Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Motronicus
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 03 Veebr, 2009 16:21
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Motronicus »

aurik kirjutas:
Kas peaks vaatama Sitsiilia poole, issanda ajaarvamise algusse?
Härrased, tehke ikka konkreetseid pakkumisi, ärge norige lisavihjeid!

ps! Ma kahjuks ei jõua nüüd sidele enne homme hommikupoolikut
Su küsitav isik tundub olevat sarnane orjade ülestõusu Sitsiilias juhtinud isikuga, aastatel 135 -132 e.m.a.
Per aspera ad astra!
Walter2
Liige
Postitusi: 4015
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Walter2 »

Motronicus kirjutas:Su küsitav isik tundub olevat sarnane orjade ülestõusu Sitsiilias juhtinud isikuga, aastatel 135 -132 e.m.a.
Eunus?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Triple-X
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 20 Mai, 2014 13:05
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Triple-X »

Kapten Trumm kirjutas:Õige vastus tegelikult ongi hammasrihm. Hammasrihma ajami sai aga ainult 1300 cm3 põhimootor, kasutatud 1200 ja 1500 cm kõrvalmudelite mootorid olid ikka endiselt ketiga.
Arvatakse, et saadud kogemus andis kindlust selleks, et kasutusele võetud uued mootoripõlvkonnad nagu Samara ja Tauria mootorid tehtigi algusest peale hammasrihmaga.
Hammasrihm oli 1970ndate moodi läinud lahendus. Ziguli vanakooli mootoril muidugi tegi müra ka klapimehhanism (lisaks ketile). Samara mootor, kus oli nii hammasrihm kui ka teistsugune klapimehhanism, oli õigesti reguleerituna ikka väga vaikne võrreldes tavalise ziguli või mosse mootoriga.
,,viiene kast,, ja 3,9 peaülekanne kummitavad ka millegi pärast ...
5-ne käigukast jõudis minuteada poes müüdavale tagaveolisele Ladale peale NSVL lagunemist (pole näinud ühtegi pre-1991 Ladat sellega, mis tehasest tulnud oli).

Aga andke minna?
Või tahate veel mõnda vene raua iseärasust uurida? :lol:

2106 - 5 kast - С 1988 г. для части экспортных экземпляров.(ise näinud )
Vene allikad väidavd alustati 80, teisest poolsest.
aurik
Liige
Postitusi: 844
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas aurik »

https://en.wikipedia.org/wiki/Eunus
Eunus neh, Valitsejanimega Antiochus. Ja I sitsiilia orjade ülestõusu liider tõesti. Muideks, ülestõusu dateeringutega on eriarvamusi, osa allikaid viitab algusaastale 138 e.Kr
Linn siis Enna ja kindlus Castello di Lombardia.
Minu arust on Eunus teenimatult Spartacuse varju jäänud, too tuias niisama mööda Itaaliat ringi, aga Eunus jõudis end isegi müntidele jäädvustada.
Nii et Motronicus ja Walter2, hea töö. Otsustage ise, kumb küsib.

edit: Mina pooldasin oma kursatöös 138 e.Kr alguse versiooni. Läbikammitud (aga napist) erialakirjandusest jäi üsna selge mulje, et Eunus alustas oma tegevust paar aastat varem kui saare teises otsas möllanud Kleon. Ja edasi nad liitusid. Nii et 135 on tõenäoliselt jõudude ühendamise aasta.
Prantsuskeelne wiki hoiab praegugi seda varasema alguse liini
Walter2
Liige
Postitusi: 4015
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Walter2 »

aurik kirjutas:Nii et Motronicus ja Walter2, hea töö. Otsustage ise, kumb küsib.
Järg austet ksf! Motronicusele!
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Motronicus
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 03 Veebr, 2009 16:21
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Motronicus »

aurik kirjutas: Nii et Motronicus ja Walter2, hea töö. Otsustage ise, kumb küsib.

edit: Mina pooldasin oma kursatöös 138 e.Kr alguse versiooni. Läbikammitud (aga napist) erialakirjandusest jäi üsna selge mulje, et Eunus alustas oma tegevust paar aastat varem kui saare teises otsas möllanud Kleon. Ja edasi nad liitusid. Nii et 135 on tõenäoliselt jõudude ühendamise aasta.
Prantsuskeelne wiki hoiab praegugi seda varasema alguse liini
Miks Spartacus, mitte Eunus. Võib-olla on põhjus selles, et Eunus, väidetavalt, ei võidelnud niiväga sotsiaalse õigluse nimel. Lasi ennest kuningaks kuulutada kõigi sellega kaasnevate hüvedega, teenijate (tolleaja mõistes siis orjade) ja muu sellisega. Ilmselt see asjaolu lubas näiteks saksa marksistidel just Spartacus eeskujuks võtta, kust selle võtsid omakorda üle venelased.
Lootsin vaikselt,et küsimuse esitab Walter2, endal veidi kiired ajad, MilNeti jälgimine on selline ...hectic.
Kuid proovime. Teadjatele ehk ei midagi üllatavat.

Küsimus seega. Mul pole andmeid, et II Maailmasõjas oleks Saksa Luftwaffe Eestis kasutanud uusi moodsaid reaktiivlennukeid, nt täpsemalt Me 262. Samas, kui keegi tõuseks püsti ja väidaks, et eelpool mainitud lennuki mootorimüra on siinmail maailmasõja aegu kostnud, siis ma seda väidet hoobilt täielikuks jamaks ei kuulutaks. Selleks on teatud põhjus. Mis põhjus?
Per aspera ad astra!
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas aest »

Kuna küsimus käib mootorimüra kuulmise kohta siis ehk kasutati sama mootorit ka mingil teisel lennukitüübil mis meie õhuruumis tegutseda võis?
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kilo Tango »

Motronicus kirjutas:...
Küsimus seega. Mul pole andmeid, et II Maailmasõjas oleks Saksa Luftwaffe Eestis kasutanud uusi moodsaid reaktiivlennukeid, nt täpsemalt Me 262. Samas, kui keegi tõuseks püsti ja väidaks, et eelpool mainitud lennuki mootorimüra on siinmail maailmasõja aegu kostnud, siis ma seda väidet hoobilt täielikuks jamaks ei kuulutaks. Selleks on teatud põhjus. Mis põhjus?
Väidetavalt müüdi mingi kogus Me262-sid Soome (väide, millele ma kinnitust pole suutnud leida ja mida on raske uskuda, kuid kui müügiprotsess toimus, siis on võimalik, demolende ilmselt tehti). Need võisid teoreetiliselt Eestist üle lennata.

Tõenäolisem on see, et mingi hetk viidi JG 5 piloodid üle JG 7-sse, aga enne seda anti vbl. neile võimalus lennata uue lennukiga Soomes.
Viimati muutis Kilo Tango, 30 Nov, 2016 14:23, muudetud 1 kord kokku.
Motronicus
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 03 Veebr, 2009 16:21
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Motronicus »

Me 262'te jõustas põhiliselt Junkers Jumo 004(109-004) jõuagregaat, kuigi algselt lennuki konstrueerimisel oli selleks ettenähtud hoopis BMW 003(109-003). Viimasele keskendumine ehk aitaks.
Per aspera ad astra!
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kilo Tango »

Motronicus kirjutas:Me 262'te jõustas põhiliselt Junkers Jumo 004(109-004) jõuagregaat, kuigi algselt lennuki konstrueerimisel oli selleks ettenähtud hoopis BMW 003(109-003). Viimasele keskendumine ehk aitaks.
Sa pead silmas MiG-9 prototüübi (I-300) või Jak-15 varajast testimist? Või lennutati trofeemootoreid mingi teise lennuki küljes. Ka on juttu olnud trofee Ar-234 testimisest, kuid minu teada ei toimunud see siinkandis.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40221
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Arado 234 kasutati sõja lõpus episoodiliselt luurelendude tegemiseks, vahest eksisid ka siia?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Motronicus
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 03 Veebr, 2009 16:21
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Motronicus »

Ma oletan, et seda mootorit polnud sel hetkel lennuki külge ühendatudki.
Per aspera ad astra!
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kulibin »

Hitleri Soome visiidi eskortlennukitest mõned olid reaktiivMesserid ...
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Walter2
Liige
Postitusi: 4015
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Walter2 »

Facelift tankil Panther 2 kaaluti ühe variandina eelmainit mootori BMW 003(109-003) kasutamist - kuidas see meie kandiga võiks seotud olla jään kahjuks vastuse võlgu.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Motronicus
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 03 Veebr, 2009 16:21
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Motronicus »

Kui, siis toimus see kõik enne aprilli 1943. Sel ajal mingil põhjusel need agregaadid võisid siia sattuda.
Per aspera ad astra!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 31 külalist