Paki saatmine ja saamine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma asjatasin Saksamaaga mõni aasta tagasi, ju vist oligi see "pakike", 6-sil mootori nukkvõll, 70 cm pikk ja 3 kg raske pakk. Tuli tavalisse postkontorisse.

Aga minu aprilli paki kronoloogia, sain täna lubatud ajal kätte kenasti. Kuna nädalavahetus oli vahel, siis oli liikumine USA-s USPS-i kohta isegi aeglane (olen seal 48 h sooritusi näinud ka). See Independence, Kentucky näib olevat mingi rahvuslik kogumiskeskus ja Erlanger, Kentucky on see koht, kust asi lennukile läheb. Kõik taolised pakid on tulnud Amsterdami. Nagu näha, antud kohast läbis pakk 6 osariiki, sh Arizona ja New Mexico. Algpunkt oli Pitney Bowes, California. Järjekord on tagurpidi - lugeda tuleb alt üles:


2020-05-13 06:30
Out for Delivery

2020-05-12 23:22
In Transit with Destination Carrier

2020-05-12 20:18
In Transit with Destination Carrier

2020-05-11 21:24
In Transit with Destination Carrier

2020-05-08 17:34
In Transit with Destination Carrier

2020-05-07 12:00
AMSTERDAM, State, NL, Customs Cleared

2020-05-05 13:03
Erlanger, Kentucky, US, Shipped from the Global Shipping Center to International Destination

2020-05-04 21:59
In Transit with Destination Carrier

2020-05-04 20:59
Erlanger, Kentucky, US, Customs Documentation and Labeling

2020-05-04 19:58
INTEBK:ABC=ABC28045828&KC=LPKEN000000532170739&AN=R1X1KuXuir1

2020-05-04 19:23
Erlanger, Kentucky, US, Processing at the Global Shipping Center

2020-05-04 15:59
Erlanger, KY, Arrived at the Global Shipping Center

2020-05-03 16:34
INDEPENDENCE, KY, In Transit

2020-05-02 15:07
INDEPENDENCE, KY, In Transit

2020-05-02 03:10
INDEPENDENCE, KY, In Transit

2020-05-02 01:11
WALTON, KY, In Transit

2020-05-01 11:33
RANSOM, IL, In Transit

2020-04-30 23:33
WELLINGTON, KS, In Transit

2020-04-30 11:28
BELEN, NM, In Transit

2020-04-29 23:28
KINGMAN, AZ, In Transit

2020-04-29 11:23
ANAHEIM, CA, In Transit

2020-04-29 02:01
ANAHEIM, CA, In Transit

2020-04-29 00:43
ANAHEIM, CA, In Transit

2020-04-28 22:41
Tracking Details Uploaded
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19202
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas ruger »

Kuna Rootsi kaudu pakke hetkel eriti ei liigu siis on osa Aasiast tulevatest pakkidest suunatud Ida-Euroopasse. Üks pakk tuli Hiinast rongiga läbi Venemaa ja Poola ning liigub Saksamaale, teine on varsti Tšehhis. Kolmas on jõudnud laevaga Belgiasse. USA-st Rootsi saabunud pakid on 04.05.2020 riigist välja saadetud. Neist pole aga mingit jälge ega edasiminekut. Eks tuleb oodata maikuu lõppu, kus peaks taastuma laevaühendus Rootsiga. Paljud asjad jõuavad ehk enne suve kohale. 1-2 kuud hiljem, kui enne kriisi. Mõni hiljem tellitud asi samas 2-3 nädalaga kohal.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Vaatamata Eesti kustutamisele USPS no-go nimekirjast "Suspension Due to Unavailability of Transportation" ei liigu USA-Eesti vaheline postipakindus endiselt mitte sittagi..

S.t et ei liigu corona-eelses maailmas ladusalt toiminud n-ö tavalisse träkitavasse riiklikku postisüsteemi pandud pakid - inimene pani USAs USPS postkontoris paki sisse // mina panin siin Eestis OMNIVA postkontoris paki sisse - ning enamasti saime mõlemad oma pakid nii nädal(+) ajaga kätte..

Paistab, et täna toimivadki veel vaid kordi kallimad (ja oma lennukipargiga) "kullerpostisüsteemid" a la FedEx, DHL jt..

Seoses sellega ongi mul lihtne küse - kus asub Tallinnas näit "FedEx-kontor" // kus saaks paki USAsse sisse anda :?:
Sest OMNIVA kontorites pakki USAsse täna sisse anda pole ilmselt mõtet - niisama kui ka USA postkontorites pakki Eestisse.......

Et kõik, kes te siin teemas olete kiitnud, kui hästi te rasskel koronaajal erinevate kullerpostisüsteemide kaudu täna maailmast pakke kätte saate - palun harige mind ka natsa - et kuda/kustkaudu Tallinnas USAsse (toimivalt!) täna pakki saata :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Äkki proovid mingit kallimat USPS teenust (träkinguga). Varsti hakkab lennuk Amsterdami käima, vahest sellega laheneb ka see "Poola transiidi probleem".
Äkki see liiklus hakkab siis lennukiga Tallinna tulema?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Walter2 »

Borja kirjutas: Seoses sellega ongi mul lihtne küse - kus asub Tallinnas näit "FedEx-kontor" // kus saaks paki USAsse sisse anda :?:
Lõppeks asjatab ka DHL lombitaguse maaga.
https://mydhl.express.dhl/ee/et/home.html#/getQuoteTab
Paki saab panna linnapeale lähimasse pakiautomaati.
https://mydhl.express.dhl/ee/et/locator ... 1=Mustamae
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kapten Trumm kirjutas:Äkki proovid mingit kallimat USPS teenust (träkinguga). Varsti hakkab lennuk Amsterdami käima, vahest sellega laheneb ka see "Poola transiidi probleem".
Äkki see liiklus hakkab siis lennukiga Tallinna tulema?
..sa paned nüüd küll pada, Trumm - ÜKSKI saadetis USAst pole mulle kunagi ILMA träkinguta tulnud (samuti pole ma ise sinna midagi ilma träkinguta saatnud).
Ja see sinu "Poola transiidi probleem" tekkis meil koheselt peale lennuühenduste kokkukukkumist - ning kamakaks, kas pakid on siis träkinguga või ilma.. ja üldse - minu silmis on see OMNIVA enda (mitte miski "poolatransiidi") probleem :x

Aga saan ma õieti aru, et toimivat pakisaatmist tagavatel kullerfirmadel nagu FedEx ja DHL omi kontoreid Tallinnas klientide jaoks polegi - et pakisaatmisel tuleb pakisaatjal endal kuskil pakiautomaatide vahel talle senitundmata isetegevust harrastada :? :?:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Walter2 »

Google aitab alati :) - Rävala pst. 6 on lihtsurelike teeninduspunkt. Kaubaterminal koos teeninduspunktiga on muidu Lennujaama taga.
FedEx Station ning TNT asuvad Kesk-Sõjamäe 10a Tallinn 10151 aga kas nad meest metsast kohe jutule võtavad või peab end eelnevalt kliendiks möllima jään vastuse võlgu.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

..sa paned nüüd küll pada, Trumm - ÜKSKI saadetis USAst pole mulle kunagi ILMA träkinguta tulnud (samuti pole ma ise sinna midagi ilma träkinguta saatnud). Ja see sinu "Poola transiidi probleem" tekkis meil koheselt peale lennuühenduste kokkukukkumist - ning kamakaks, kas pakid on siis träkinguga või ilma.. ja üldse - minu silmis on see OMNIVA enda (mitte miski "poolatransiidi") probleem :x
No ma olen USA-st tellinud, läbi USPS ja E-bay päris mitmeid pakke alates aasta algusest ja ükski neist pole Omnivasse sattunud.
Omniva postkontorist saab kätte üldiselt neid kõige odavama shippinguga, Hiina pakke (tänagi tuli üks). Sellest ma loogiliselt järeldasin, et äkki on erinevad teenused (träkking äkki ei sõltugi sellest), lihtsalt kallimal toob kuller kohale ja odavamal kukub see kohalikku postivõrku (Omniva pidurid).
Minu pakid tulevad Eestisse läbi DPD ja see vähemalt Eestis liigub suht kiirelt. Viimase paki kronoloogia on paar posti tagapool.
Ma olen kahjuks pakkelehed ära visanud ega suuda tuvastada, mis teenusega see käib.
Äkki tuleks võtta natuke kallim teenus, kus uksetaha toob (DPD) kuller, see käib siis sõltumatult sellest Omniva igikestvast kriisist.
Poola pardakk on veel sama, aga vahest õnnestub säästa nädal Omniva "kriisi" Eestis.

