Paki saatmine ja saamine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Paki saatmine ja saamine

Postitus Postitas jrgen20 »

Küsiks siin sellist asja: on kellelgi kogemusi olnud ebayst (saksa, usa omad) medalite tellimisega? Olgu need siis koopiad või tõesti originaalid. Kuidas käib maksmine ja kui kiiresti tavaliselt kaup kohale jõuab?
Uitaja
Liige
Postitusi: 342
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:46
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Uitaja »

Oli minulgi plaan eBay.de-st münte, märke osta. Registreerisin ennast seal kasutajak ja hakkasin siis uurima, palju on raha ülekandmise teenustasu Saksamaale. Olen Ühispanga klient ja seal maksab niisugune ülekanne, kui saadetud täissumma jõuab saajani - 370kr. Veel on võimalik eurodes ülekanne, kus midagi jõuab saajani (nn. saatmiskulud kahasse) ja maksab ainult 30 kr, aga siis peab ilmselt müüjaga pikalt suhtlema. Olen kuulnud, et raha on saadetud ka tähitud kirjaga. Minule tundus see värk liiga kallis või tülikas.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Seb kliendina on võimalik virtuaalne visa kaart tekitada, U-kaart. Ja selle abil paypal-i kasutada. Proovitud, tööta :)
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Enamus ebaylasi kasutab Paypal'i teenust. Paypal on ebay enda firma. Paypal'i kasutajaks saamise eelduseks on krediitkaardi olemasolu. Ise olen ebayist suht palju ostnud, kahjuks mitte medaleid. Ei ole ühtegi halba sõna öelda. Kõik on toiminud ludinal. Eelnevalt tuleks kindlasti kontrollida müüja reitingut.
Omaette teema on tollimaksud, mille protsent sõltub vist kaubaartiklist.

Oma esimese ostu tegin Western Unioniga (see oli enne seda aega kui paypal Eesti krediitkaarte teenindama hakkas). WU teenustasu röögatu!
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

eBay

Postitus Postitas hillart »

Maksmisvõimalused on mitmesugused. See ju kõik ka vastava kauba juures kirjas. Suhtlemine firmadega on muidugi lihtsam ja need on nõustunud tavaliselt kas krediitkaardi või raha ülekandega. Eraisikutega on asi komplitseeritum, kuna need ei taha oma arvenumbreid jne. välja anda (tegelikult täiesti mõistetav).
Ega polegi eriti midagi seletada, sest kogu igakülgne informatsioon on ju vastavas kohas kirjas, muudkui loe läbi ja mõlguta asja üle mõtteid.
Kui tahtmist ja aega on, siis tasub see eBay-ga jamamine end igatahes ära. Näiteks ise sain tuttuue Minelab-i suure kauplemise tulemusena (s.t. ka veel pärast eBay ametliku osa lõppu) kõigest ca. 3000 eegi eest (+ saatekulu 20 eeki).
Aga asjaajamise protseduuris pole ju vahet, mida just osta - medaleid, kangelastegude kirjeldusi või hügieenisidemeid. Seega - loe läbi ja õpi asja tundma!

P.s. EU-siseselt on nüüd asi juba kangesti lihtne. Ei ole enam ei tolli, ega (tavaliselt) ka erilist saatekulu. Ameerikamaalt pakikest saades aga valmistu üllatusteks! Tollimaksu rahapaki suurus võib võrduda pakikese enda suurusega.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Väga hea teema, rääkige veel kes teab. Vaatasin, et sealt saab päris hea hinnaga. Kas kellelgi on müügi kogemusi? EU-st välja saatmine, millised on tollid. Millise firma kohale toimetamis teenusega oleks odavam ja kiirem saata?
Kasutaja avatar
vattnari
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 25 Aug, 2005 8:07
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas vattnari »

Olen ka mõned asjad ebay-st ostnud. Ma pole viitsinud oksjoniga jamada, olen ostnud BuyNow märkega esemeid. Kaks korda isegi Hong-Kongist. Müüa pakkus, et kaup tuleb 20-30 päevaga. Tegelikult tule mõlemad korrad 9 päevaga. Mis tollimaks? Isiklikuks tarbimiseks mõeldud asjadele pole ju tollimaksu. Vähemalt mina pole seda veel maksnud. Ei USA ega Hong-Kongi puhul. Kaup jõuab postipakiga koju ja kogu moos. Mitte mingeid makse pole mina maksnud. Kas keegi on ja kuidas/kui palju?
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Maksudest. Saan rääkida ainult USA'st spordivarustuse ostmise teemal. Kõibemaks on 18%. Kui tuleb kuskilt firmast, siis võetakse käibemaksu alates 20$. Kui tuleb eraisikult, siis alates 40$.

Samas raamatuid osta nii palju kui tahad, käibemaksu pole.

Käibemaksu suurus sõltub ostetavast kaubast. Neil on seal tollis selline broshüür pikkade loeteludega.

Ühesõnaga, kui ostmiseks läheb, siis tasub tolli helistada ja las otsivad numbrid välja. Neil on selleks infotelefon.

Alati saab muidugi müüjale öelda, et ole hea kirjuta pakile "kingitus" ja paki maksumus on 1$ :)
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

ja ära unusta preemiat 58.- mis sulle väänatakse deklaratsiooni täitmise eest
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Kauba saate kulud paistavad olevat suured. Näiteks saab UK ebayst militaar kiivreid kätte 10-20 £-ga. Aga saate kulud on 20-30£.
Samas Usast tuleks posti indexi kalkulaatoriga 5 taalaga kohale.

Tahaks omale paypal-i ära teha. Kust alustama peaks? Milline krediit kaart peaks olema, magnet on vist ka krediitkaart. Kas see aitaks?
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

www.paypal.com tee omale u-net kui seda sul veel ei ole siis saab seal teha 10 krooni eest virtuaalse kretiit kaardi ja kaardi pealt saab raha kanda paypal kontole.
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Kas paypal-ilt saab pärast raha tagasi ka kanda?
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

peaks saama küll ma kasutan aint seda maksmiseks.
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Saksa ebay tundub kõige odavam olevat,kahjuks saksakeelt ei ole õppinud.
Metalliotsijaid on seal kõvasti ja hea hinnaga.
Tuhlasin militaar osa seal läbi, ila hakkas jooksma. Paypal-i märke ei olnud seal paistvat.
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

sakslased ei kasuta eriti paypal.Eu ülekanne maksab aint 30 krooni aga vötab nädala aega.Selle pärast nii odav ,et saksa pangad teenus tasu ei vötta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist