Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Hydrazine »

Äkki siis Canadarm ehk SRMS - Shuttle Remote Manipulator System? Et sellega sai igasugu träni liigutada avakosmoses, k.a. skafandris inimest.
Walter2
Liige
Postitusi: 4019
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Walter2 »

Tuginedes ühele Hollywoodi filmile siis pakuks tulekustuti? :scratch:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9151
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kilo Tango »

Ei olnud tulekustuti.
See "kraana" oli üks võimalus, kuidas astronaute liigutada. Küsimus on selles, mille sisse astronaudid pidi paigutatama.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kriku »

Täispuhutav miski?
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9151
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kriku kirjutas:Täispuhutav miski?
Soe.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Hydrazine »

Ja saan ma õigesti aru, et see tegevus on mõeldud toimuma "side hatch'i" kaudu?
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9151
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kilo Tango »

Hydrazine kirjutas:Ja saan ma õigesti aru, et see tegevus on mõeldud toimuma "side hatch'i" kaudu?
Ei, läbi airlock-i
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Hydrazine »

No aga kas see pole siis mitte kõige tavalisem skafander, mille sisse inimene poeb. Need ju pumbatakse inimesele sobiliku elukeskkonna tagamiseks kerge rõhu alla nagu maa peal... Vähemalt tavapärane EVA ju käib nii air-lock'i kaudu.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9151
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kilo Tango »

Hydrazine kirjutas:No aga kas see pole siis mitte kõige tavalisem skafander, mille sisse inimene poeb. Need ju pumbatakse inimesele sobiliku elukeskkonna tagamiseks kerge rõhu alla nagu maa peal... Vähemalt tavapärane EVA ju käib nii air-lock'i kaudu.
Skafandreid ei olnud algsetel süstikulendudel piisavas koguses kõigi astronautide jaoks.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3838
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Jaanus2 »

Mul meenus ka vahepeal üks militaarse kallakuga küsimus. Kui jälle auk peaks tekkima ja ma ise ei märka, andke märku.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Hydrazine »

No siis veel ehk see kahe süstiku air-lock'ide vahele käiv air-lock extension tube. Või siis... ei tea.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 830
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sam Beaver »

PRE ehk Personal Rescue Enclosure ehk "Rescue ball" ehk lahtiseletatult 86 cm läbimõõduga täispuhutav pall kuhu siis astronaut oleks saanud sisse pugeda (sealjuures hingamisaparaati kandes et hoida kontrolli all sissehingatav CO2) ja mida siis oleks ühest süstikust teise liigutatud eelpoolmainit robotkäe abil?
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9151
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kilo Tango »

Sam Beaver kirjutas:PRE ehk Personal Rescue Enclosure ehk "Rescue ball" ehk lahtiseletatult 86 cm läbimõõduga täispuhutav pall kuhu siis astronaut oleks saanud sisse pugeda (sealjuures hingamisaparaati kandes et hoida kontrolli all sissehingatav CO2) ja mida siis oleks ühest süstikust teise liigutatud eelpoolmainit robotkäe abil?
Täpselt:

Pilt

Kusjuures varajse süstikuprogrammi astronautide üks teste oli see, et nad pandi selle õhupalli sisse 15 minutiks kinni ja siis küsiti, et kui kaua nad seal olnud olid. Kõik, kes nimetasid aegu alla ühe tunni ja ei olnud sealjuures väga hüsteerilised loeti testi läbinuks.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 830
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sam Beaver »

Et siis minu kord küsida. Hetkel mul head küsimust ei ole (või õieti on, aga nõuab natuke eeltööd) ja nagu ma näen tahab akf Jaanus2 küsida, niisiis ma annan küsimisõiguse temale üle.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3838
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kalevipoega näib igaüks teadvat, eepost siis. Kellega (kelle vastu) pidas Kalevipoeg oma viimase lahingu? Raamatut otsima ei lähe...

Äh, võtan küsimuse tagasi ja ei küsigi, leidsin, et seda on siin juba kunagi ammu küsitud. Kalevipoeg kange meesi, koristelles riismed kokku, viis need vene väe vastu... Nõukogude ajal parandati see mingiks ajaks "vaenu väeks", endiselt lahku kirjutatud. Muud rahvast oli seal veel, see oli ühendvägi. Järg vaba.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 82 külalist