Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Pihtas, põhjas! Võta nüüd modereerimisest hingetõmbepaus ja küsi midagi harivat ja lõbusat!
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Sündigu Sinu tahtmine... :lol:

Tegevus toimus aastal 2002 ühes meie õppeasutuses.
Selgitusele, et õppuril on (ilu)kirjandust vaja lugeda, sai õppejõud vastuseks: "Mis meie silmaringil häda on?"
Selle kogemuse pinnal pakuti välja esseeteema "Milleks .... raamat?", et tutvuda õppurite arusaamadega lugemisest ja eneseharimisest.

Sealhulgas üks õppur kirjutas:

"Kas Nietzsche või veel mõne fašistlikult mõtleva kirjaniku teoste lugemine ei vii liigsele agressiivsusele? Ka see on võimalik. Tegelikkuses ei tohiks nõnda kergesti mõjutatav inimene üldse armees teenida.
Ühel tõsisel kaitseväelasel laieneb fašistliku kirjanduse lugemisest vaid silmaring."

Taolisi "pärle" oli teisigi...

Küsimus:

Millise õppeasutusega on tegu?

ProPatria
Viimati muutis propatria, 10 Mär, 2005 0:58, muudetud 1 kord kokku.
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mul on ühel sõbral, kes on keskkoolis ajalooõpetaja, kogutud hulk selletasemelisi "pirne", aga vaevalt keskkoolis fašistlikke filosoofe õpetatakse - aga mine tea!? SISEKAITSE AKADEEMIA?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Arnoldi vastus polnud õige. Vihjeks niipalju, et keskkooliga ega tehnikumiga pole tõesti tegu.
Ja see minu tsiteeritud jutt (ning veel palju muudki naljakat ja mõtteainet pakkuvat) on avaldatud selle õppeasutuse teadustööde kogumikus.

Nii, et bluffi ega väljamõeldisi pole - kõik on dokumentaalselt tõestatav.

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Nojah - kui keegi küsib, et mis meie silmaringil häda on, siis peaks tegemist olema täiskasvanud inimestega. Kuna filosoofiateaduse ääretus mülkasoos orienteeruda üritades mainitakse armeed ja kaitseväelast, siis on nagu vihje antud. Aga mina olen ju ainult ehitusvägede reamees jaokomandöri ülesannetes :lol: Meegomäe Lahingukool? Madalamat vist ei ole ja kõrgemal ometi nii lolli juttu ei produtseerita?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Arnold kirjutas:... :lol: Meegomäe Lahingukool? Madalamat vist ei ole ja kõrgemal ometi nii lolli juttu ei produtseerita?
Imetlen Sinu positiivset ellusuhtumist... aga ka seekord ei läinud täppi - reaalsus on sageli jubedam kui me arvata oskame. :shock:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Propatria masendav maailmapilt tuletab mulle meelde kroonuelu Moskvas.
Tõesti - ega ükski sõjaväeline kõrgem õppeasutus ei tee inimesest ohvitseri niisama :wink: Pidin nii mõnedki pikad talvepäevad veetma Frunze nim. akadeemia ees autos vedeledes - oi,oi, mis ma kõik ära nägin!
Eriti vinged olid kusagilt Aafrikast kohaleveetud neegrid, kellele olid vene ohvitseri talvemütsid ilma kokardita pähe surutud (just nii loppis nagu karbist võetult) ja mingid imelikud sinelid(lõige oli teine kui venelastel, aga kindlasti nende õmmeldud), kuhu nad surusid käed küünarnukkideni taskutesse. Nad ei olnud ka pükse harjunud kandma ja arvatavasti oli neile mõnituseks antud mitu numbrit lühemad püksid. Sellised külmast vaevatud ahvid läksid täiesti apaatselt mööda kõigist teistest kõnniteel liikuvatest eri riikide ohvitseridest. Loomulikult ei tervitanud need ahvid teisi kaasõpilasi-ohvitsere ja ega need sellest vist ka puudust tundnud. Idasakslased olid ühed sõjaväelaslikumad, aga ka sealt Egiptuse või Süüria kandist sellid oma kulla ja karraga olid päris imposantsed(teame, mis nad sõduritena on). Siiski täieliku šoki sain ma ühest nõukogude admiralist, kusjuures mitte vanem kui 45 - astus otsejoones minu auto poole, selline 2 meetrine tõbras ja kogu tema olemus ütles, et minu autot ja mind ei ole tema tavapärase tee peal üldse ees!!! Ma vajusin armatuurlaua alla ja ei teagi, kuidas minu uazik terveks jäi :wink:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Propatria! Ütle nüüd, et see ei ole see kõrgem kolledž seal vanas EPA majas (Kaitseliidult ülelöödus ja osaliselt tagasisaadus)! Seal õpitakse ju üldse võõras keeles!
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Kui madalama õppeastusega tegemist ei ole ..., siis pakuks TÜ ajaloo v ... juura teaduskonda...?
TÕDEONAJATÜTAR
Blitz
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 07 Jaan, 2005 9:42
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Blitz »

