inimesed s6durisinelis

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Kasutaja avatar
pulkvedis
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Mär, 2007 22:58
Asukoht: mulgimaa
Kontakt:

inimesed s6durisinelis

Postitus Postitas pulkvedis »

kas keegi teab,kust oleks v6imalik saada selline film? Aga ka muid s6jafilme?
Ainult mitte usa macho filme. on ehk m6ni lehekylg kuskil yleval.
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: inimesed s6durisinelis

Postitus Postitas suurpomm »

pulkvedis kirjutas:kas keegi teab,kust oleks v6imalik saada selline film?
http://www.etvpluss.ee/
Kasutaja avatar
pulkvedis
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Mär, 2007 22:58
Asukoht: mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas pulkvedis »

t2nud!!!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Vot mina jälle lasin vanamehel mõned aastad tagasi ETV-st VHS-le maha lindistada... ühes Ilmar Raagi kommentaariga enne filmi (väga hea komment muuseas).

Ja olen ka rahul - krd hea film :wink: ja komment ka niikui rusikas silmaauku :wink: :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Aspelund
Liige
Postitusi: 1142
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Postitus Postitas Aspelund »

"Inimesed sõdurisinelis" on mu arust parem kui "Enn Kalmu kaks mina". Raamat kiskus lõpus veidi ära. Igatahes võiks ta DVD-na välja tulla, kuigi praegu eelistatakse selle filmi olemasolu nähtavasti unustada.

Müüri eeliseks oli nähtavasti fakt, et ta oli ise lennuväe abiteenistuses ja nägi 44-ndat seesolijana pealt. Küllap oli nendes "vales" vormis eestlaste stseenides sees ka midagi isiklikku, vähemalt tunnistus sellest, et eestlased olid mõlemal pool rindejoont. Selle hetkeni vist keegi teine taolisi seiku mainima ei tikkunud.

Ses mõttes on mul kahju, et Kaljo Kiisk lahkus enne, kui ta saanuks/jaksanuks teha filmi Sinimägedest. Tema teadnuks, mida seal olemine tegelikult tähendab. Taskade/Nüganeni sellealaseid ideid ma reaalseteks väga ei pea: kui isegi film valmis peaks saama, oleks see samasugune romantiline pläma nagu "Nimed..." Sorry, aga selle filmi tegemiseks on vaja asisemaid filmimehi, mitte kommertskino patrioote. Poliitiliselt korrektset mõttetust laekub nagunii igast august.

Minu arust oleks Heino Susi "Kojutulek" küllaltki asine filmimaterjal. Tolle perioodi segadused ja tähtsamad hetked kenasti koos..ülevus segamini peataoleku ja süveneva masendusega. Langenute matmised telefoniposti jaoks kaevatud auku või viskamine põlevasse majja, kuna võõra kätte jätta ei tahetud...surmad omas ja võõras tules, Tartu pea-aegu vabastamine ja muud lood..sakslaste peataolek ja sulaselged lollused soomepoiste kasutamisel... soomlaste argus... kõik see annaks ideaalse stsenaariumi. Võtaks vaid keegi asja käsile.

A.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Aspelund kirjutas:"Inimesed sõdurisinelis" on mu arust parem kui "Enn Kalmu kaks mina". Raamat kiskus lõpus veidi ära. Igatahes võiks ta DVD-na välja tulla, kuigi praegu eelistatakse selle filmi olemasolu nähtavasti unustada.

Müüri eeliseks oli nähtavasti fakt, et ta oli ise lennuväe abiteenistuses ja nägi 44-ndat seesolijana pealt. Küllap oli nendes "vales" vormis eestlaste stseenides sees ka midagi isiklikku, vähemalt tunnistus sellest, et eestlased olid mõlemal pool rindejoont. Selle hetkeni vist keegi teine taolisi seiku mainima ei tikkunud.

Ses mõttes on mul kahju, et Kaljo Kiisk lahkus enne, kui ta saanuks/jaksanuks teha filmi Sinimägedest. Tema teadnuks, mida seal olemine tegelikult tähendab. Taskade/Nüganeni sellealaseid ideid ma reaalseteks väga ei pea: kui isegi film valmis peaks saama, oleks see samasugune romantiline pläma nagu "Nimed..." Sorry, aga selle filmi tegemiseks on vaja asisemaid filmimehi, mitte kommertskino patrioote. Poliitiliselt korrektset mõttetust laekub nagunii igast august.


Kirjutan kahe käega sellele mõtteavaldusele alla!
Muide, kunagi kirjutasin TRÜ sisseastumiskirjandi võrdleval teemal "Inimesed sõdurisinelis" ja "Enn Kalmu kaks mina" tuginedes täpselt samale järeldusele :)
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Minu arust olid Sinimäed teema, mida Kiisk üldse vältis. Kas ta Toompeal istudes kaitses oma kunagiste sõjakaaslaste huve?
Aspelund
Liige
Postitusi: 1142
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Postitus Postitas Aspelund »

Ma küsisin talt kunagi, mis ta sellisest filmist arvaks. Ta vastus oli, et vanus pole enam see... Tervis oli tal siis juba kehvapoolne.

Muide, ivalo, on Sul oma väite tõestuseks mõni konkreetne fakt? Nagu teada on riigikogus 101 lammast ja see, kuidas üks neist häält teeb, ei mõjuta kuidagi ülejäänud 100 käitumist.

A.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Esitasin omateada küsimuse?
Mis väitest on jutt?
Kasutaja avatar
pulkvedis
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Mär, 2007 22:58
Asukoht: mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas pulkvedis »

See sinim2gede film oleks t6esti hea,kui seda teeks sellised inimesed,kes teeks seda filmi enda, mitte myygi p2rast.
See peaks rahvale n2itama kuidas asjad tegelt olid, mitte mingite idikate luulu.
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

Ivalo küsimuses oli point.Kui mitmest veteranide kokkutulekust vôttis Kiisk osa?Pole minu asi tema minevikus ja tema eelistustes tuhnida,aga samas vôiks tema puhul Sinimägedega natuke rahulikumalt vôtta.
"Ja kui kôik teisedki valed,mida partei oli kinnitanud,heaks kiideti-kui kôik lood olid ühesugused-pidi vale minema ajalukku ja muutuma tôeks."
George Orwell,1984
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Mis puudutab Sinimägede filmi, siis on VEEL elus sõjamehi, kes sealseis tapatalgutes osalesid. Just nemad on pädevad sellel teemal õpetussõnu jagama ja näpunäiteid jagama.
Loodan ka, et selle filmi teeb selline inimene, kes pole lömitaja ja ei hakka mingit ajaloolist korrektsust taga ajama - mingit nutvat hala ei ole vaja teha.
Inimesed sõdurisinelis on minu jaoks täiesti mõttetu film. Ta võis omal ajal midagi olla, aga tänapäeval pole tal ajaloolisest vaatevinklist mitte mingisugustki kaalu.
Kasutaja avatar
pulkvedis
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Mär, 2007 22:58
Asukoht: mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas pulkvedis »

Neid elus s6jamehi on jah aga kas nad oma k6rges vanuses ka sellise asjaga tegeleksid? Kindlasti on paljudele veteranidele see teema hell ja ei taha seda uuesti l2bi teha.
See k6igest minu arvamus.
Inimesed s6durisinelis tahaks lihtsalt n2ha, mitte sealt ajaloo kulda 6ppida!!!
BBC
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Nov, 2007 13:57
Kontakt:

Postitus Postitas BBC »

inimesed sõdurisinelis olemas dvd peal,etv rip,kui huvi on võin ühe ölle eest filmi anda
Viimati muutis BBC, 27 Dets, 2007 21:34, muudetud 1 kord kokku.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

BBC kirjutas:kui huvi on võin ühe ölle anda

Tänan pakkumast, õlle vastu on küll huvi :lol:
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist