Paki saatmine ja saamine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Postitus Postitas alari »

hugo1 kirjutas:Aga, kui osta kusagilt netilehelt tääk, või mõõk. Kas siis võib ka probleemiks saada selle siia saatmisega :?:
On kellegil kogemusi :?:
Tellisin veidi aega tagasi netikulleri kaudu glocki täägi. netikulleri usa kontoris pandi see pappkarpi ja eesti tollist tuli see sedasi läbi ilma probleemideta. Netipoest otse tellimisega aga kogemusi pole.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Tellisin veidi aega tagasi netikulleri kaudu glocki täägi. netikulleri usa kontoris pandi see pappkarpi ja eesti tollist tuli see sedasi läbi ilma probleemideta. Netipoest otse tellimisega aga kogemusi pole.
See on ikkagi ehku peale siis :?:
Kui veab jõuab Sinuni, kui ei jääd ilma, võetakse ära.
Krt. ma pole siiamaani aru saanud Eesti seadustest mõõkade, tääkide, pusside jne... külmrelvade kohta.
Omada ja müüa vist ilma loata ei tohi, samas on kõik Tallinna vanalinna antiigid neid täis. Kui raha on osta palju tahad.
:roll:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Kirveraidur
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 22 Mär, 2005 9:44
Asukoht: Emajõe delta
Kontakt:

Postitus Postitas Kirveraidur »

hugo1 kirjutas: Omada ja müüa vist ilma loata ei tohi
Tohid küll.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Postitus Postitas alari »

hugo1 kirjutas: See on ikkagi ehku peale siis :?:
Kui veab jõuab Sinuni, kui ei jääd ilma, võetakse ära.
See oli ehku peale, ma ise muidugi teadsin seda võimalust, et tääk ei pruugi tollist läbi minna, aga siiski mul vedas. Netikuller pani täägi karpi ja toll ei hakanud seda karpi lahti tegema ja selle peal ka midagi sisu kohta kirjas vist ei olnud.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Aga kui on lubatud omada ja müüa Eestis tääki, miks siis seda üle tuua ei tohi :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

täägid

Postitus Postitas hillart »

Võib ju jahuda ja targutada, kuid alles mõned kuud tagasi said mitmed mehed tuhandetesse eekidesse ulatauvaid trahve koos kraami konfiskeerimisega, mis neile ikka kümnetesse tuhandetesse ulatuvaid kahjusid rahakotti tõi.
Eesti on kontrastide maa (nagu ka tänahommikustes uudistes reklaamis - s.t. sellise motoga tahetakse Eesti Vabariiki maailmale tutvustada) ja siin on võimalikud kõik kõige omapärasemad vastuolud.
Nagu ka vanade tääkidega, mis on tõepoolest vaid ajaloolise väärtusega. Neid võid osta ja müüa piiri taga ja ka täiesti legaalselt riigisiseselt, kuid (!!!!!) üle piiri tuua ei tohi (!!!!!) :o . Fakt, mis paneb pead murdma.
Ise arvan, et tegu on lihtsalt uue ametkonna enese olemasolu õigustava käitumisega. Teadupärast sai tolli- ja maksuamet alles hiljaaegu iseseisva uurimise ja jälitustegevuse õiguse ning sellega seoses püüab end selles valdkonnas maksimaalselt tõestada. Isegi valdkondades, kus nagu tegelikult midagi tõestada ei ole. (Paraku mina isiklikult küll ei kahtle, et nad salakauba osas ikka päris head tööd teevad, kuid mõnel juhul paistab olevat tegu ilmse ülepüüdlikkusega).Ja võidavad nad need situatsioonid alati ja igal juhul (vastavad rahad kohtuskäimiseks, advogaadid j.m.), sest ega tavainimesel pole ju nende lahendamisel vastavat rahasummat tagataskust võtta. Ma ei pea silmas mitte altkäemaksu, vaid otseseid ja kaudseid kohtukulusid (otsesed kohtukulud, advogaat jne.).
Muidugi, kui veel mõelda sellele, et ma pole seni mitte kunagi kuulnud (aga viimase 15 aasta jooksul ju enam taolisi asju ei salastata) faktist, kus kedagi oleks ära tapetud, või vähemalt vigastatud ajaloolist väärtust omava (see on muidugi suhteline), juba ammu reaalsest käibest mahavõetud, üle 60-70 aasta vanuse kollektsioonitäägi või -mõõgaga, või mis veel koomilisem, pehmest metallist totaalselt nüri suveniirmõõgaga, siis - andke andeks, kuid minul küll edasiseks kommentaariks sõnad puuduvad.
Mis puudutab seda tõsiasja suveniirmõõgaga, siis see juhtus alles mõned kuud tagasi ja läks asjaosalisele maksma 6000 eeki ja ilusa seinakaunistuse konfiskeerimise.
See on reaalne elu meie riigis, mis on imepärane juba kas või seeläbi, et siin mitte kunagi ei oska sündmusi ja suhtumisi prognoosida ning vere adrenaliinitaset hoiab pidevalt kõrge igapäevane loogikareegleid eirav miljöö.
Seega, seltsimehed (seda mitte selles sovetlikus mõttes, vaid siiralt selle sõna esialgses tähenduses) huvilised, muutke see arutelu asjalikumaks ja kui kellelgi on midagi konkreetset ja seaduse kõverkäikudes õiget teed juhatavat asjalikku sõna öelda, siis see oleks juba tõesti tänuväärne info meile kõigile. Muidu aga - tühi mula
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Pikk juhe mul , ikka ei saa aru :roll:
Kirveraidur räägib, et omada ja müüa külmrelvi Eestis tohib