Arnold kirjutas:Propatria! Ütle nüüd, et see ei ole see kõrgem kolledž seal vanas EPA majas (Kaitseliidult ülelöödus ja osaliselt tagasisaadus)! Seal õpitakse ju üldse võõras keeles!
Tüüpiline... ikka ja ainult teatakse Balti Kaitsekolledzit. Sulle Arnold niipalju vihjeks, et tegelikult asub endises EPA peahoones ka KVÜÕA ehk Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused (arusaamatuks jääb, mida ta tegelikult nii väga ühendab), mille hallata on ka terve hoone ning BaltDefCol elutseb ja hingitseb hoones ainult KVÜÕA armust :) Ning väärkoheldud kaitseliitlased on kuulu järgi üldse põranda alla ehk keldrisse pagendatud, kuid võibolla on see ka linnalegend, sest päevavalges pole neid nägema trehvanud :)

NB! Propatria ! Ma ei paku siinkohal mingit vastust Sinu küsimusele, vaid selgitasin ainult Arnoldile Riia 12 hoonega seonduvaid tagamaid :)
Kasutaja avatar
koguja
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 22 Veebr, 2005 19:08
Asukoht: Välismaa
Kontakt:

Postitus Postitas koguja »

Mina pakuks ühe variandina Kaitseliidu Kooli:).
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Kuigi Arnold, andes mulle üle küsimuse esitamise järjekorra, soovis, et ma küsiks midagi harivat ja lõbusat...
Seda ma ka kõigi nähes lubasin.
Kuid nüüd on asi juba naljast kaugel...

Kõige vähem soovisin ma traumeerida Arnoldit, taaselustades neid jubedaid mälestusi vene kroonust...
Seega, huumor ei tulnud välja... :oops:

Edasiste ebameeldivuste vältimiseks annan küsimisjärje Blitz'le, kes vastas temale omasel tagasihoidlikul moel küsimuse õieti - tegemist oli siis tõepoolest meie rakendusliku kõrgkooliga - KVÜÕA'ga.

(Minu küsimuse allikas oli "KVÜÕA Toimetised - 2/2003" - S. Rutiku, Kuidas rääkida sõjast? Mõtisklus militaarkeelest.)

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Blitz
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 07 Jaan, 2005 9:42
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Blitz »

Vot nüid olen küll omadega plindris. Tööpäeva lõpp paistmas, pea paks - no ei suuda ühtegi head küsimust välja mõelda. Banaalseks ei tahaks ka muutuda :( Kuna vahepeal esitati suisa mitu küsimust korraga, siis ehk praegugi mõnel miskine huvitav küsimus keelel kipitamas ? Kui on, siis löögu aga letti ning kärmeima mehe küsimust hakkame arutama järgmisena :D
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Propatria puhul on tegemist äärmiselt peenekoelise humoristiga :wink:
Tänud ka Blitz'ile tsivilistinäru harimise eest! Vaatan ka mõnda küsimust ja kui keegi ette ei jõua siis tunnikese pärast ehk midagi koorub.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Küsin siis vahepeal. Iga kaelakandev kodanik teab, et ühed ohtlikumad objektid on laskemoonalaod. Kui selline peaks põlema süttima, siis on jama taevani :( Viimastel aegadel meenuvad ainult mitmed Venemaa ladude põlemised, aga ka Eesti ajaloos on selliseid asju ette tulnud. Laiemalt on teada Männiku laskemoonaladude plahvatus 1936 aasta 15. juunil, kus õnnetus toimus mürskude täitmise töökojas ja hukkus 60 inimest. Üks suuremastaabiline lõhkeainelao häving oli aga ka varemalt toimunud(1926-27 aastavahetuse paiku). Kuna seal teadaolevalt keegi ei hukkunud, siis pole sellest palju kirjutatud. Ainuüksi püssipadruneid hävis 400 000 tuhande ringis. Eriliselt totter oli ka õnnetuse põhjus: "...laol oli uks eest ja katus pealt kadunud, kui vares oli lennanud lao ukse luku peale ja tunnimees oli varest lasknud. Kuul tabas kuuetolliliste kahurite laskemoona ja plahvatas. Katus oli nii kadunud, et sellest polnud midagi näha. Uksejäänused olid alles. Ja õhusurve viskas paksus postikasukas tunnimehe üle kahemeetrise traataia, meest vigastamata."
KÜSIMUS: Millise laoga tegemist? Sama nimega oli läheduses asuv raudteejaam. Asukoha lokaliseerimisele aitab kaasa ka küsija asukoht Liivimaa :lol:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist