World of Tanks

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
qwerty009
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 17 Mai, 2006 14:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

World of Tanks

Postitus Postitas qwerty009 »

Kuna militaarteemaline foorum ning noorem kasutajaskond mõnikord ka mõnda mängu näpib, siis mõtlesin, et panen siia ühe mängu lingi ning lühitutvustuse.
http://www.worldoftanks.com/screenshots.html
Tegemist Venelaste poolt tehtud Multiplayer mänguga kus sõdid oma tankiga vastaste tankide vastu. Lahingud toimuvad 10vs10 tanki. Mäng on tasuta ning hetkel beta staadiumis. Tegu igati hea mänguga, kuid kuna see pole arvutimängude foorum, siis sellel teemal pikemalt peatuma ei hakka, antud postitus sai siia esmajoones selle pärast tehtud, et mängus on väga detailsed ~WW2 aegsed tankid mida on juba niisama ilus vaadata :)
O: Vanemat mil tehnikat
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Avastasin et olen kaudselt Hummeli hingesugulane, tõsi - Hummeli asemel eelistan venelaste SU-14 ;)
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Mul miskipärast hakkab viirusetõrje installimise alul kisama - Trojan/Backdoor..
Aga kui tegemist on tõesti vene mänguga siis pole see ka ime..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Tiger I
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 12 Mai, 2008 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas Tiger I »

Ise olen seda mänginud juulist saadik. Mäng on tehtud valgevenelaste poolt.
Kui keegi loodab sellest mängust head tankisimulaatorit siis eksitakse rängalt. Mängu promotakse kui tankisimulaatorit, kuid seda ta ei ole.

Mängu eelised:
Mängida saab prototüüp tankidega ja isegi nendega, mis olid ainult paberil. Nt Maus, Panther II, T30 jne. Palju on antud kavandatud uuendusi. Uuendada saab torne,kahureid,linte,raadioid ja mootoreid. Meeskonna liikmed saavad vigastada ja surma, moodulid saavad kahjustada ning tank saab isegi maha põleda . Rasketankide kiirusi on suurendatud. Kasutusel on erinevad mürsud (HE,AP, APCR). Samuti on võimalik teha platoone (3 tanki) ja kompaniid (15 tanki), kus saab sõpradega koos mängida. Kasutada saab ka häälvestlust, mis annab hea efekti (võrreldav ühistranspordis kõlavate segaste teadaannetega)

Mängu miinused:
Tankid on jagatud klassidesse(tierid 1-10) olenemata, mis ajal nad valminud on, mis annab tunda.
Saksa tehnikat on kõvasti nerfitud. Alandatud on kiirust, relvade täpsust. Samuti on võimalik saksa soomust paremini läbistada (ei tulene soomusest vaid kuidas arendajad on soomusele väärtuse andnud). Kõiki uuendusi ega võimalusi pole saksa tankidele antud. Mausil töötab ainult 128mm kahur (75mm kahur ei tööta), samuti on võimalik Mausi linte maha sõita(mausil on ka lindid kaitstud soomusplaadiga). Rääkimata sellest, et Mausi on võimalik hävitada 20mm automaatkahuriga. Rammida saab, kuid tankide vrakke eest ära ei saa lükata (Maus ei lükka isegi MS-1 eest ära). Need on ainult paar suuremat miinust.

Suur rõhk on nõukogude tankide peal. Näiteks kui neil esinevad mingid probleemid, kõrvaldatakse need kiiresti. Kui räägitakse Tiigri ja Tiiger II maksimumkiirustest siis "mõeldakse" selle peale (9 kuud juba mõtlevad). Kuidas jagatakse raha ja kogemuspunkte, nendest ma parem ei räägi. Nõukogude tankidega on lihtne mängida. Ameeriklastega vähe raskem ja kes valib saksa tankid siis tugevat närvi (nendega peab mängima õppima).

Lõbus on mängida Tier 1-6 tankidega, sest siis pole märgatavat ülekaalu ühegi maa tankil.
Parema ülevaate mängust saate, kui ise mängite ja loete foorumeid.
Mängus sees olles otsige kindlasti üles eestlaste kanal "Eesti Eest Edasi".