hillart räägib, et osta tohib, aga Eestisse tuua ei tohi, krt miks ma ei saa aru :?: :?: :?:
Eestis ju omada neid võib :?:
Ja mis värk siis on, kui neti teel ostan ja tellin, kas see on seaduslik :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

oot oot.kui ma nüüd öigesti aru saan, siis välismaa netispoest tera ostes vöib juhtuda,et see kaob lihtsalt ära ja meie riik ei lasekski neid sisse??
mul ja mu söpsil plaan saksast paar tera osta.ei tea, kas toll suhtub sellesse rahulikult ?
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

toll

Postitus Postitas hillart »

Ei ta kao kusagile. Lihtsalt, asi on nii, et kui sulle tuleb pakiteade ja sa sellele järele lähed, siis koos pakiga ootavad sind ka lipsuga akuraatsed mehed, kes paluvad viisakalt (kuid vastuvaidlemist välistavalt) sind koos saadetisega kõrvalkambrisse ja - siis läheb lahti. Ning, nagu ma juba ütlesin, kui sa just rahamees ei ole ja endale head seadusemeest palgata ei jõua, siis ... Sõltub situatsioonist. Kui parasjagu salakaubavedajate plaan täitmata, eks siis käi ka sinutaoline prügikala.
Kuid Eesti Vabariigis just selline situatsioon on, et välismaal osta ja müüa võid ning sama võid teha täiesti legaalselt ja karistamatult ka meie riigi siseselt, kuid - üle piiri sisse tuua ei või!!!
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

kummalised seadused me maal.mis sellest halba on,et ma enda tarbeks militaarhuvidest lähtuvalt endale korraliku tera ostan.oma raha eest.krt.
enamus häid terasi ongi aga müügil välismaal.siit,eestist,eriti häid asju ei leia.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

Kas kellelgi on kogemust pannalde tellimisega E-BAyst ?
Ma nimelt mitu edukat pakkumist teinud korralikele Wermahcti pannaldele ja rihmadele, kuid millegi pärast on antud oksijonid ootamatult kaduma läinud.
Kas siis sealt selliseid asju osta ei saa või on mingid muud piirangud asjal ?
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Ebay-s kaovad ära suuremadki asjad kui pandlad :D. Nimelt suhtuvad sakslased (s.t. nende võimud ja eBay isehakanud "natsikütid") hüsteeriliselt kõigesse, mis võib kuidagi seotud olla Kolmanda Riigi, veel hullem aga kui SS-ga. Oksjonid lihtsalt kustutatakse ja seda tehakse iga päev.

Kusjuures mitte ükski Saksa seadus ei keela tegelikult otseselt selliste esemete müüki. EBayle see aga ei loe midagi.

Loomulikult lipsavad vahel mõned asjad ka läbi, küllap oli "natsiküttidel" lihtsalt eelmisel õhtul kõvem pidu olnud ja silm ei seletanud kõiki "ohtlikke" esemeid.

Mina soovitaks alati sobivat eset nähes müüjale kohe kiri saata koos enda kontaktidega, et olen asjast huvitatud, aga ebay paneb su oksjoni arvatavasti peagi kinni. Kas saaks hiljem privas osta või siis pangu asi müüki ilma pildita.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

pandlad

Postitus Postitas hillart »

Saksamaal kehtib senini nn. denatsifitseerimisseadus, mis keelab igasuguse nn. natsliku sümboolika avaliku näitamise, või mis veel hirmsam, müümise.
Muuseumides on vastavad embleemiosad kavalasti kinni kaetud kas siis mannekeenidel vastava kehaasendiga, või siis kas või imepisikeste paberitükkidega. Tundub lapsik, kuid siiski on see tõsi.
Vaadake kahjutundega ka Eba´s müüdavaid erinevaid küll kiivreid ja muid sümboolikat kandvaid esemeid, mis on selle eelpoolmainitud seaduse rakendamise tulemusena sisuliselt väärtuse kaotanud.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Postitus Postitas ggdag »

Terem ise olen ebay-s juba circa aasta kasutanud, mina saadn raha registreeritud ümbrikuga..alati on kohale jõudnud, kuid suuremate kui 5ookr. olen teinud Seb- ülekande...krediitkaart omal puudub... :?

Aga kas keegi võiks mulle õelda mis ma pean saksa ebaysse sisse toksima et Wermahcti pandlaid leida ?

Ette tänades... :wink:
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

ggdag kirjutas:Terem ise olen ebay-s juba circa aasta kasutanud, mina saadn raha registreeritud ümbrikuga..alati on kohale jõudnud, kuid suuremate kui 5ookr. olen teinud Seb- ülekande...krediitkaart omal puudub... :?

Aga kas keegi võiks mulle õelda mis ma pean saksa ebaysse sisse toksima et Wermahcti pandlaid leida ?

Ette tänades... :wink:
Otsi Wermacht Koppelshloss-i !!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 31 külalist