Omnival on viis vaenlast nagu nõukogude põllumajandusel, jõulud, naistepäev, jaanipäev ja oktoobripühad, lisaks rahvusvaheline imperialism (USPS keerab kinni ette ütlemata).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kapten Trumm kirjutas:Äkki tuleks võtta natuke kallim teenus, kus uksetaha toob (DPD) kuller, see käib siis sõltumatult sellest Omniva igikestvast kriisist..
..see uksetaha toomine ilmselgelt ei ole enam "natuke" - vaid kordades kallim.. ja mul on niigi kallis hobi, Trumm :cry:
Kapten Trumm kirjutas:Omnival on viis vaenlast nagu nõukogude põllumajandusel, jõulud, naistepäev, jaanipäev ja oktoobripühad, lisaks rahvusvaheline imperialism..
..vat see on küll õigus :| :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Roamless »

Äkki tuleks võtta natuke kallim teenus, kus uksetaha toob (DPD) kuller, see käib siis sõltumatult sellest Omniva igikestvast kriisist.
Pole see DPD ka nii imeline, oleneb täiesti kullerist, kes tööl on. Mõni põhimõtte pärast ei helista kaasasoleval numbril, sõtkub vaid uksekella, samas on firmale mitu korda saadetud märkus, helistage ette ja paneb minema, märkides, et adressaat ei olnud kodus või ei võtnud vastu, kuid olemas ka täiesti vastupidine näide, kus eeldati, et sa ei istu tööajast kodus, helistati ja teatati saabumise ajavahemik nö poole tunnise täpsusega (mitte saabub vahemikus 9.00-12.00, istu kodus sellel ajal)
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma olen nende dresseerimisele kõvasti aega kulutanud - jooksevad juba nagu päris - kõik on vaid drilli küsimus. Ma tellin paki alati töökohta, keegi ikka majas on, kes vastu võtab, praegu enam ei hakka mind taga ajama, vaid kokkulepitud ajal tulevad kontorisse, annavad mõne töötaja kätte ja ongi. Pead lihtsalt süstemaatiline olema, iga jamaga olgu kuri karjas, et ei tekiks karistamatuse tunnet.

Mul töötas üks sugulane kunagi DPD-s nende kaebuste lahendamise peal, juhtus imeasju. Mul anti kunagi üks kaup üle suvalisse firmasse kõrvalkrundil, aga seal olid õnneks ausad inimesed ja seeläbi leidsime üles.

Üldiselt olen märganud ka, et samade USPS pakkidega on distsipliin märgatavalt kõvem kui kodumaistega, kui öeldakse, et kuller tuleb vahemikus 13.00-14.00, siis ka tuleb. Kodumaistega on juhtunud, et tuleb nt 17.00. Vähemalt selline mulje on jäänud. Huvitav, kas USPS on teinud kangemad lepingud?

Aga kaadrid otsustavad kõik, ütles juba Lenin - mingitelt hilistiinekatelt kõva distsipliini oodata ei maksa, seda tuleb ikka sihipäraselt arendada - eksinud kulleril nägu täis sõimata, paar kaebust kirjutada ja mingi 3.-4. kord tuleb juba rahuldavalt välja, huvitav, kas nad panevad äkki oma tellimuste infosüsteemi mingeid linnukesi stiilis "ettevaatust, nõudlik klient" vms? :dont_know:

Minu moto on, et sõduri saab igaühest, küsimus on vaid drilli koguses 8)
Aga vat Omnivaga see ei õnnestu, mis räägib lihtsalt seda keelt, et Omniva firmakultuuri osa ongi kliendist üle laskmine. Nad ei vasta kirjadele ega reageeri kaebustele. Parimal juhul saad peale pooletunnist telefoni otsas ootamist mõne kalalaadsete emotsioonidega teenindaja toru otsa. Kui seda tööandja ikka ei nõua (et kaebusi poleks), siis ega need tattninadest kaubikujuhid ei näe vaeva ka.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas AMvA »

Roamless kirjutas:
Äkki tuleks võtta natuke kallim teenus, kus uksetaha toob (DPD) kuller, see käib siis sõltumatult sellest Omniva igikestvast kriisist.
Pole see DPD ka nii imeline, oleneb täiesti kullerist, kes tööl on. Mõni põhimõtte pärast ei helista kaasasoleval numbril, sõtkub vaid uksekella, samas on firmale mitu korda saadetud märkus, helistage ette ja paneb minema, märkides, et adressaat ei olnud kodus või ei võtnud vastu, kuid olemas ka täiesti vastupidine näide, kus eeldati, et sa ei istu tööajast kodus, helistati ja teatati saabumise ajavahemik nö poole tunnise täpsusega (mitte saabub vahemikus 9.00-12.00, istu kodus sellel ajal)
Ma olen küll DPD-ga väga rahul, esiteks on neil päris nutikas süsteem, kus sa näed kuidas auto sinu pakikesega online ringi liigub. Ja teiseks on nad mulle siiani alati ette helistanud ja ma olen neil alati palunud oma töö juurde paki tuua (see on kodunt umbes paari kilomeetri kaugusel). Omniva on mind selle palve peale tavaliselt pikalt saatnud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

DPD-dega oli meil ka vanasti igasugu sekeldusi. Vähemalt viimane pool aastat on asi täitsa rahuldav olnud ja kullerid on ilmutanud paindlikkust/mõtlemisvõimet, kui olen öelnud telefonis, et viige sinna kontorisse ära ja andke kellegi kätte, siis on viidud ja tulles on pakk ees oodanud. Seejuures pole kontakti ronitud, pakk tõsteti uksest sisse, nägemist.

Eestist tellides ongi tihti valik, kas Omniva või DPD automaat - sellest valikust olen võtnud nüüd DPD, sest nendest Omniva kriisidest on juba küllalt ja nad ei paista kuigivõrd arenevat. Omniva kulleriteenusest Saksa pakkidega olen vist kuskil juba kirjutanud - no taolist sigadust pole teised veel suutnud korraldada.

Omnival on lausa oma "fännikülg" olemas Facebookis, https://www.facebook.com/groups/187649948103569/
Juba Eesti Posti aegadest.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Some »

Mul tuli eile Moskvast grey-shop.ru-st reedel teele pandud (tellisin neljapäeva õhtul) Gorka 3 Federal kostüüm ära. Shippinguks valisin DHL Express €20 saatmise (oli odavamaid ka aga ei mallanud oodata ja tolliga jamada). Ehk siis kahe tööpäevaga. Ehmatasin naise ja lapsed ära, nägin välja nagu miski DNRi koll vms :P
Hiinlastega hetkel rohkem jama, enamik saadetisi juba mitu kuud üleval, tracking näitab, et lennutranspordile üle antud ja rohkem ei miskit. Eile küll õnnestus üks poolmaks filtritega kätte saada (16 päeva ainult!).
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas Roamless »

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89842007
Et suisa 12.05.20 pressiteade, et USPS mustast nimekirjast olla me maha võetud, aga E-bay näitab tänase seisuga ikka visalt, et USA-st tellida ei saa (does not ship to Estonia)
Unforeseen consequences
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: EiTahaÖelda ja 20 külalist