Kasutaja Metsavend.
Selline mõte siis minu poolt.
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas johnbull »

KUIDAS ON VÕIMALIK POOLT VAHETADA, EI TAHA NAGU SELLE PISIKSE VENE KÄULAGA SÕITA? KOHE LASTAKSE PILBASTEKS
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Poolt pole tarvis vahetada.. sa saad oma garaazhides korraga 5 suvalist tanki hoida.. ükskõik kelle oma.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
nokkloom
Liige
Postitusi: 251
Liitunud: 03 Nov, 2008 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas nokkloom »

Mausi roomikukaitsed (otse eest siis) on vist siiamaani "parandamisel". Ehk siis, 80 mm plaadikesed, mida lastes saab Hiireke täismatsaka.

Ise mängin saksa tankidega, paras jubedus on, kui KV asetseb tier 5-el kahuriga, mis tapab peaaegu kõik ühe litakaga, samas sul on kasutada tank, millega tuleb KV-d lasta na 6-7 korda (küljelt pihta siis) (räägin siis P IV-st kõige karmima kahuriga). Muidugi on saksa tankidel tavaliselt nõrk soomus võrreldes venelastega ja kõrged tornid (kasvõi nt Panzer IV mis näeb oma torniga välja, nagu ee...). SU-85-st pole parem mõtet rääkida. (nagu ka SU-26 -est) Saksa tankid on muidugi ebatäpse kahuri ja aeglasemad kui päriselt olid. Lisaks, saksa tankidega olen saanud
läbistavaid tabamusi täiesti võimatute nurkade alt. (ükskord oli veerand torni külge täis tabamuse jälge (kui õieti mäletan siis Panzer III/IV puhul)).

Närvidele käib ka muidugi see, et pärast tanki hävinemist ei näe tabamuse jäljed näha. Mistõttu ei saagi analüüsida, et mida täpselt valesti tegid. (hetkel tier 6-es ja ei ütleks, et just väga lõbus on vaadata pidevat vene tankide domineerimist, HK 3601-e soomus on suht koht jube võrreldes T-34-85 ga millega ta kokku topitakse ning muidugi on tollel ka parem kahur ja kiirus.)

Üldiselt tundub mulle üldse, et ma olen masohist, et sakslastega mängin.

Edit: lisaks veel, et ameeriklased on üldiselt kah suht kasutud (või vähemalt on mulle siuke mulje jäänud), sest nendega võib vabalt ronida 1 vs 1 ja nood pilbasteks lasta (neil on tavaliselt nõrk soomus ja relv), venelaste eest on aga targem ronida tõkke taha ja siis pavetada, et teine mängija on kohutavalt koba ja ei suuda sihtida.(enda üks parimaid tulemusi oli üksi võtta P III-ga maha 152mm KV)

Afco on vene tankidel kahurid, mida neile kunagi ei monteeritudki (nt pikaraudne 152mm KV-l)

Minu väike vingumine mängu kallal siis praeguseks läbi. :)

Edit2: Aa, lisaks veel et kõik saksa tankihävitajad on oluliselt nähtavamad kui vene analoogid (eriti karm on see Jagdtigeri ja Jagdpantheri puhul), lisaks kõigile muudele neil esinevatele puudustele. Hetzeri kiirusest ennem updatet parem ei räägigi...
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

Mina ei saa ühegi mängu nn "adekvaatsust" uskuda ennem kui saadakse aru , et soomuse mm on erinevad.
Folframgarbiit-teras on ligilähedane tugevuselt teemantile, mitte mingile sellisele terasele, millest punaarmee ja Usa oma tanke vorpisid. Ligilähedaselt peaks 10 cm folframgarbiid-terasele vastama läbitavuse poolest umbes 2,7 kordne paksus vastaspoolelt. Saksa tankide (mitte tankettide mark I, Mark II ja algsete Mark III, mis polnud tankid vaid soomukid/tanketid) soomuse teras oli tugevam kui vastasel ja see lähtunud mm-test vaid iga mm oli tugevam kui vastase millimeeter.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Ikka vastupidi. Saksamaal leidus küll rauamaaki ja sütt, kuid mitte niklit, mis teeb soomusterase sitkeks. Imporditi küll näiteks Rootsist ja isegi Ameerikast toodi allveelaevadega nikkelmünte, kuid ikka ei jätkunud.
Rabedal soomusel aga lööb mürsk sisepinnalt kilde lahti ka siis kui ei läbi soomust. Seda võid katsetada, võttes paksema klaasi tüki ja tulistades sada õhupüssist või visates kivikesega.
Ja just seetõttu olid Saksa tankid sõja lõpu poole küll tehniliselt üha täiuslikumad, kuid soomuse kvaliteet muutus aina viletsamaks. Ja kuna taganeti, jäi ka purustatud tehnika vaenlasele ja selle metalli ei saanud kasutada uute masinate valmistmisel.
Muuseas volframkarbiid on küll väga kõva, kuid rabe. Kasutatakse näiteks treiterade lõikeplaatide valmistamiseks.
seiner
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Apr, 2011 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas seiner »

