisele ülipüüdlikult asju minu "koduses murdes" seletavad.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 02 Sept, 2021 17:28 
Eemal
Liige

Eile nägin/kuulsin, kuidas kaks titemammat restos üksteisega rääkisid vene keeles, aga oma lastega eesti keeles, ja niipalju kui kõrvu jäi, suhteliselt aktsendivabalt isegi.

Üles

PostitusPostitatud: 02 Sept, 2021 21:34 
Eemal
Liige

Mina jälle näen kuidas eestlastest ametnikud idas püüdlikult ainult venekeeles räägivad ja eesti keelne asja ajamine järest vähemaks jääb .

Üles

PostitusPostitatud: 03 Sept, 2021 16:34 
Eemal
Liige

Eile sai siis Jõhvi ümbruses külastatud erinevaid tööstusobjekte, laudusid ja tootmisi. Ja siis tekkis vajadus tühjendada põit. Küsisin hoovis suitsetavalt kolmekümnendates tunkemehelt, et kus siin wc asub? Ta seletas midagi vene keeles, et kusagil maja ees on üks dver ja tut tualett. Ja näitas mulle selle dveri kätte. Ütlesin, et spasiiba. Uksest sisse minnes sattusin aga klienditeenindusse ja küsisin üle, et kus on wc? Kolmekümnendates polosärklane juhatas selges vaevumärgatava aktsendiga eesti keeles mind õigesse kohta. Üks asutus, kaks töötajat, väga erinev keeleoskus. Ja mõlemal ka väga erinevad töökohad seetõttu.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2021 22:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ja kes keelab tulevaste põieprobleemide puhuks kaks venekeelset sõna: Gde tualet, ära õppimast?

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2021 23:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vestlus pedagoogiga Tallinna eliitgümnaasiumist- vaene laps, vanemad panid lapse otse venekeelsest lasteaiast eestikeelsesse kooli, küll vaesekesel on ikka raske. Aga põhipoint- et Eesti Vabariigis on üles kasvamas juba TEiNE PÕLVKOND, kes riigikeelt ei valda, selle peale nagu ei tuldagi...

Üles

PostitusPostitatud: 05 Sept, 2021 17:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Karise väljaütlemised vene keele ja venekeelse hariduse osas on ida pool hoolega üles korjatud- Ehho Moskvõ lahkab "poliitik Karist" terve akadeemilise tunni.

https://youtu.be/wlhWqhbCkDQ

Üles

PostitusPostitatud: 06 Sept, 2021 8:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vilks kirjutas:
Ja kes keelab tulevaste põieprobleemide puhuks kaks venekeelset sõna: Gde tualet, ära õppimast?

Eks ida poolt tulnutele ole see kemmerg veel üsna uus asi. Teame ju hästi, kuidas sõja ajal mõnes talumajas pliidi pealt rõngad ära tõsteti ja siis sinna augu peale jalgupidi roniti ja ennast kergendati. Ise veel imestasid, et on ikka eestlased kavalad - pärast teed tule alla ja kõik põleb ära, pole mingit tühjendamise vaeva. Kes linna sattusid, pesid vesiklosetis nägu ja pahandasid sealjuures, et vesi nii kiiresti otsa saab :mrgreen:.

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Sept, 2021 22:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vanaisa majja majutatud vene ohve ehmatas äratuskella peale poolsurnuks, pidas pommiks. :)

On teada, et WC potti soolati kurke jne.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Sept, 2021 0:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

krizz kirjutas:
On teada, et WC potti soolati kurke jne.

Seda ma varem ei teadnudki :lol:. Olen küll kuulnud, et WC-potti olla miskiks tsentraalpesumasinaks peetud ja pärast mõni kärkinud majahoidjaga mis kole, et viskasin oma partjankad pessu, alla läksid hästi, aga miks neid mulle juba tagasi pole toodud, tsjort poberii, ise pean neid kuskilt otsimas käimas või?

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Sept, 2021 9:05 
Eemal
Liige

Hea on siin folkloori viljeleda, aga kollektiivne rahvas (enamuses eestlased) on ise endale need rahvaesindajad valinud, kes meile selle toreda faktiliselt kahe riigikeelega riigi loonud on (kestab juba 30 aastat), kus laps saab minna lasteaiast kooli ametlikku riigikeelt oskamata. Sellepärast on venekeelsete süüdistamine täiesti asjata, kui neil integreerumisega tõrkeid on. Ma nõuaks ka Moskvas eestikeelset suhtlust, kui seal samasugused olud oleksid.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Sept, 2021 10:24 
Eemal
Liige

Klaariks selle peldikuküsimuse ära. Mul on siin idas selline põhimõte, et kui inimese amet eeldab eesti keeles suhtlemise oskust, mis tähendab laias laastus töid, kus puututakse kokku teiste inimestega ja vastatakse nende küsimustele, siis minu valik on suhelda eesti keeles. Zakon on zakon ja nada Fedja, nada.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Sept, 2021 21:30 
Eemal
Liige

Minu kogemus Sillamäelt , Narvast on : poes saab Eesti keelega sujuvalt hakkama ( neiud noorukesed räägivad kobedat eesti keelt ) , kuskil "avtoserviisis" noorhärrad eriti ei pinguta Eesti keeles rääkima .
Praegu puhkusel olles ei teagi , kuidas tööl "Ainokessnerid" peale A. Karise venekeele kasutamise julgustamist Eesti keelt veel üldse räägivad .

Üles

PostitusPostitatud: 08 Sept, 2021 15:01 
Eemal
Liige

Eile sai automaatkassas pisut närviline oldud ja inimene minu ees pöördus mu poole selle peale vene keeles. See on siin selline vaikiv loogiline ja statistikaga põhjendatav eeldus, et mitteformaalses olukorras on venelase esimene keel vene keel suhtlemiseks. Siis viskas automaatkassas veateate ja palus müüjat oodata. Ütlesin ühe eestikeelse ropu võlusõna ja peagi oli mu selja taga müüjapoiss kerge vene aktsendi ja terega. Muidu on siin tavaks tere-zdravstvui topelttervitus teenindussektoris.

Üles

PostitusPostitatud: 09 Sept, 2021 17:16 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Soomlastel meiega sarnased tõdemused...

Tsiteeri:
Второй же фактор, по словам Давыдовой-Меге, заключается в том, что русскоязычные Финляндии живут в российском медиапространстве, которое насквозь пропитано идеологией неравноправия, неравенства, превосходства. И люди пользуются теми моделями осмысления действительности, которые им предлагают. В 2016 году Давыдова-Меге выпустила обширное исследование о том, какой медиаконтент потребляют живущие в Финляндии русскоязычные и как они это делают.

https://yle.fi/uutiset/osasto/novosti/b ... h/12090233

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2129 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 142  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: