Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas vk1 »

targa naise jutt, minu jaoks isiklikult väga huvitav, eriti siingi paar korda mainitud vastuolu ida-eesti venelaste ja tallinna omade vahel.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... d=70463823
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Kurjam »

See kõik näitab veel kord seda, et mida halvem on venemaal seda parem meil. Alles siis kui see moodustis seal ida pool laguneb muutub meil rahulikuks. Kaob siinsetel sibulameelsetel seljatagune siis on nad madalamad kui muru.
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Vastukaaluks siis Julia Tombergi artikkel, mis kirjutatud Artem Troitski mõnenädalase kirjatüki vastukaaluks. Koos kommentaaridega.

http://rus.delfi.ee/projects/opinion/ka ... d=70460685

Või siis see...

http://rus.delfi.ee/projects/opinion/es ... d=70460937

Siis sellised kirjatükid esimese jaanuari hommikul kohapealsete venelaste ärgituseks...ja Soonvald väitis meil mida? Ei, venekeelne delfi ei ole ei ole riigivaenulik, kus sa sellega :twisted:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas tommy »

Mul on heameel, et sai kaasa aidatud nii mõnegi seltsimehe meelerahu rikkumisel.. :D
Kell 23.00 kui Venemaal kell kukkus, sai oma Piiteri sõpradega esimesed süütenöörid susisema panna.
Seejärel toas topkaring ja jälle välja, seekord Eesti Vabariigi terviseks.
Aga pauke kokku tõepoolest ei lugenud...ja skoori seada ei oska... :(
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

tommy kirjutas:Mul on heameel, et sai kaasa aidatud nii mõnegi seltsimehe meelerahu rikkumisel.. :D
Kell 23.00 kui Venemaal kell kukkus, sai oma Piiteri sõpradega esimesed süütenöörid susisema panna.
Seejärel toas topkaring ja jälle välja, seekord Eesti Vabariigi terviseks.
Aga pauke kokku tõepoolest ei lugenud...ja skoori seada ei oska... :(
Ma millegipärast kahtlen siiski, kas see marutuli kella 23 aegsel Lasnamäel (ja ka mujal) ikka kõik vaid tommy Piitri sõbrad olid. Sellisel juhul pole ju mingit alust majandusinimeste kurtmisel, et vene turistide arv vähenevat.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Есть ли пятая колонна в Эстонии? (Kas Eestis eksisteerib viies kolonn?)
На фоне русско-украинской войны, туземные политики наперебой убаюкивают себя и свой электорат заклинаниями: «Никакой пятой колонны в Эстонии нет!». А как в действительности?
Поскольку эстонцы никаких реальных исследований не проводили, подменяя их липовыми опросами, попробуем сами провести экспресс-исследование. Возьмём наиболее массовый, для русских и русскоязычных, портал Delfi. По сути — прокремлёвская дудка, где банятся любые высказывания против режима чекистко-олигархической хунты. Под запретом достоверная информация о происходящих событиях в России. Удаляются любые правдивые комментарии о Путине, Гундяеве, РПЦ… Табу на любой негатив о кремлядях. Впрочем, как и во всех русскоязычных СМИ Эстонии.

Однако, попробуем отыскать истину между строк. Как при Совдепе.
В заголовке статьи на Delfi. 31 марта 2014, фабула: «Эксперт по безопасности Харри Лахтейн уверен, что в случае военного вторжения РФ в ЭР, местные русские будут защищать Эстонию с оружием в руках». Конец цитаты.
В общем: «Всё хорошо, прекрасная маркиза»…

Ну а каково мнение самих русских? В комментариях оно однозначно. И его суть выражает зарегистрированный пользователь- hoy 2006:
31.03.2014 21:36
Цитата:
«… и еще более удивительно, что ОНИ уверены что русские будут отстаивать ФАШИСТСКОЕ гос-во.»
Конец цитаты.
+ 1 464
-31
И так, комментатор делает чёткое разделение: ОНИ- МЫ.
МЫ- русские.

ОНИ- «фашистское государство»!
1464- прочитавших это, разделяют данное убеждение, одобрив плюсиками.

И лишь 31поставили минус. Соотношение составляет 98% и 2%.

Естественно, на Дельфятнике не найдете удалённых комментов, в которых говорится о том, что русские будут воевать с этим «фашистским государством». Но лишь одного того факта, что 98% русских и русскоязычных Эстонии, считает государство фашистским, достаточно, чтобы понять, какую ненависть оно вызывает, и сколько поддержит вторжение, и дальнейшее включение Эстонии в состав путинской Империи Зла.

И будь, соотношение 90-10, или даже 80- 20, не отменило бы самого факта. Но факт ещё более удручающий: 98- 2.

По мнению Европейских экспертов (не путать с эстонскими), создание Путиным «управляемого хаоса» в Прибалтике, лишь вопрос времени. Причём, считается, что первой окажется Эстония. И дело не только в численности путинской «Пятой колонны». Но, прежде всего, в нашпигованности этой страны агентурой. В коррумпированных путинской братвой, и безвольных эстонских политиках. В самоубийственной политике внутренней конфронтации: «разделяй и властвуй».

Как это не печально, но минимум 60, если не все 75% руссоязычных, готовы с оружием в руках уничтожить это «фашистское государство». «Фашисты»- поголовно все эстонцы, по аналогии все «хохлы- жыдобэндэры». На пропутинских сайтах уже разглагольствуют о коллективной ответственности эстонцев, призывают «мочить чухну» …

Подобные «антифашисткие» установки внедренные в мозги русскоязычных, есть итог жесточайшего уничтожения эстонским посткоммунистическим режимом бывших комуняг, русской антикремлёвской, а заодно и антисоветской, антикоммунистической пропаганды. Ликвидация русских, независимых от Лубянки организаций. Результат угоднического предоставления информационного эстонского медиапространства- кремлёвскому агитпропу.

Эстонские плоды, взращённые по Московским указкам. Вернее это цветочки. Плоды ещё впереди. Кровавые плоды…

То есть, что сделали эстонцы? Всю ненависть, которая должна была быть направлена на истинных врагов русских- на упырей, узурпировавших власть с 1917г., и по настоящее время засевших в Кремле, эстонцы, уничтожив русские антикремлёвские организации, и их пропагандисткую сеть, переключили на себя, любимых.
Анналы истории не знали ничего подобного!

Обратите внимание: Враг №1 у русскоязычных Эстонии, не Ленин, уничтоживший только за первые 5 лет своего царствования 25 миллионов русских! Не большевики, с их чудовищным геноцидом. Не потомственный чекист Путин, сын и внук чекистов, затопивших русскую землю кровью, и по сей день сокращающих поголовье русских на 1,5-2 млн. в год, замещая их афроазиатами и китайцами.

Однако, у эстонских русскоязычных Враг №1- эстонские «фашисты». От рук которых, на почве национальной ненависти, за 20 лет, не убит ни один русский! Как и в Украине от рук «бэндэровцев». В отличии от самой России, где против русских, именно по тому что они русские, совершаются десятки тысяч преступлений! Где любой залётный гастарбайтер, азиатский душман, или абрек с Кавказа, может БЕЗНАКАЗАННО убивать, насиловать, грабить, калечить и увечить русских. При полной поддержке кремляди.

Но эстонские русские знают о России лишь только то, что им внедрено в мозги Кремлёвской зомбопропагандой. Для них, убогих, путинская Россия- есть земля обетованная, Рай земной, оплот русского мира. Могучая процветающая Империя, встающая с колен, спасающая русских от Грузинского геноцида, и укрофашистов. Которая непременно придёт сюда и спасёт и их! От гитлеровских недобитков.

Это на сколько же надо извратить реальность в сознании людей, чтобы нынешняя эстонская власть бывших партийно- комсомольских функционеров, воспринималась русскими, как господство давно вымерших «недобитых фашистов». Которые и находились-то здесь всего 3 года. 70 лет назад.
Эстонский сюрреализм.

Барух Гольдштейн, Эстония

×

http://inforesist.org/est-li-pyataya-kolonna-v-estonii/
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas mx77 »

Täiesti mõttetu jutuke ju!
Kui ei ole teada, kui paljud selle artikli ja kommentaarid on läbi lugenud, siis see mingi number X plussipanejaid ongi lihtsalt number, aga statistiline väärtus on tal 0. See võibki näiteks täpselt seda tähendada, et eestis ongi vaid 1463 eestivaenulikku venelast.

Ja kes see juut üldse selline on?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Kindlalt võib aga öelda, et vaid 31 lugejale sedasorti avaldus vastukarva oli :wink: Ja vaevalt õnnestuks delfi venekeelsesse osasse reklaami müüa, kui vaid 31 eestimaalasest lugejat oleks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas tommy »

See võibki näiteks täpselt seda tähendada, et eestis ongi vaid 1463 eestivaenulikku venelast.
Me peame siiski arvestama, et siin riigis elab lõpp-kokkuvõttes üle 400 000 mitteeestlase.
Kui me võtame aluseks selle kusagil eespool läbikäinud A.Troitski jaotuse, siis kuulub igasse nn. gruppi ikkagi kümneid tuhandeid inimesi.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas mx77 »

Minu point oligi see, et mingite selliste laikimiste ja mittelaikimiste järgi ei ole võimalik mitte mingeid järeldusi teha.
Kas on üldse pädevat uuringut, kui palju üldse keskmiselt mingi artikli lugejatest ka kommentaare loevad? Ma loen ka Delfit, aga kommentaare mitte kunagi.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Ennist sai see kommentaaride lugemise viide üles pandud, kuskil 70% vist luges ja trend on tõusev
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Üks Venemaa „analüütiline portaal” avaldas Troitski eelmise artikli ja blogi kohta kriitilises toonis kirjutise. Troitski vastab kriitikale
.

Minu eelmine artikkel („Eesti riigi ja võimude peale solvunud venelastest on raske aru saada”, EPL 19.12.14) tekitas mõningast vastukaja. Ei jäänud kõrvalseisjaks ka Venemaa poliitteadus: mingi „analüütiline portaal” avaldas minu blogi kohta kriitilises toonis artikli. Kes on selle portaali adressaat, ma ei tea (kahtlustan, et ülemused ja raamatupidamine), kuid juhtus nii, et seda sattusin lugema koguni mina. Aitäh Google’ile, kes saadab mulle automaatselt artikleid minu kohta. Nüüd tahaksin ka vastata.

Alustuseks märgin, et sõnu „lojus” (kariloom), „vatijopp” (välisriietus) [eesti keeles pigem „vant”], „jalanarts” (aksessuaar), „kühvel” (väike labidas) pole ma inimolendite kohta kunagi kasutanud, samuti nagu ma pole kunagi jaotanud Eesti venelasi „õigeteks” ja „valedeks”. Uurige järele, kui viitsite.

Nüüd aga asjast. Kõigepealt teen ühe väga olulise möönduse. Kujutlege, et mingi Eesti ajakirjanik läheks tööle näiteks Inglismaale. Olles mõne kuu seal elanud, hakkaks ta sealse riigi ülesehitust kritiseerima ning paremale ja vasakule soovitusi jagama. Kuidas te võite ometi elada konstitutsioonita? Teie lordide koda on ju puhas anakronism! Kuidas saab tänapäeva valitsus kulutada tohutuid summasid mingile mõttetule igandile, kuninglikule perekonnale? Ja nii edasi. Arusaadav, et inglased peaksid seda häbematuks, taktituks ja võib-olla mitte eriti terveks. Ei tahaks ise sugugi sellise tüübiga samastuda. Ma ei usu, et mul on õigus arutleda Eesti valitsusmehhanismi üksikasjade või ajaloo nüansside üle. Kõik minu järeldused põhinevad eranditult isiklikul kogemusel ja kõige tavalisematel igapäevaelu vaatlustel, millele olen lisanud tibakese tervet mõistust.

Niisiis, mittekodanikest. Võimalik, et ma suhtlen täiesti „ebaõigete” (vene analüütiku väljendi järgi) venelastega, kuid kõik mulle tuntud halli passi omanikud jagunevad kahte väga erinevasse rühma.

Esiteks Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene kodanikud, kes kasutavad „Eesti tulnuka” passi vabalt Euroopas liikumiseks (tõsi, ilmselt ebaseaduslikult).

Teiseks inimesed, kes elavad pidevalt Eestis ja räägivad head eesti keelt. Neile on hall pass mugav sellepärast, et lubab käia viisata Venemaal ja teistes SRÜ riikides.

Ühtedel ega teistel pole teisi dokumente vaja. Rõhutan: minu tuttavad teisest rühmast võiksid kergesti saada Eesti kodakondsuse, kuid nad ei võta seda teadlikult. Ühtede jaoks tähendab „hall” staatus puhtpragmaatilist, teiste jaoks võib-olla ka moraalset eelist. Neist ma ei räägigi, kes elavad Eestis Venemaa passiga – ja neid on isegi rohkem kui mittekodanikke.

Kindlasti on ka neid, kes tahaksid halli dokumendi asemele täiemõõdulist Eesti passi. Kõik, mida selleks vaja, on anda keele- ja põhiseaduse tundmise eksam. Kas tõesti on tegemist ülemääraste („fašistlike”, „reeturlike”) nõuetega ja „etnokraatia” tunnustega? Tuletaksin meelde, et Venemaa võttis hiljuti vastu seaduse, mis kohustab kõiki, kes tahavad riigis lihtsalt töötada (aga siin on kuidagi vähem paatost kui kodakondsuse või isegi elamisloa saamisel), andma vene keele, Venemaa ajaloo ja õiguskorra aluste tundmise eksami. See on üks paljusid meie idiootse riigiduuma eriti nutikaid algatusi. Ei mõista, kuidas Prantsuse kokad, Ameerika mänedžerid või Tai masseerijad hakkama saavad.

Nüüd kapo ja venekeelse elanikkonna progressiivsete esindajate „mustad nimekirjad”. Ütlen ausalt: pole neist kunagi varem kuulnud. Siiski ma ei kahtle, et sellised nimekirjad on tõepoolest olemas, nagu need on olemas praktiliselt kõikide riikide eriteenistustel Islandist Uus-Meremaani. Kõigil on omad radikaalid, süsteemi vastu võitlejad või muidu kahtlased ja potentsiaalselt destruktiivsed tüübid. Mulle isiklikult see ei meeldi, aga niisugune on maailma praktika! Juhin seejuures tähelepanu, et erinevalt ühest naaberriigist ei ripu Eestis üleval plakateid üleskutsetega õiendada arved viienda kolonniga ja neidsamu opositsionääre ei panda täiesti võltsitud süüdistuste alusel vangi ega koduaresti. Või ma eksin?

Edasi: keeleinspektsioon. Pole temaga kokku puutunud ega tunne tema mehhanismi, kuid hinnanguid olen kuulnud. Enamik neist on iroonilised ja negatiivsed. Nendin, et see institutsioon pole efektiivne ja töötab oma eesmärkidele isegi vastu. Kui see on nii, tuleks teemat nii parlamendis kui ka valitsuses arutada. Näiteks seda, kuidas viia vaidlusalune organ rohkem reaalsusega vastavusse, teda optimeerida ja ehk ta isegi ära kaotada… Siit jõuame me peamise teemani: valimisteni!

Minu teesi, et Eesti vene inimesed võiksid luua oma partei, esitada kandidaate, võidelda ja valimistel ka võita, lükkas portaal ümber kui naeruväärse, seostades seda „mittekodakondsuse institutsiooniga”. See on juba tavaline demagoogia ja otsene puru silma ajamine. Mittekodanikke on Eestis 85 000 ringis, venelastest kodanikke aga 140 000. Enamik neist pole riigi peale laiali hajutatud, vaid elavad kompaktselt Tallinnas ja riigi kirdeosas. Veelgi enam (kui keegi seda ei tea): kohalikel valimistel on nii mittekodanikel kui ka elamisloaga Venemaa Föderatsiooni kodanikel täielik õigus valida. Aitäh, kodanik „analüütik”: valetamise eest rahuldav, aritmeetika eest kaks!

Kellelegi näib olevat väga kasulik, et Eestimaa venelased peaksid end lootusetult ilma õigusteta inimesteks. Huvitav, kellele?
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/artemi ... d=70487787
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas herman30 »

Nojah, pähkel. Ja siis...?
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Artjom Troitskil on meie venekeelsetest ilmselt siiber saanud- vastab vene Delfis eelpool osundatud Julja Tombergi artiklile, aga kommentaarimine on autori palvel suletud
пасибо Delfi — дали слово адекватному оппоненту! А то все или дружно соглашались, или тупо материли, или демагогию разводили. Юлия Томберг ответила, как мне представляется, не совсем по существу, но затронула некоторые принципиальные темы методологического (ох, не люблю наукообразные слова!) характера.

Начну с финала ее статьи, где автор недоумевает, как это я, будучи "про-эстонски" настроенным, защищаю право русских на инакомыслие, призываю приглашать не-либеральных оппонентов на правозащитные конференции и т.п. Очень просто: я человек реально независимый, никому не служу и тем более не прислуживаю. И мнение у меня всегда свое самостоятельное, а не "партийное" или клановое.

Скажем, моя оценка событий в Украине происходит не от того, что я "либерал" или "патриот", а от того, что я знаю наверняка: лгать (как лгали и лгут российские СМИ, называя большинство украинцев "фашистами") — гнусно; воровать (как украли Крым под шумок) — позорно; развязывать войну на территории соседнего государства (как это было сделано силами российских политтехнологов и экспертов-наемников) — преступно. При этом мнение свое я всегда высказываю честно и без лукавства — что русской пенсионерке в автобусе #8, что эстонскому министру на светском рауте. Прекрасно понимая, что оно может быть неудобно и той, и другой стороне.

Главная претензия Юлии Томберг к моим сочинениям состоит в том, что я, "классифицировав" русских в Эстонии, то ли по недомыслию (не разобрался), то ли, напротив, по злому умыслу (преследуя "цель") сильно навредил и усугубил ситуацию в тонкой сфере русско-эстонских отношений. (Странно, что о верности/неверности самого расклада ни слова сказано не было).

В качестве назидательного примера приводится страна ЮАР, где автор подолгу бывала, но отзываться о которой тактично остерегается. Сошлюсь на ту же страну: я был в ЮАР неделю, и то, что я там увидел, меня совершенно удручило: грязный запущенный агрессивный Иоганнесбург (на его фоне даже Москва покажется дружелюбным городом), в котором белые боятся даже из машины выйти, и роскошные оазисы за высоченными заборами — практически, гетто — в которых обитает "нецветное" население и туристы.

Слышал, что в Кейптауне гораздо лучше — но я-то был там, где был, и видел то, что видел. И, естественно, именно об этом я написал и рассказал, когда из ЮАР вернулся — а о чем еще?! Я не дипломат, не политик, не ученый, не пиарщик — я журналист, и моя единственная профессиональная "цель" — вернее сказать, задача — честно и по возможности грамотно и занимательно рассказать аудитории о своих наблюдениях и впечатлениях. Молчать или увиливать от ответа — не есть предмет моего ремесла. А настаивать на мерах и лечить общество — далеко за пределами моей, и любого неангажированного журналиста, компетенции. Да и вообще, много чести мне — полагать, что своими блогами я способен что-то расстроить в межнациональных отношениях… Вот Путину — действительно, "спасибо".

Единственное, что я предлагал в своих текстах, говоря об эстонских русских — это не ныть, сложа руки, а цивилизованно отстаивать свои права. Кстати, писал об этом без тени насмешки, как почему-то предположила г-жа Томберг. В ответ прозвучал пассаж, из которого следует, что все такого рода попытки разбивались о происки эстонской службы безопасности КаПо.

Должен сказать, что в этой теме я разбирался специально; имел ряд бесед с представителями разных сторон и версия всех опрошенных была на удивление единодушна: имевшие место несколько попыток "русских партий" сорвались не из-за преследований охранки, а из-за постоянной внутренней грызни их лидеров. И вообще, Юлия: я всю жизнь прожил в стране КГБ, ФСБ, ФСО, ОМОН, других "вежливых людей", и эпизодически имел с ними дело — так что не надо пытаться произвести на меня впечатление "большим страшным" КаПо… Смешно.

Впрочем, есть один серьезный укор/укол, который я готов принять — то, что в своих колонках я не поставил под сомнение институт "негражданства". Всем понятно, что проблема эта очень сложная, коренящаяся в прошлой жизни. Что и у эстонского государства, и у неэстонского меньшинства имеются веские аргументы в поддержку своих позиций. Я не берусь судить, чьи доводы сильнее — тем более, что аргументация зачастую располагается в разных плоскостях. Вместо того, чтобы бодаться, как слон с китом, оправдывать или осуждать, я предложил бы другую формулу.

Впервые я высказал ее еще лет 15 назад, когда анализировал ситуацию в соседней Латвии, и звучит она так: "Невозможно двигаться вперед, глядя все время в зеркало заднего вида". Это универсальное правило, которое относится и к тем эстонцам, что до сих пор живут под гипнозом оккупации, и к русским, которые не с состоянии забыть обиду распада СССР.

О будущем думать надо!

Самый приятный критический отзыв на мои блоги выглядит так (цитирую письмо): "Артемий, вы со всей этой тематикой опоздали лет на 5-10. Мне кажется, все уже давно решили свои проблемы, если они были, и живут так, как им хочется". Надеюсь, что это не слишком далеко от истины… В любом случае, тему закрываю. До новых впечатлений. И с наступающим Рождеством!

От редакции: возможность комментирования закрыта по просьбе автора.
http://rus.delfi.ee/projects/opinion/ko ... d=70497879
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 39 külalist