Olen ka asja natukene näpinud, tundub et mäng on mõeldud pigem e-spordiks, mitte täpse ajaloo rekonstruktsiooni jaoks

Näiteks, USA plaanide järgi tankid üldse ei pidanud teiste tankidega võitlema, ainult jalaväega ja kaistes
Nii et mõni masina effektiivsus ei ole tähenda effektiivsust tankilahingus.

Tankide parameetritest rääkides, on nad mängus päris täpsed

T34-85 kere soomus mängus 45mm ja torn kuni 90mm, vk3601 - 100/60/80
KV-1 saab ainult üks 152mm kahur, lühike M-10

http://wiki.worldoftanks.eu/Main_Page

Ja Tiger näiteks on minu lemmikmasin mängus, võidab 55% lahingutest, keskmise kogemusega üle 500
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: World of Tanks

Postitus Postitas kaurkoor »

qwerty009 kirjutas:Kuna militaarteemaline foorum ning noorem kasutajaskond mõnikord ka mõnda mängu näpib, siis mõtlesin, et panen siia ühe mängu lingi ning lühitutvustuse.
http://www.worldoftanks.com/screenshots.html
Tegemist Venelaste poolt tehtud Multiplayer mänguga kus sõdid oma tankiga vastaste tankide vastu. Lahingud toimuvad 10vs10 tanki. Mäng on tasuta ning hetkel beta staadiumis. Tegu igati hea mänguga, kuid kuna see pole arvutimängude foorum, siis sellel teemal pikemalt peatuma ei hakka, antud postitus sai siia esmajoones selle pärast tehtud, et mängus on väga detailsed ~WW2 aegsed tankid mida on juba niisama ilus vaadata :)
Kas mitte lahingus ei olnud 15vs15
Roco
Liige
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Mär, 2005 15:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: World of Tanks

Postitus Postitas Roco »

olen ka seda mänginud (hetkel neti ühendus ei kannata).
tegelt ennem kui seda maha teha tooge ka möni konkureeriv II MS tanki mäng välja,
ma küll ei tea ühtegi asjaliku II MS tanki "simi" kus oleks nii suur tanki valik.
valvejoodik
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 10 Mai, 2006 10:18
Kontakt:

Re: World of Tanks

Postitus Postitas valvejoodik »

Tere!

Kuna siin liigub ikka sõjandusega/lennundusega rohkem kokku puutunud rahvast, siis võite teada anda mis vajaks sisuliselt tõlkes parandamist. Eestikeelne tõlge on küll olemas olnud juba pikemat aega kuid siiski... Olen üks mängu tõlkijatest ning sooviks natuke tagasisidet "eriala" inimestelt :P

Ühtlasi lõpetasime just sama firma poolt loodud mängu "World of Warplanes" tõlkimisega: http://worldofwarplanes.eu/
Eestikeelne versioon peaks lähiajal uuendustega saadavale tulema. Kui mäng meeldib, siis võite ka selle kohta tagasisidet jagada!

Mänguõnne soovides!
Kristjan
Kasutaja avatar
Fred
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 06 Okt, 2004 16:09
Kontakt:

Re: World of Tanks

Postitus Postitas Fred »

Roco kirjutas:olen ka seda mänginud (hetkel neti ühendus ei kannata).
tegelt ennem kui seda maha teha tooge ka möni konkureeriv II MS tanki mäng välja,
ma küll ei tea ühtegi asjaliku II MS tanki "simi" kus oleks nii suur tanki valik.
Päris hea mäng on ka T-34 vs Tiiger.
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Re: World of Tanks

Postitus Postitas Lupus »

Kõige parem tanki sim on vast Iron Front. Valikus T 34, T 34-85, JS, SU-85. Saksa poolelt Panzer IV , Panther, Tiger II ja Stug III .
Ilusad tabamused , torne loopivad tankid , tabamuse tõttu juhitavuse kaotanud tankid . Igati muhe .eriti hea on ju see ,et saad ise endle lahingu luua .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: _dumbuser_, Peeter ja 34 külalist