Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AMvA »

krizz kirjutas:Mis Narva. Tallinnas võivad eestlased samuti vähemusse jääda. Trend selles suunas on üha kiirenev. Aga siis, kallid härrad ja seltsimehed, hakkavad meie tuleviku üle otsustama juba täiesti võõrad ja kauged tulnukad.

Paluks selle trendi kohta mingit viidet
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Kuna nõuka aeg on "vene kultuuri osa" , siis mingeid kommunistide tänavanimesid keegi puutuma ei hakka. Tuletan veelkord meelde, et Raiki ja Janatoomi põlvkonnale oli siia kreenholmi tööle saamine kuldaeg.

Nagu karta oli, oligi vastus "parteiline", jäeti vastamata küsimusele, mille poolest oleks kohalike kesikute ja "umbekrelaste" koalitsioon parem olnud ja jahuti mingeid valitud tsitaate Raiki kohta, mis midagi ei näita. (ei viitsi hakata tsiteerima, kaabu ise on venekeelsetele teinud hoopis verisemaid Putini ülistustekste, et kohalikele meele järgi olla). Samuti pole mõtet võrrelda Raiki ja Toomi. Toom veab ikkagi sama kelku, mis Stalnuhhin, teeb seda ainult veidi pehmemas kastmes. Pigem on iva Borja jutus, kes ja kuipalju vanadest sulleritest ennast Raiki juurde libistasid. Minuarust võiksid ekrelased rõõmsad olla, et nende "umbekre" võimule ei saanud, sest sealt võimuliidust oleks "peavoolumeedia" veel rasvaseid pealkirju saanud ehk kuda vilistatakse Eesti riigi seadustele ja sülitatakse näkku rahvuslikele põhimõtetele.

Paluks selle trendi kohta mingit viidet

Ära küsi "Uute Uudiste" viiteid siia :D
Viimati muutis Roamless, 20 Okt, 2021 8:38, muudetud 1 kord kokku.
Unforeseen consequences
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AMvA »

Roamless kirjutas:
Paluks selle trendi kohta mingit viidet

Ära küsi "Uute Uudiste" viiteid siia :D

Ahjaa, Helmed ju käisid TTÜ bussipeatuses neegreid lugemas :D
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Poti soldat »

Ega Narvast kuidagi imeliselt Eesti linna ei saa, aga kui juba suudetakse korruptsiooni välja juurida ning kohalikku elu arendada siis teatav positiivne mõju sellel ikka oleks. Narvakatel on kohe üle piiri võrdluspunkt olemas, ning kui siinpool on ikka selgelt parem siis see võtab indu Putini rüppe pääsemiseks veidi vähemaks.
Kapten Trumm kirjutas:Nende tsaariaegsete vene suurkujudega on nii ja naa - tegelikult oli ka tsaariaeg oma sisult meil okupatsioon, sestap ma ei suuda näha Peeter I ja Lenini kujude kvalitatiivset vahet.

Mitte et ma mingi Peeter I fänn oleks ja tema kujusid näha tahaks, aga teatav vahe on ikka sees küll. Peeter I oli üks võõrvallutaja kes võttis maad teiselt võõrvalitsejalt ajal mil eestlaste sõnaõigus kogu värgis oli minimaalne. Samas Lenin ja kompanjonid reaalselt sõdisid Eesti Vabariigi vastu.
Viimati muutis Poti soldat, 20 Okt, 2021 21:38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Troll »

Poti soldat kirjutas:Narvakatel on kohe üle piiri võrdluspunkt olemas ning kui siinpool on ikka selgelt parem, siis see võtab indu Putini rüppe pääsemiseks veidi vähemaks.

See vahe on Narvas eriti ilmekalt näha just jõe kaldapealseid siin ja sealpool jõge võrreldes. Nende korrastamine ja väljaehitus said teoks tänu Euroliidu spetsiaalsele toetusele, mida maksti nii Narvale kui ka Ivangorodile. Narvakad said selle tööga suurepäraselt hakkama, Ivangorodis aga sai osaliselt valmis mingi 100 meetrine jupike ja ülejäänud raha haihtus kuskile.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas vaoinas »

Troll kirjutas:
Poti soldat kirjutas:Narvakatel on kohe üle piiri võrdluspunkt olemas ning kui siinpool on ikka selgelt parem, siis see võtab indu Putini rüppe pääsemiseks veidi vähemaks.

See vahe on Narvas eriti ilmekalt näha just jõe kaldapealseid siin ja sealpool jõge võrreldes. Nende korrastamine ja väljaehitus said teoks tänu Euroliidu spetsiaalsele toetusele, mida maksti nii Narvale kui ka Ivangorodile. Narvakad said selle tööga suurepäraselt hakkama, Ivangorodis aga sai osaliselt valmis mingi 100 meetrine jupike ja ülejäänud raha haihtus kuskile.


Kusjuures, kui ma õigesti mäletan, siis ei olnud toetussummad päris võrdsed, vaid Ivangorodi saadud toetus oli isegi mõnevõrra suurem, kui see, mida Narva sai.
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Crispy »

Noh, enamus rahast läks ju "muude kulude katteks" :lol:
passija
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 03 Mär, 2014 18:01
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas passija »

Varlamov tegi ülevaate mõlemast kaldast 4 aastat tagasi.
https://youtu.be/xM9G20o4llo?t=334
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1740
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas maksipoiss »

Praegu seal vastaskaldal mingi nokitsemine käis jälle.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas kana tagumik »

Väga lahe lugemine väga huvitaval (loe: poliitiliselt äärmiselt tundlikul ) teemal. Ja kirjutab inimene, kes on teemasse ka süvenenud: https://arvamus.postimees.ee/7366153/an ... 1595271886

Facebookis on loodud grupp «Tulge kõik Eestisse». Selle grupi lehel jagavad Venemaalt väljarännanud meelsasti oma kogemusi elust Eestis ja annavad nõu uutele väljarändajatele. Olen suhelnud paljude vene emigrantidega ja koostasin nende eelistustest järgmise pingerea.

Kohalike [kuzitskin peab silmas venelasi eestis] vanameelsete venelastega vene emigrandid praktiliselt ei suhtle. Põhjuseks on vastastikune umbusaldus: kohalikud venelased armastavad Venemaad ja Putinit, seetõttu peavad nad Venemaalt väljarändajaid reeturiteks ja desertöörideks. Vene emigrandid ei avalda avalikult oma poliitilisi vaateid, eelistades mitte kritiseerida ei Putinit, Venemaad ega ka Eestit. Kohalikke Venemaa patrioote nähakse aga kui Venemaa propaganda ohvreid või kui jäänuseid nõukogude minevikust.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Viimases Kirillitsas Eestis lahkasid kohalikud venelased samuti, miks nad uusmigrante ei salli. Kuigi viimastel näikse kohalike ja nende mentaliteedi suhtes olevat üpris terane silm. Eriti hea oli võrdlus, et ükski Kanadast tulnud eesti migrant ei hakka ju ometi Eestisse jõudes Kanada kohta jälkusi pajatama...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Runkel »

Intervjuu Katri Raigiga
Kord teid juba kutsuti linnapeaks ja siis lõid needsamad kutsujad teile noa selga ja te kaotasite linnapea koha. Te ei pelga, et sama võib juhtuda ka nüüd? Keskerakond lihtsalt meelitab teie inimesed üle, öeldes, et teeme hoopis Raigile ära.

Tõsi, mind on korra kõrvale lükatud. Loodan vastu pidada oma liitlaste toel volikogus, aga lihtne ei saa see olema. Olen enda käest viimasel nädalal küsinud, kas see amps pole nüüd ikkagi liiga suur. Aga olen julgenud elus unistada ja kui unistused täituvad, tuleb unistustega elada.

Kui teie kabinetti astub sisse keegi ärimees ja pakub mingi otsuse läbisurumise eest kümneid tuhandeid – ma ei tea, ehk käib see asi Narvas siiski pigem sadades tuhandetes –, siis mida linnapeana teete?

Korra on mul selline juhus sisuliselt olnud ja siis küsisin, et kas see inimene mõtleb seda päriselt. Eks ma sel hetkel naeruvääristan selle olukorra. Kindlasti ei läheks ma sellisele jutuajamisele, mis puudutab investoreid või investeeringuid, üksi. Ja kindlasti annan toimunust teada sinna, kuhu on vaja.

Valimiste selge võitja on EKRE, kes kahekordistas oma toetust üle Eesti. Tõsi, mitte Narvas, kuigi Ida-Virumaalgi näitasid populaarsusküsitlused EKRE head toetust.

Minu meelest on EKRE kasv venekeelse elanikkonna hulgas üks suur bluff. Jah, on väga lihtne olla populaarne, kui ütled, et armastad põlevkivi, vihkad ukrainlasi ja pedesid. Kõik on lihtlaused, lihtsalt maha hõigatavad ja lihtsalt arusaadavad. Aga kus need EKRE hääled nüüd siis on?

Olin kevadel hämmingus, kui Eesti meedia neelas alla konksu, et Narvas tõuseb EKRE ja kes kõik olevat EKRE-sse astunud, lausa proua Larissa Olenina ise. 9. mail olin sunnitud helistama ühte toimetusse ja ütlema, et püüdke nüüd öelda Olenina (rõhk e-häälikul), mitte lihtsalt Olenina. Noor inimene ei osanud vene keelt ega teadnud rõhku õigesse kohta panna.

See oli Mart Helmel ja EKRE-l kaval käik rääkida Narvas ära selline tuntud poliitik, kes seni kandis 9. mail Georgi linti ja vehkis kimbu nelkidega. Rüütada nüüd see inimene sinimustvalgesse oli kindlasti väga hea käik, palju õnne. Aga see ei toiminud. Narva inimene ei ole rumaluke.

Ent EKRE-s kandideerinud inimesed on valdavas enamuses mulle sümpaatsed. Esmaspäeval leppisime kokku, et kohtume kindlasti ja arutame nende programmilisi seisukohti. Neid, mida nende valijad Narvas ootavad ja vajavad. Ka nemad kandideerisid, neil on toetajad ja neil on õigus kaasa rääkida.

Järgmisel korral on nad järsku juba teie nimekirjas?

Elu annab arutust. Praegu on nelja aasta taha keeruline vaadata. Oluline on hoida neid inimesi, kes kandideerisid, koos läbi aastate. Aga veel kord: ei maksa nii väga uskuda EKRE edu venekeelse elanikkonna hulgas.
https://epl.delfi.ee/artikkel/94911191/katri-raik-vaga-lihtne-on-olla-populaarne-kui-utled-et-armastad-polevkivi-vihkad-ukrainlasi-ja-pedesid

Nagu Tehumardi lahing, koba pimeduses, aga ega päris täpselt saa aru, kas on oma või vaindlane. Ma mõtlen toda nimekirja ja võimalikke võimuliitlasi.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas nimetu »

Eriti hea oli võrdlus, et ükski Kanadast tulnud eesti migrant ei hakka ju ometi Eestisse jõudes Kanada kohta jälkusi pajatama...

Huvitav, kas siis Põhja-Koreast põgenenud isikul on moraalset õigust oma sünniriigi kohta halvasti rääkida? :roll:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Runkel kirjutas:Nagu Tehumardi lahing, koba pimeduses, aga ega päris täpselt saa aru, kas on oma või vaindlane. Ma mõtlen toda nimekirja ja võimalikke võimuliitlasi.

..parim hinnang sellele NARVA tümasoole - sest seal ongi muust Eestist täiesti erinev(-võõrale tabamatu) mentaliteet, väärtused, väärtushinnangud jne jne..
Et ma tõmbaks siin lausa paraleeli täna kogu muust maailmast eristuva Afghanistaniga ühes tema keskaegse hõimühiskonna // arusaamade ja väärtustega - sest "kultuuride" vahe on(gi) mõlemal juhul niivõrd sitaks erinev :oops: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kilo Tango »

Borja kirjutas:
Runkel kirjutas:Nagu Tehumardi lahing, koba pimeduses, aga ega päris täpselt saa aru, kas on oma või vaindlane. Ma mõtlen toda nimekirja ja võimalikke võimuliitlasi.

..parim hinnang sellele NARVA tümasoole - sest seal ongi muust Eestist täiesti erinev(-võõrale tabamatu) mentaliteet, väärtused, väärtushinnangud jne jne..
Et ma tõmbaks siin lausa paraleeli täna kogu muust maailmast eristuva Afghanistaniga ühes tema keskaegse hõimühiskonna // arusaamade ja väärtustega - sest "kultuuride" vahe on(gi) mõlemal juhul niivõrd sitaks erinev :oops: :mrgreen:


Aga see on ikkagi Eesti ja tegelikult on kurb, et Vabariigi Valitsus on 30 aasta jooksul selle Narva oaasi riigiga liitmiseks teinud ... eee ... mida. Peale kaldapealse, ülikooli ja SKAK-i ei tulegi midagi meelde. Selle Katri Raiki puhul on positiivne, et vähemalt mingi muutus on toimumas, mis vanad küünikutest korruptandid tüüri juurest minema ajavad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist